Autor Wątek: Gry GBA na Virtual Console  (Przeczytany 2093 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Gry GBA na Virtual Console
« dnia: Luty 14, 2014, 09:07:56 »
Temat wydal mi bardzo interesujacy, biorac pod uwage tematyke GBF. Wczoraj Nintendo oglosilo pierwsze gry GBA, ktore zostana wydane w ramach Virtual Console na… Wii U (sic!) Na 3DSie nie pogramy wiec sobie w Metroida Fusion, Mario & Luigi ani Yoshi's Island*. To byloby zbyt oczywiste i mainstreamowe dla Nintendo. Czy z Wii U jest tak zle, ze ratowac je maja gry na handheldy sprzed ponad 10 lat? ;)

Mam wciaz nadzieje na gry z GBA na 3DSie, ale z dzisiejszym Nintendo to jest wishful thinking.


*W sumie to pogramy, ale tylko w ramach programu Nintendo Ambassador, czyli jesli przeplacilismy za 3DSa w okolicach jego premiery.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Gry GBA na Virtual Console
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2014, 10:23:49 »
Wii U mam dopiero w planach za jakiś czas, ale chętnie pograłbym w te tytuły na 3DSie. Pewnie ceny pointsów za które można kupić te gry, będą wyższe niż ceny samych gier na rynku, ale zawsze lepiej mieć wybór niż nie :)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Gry GBA na Virtual Console
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2014, 16:16:39 »
po co komu gry z handhelda na konsoli stacjonarnej?
ktos bedzie gral w gry z gba na 40 calowym ekranie?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Gry GBA na Virtual Console
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2014, 16:21:47 »
po co komu gry z handhelda na konsoli stacjonarnej?
ktos bedzie gral w gry z gba na 40 calowym ekranie?

BREAKING NEWS: GBA XXL with 99% larger screen!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Gry GBA na Virtual Console
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2014, 16:45:38 »
po co komu gry z handhelda na konsoli stacjonarnej?
ktos bedzie gral w gry z gba na 40 calowym ekranie?

Może będzie opcja podbicia rozdzielczości do HD, wygładzenia krawędzi itd.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Gry GBA na Virtual Console
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2014, 18:04:05 »
po co komu gry z handhelda na konsoli stacjonarnej? ktos bedzie gral w gry z gba na 40 calowym ekranie?

W gry z Advance'a na duzym ekranie gralem nie raz, i nie dwa. Nadal mi sie zdarza, jesli zechce mi sie odkopac GameCube i Game Boy Player. Zdaje to egzamin, bo skoro wielkosc TV nie jest przeszkoda w przypadku gier z NES, SNES, czy MegaDrive, czemu inaczej mialoby byc w przypadku GBA?

Z drugiej zas strony nie rozumiem strategii Nintendo. Wystarczy spojrzec na to, co robi Sony. Kupujac na PSN gre z PlayStation zagrac mozemy w nia na PSP, PS3 i PS Vita [w przyszlosci do klubu dolaczy zapewne PS4]. To samo tyczy sie Minis i cyfrowych gier z PSP, ktore na PS Vita odpalimy bez problemu. Czesc indykow oferuje opcje cross-buy, i tak dalej. Tymczasem Nintendo, ktore przedwczoraj zdalo sobie sprawe, ze wspolne konta dla Wii U i 3DS to dobry pomysl, daje krok w tyl, oferujac gry z GBA wylacznie na Wii U.

Czasem mam wrazenie, ze Nintendo robi to specjalnie. Po sukcesie Wii za wszelka cene chca sprawdzic czego potrzeba, by ludzie przestali kupowac ich produkty. W czasach, w ktorych kazdy Advance'a moze emulowac sobie za pomoca telefonu, ograniczanie opcji konsumenta nie jest dobrym pomyslem.