Autor Wątek: [GBA & SNES] Seria Metroid  (Przeczytany 2134 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
[GBA & SNES] Seria Metroid
« dnia: Luty 01, 2011, 15:44:02 »
Siema

Zamierzam zagrać w Super Metroid na SNESa, ale o ile dobrze się orientuję akcja tej części dzieje na tej samej planecie (te same lokacje?) co w Metroid: Zero Mission. Czy popsuję sobie w przyszłości zabawę w Zero Mission grając teraz w Super Metroid? :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBA & SNES] Seria Metroid
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2011, 19:52:45 »
Zero Mission to remake oryginalnego Metroida z 1986 r. Fabularnie w następnej kolejności znajduje się Metroid 2: Return of the Samus, pod koniec której ma miejsce dość znaczący fakt, który jest potrzebny do zrozumienia pernego faktu w Super Metroidzie. Ze wszystkich gier na konsole GB, Metroid Fusion (którego przeszedłeś jak mniemam) jest usytuowany najdalej na linii czasu jeżeli chodzi o fabułę. Tak więc myślę że skoro wiesz ''jak się to'' na razie skończyło, to nie zrobi zbyt wielkiej różnicy niewielka roszada w przypadku wcześniejszych odsłon.

No chyba że miałeś na myśli nie zawirowania fabularne, tylko zaawansowanie gameplayowe, ilość patentów i nowych rozwiązań, których nie uświadczymy tu lub tu. I tutaj ponownie powołam się na fusiona, który wykorzystuje chyba wszystko co było zapoczątkowane w Super Metroidzie. Zero Mission ładnie asymiluje kilka rozwiązań, choć nie wszystkie :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBA & SNES] Seria Metroid
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2011, 20:53:26 »
Bardziej chodziło mi o konstrukcje leveli i spoilerowanie pierwszej części np. lokacjami bosów, powerupów, czy ukrytych "pomieszczeń". Fabularnie to i tak nie nadążam, ale od Fusion do Metroid 1 (albo Zero Mission) jest taka przepaść, że zagranie w pierwszą część może być ciekawym doświadczeniem :) Inaczej mówiąc chciałem zostawić sobie najlepszego Metroida na koniec :D

Dzięki za odp.