Autor Wątek: Save gry  (Przeczytany 2257 razy)

Offline Micior

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Save gry
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 01:21:57 »
Witam, wymieniłem baterie w pokemon yellow pograłem trochę zapisałem grę a save i tak zniknął jakieś pomysły?
ps. kartidz nie zawsze "łapie" się w game boyu może jakieś "styki"? :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2016, 01:38:28 wysłana przez Micior »

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Save gry
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2016, 08:45:40 »
Zmierz napięcie baterii, sprawdź czy dobrze przylutowana. Wyczyść styki (np. kontakt S).
Od tego bym zaczął :)

Offline Micior

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Save gry
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:27:48 »
Dobra chyba mam sprawcę, a jestem ja nim :D bateria słabo stykała się dolnej blaszki ;p






Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Save gry
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:56:20 »
Przy takiej wymianie to nic dziwnego ;)
Lepiej by było zdobyć baterię z wyprowadzeniami do przylutowania i przylutować ją odpowiednio.
Zamocowana na taśmę prędzej czy później znowu się poluzuje i będzie po save-ie. A szkoda będzie jak to będzie 20h save ;)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Save gry
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2016, 14:23:46 »
Dokładnie, lutowanie baterii jest akurat mega proste, a kilka złotych droższa bateria z Allegro to nic w porównaniu ze straconymi save'ami :)

Co do niekontaktującego carta, to też może być problem. Mam pokemony red w które grałem bez problemu na GBA, po czym chciałem odpalić je na GB. Uzyskiwałem tylko wykrzaczony napis Nintendo, i po kilku razach zrezygnowałem i chciałem pograć na GBA. Niestety, save'a już nie było. Wydaje mi się więc, że save może się też stracić jeżeli nie wszystkie styki złapią, albo któryś konkretny nie łapie.

Offline Micior

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Save gry
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2016, 14:34:07 »
Dzięki za odp. kupie te baterie. Zrobiłem tak ze na bank juz stykało się i nadal trace zapis. Igor mówił coś o czyszczeniu na czym dokładnie to polega, bo nie chce zjebać gry na która tak polowałem.... ;d

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Save gry
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2016, 14:47:38 »
Tak jak pisałem Ci w mailu, ale wkleję jeszcze tutaj. Może komuś się w przyszłości ten wątek przyda, więc proponuję, żebyśmy pisali na forum :)

Jeżeli chodzi o styki to jest do tego celu przeznaczony preparat - Kontakt S. Spłukuje się go preparatem Kontakt U. Oba są w cenie ~7zł za małą buteleczkę. Jeśli tylko do tych styków potrzebujesz, to możesz zamiast Kontakt U zmyć resztki alkoholem.

Widziałem, że niektórzy też czyścili gumką do ścierania (myszką). Nie jest to profesjonalne, i nie wiem na ile skuteczne.



Jeżeli chodzi o typ baterii, o który pytałeś, to zobacz jaki był oryginalnie. Np. jeżeli był CR1620 to taki daj, ew. może się zmieści bardziej pojemna. Pierwsze dwie cyfry to rozmiar baterii (średnica), a druga para to jej wysokość (gubość), a co za tym idzie i pojemność. Te grubsze wytrzymają dłużej, ale muszą się zmieścić.