Autor Wątek: [Wszystkie] Wasze top 5 gier  (Przeczytany 3537 razy)

Offline moon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
  • szymon jestem ;)
[Wszystkie] Wasze top 5 gier
« dnia: Kwiecień 18, 2010, 19:25:14 »
No wiec zachęcam :) do wypisywania swoich list w tym Topic'u :)
Ja aktualnie nie grałem za wiele w tytuły z GBA itp. Wiec sam nie napisze TOP'a :)

/Ed. masz Keitaro :D teraz jest TOP 5
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 23:58:35 wysłana przez Keitaro »
stupid MONKEYZ!

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic & GB Color & GB Advance] Wasze top 15 gier
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2010, 18:07:03 »
Ja tam bym był za top 3 a nie top 15 :P Ile osób przeszło 15 gier na każdą z tych konsol? Myślę że jednak mniejszość :)

Moje top 3 na GBA (kolejność dowolna):

- Lunar Legend - Zdecydowanie przodujący jRPG pod względem dialogowym między postaciami. A ponoć tak gra jest jedynie cieniem swojego poprzednika na Segę..
- Fire Emblem - Klasyka, bardzo dopracowana i wciągająca gra. Moim zdaniem zdecydowanie pokonuje serię Advance Wars (nie ubliżam tutaj AW, jedynie podkreślam poziom na jakim jest FE)
- Sword of Mana - Klimat, fajny system walki, i niesamowita oprawia wizualno muzyczna czyni ten tytuł wyjątkowym


btw. pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu do regulaminu ;p Jak ktoś zapomni jak je dodawać, żaden problem forum jest tak małe że zawsze ktoś później poprawi.

Logan

  • Gość
Odp: [GB Classic & GB Color & GB Advance] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2010, 16:50:30 »
3 to ciężki wybór ale znacznie łatwiejszy niż 10 czy kosmiczne 15, no to heya:

Zelda the Minish Cap - za najlepszą zeldę do czasów nastania NDS'a i jedną z najlepszych kiedykolwiek.
Mario and Luigi Superstar Saga - Za rewelacyjną podróż z najbardziej kontrowersyjną parą gier video kiedykolwiek.
Mario Kart Super Circuit - za setki (!) godzin spędzonych na kręceniu rekordów.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic & GB Color & GB Advance] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2010, 15:12:53 »
Zelda the Minish Cap - za najlepszą zeldę do czasów nastania NDS'a i jedną z najlepszych kiedykolwiek.

Czyli uważasz tą z DSa za lepszą część? Ciekawe bo każdy ma inne zdanie w tej kwesti z czego wynika że wszystkie Zeldy trzymają bardzo wysoki poziom.


Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: [GB Classic & GB Color & GB Advance] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2010, 18:18:09 »
Moje Top 5 na GBA :
1.Mario and Luigi Superstar Saga
2.Final Fantasy Tactics Adv.
3.Golden Sun
4.Fire Emblem The Sacred Stones
5.Mario Kart Super Circuit ( bo to moja pierwsz gra)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:14:09 »
Moje TOP 5 będzie podyktowane tym, że na razie skończyłem (lub gram) tylko w parę gier na GBA, więc lista może się zmienić w przyszłości.

1. Fire Emblem
2. Metroid Fusion
3. Wario Land 4
4. Super Mario Advance 2: Super Mario World
5. Polarium Advance
:D

OldDirtyBastard

  • Gość
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:25:07 »
1. Harvest Moon More Friends of Mineral Town - gra w którą gram każdego dnia, na przestrzeni dziejów grałem w kilka wersji, jednak wersja z gba jest zdecydowanie najlepsza...

2. Mario and Luigi Superstar Saga - swego czasu wybrałem się do Włoch samochodem (zazwyczaj latam). Fakt, że zabrałem tą grę okazał się zbawienny, genialna przygoda, humor, oprawia audio-wizualna, no i to na co czekałem pół swojego życia mario w RPG :)

3. Zelda the Minish Cap - zdecydowanie jest to zelda, która przykuła mnie do konsoli na wiele wiele godzin, grałem bez opamiętania, ilość sekretów dodatkowych smaczków, przy tym mobilności tego wszystkiego utwierdził mnie w przekonaniu, iż jest to jedna z moich ulubionych gier...

4. Final Fantasy Tactics Adv - gra w którą grałem jak szalony na PSX, na PSP, a GBA zaskoczył mnie wersją ekskluzywną, nową historią i zasady rozgrywki, wszystko przy pięknej grafice w rzucie izometrycznym :wub:

5. Street Fighter Alpha 3 - świetna, szybka napierdzielanka, czy ktoś w to jeszcze gra? Myślałem o jakimś amatorskim turnieju swego czasu :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2010, 18:32:38 »
Harvest Moon - naprawdę ta gierka jest tak dobra? Nie popada w monotonię w pewnym momencie? Zawsze to mnie odstraszało od tego tytułu..

OldDirtyBastard

  • Gość
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2010, 20:19:10 »
W zasadzie to można dojść do takiego wniosku, szczególnie po przepękaniu 3 próbnych lat, natomiast jak mówiłem grałem w tą grę od zawsze i w pewnym sensie wersja z gba była spełnieniem tam jakiś wyobrażeń o tym jak ta gra mogłaby wyglądać w wersji mobilnej :) może nie jest to szczyt innowacji, jeśli chodzi o serię, ale ja zawsze mam sp z harvestem przy sobie, a jak zacznę grać to czasem nie ma końca...

Dodatkowo bardzo przyjemny wątek ekonomiczno-społeczny i masa rzeczy do zrobienia, jak ktoś miał wcześniej styczność z HM lub już troszkę gra to zawsze jest za mało czasu w ciągu harvest moonowej doby ^_^ co w efekcie daje uczucie nieliniowości i jakiegoś tam progresu...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 20:27:09 wysłana przez OldDirtyBastard »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2010, 21:50:39 »
Czyli mapa terenu oraz ilość NPC jest duża? Trzeba będzie się za tą pozycją w końcu rozejrzeć :)

Logan

  • Gość
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2010, 16:37:49 »
5. Street Fighter Alpha 3 - świetna, szybka napierdzielanka, czy ktoś w to jeszcze gra? Myślałem o jakimś amatorskim turnieju swego czasu :D

Ponad 200 h przegranych w to na PSX i około 50 na GBA ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2010, 17:44:45 »
mam street fightera alpha 3 na GBA, a na PC i Apple nawalam ciagle (na emulatorze mame) swietna gra. duzo combosow i piekne szybkie 2D (8 Hit Combo) :P

Offline Dawildo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:39:28 »
No to ja! :D

1. Mario & Luigi Superstar Saga
2. Zelda the Minish Cap
3. Golden Sun
4. Castlevania: Aria of Sorrow
5. Wario Land 4

Co do HM, to grałem i gdy pierwsze dni lecą wolno, bo nic nie trzeba robić to po 2 latach (w grze) dnia nie starcza. Trzeba zająć się kurami, krowami, owcami, ogródkiem.. :D Po prostu masakra. I nie starcza czasu nawet na to żeby zanieść kwiatka uroczej sklepikarce. :D Gra była by u mnie na 7-9 miejscu.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2011, 12:34:53 »
1. Golden Sun
2. Godlen Sun 2
3. Metroid Fusion
4. Advance Wars
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 20:31:54 wysłana przez Rezor »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2011, 14:17:29 »
Do mojej listy dopisuję grę od genialnego Atlusa:

- Riviera: The Promised Land (GBA) - Genialna grafika (widać w aktualnym podpisie ;D), świetna muzyka, świetny złożony system bitewny, a co najważniejsze fajna fabuła i zastosowanie systemu randkowego. Gra często zaskakuje w interakcji z otoczeniem, ciężko jest odgadnąć jak nasza akcja wpłynie na przebieg fabuły. Po jednorazowym przejściu gry od razu ma się ochotę na ponowne zagranie i wypróbowanie innych ścieżek.       

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [Wszystkie] Wasze top 5 gier
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2012, 18:32:41 »
Taki fajny temat, a nikt od dawien dawna się tu nie wypowiadał . Reload!

1. Metroid Fusion
2. Advance Wars 1 - wsysssa ta gierka na wiele godzin
3. Zelda: A Link To The Past
4. Tactics Ogre
5. ?

ciężko wybrać :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2013, 00:16:25 wysłana przez flush2 »