Autor Wątek: [GB Advance] Seria Fire Emblem  (Przeczytany 20092 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
[GB Advance] Seria Fire Emblem
« dnia: Lipiec 23, 2010, 17:55:57 »
No właśnie, przyznać się kto grał lub gra w FE :).

Mnie do zagrania w FE zachęcił Keitaro i szczerze mówiąc na początku średnio to widziałem, bo raczej stronię od gier jRPG. Pograłem 20min na emu. i już wiedziałem, że muszę mieć oryginał. Los chciał, że po jakimś czasie na eBay pojawiła się możliwość kupienia FE i FE: SS.

Teraz jestem w 27 misji w Fire Emblem i stwierdzam, że jest to jedna z najlepszych gier na GBA. Grafika, muzyka, fabuła i przed wszystkim nieziemska grywalność przyciągają niemiłosiernie do konsolki.

Ostatnio też Keitaro poinformował mnie, że na GBA wyszła jeszcze jedna gra z serii Fire Emblem: Sword of Seals. Problem w tym, że wydana tylko w Japonii po japońsku :). Całe szczęście powstało tłumaczenie. Też polecam :). Jakby co mogę podać linka do rom'u z już zaaplikowanym patchem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 21:42:26 wysłana przez Keitaro »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Seria Fire Emblem na GBA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2010, 19:58:19 »
No ba dla mnie to zdecydowanie najlepsza pozycja na GBA (i z gier w ogóle) obok Lunar Legend i Sword of Mana, z tym iż w stosunku do wymienionych w Fire Emblem można grać dziesiątki godzin. Pierw przejść grę, potem maksować grę, potem grać w Hectore Mode itd. itp. (na DSie prócz wymienionych można pograć na wifi) Samo przejście gry zajmuje z 20-30h.

Fire Emblem: Sacred Stones w które grał m.in. philipo jak pamiętam :) uchodzi za najbardziej rozbudowaną ale też najłatwiejszą część serii. Dodano mapę po której można poruszać się jednostkami i wiele innych dodatków. Ja wciąż nie zasmakowałem tej pozycji (bo Fire Emblem "pierwszy" na gba męczę już raz drugi :D) Czeka w kolejce.

Jeszcze tylko dodam, iż inną ciekawą pozycją klasującą się pomiędzy Advance Wars oraz Fire Emblem jest Yggdra Union. Nie miałem okazji przetestować (dopiero do mnie zmierza) jednak z relacji znajomych oraz recenzji wnioskuję iż to "gruba" pozycja. Wydana tylko w USA więc z dostępnością jest średnio. Ewentualnie w PS store (również amerykańskim) można kupić port ów gry (oraz port Riviery) na PSP Go za jakieś 16$.


Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 102
Odp: Seria Fire Emblem na GBA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:12:25 »
Jako, że Fire Emblem: Sacred Stones ukończyłem to zasadniczo zgadzam się z Keitaro :) , gra jest na pewno rozbudowana, ale poziom trudności jest raczej przystępny. Gra  z cała pewnością warta polecenia każdemu miłośnikowi taktycznych i strategicznych RPG.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Seria Fire Emblem na GBA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2010, 20:30:11 »
philipo >> na początku rzy pierwszej grze w Sacred Stones jest możliwy wybór poziomu trudności?

Jeszcze dodam informację dla tych co mało wiedzą o serii, Fire Emblem cechuje to iż kierujemy w nim wyłącznie bohaterami. Jeżeli ktoś zginie na placu boju to ginie bezpowrotnie (chyba iż powtórzymy całą misję) Nie ma więc tutaj bezmyślnego poświęcania jednostek co miało miejsce w Advance Wars. Można też zżyć się z bohaterami, mają swoje historie problemy itd, części na GBA były mocno fabularyzowane.

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 102
Odp: [GBA] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2010, 15:44:21 »
Z tego co pamiętam to mamy do wyboru 3 poziomy trudności Easy,  Medium i Difficult.

Cytuj
Fire Emblem cechuje to iż kierujemy w nim wyłącznie bohaterami. Jeżeli ktoś zginie na placu boju to ginie bezpowrotnie (chyba iż powtórzymy całą misję)
To zarazem jeden z najfajniejszych ale i najbardziej irytujących elementów w serii, z jednej strony zmusza do myślenia aby nie tracić ulubionych postaci, z drugiej czasem denerwuje powtarzanie misji po kilka razy aby nie rozstawać się ze szczególnie ulubionym bohaterem.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GBA] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2010, 18:22:05 »
No tak właściwie to jest spore pole do dyskusji. Ogólnie nie licząc bohaterów Fire Emblem jest mocno rozbudowane. Do tego stopnia iż praktycznie nie sposób jest przejśc tej gry na maxa. Trzeba by było kierować się solucją albo przechodzić niektóre misje nawet po 20 razy (np. piekielnie skomplikowana misja poboczna "Genesis") by wychwycić wszystkie niuanse. W tej grze sa ukryte przedmioty, ukryte sklepy, itemy do ukradnięcia przeciwnikowi, skrzynie do opróżnienia itd. Dla mnie jest to zaleta, ale może to też być pojmowane za wadę gry. Wadę dlatego iż powoduje to czasem pewien dyskomfort bo trzeba wiecznie się śpieszyć na planszach, i ciężko jest np. rozwinąć opcję support czy levelować jakieś jednostki. Każdy kij ma dwa końce jak to mówią, plansze w FE są niby tak ułożone iż zdarzają się bardzo trudne jak i łatwiejsze. Jednak mogłoby być jeszcze więcej swobody i plansz w których kompletnie nic nas nie zaskakuje.

I taki jest Fire Emblem: Shadow Dragon (DS) czyli remake pierwszego FE w ogóle. Wiadomo pierwsza gra z serii nie była aż tak rozbudowana i skomplikowana, czasem aż wieje nudą. Stąd ta gra maxymalnie zbierała noty 8, bo fabuła jest mizerna a opcji support zupełnie brak. Mimo to pewne rozwiązania są naprawdę wygodne (np. 3 punkty save na planszy) 

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2011, 23:04:34 »
Jestem po 6 godzinach z Fire Emblem Sacred Stone, gra jest genialna, tak dobra jak Path Of Radiance na gamecuba, oprawa inna, ale klimat ten sam :) Czuję, ze szpil na kilka podejść :) uwielbiam japonskie produkcje :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:03:15 »
A w Fire Emblem: Blazing Sword grałeś? Jeśli nie to bym na Twoim miejscu zaczął od tej części albo nawet od Fire Emblem: Sword of Seals (musisz mieć programator).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:38:03 »
Uzupełnię poprzedni post, chodzi o to iż fabularnie Fire Emblem: Sword of Seals poprzedza wydarzenia z Fire Emblem: Sacred Stones Niestety ta gra była wydana jedynie w Japonii (ostatnio widziałem na eBay za 120zł KT).

Ja nie mogę się doczekać cholernego Fire Emblem: New Mystery na DSa, coś czuję iż nie zostanie wydana w EUR ehhhh, na dodatek gra ma blokadę regionalną więc nie da się kupić wersji USA (której też nie zapowiedziano póki co) ani JAP. Pół roku minęło od premiery, nawet więcej. Coś czuję że gra już przepadła. 

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2011, 17:58:33 »
W pierwsze Fire Emblem na gba grałem lata temu na emu. Teraz tego nie uznaje. Programatory tez nie wchodza w gre :) pozostaje kupić pierwszą część, a potem ta wydana tylko w japonii :) Jeśli chodzi o historie, fabułę to najbardziej podobałą mi się z FE na GC, kontynuacja jest na Wii, ale jakoś ta konsola mnie nie przekonuje, choć był momenty, że chciałem ją kupić i może kiedyś tak zrobie, wkońcu na wii można śmiało grać w gry z GC :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2011, 18:13:40 »
Również nie uznaję programatorów, nie mam i nie zamierzam takiego urządzenia posiąść. Niestety w FE na GBA grać po Japońsku to trochę męka. Wolałbym właśnie pyknąć już w angielsko języczne odsłony na GC lub Wii. Może kiedyś sobie sprawię..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 22:38:55 wysłana przez Keitaro »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2011, 18:31:44 »
Keitaro podaje trochę wybrakowane informacje :P Programator się przydaje kiedy chcesz pograć w produkcje japońskie w języku angielskim. Przykładem może być tu gra MOTHER3 (http://mother3.fobby.net/) i wspomniany wcześniej FF: Sword of Seals. Na programator też możesz wrzucić darmowe produkcje takie jak np.  Motocross Challenge oraz zrobić sobie backup gier jak np. padnie Ci bateria w kartridżu.  Też nie popieram używania programatorów do grania w gry, które można śmiało wyłowić na aukcjach, ale czasami to jedyna opcja. Dla jasności wszystkie gry jakie mam to oryginały, czasami nawet po dwie sztuki, jedynie w w/w gry pogrywam na programatorze i całkiem mi z tym dobrze :) Taki Ez-Flash IV to bardzo fajny sprzęt... :)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2012, 20:50:47 »
Odświeżę temat, dość dawno (ok. 10 dni temu) dodano newsa ,a w nim trailer nowej odsłony gry z serii Fire Emblem. Tu trzymajcie link: http://www.my3ds.pl/2012/02/22/premierowy-trailer-z-fire-emblem-awakening/. :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2012, 23:16:50 »
Dzisiaj udało mi się rozpykać 22 misję w FE: Sword of Seals za pierwszym podejściem :_D Przy czym warto dodać, że poziom ten zakończony był walką z finałowym bossem. Przypuszczam, że to zasługa dobrze wyszkolonej drużyny i dobrze dobranego ekwipunku. Prawie 1h przygotowywałem się do bitwy. Co ciekawe okazało się, że to nie koniec zabawy i czekają mnie jeszcze 3 dodatkowe misje, co mnie bardzo cieszy, bo gra jest miód malina :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Seria Fire Emblem na GBA
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2012, 10:28:00 »
Jeszcze tylko dodam, iż inną ciekawą pozycją klasującą się pomiędzy Advance Wars oraz Fire Emblem jest Yggdra Union. Nie miałem okazji przetestować (dopiero do mnie zmierza) jednak z relacji znajomych oraz recenzji wnioskuję iż to "gruba" pozycja.
Zgadza się. Yggdra Union to mega gierka. Zdecydowanie bliżej jej do Fire Emblem, niż do Advance Wars. Ciekawe postacie, dobra fabuła, bardzo dużo dialogów (które nie nudzą). System walki też podobny do tego z Fire Emblem, ale trochę się jednak różni. Ogólnie przed walką wybieramy różne moce i ataki, w czasie walki mamy wpływ tylko na wybór czy drużyna ma atakować/bronić się ofensywnie, defensywnie czy standardowo. Co oczywiście ma jakieś tam przełożenie na siłę ataku oraz na to ilu naszych wojaków zginie. Ogólnie grę bardzo polecam, zapewni wiele godzin zabawy. Jedynie do mapy pola bitwy trzeba przywyknąć, bo nie jest jakoś szczególnie piękna. Wygląda jak obrazek z gpsa z naciągniętą nań siatką. Ale daje rade, choć akurat mapkę pola bitwy wolę chyba w Fire Emblem. Ale same walki wyglądają przepięknie, są świetnie animowane.

P.S. lol, dopiero zauważyłem że post na który odpowiedziałem jest tak stary :P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2012, 19:17:10 »
Nie przeszkadza, miło że ktoś wspomina o Yggdrze. Nie jest to tytuł powszechnie znany. U mnie wciąż czeka na swoją kolej, jest to jedna z najważniejszych gier do ogrania na GBA dla mnie i dlatego ciężko mi się za nią zabrać :D Tzn. szkoda mi, bo wiem iż to będzie kolejny hit. Ja polecam zagrać w Rivierę z tego samego uniwersum oraz Knights In The Nightmare choć to nieco inna para kaloszy (gatunek)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2012, 18:19:13 »
Nie przypominajcie mi nawet o Yggdrze, bo szukam, szukam i znalezc nie moge. Byloby mi prosciej, jakbym nie mial pewnych wymagan co do wersji i stanu, no ale co zrobic.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2012, 20:56:31 »
Odkopię temat, bo dalej jaram się Fire Emblem 6 i nie mam gdzie tego napisać :P

Po ukończeniu kampanii w trybie Normal przyszedł czas na Hard Mode. FE6 słynie z tego, że na poziomie Normal jest trudne (wiadomo, japońskie wydanie), więc wyobraźcie sobie co dzieje się w trybie Hard Mode :D Jestem w 6 rozdziale i mam już nabite ponad 5 godz. gry (nie licząc powtórek, których było masę). Moje niektóre postacie dobijają poziomem do 20 Lv. już na początku gry (sic!). Wróg naciera ze wszystkich stron, do tego jest znacznie silniejszy (podbite statystyki). Brakuje broni, kasy jest mało, sklepy tylko na mapach (nie można kupować przed misją). No po prostu jazda bez trzymanki. Ale... grywalność przewyższa wszystko. Niesamowicie wciąga i przejście każdej misji daje wielką satysfakcję. Naprawdę polecam. Szkoda, że mało kto chwyta za ten tytuł.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 21:03:24 wysłana przez GBM_Fan »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 26, 2012, 17:19:26 »
Jak mi wyklepiesz jaką promocyjke na ów pozycje to chętnie zagram ;p

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Advance] Seria Fire Emblem
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2012, 23:44:04 »
Po dżapańsku? xD