Autor Wątek: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych  (Przeczytany 106778 razy)

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 31, 2012, 09:31:14 »
Hmm... Positive seller z ebay'a ;D.
http://www.ebay.com/itm/Nintendo-GAME-BOY-ADVANCE-rare-STILL-SEALED-2005-Pokemon-Emerald-version-/360483850777?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item53ee830a19
Dla osób, które nie są na bieżąco z kursami walut: ok. 660zł xD. Podróby jak zawsze w cenie...
W sumie dużo takich miszczów biznesu szuka szczęścia w pokemonach :]. Na allegro również jak to wersja 'Creepy Blue' potwierdza ^^.
Ale nie rozumiem do końca o co Ci chodzi, gra jest chyba oryginalna? masz na myśli zbójecką cenę?
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 31, 2012, 10:46:44 »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:24:18 »
Hmm... Positive seller z ebay'a ;D.
http://www.ebay.com/itm/Nintendo-GAME-BOY-ADVANCE-rare-STILL-SEALED-2005-Pokemon-Emerald-version-/360483850777?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item53ee830a19
Dla osób, które nie są na bieżąco z kursami walut: ok. 660zł xD. Podróby jak zawsze w cenie...
W sumie dużo takich miszczów biznesu szuka szczęścia w pokemonach :]. Na allegro również jak to wersja 'Creepy Blue' potwierdza ^^.
Ale nie rozumiem do końca o co Ci chodzi, gra jest chyba oryginalna? masz na myśli zbójecką cenę?
Zbójecka cena to swoją drogą, spójrz na słoneczko na odwrocie BOX'a :) Pirat.

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:31:24 »
Moim zdaniem to po prostu wersja US.
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 31, 2012, 11:36:31 »
Nie chcaiałem, a musiałem :l

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 31, 2012, 15:18:04 »
OK, widzę różnicę, nie mam do swoich emerald pudełka więc niestety nigdy nie mogłem poobserwować go na żywo.
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 31, 2012, 15:23:58 »
Ja akurat też nie, ale mam jedną oryginalną grę na GBA w BOX'ie USA, oraz dwa piraty w BOX'ie USA, więc jestem na te słoneczka przewrażliwiony :D

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 31, 2012, 15:47:45 »
Ja się dorobiłem tylko trzech boxów, czwarty jest w drodze, ale wszystkie EUR :(
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 31, 2012, 17:29:00 »
Ja się dorobiłem tylko trzech boxów, czwarty jest w drodze, ale wszystkie EUR :(

To chyba lepiej, że EUR.

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 31, 2012, 23:11:32 »
http://allegro.pl/nowy-game-boy-advance-sp-i2578514180.html   

Szkoda słów na to oszustwo. Jeszcze 50zł za przesyłkę kurierską...

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 31, 2012, 23:58:53 »
Co do wysyłek... raz były kolorowe pady do PS3
50zł za pad wtedy? Łaaa...
Wysyłka tylko 149zł ... o.o

Nie, nie było odbioru osobistego :c

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 01, 2012, 06:51:44 »
W tych dwóch wypadkach przesyłka jest droga, bo przedmiot jest sprowadzany z krajów dalekiego wschodu - najczęściej z Hong Kongu. O jego oryginalności można oczywiście pomarzyć.
Niedalej jak rok temu była w Polsce taka głośna sprawa gdzie policja zrobiła takiemu jednemu "handlarzowi" wjazd na chatę. Skonfiskowali kilkaset Dual Shocków SONY - oczywiście wszystkie podrabiane z krajów dalekiej Azji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 06:58:38 wysłana przez Przemek_07 »

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:32:42 »
W tych dwóch wypadkach przesyłka jest droga, bo przedmiot jest sprowadzany z krajów dalekiego wschodu - najczęściej z Hong Kongu. O jego oryginalności można oczywiście pomarzyć.
Niedalej jak rok temu była w Polsce taka głośna sprawa gdzie policja zrobiła takiemu jednemu "handlarzowi" wjazd na chatę. Skonfiskowali kilkaset Dual Shocków SONY - oczywiście wszystkie podrabiane z krajów dalekiej Azji.

Tylko że wysyłka pada wspomnianego wyżej... była gdzieś ze środkowej Polski.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 01, 2012, 15:20:45 »
Tak, ale skądś ten "sprzedawca" musiał ten towar sprowadzić. Wszystkie nieoryginalne pady sprzedawane na allegro mają chińskie lub tym podobne pochodzenie. 95% Dual Shocków na allegro jest nieoryginalnych chociaż mają napis SONY.
Wystarczy spojrzeć na ceny. Nie da się kupić oryginalnego pada od SONY za 50-70zł a właśnie po takich cenach są proponowane. Oryginała kupisz od conajmniej 130-150.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 01, 2012, 15:29:33 »
No nie zawsze.
+ weźmy pod uwagę fakt że do PS3 są jakby 2 rodzaje padów:
Sixaxis - czyli pad bez wibracji - znacznie lżejszy (miałem)
Sixaxis DualShock3 - czyli normalny (miałem)

Pady zauważ zaczynają tanieć z czasem.
A co do cen - na licytacji, dorwałem 2 pady za 70zł za sztukę 100% oryginalne sony.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 01, 2012, 15:41:00 »
Co innego licytacje, co innego KT. W tym co pisze Przemek jest sporo racji. Rok temu próbowałem kupić oryginalny pad do PS2 czyli DualShock 2 i bez powodzenia. W tamtym czasie Robson sprzedawał rzekomo oryginalne pady w kilku transparentnych wariacjach po przystępnych cenach za 60 zł. O takie:

http://archiwumallegro.pl/dualshock_2_sony_dual_4kolory_promocjarobson-1589402262.html

Sam byłem bliski kupienia, ale dowiedziałem się że to wszystko podróbki. Pady zniknęły z oferty Robsona, ciekawe czemu. Na licytacjach krążą później podróbki sprzedawane przez osoby, które nacięły się na bubel. Osobiście odradzam już kupowanie padów Sony na allegro. Za dużo podróbek, imitacji itd.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 01, 2012, 16:09:42 »
Hah, teraz to trzeba mieć sprytne oko aby nie nadziać się na imitacje. Kiedy pięć lat temu kupiłem PS2, sam natknąłem się na podróbkę. W sumie nie ja ją kupiłem, a kuzyn. Akurat był w Gliwicach, a że go poprosiłem o kupno pada, tak też uczynił. Wszedł do sklepu, kupił za cenę oryginała (wtedy 80zł) i już. Plastik jest strasznie kruchy, wibracje są tak mocne, że po położeniu pada na podłodze - sam jeździ. Kabel to tragedia. Sypał mi się od początku aż w końcu strzelił. Na szczęście udało mi się "na oko" wychaczyć przerwę, skróciłem, lutnąłem i jakoś się trzyma. Sam przewód jest o jakąś połowę krótszy. Prawie wszystkie gwinty strzeliły przy pierwszym rozkręceniu. R3 i L3 stawiają opór przy wciskaniu, powierzchnia pokrywająca analogi już się starła i teraz są śliskie. Dioda sygnalizująca tryb "analog", a raczej ten przezroczysty plastik jest raz szerszy. Sama dioda daje lekko po oczach. Po rozkręceniu pada nie natkniemy się na folię pod przyciskami, a płytkę znaną z pilotów. L1, L2, R1, R2 wciskają się zupełnie inaczej. Jakby gumka się podwinęła. Zauważyłem też, że przy podróbkach plastik nie jest pokryty takim lekkim brokatem jak w przypadku oryginałów. Łatwo to zauważyć patrząc pod światło. Co jeszcze ? Jeżeli chcesz rozpoznać podróbkę, patrz na wtyk. Często w imitacjach mamy wszystkie 9 pinów, gdzie w oryginale jest 8. Oryginalne DS2 są bardzo mocne. Mój dużo razy spadł z biurka i nic. Ostatnio tylko złamało się jedno ramie z tego krzyżaka pod "digital-padem". Żadnej to różnicy w użytkowaniu nie robi. Podróbek raczej nigdy nie kupujcie. Chyba, że na jakieś części zamienne ;)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 01, 2012, 17:11:22 »
Samo opakowanie dużo zdradza (w super-szczegółach)
przykładowo (jeśli w ogóle mogę polecić inną stronę):
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2generalfaq/strona8.php

Żeby podróby były takie oryginalne q.q
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 17:24:53 wysłana przez Ostry96 »

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Kwiatuszki / Buble / Niewiedza sprzedajacych
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 01, 2012, 21:10:59 »
Dodam, że niestety nadziałem się także na podróbkę karty 8Mb. Tym razem kupował brat na giełdzie komputerowej w Katowicach. Także w cenie oryginału. O tym dowiedziałem się dopiero dwa miesiące temu po nieudanym zapisie w Burnout 3 :/ Sprawdzałem właśnie z Cd-R Info. Spoko stronka i świetne wprowadzenie na temat m.in. PS2 dla początkujących :)