Autor Wątek: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami  (Przeczytany 69887 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2012, 16:35:24 »
Odradzam tego gościa:
http://allegro.pl/najlepsza-nagrywarka-ez-flash-iv-gba-jak-nowa-wawa-i2107525698.htmlKupiłem nagrywarkę 11 lutego (sobota) i od razu został zrobiony przelew. Nagrywarka została dostarczona uwaga...21 lutego. Koleś niezły krętacz. W piątek 20-tego lutego poszedł E-Mail z zapytaniem dlaczego jeszcze nie dostałem. Odpisał, że skoro kupiłem z przesyłką ekonomiczną to czemu się dziwię. Ja mu odpisałem, że wybrałem PRIORYTET i załączyłem zdjęcie przesyłek do wyboru. On mi na to, że przeprasza, ale jakiś gość ma do niego pretensje o to, ze jeszcze nie doszło i mu się z nim pomyliło. Ja mu na to, że zapłaciłem za PRIORYTET żeby to szybko mieć, a idzie jak EKONOMICZNA i płacę za dodatkową usługę. On odpisał, żeby poczekać jeszcze 2,3 dni i jak nie dojdzie to mu napisać. NOSZ SZCZYT BEZCZELNOŚCI ! A wiecie co najlepsze ? Cwaniak wysłał paczkę zwykłą (na paczce nie ma napisu PRIORYTET tylko jest zwykły znaczek za 3,75zł). Gdzie moje 4,25zł ? Na szczęście nagrywarka jest sprawna i wszystko działa.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2012, 16:37:05 »
Typowy kanciarz... Skąd ja to znam...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2012, 16:43:18 »
Kurde no, wszystko fajnie tyle, że na zdjęciu nie widać, że plastik z obudowy przy slocie na karty pamięci jest odchylony. Koleś musiał mieć Adapter z Micro na Mini. Wspomnieć na aukcji o tym nie raczył. Da się ten plastik jakoś przymocować z powrotem ?
Tak BTW. Obczajcie te 2 aukcje:
http://allegro.pl/gameboy-advance-i2159432353.html
http://allegro.pl/advance-i2159432359.html
WTF ?!

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 24, 2012, 17:25:35 »
Te aukcje to pewnie podstawione... Sprzedający pewnie osobiście sprzedaje te konsolki (nie przez allegro) i wstawia taką "podstawioną" aukcję żeby dostać komentarz od kupującego. A te puste treści to dla odstraszenia kupujących z allegro, bo tak jak mówiłem, aukcje są podstawione.

Btw. wystarczy spojrzeć na inne jego przedmioty:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4372404

Połowa to fake aukcje...

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 24, 2012, 17:42:06 »
Odradzam tego gościa:
http://allegro.pl/najlepsza-nagrywarka-ez-flash-iv-gba-jak-nowa-wawa-i2107525698.htmlKupiłem nagrywarkę 11 lutego (sobota) i od razu został zrobiony przelew. Nagrywarka została dostarczona uwaga...21 lutego. Koleś niezły krętacz. W piątek 20-tego lutego poszedł E-Mail z zapytaniem dlaczego jeszcze nie dostałem. Odpisał, że skoro kupiłem z przesyłką ekonomiczną to czemu się dziwię. Ja mu odpisałem, że wybrałem PRIORYTET i załączyłem zdjęcie przesyłek do wyboru. On mi na to, że przeprasza, ale jakiś gość ma do niego pretensje o to, ze jeszcze nie doszło i mu się z nim pomyliło. Ja mu na to, że zapłaciłem za PRIORYTET żeby to szybko mieć, a idzie jak EKONOMICZNA i płacę za dodatkową usługę. On odpisał, żeby poczekać jeszcze 2,3 dni i jak nie dojdzie to mu napisać. NOSZ SZCZYT BEZCZELNOŚCI ! A wiecie co najlepsze ? Cwaniak wysłał paczkę zwykłą (na paczce nie ma napisu PRIORYTET tylko jest zwykły znaczek za 3,75zł). Gdzie moje 4,25zł ? Na szczęście nagrywarka jest sprawna i wszystko działa.
chciałem od niego kupić z gumtree ale jakoś mi nie podpasował i kupiłem od sklepu nano na allegro. widzę, że miałem nosa. tylko szkoda że ty musiałeś na niego trafić:(

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 24, 2012, 18:13:53 »
Te aukcje to pewnie podstawione... Sprzedający pewnie osobiście sprzedaje te konsolki (nie przez allegro) i wstawia taką "podstawioną" aukcję żeby dostać komentarz od kupującego. A te puste treści to dla odstraszenia kupujących z allegro, bo tak jak mówiłem, aukcje są podstawione.

Btw. wystarczy spojrzeć na inne jego przedmioty:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4372404

Połowa to fake aukcje...

Lub opis i zdjęcia pojawia się później.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 24, 2012, 18:33:56 »
No, ale kupiłem tanio. Raptem 107,00 zł, no ale jednak chciałem przesyłkę priorytetową :/
Ważne, że wszystko działa :D Poleci odpowiedni komentarz i może uda się odzyskać te 4zł ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 24, 2012, 18:39:26 »
No, ale kupiłem tanio. Raptem 107,00 zł, no ale jednak chciałem przesyłkę priorytetową :/
Ważne, że wszystko działa :D Poleci odpowiedni komentarz i może uda się odzyskać te 4zł ;)

A może faktycznie się pomylił? Koleś ma jednego negatywa na ponad 1000. No chłopie, kto by chciał Cię w jajo robić na 4zł. Bez przesady. Odpuść sobie, parę dni opóźnienia to nic strasznego.

Ja takich histeryków trochę już spotkałem. Jeden mi nawet negatywa chciał wystawić, bo wysłałem list z jednodniowym opóźnieniem. Inny delikwent stwierdził, że moje 6zł za list polecony priorytetowy to za dużo i dał mi 4 gwiazdki za koszty wysyłki. Śmieszni ludzie.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 24, 2012, 18:43:28 »
Ja takich histeryków trochę już spotkałem. Jeden mi nawet negatywa chciał wystawić, bo wysłałem list z jednodniowym opóźnieniem. Inny delikwent stwierdził, że moje 6zł za list polecony priorytetowy to za dużo i dał mi 4 gwiazdki za koszty wysyłki. Śmieszni ludzie.
Tutaj się z tobą zgadzam w 100%. Człowiek się stara, liczy za listy jak najmniej często samemu do nich dokładając a potem jakiś inteligent wystawia 3 gwiazdki za koszt wysyłki :/

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 24, 2012, 18:51:03 »
Nie histeryzuje. Po prostu nigdy mi się nie zdarzyło, że ktoś mnie na allegro oszukał ;) Tyle.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 24, 2012, 19:08:28 »
Ja takich histeryków trochę już spotkałem. Jeden mi nawet negatywa chciał wystawić, bo wysłałem list z jednodniowym opóźnieniem. Inny delikwent stwierdził, że moje 6zł za list polecony priorytetowy to za dużo i dał mi 4 gwiazdki za koszty wysyłki. Śmieszni ludzie.
Tutaj się z tobą zgadzam w 100%. Człowiek się stara, liczy za listy jak najmniej często samemu do nich dokładając a potem jakiś inteligent wystawia 3 gwiazdki za koszt wysyłki :/

Skądś to znam. a jak w sklepach na allegro płaca po 12zł za zwykły lis polecony to wcale nie nie narzekają. Najgorsze jest to że palce 7zł za list polecony ktoś wysyła za 1.55 zwykłym listem, juz któryś raz tak mam;/ 
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 24, 2012, 19:09:30 »
Ja z reguły wystawiam 5/5 w każdej kategorii, lecz raz trafiłem na wyjątkowo oporowego typa, który nie odpisywał na maile i dopiero jak wysłałem z 8 wiadomości pod rząd raczył odpisać (po paru dniach oczywiście), z wielkim oburzeniem, że śmiałem "zaspamować mu skrzynkę". TO jest dla mnie śmieszne. Dlatego dałem 1 gwiazdkę w "Kontakt ze Sprzedającym".

Żeby pozostać w temacie wyżej pisałem o deathcube_K. Jak ktoś coś planuje u niego kupić radzę uzbroić się w cierpliwość i nie przejmować brakiem kontaktu, bo wszystko w końcu doszło.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 29, 2012, 19:10:51 »
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 10, 2012, 14:31:48 »
Przestrzegam fanów i nie tylko przed zakupem używanego Resident Evil: The Mercenaries 3D. Gra posiada tzw. permanent save, który nie może być skasowany. W praktyce wygląda to tak, że jeśli poprzedni właściciel odblokował i osiągnął wszystko w grze, następny użytkownik będzie mógł jedynie pograć w odblokowane misje nie mogąc zacząć gry od nowa. Nikt chyba na alledrogo nie informuje o tym w opisach aukcji a myślę, że to bardzo istotny szczegół, który zmienia sens rozgrywki. Do tego szczują jeszcze atrakcyjnymi cenami...  KLIK


Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 10, 2012, 18:38:14 »
Przestrzegam fanów i nie tylko przed zakupem używanego Resident Evil: The Mercenaries 3D. Gra posiada tzw. permanent save, który nie może być skasowany. W praktyce wygląda to tak, że jeśli poprzedni właściciel odblokował i osiągnął wszystko w grze, następny użytkownik będzie mógł jedynie pograć w odblokowane misje nie mogąc zacząć gry od nowa. Nikt chyba na alledrogo nie informuje o tym w opisach aukcji a myślę, że to bardzo istotny szczegół, który zmienia sens rozgrywki. Do tego szczują jeszcze atrakcyjnymi cenami...  KLIK

Strasznie to smutne, takie poczynania producentów. Jeszcze Capcom? Wstyd i hańba.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 10, 2012, 22:38:41 »
Był 1 model, a teraz się rozmnożył i mamy już 4 "nóweczki"... bez numerów seryjnych z lipnymi, wymienianymi screen protectorami, obudowami. Strach się bać co siedzi w środku. Unikać, oszustwo!

http://allegro.pl/nowy-gameboy-color-nowa-gra-konsola-game-boy-color-i2269236880.html

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 10, 2012, 22:41:04 »
Powycierany stan pudełek. Mają fantazję ludzie heh, u mnie leży podobny GB i nie sprzedawałem bo za 30zł stwierdziłem że nikt by nie chciał z forumowiczów :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 10, 2012, 23:15:38 »
Napisałem do niego maila z pytaniem czemu zrywa naklejki z numerem seryjnym ;D

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 11, 2012, 04:39:30 »
Heh, jak mi ten koleś na nerwy działa. Zakłada tanie budy i sprzedaje sprzęt jako nowy. Jednego już za 141zł sprzedał. Napisałem do niego dlaczego oszukuje ludzi sprzedając używany sprzęt jako nowy i perfidnie kłamie twierdząc, że dopiero co go odfoliował. Odpisał mi cytuję: "gratuluję wyobraźni". No co za burak i prostak.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 11, 2012, 07:20:06 »
A gdzie takie obudowy z naklejkami można kupić?