Autor Wątek: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami  (Przeczytany 70265 razy)

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 13, 2012, 16:29:23 »
pytanie mam, tak przeglądając sobie Allegro widzę co jakiś czas, oferty sprzedażowe w systemie hurtowym, czyli: "weź pan 6 gier zapłaćta tyle ile wylicytujeta". Chodzi mi o gry na ds'a, przeglądając to sobie tak dokładnie, zauważam że to jest ten sam gość, użytkownik ar2rek11, sprzedający głównie gry pokemon po niemieckiemu, no i właśnie, zastanawia mnie to, skąd bierze na potęgę tych gier ? : P, oraz zastanawia mnie ich legalność, bo niemieckich to się chyba nie piraci prawda ?, przykład:

http://allegro.pl/kolekcja-gier-pokemon-pokewalkery-i2405310397.html

bym sobie kupił, jak się trafi dobry zestaw, tylko no, zastanawia mnie to niemiłosiernie. Cóż mi mili państwo na to powiedzą ? : P
"Spułczuje" : <

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 13, 2012, 17:06:52 »
Może kradnie w marketach? Wyciąga sam cart i pokewalkera, bramka nie piszczy, koleś wychodzi czysty...
?

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 14, 2012, 10:40:58 »
hm, pomyślałem już o wszystkim, nawet o tym że dzieciom w podstawówce kradnie, ale o tym że ze sklepu to nie : P, hm jak sklepowe to przynajmniej oryginały ; ), napisałem do niego maila i twierdzi że wyrwał gdzieś dobrą ofertę, w sensie kupę gier za mała cenę i teraz opycha na allegro. Dodaje że miał dobry luck oraz że to 100 % legale nie kradzione, cóż. Mnie to do końca nie przekonuje ale towar jest kuszący więc pewnie będę brał, z racji tego że niemieckim się (chyba) nie piraci.
"Spułczuje" : <

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 18, 2012, 23:31:26 »
http://allegro.pl/nowy-game-boy-color-konsola-gameboy-wysylka-gratis-i2500994789.html

z magazyny prosto, świeżutkie nie śmigane, yeah right my ass
"Spułczuje" : <

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 19, 2012, 10:14:34 »
Z daleka wyglądają na ładnie utrzymane, ale nie wierzę w to, że są z magazynu.

Offline aeddgynvael

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:10:29 »
Ooo... nowe konto, lepsze obudowy - nie takie z rozjechanym napisem 'color'. Interes sie kreci wiec trzeba cene podbic. To nic ze bez pudelka, bez nr seryjnego... znajdzie sie ktos kto kupi. Ehh, uzytkownicy allegro :/

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:37:57 »
no dziwne, z magazynu a bez kartona więc jak zachowały się w takim stanie ? magicznie ?
eh ludzie to na wszystkim chcą zarobić
"Spułczuje" : <

Offline charcoal

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 19, 2012, 16:31:35 »
Ludzie, zgłaszajmy te "nowe" Game Boye, może we więcej osób coś zdziałamy. Nie mogę patrzyć jak koleś opycha nieświadomym używanego Colora za 130

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 19, 2012, 21:49:21 »
No właśnie. Kupił sobie obudowę na DX i myśli, że mu się chycą Przecież nawet nie daje pudełka ani nic. Do tego 130zł ? Proszę go, za tyle to ja mam całkiem ładny zestawik z wieloma grami lub paroma perełkami ;)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 19, 2012, 21:57:07 »
Użytkownik superterminator (na alle) czy jakoś tak ma piraty... wiem, bo się nadziałem jednak w porę (przed zapłatą) zapytałem na forum
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 19, 2012, 22:36:17 »
"Spułczuje" : <

Offline Lisu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 19, 2012, 22:50:06 »
Natknąłem się na te aukcje ale nie przyglądałem się im dokładniej. Po czym poznajesz, że to pirat ?

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 19, 2012, 22:56:14 »
brak wybitego numeru, za krótki łuk nad naklejką, wystarcza
"Spułczuje" : <

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 21, 2012, 15:37:07 »
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 21, 2012, 15:38:15 »
Użytkownik superterminator (na alle) czy jakoś tak ma piraty... wiem, bo się nadziałem jednak w porę (przed zapłatą) zapytałem na forum

on ma tego chyba tonami : / od paru lat to sprzedaję, pamiętam 8 lat temu jak jeszcze tą skłądanke z smerfami sprzedawał po 150 zł
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 27, 2012, 01:19:14 »
UWAGA NA OSZUSTA e_york


http://allegro.pl/nowy-game-boy-color-konsola-gameboy-wysylka-gratis-i2519365292.html chciałbym zwrócić uwagę na przekładane obudowy jakby ktoś jeszcze nie wiedział to stare konto majher babki czy jakoś tak ; P sądzę, że już lepiej zachęcić boxem i ktoś ma dostać orginalny sprzęt niżeli dostanie w łape plastik za 0,5$, a potem się zrazi do nintendo że gameboy się niszczy po 5 użyciach ; P I wiem co mówie, bo do mnie często piszę, czy nie mam jakichś tanich badziewnych gameboyi po 40 zl max bez klapek porypanych byle by sprawnych technicznie... W załączniku są orginalne obudowy, wiem bo podaję się za jego kumpla i gadam tak sobie z nim by mieć dowód.. jak ktoś może jakoś coś z tym zrobić to dam materiał dowodowy ; P
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 27, 2012, 01:52:04 »
Ten użytkownik miał już wiele kont. Sprawa była nagłaśniana na forum wielokrotnie, także nikt od nas raczej się nie nabierze a wprawiony kolekcjoner od razu rozpozna po naklejce i screen protectorze, że to Chiny. I jeszcze ta żałosna bajka o magazynie z Niemiec... skąd się tacy ludzie biorą. Z tego co odkopałem na allegro i na ile sięga archiwum aukcji to wynika, że sprzedał 16 takich konsol. Każda średnio po stówce, choć sprzedawał i za 130 :p Czyli jakby nie patrzeć odliczając koszty jakie poniósł (zakup zdezelowanych GBC, koszt obudów, prowizje allegro) około 1500zł miał z tego na czysto. Nieźle. A to przecież nie wszystko bo te konsole sprzedawał już wcześniej ale jak mówiłem archiwum allegro nie działa tak daleko.

Co najlepsze ludzie wystawiają mu takie komenty:
"Najważniejszy punkt tej transakcji. KONSOLA GAME BOY w 100 % SPRAWNA i co rzadko spotykane NOWA. Polecam!!!"
Nic więc dziwnego, że zachęcony łatwym zyskiem i takimi opiniami ciągnie ten proceder nadal.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2012, 02:05:35 wysłana przez Przemek_07 »

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 27, 2012, 02:05:31 »
Ten użytkownik miał już wiele kont. Sprawa była nagłaśniana na forum wielokrotnie, także nikt od nas raczej się nie nabierze a wprawiony kolekcjoner od razu rozpozna po naklejce i screen protectorze, że to Chiny. I jeszcze ta żałosna bajka o magazynie z Niemiec... skąd się tacy ludzie biorą. Z tego co odkopałem na allegro i na ile sięga archiwum aukcji to wynika, że sprzedał 16 takich konsol. Każda średnio po stówce, choć sprzedawał i za 130 :p Czyli jakby nie patrzeć odliczając koszty jakie poniósł (zakup zdezelowanych GBC, koszt obudów, prowizje allegro) około 1500zł miał z tego na czysto. Nieźle. A to przecież nie wszystko bo te konsole sprzedawał już wcześniej ale jak mówiłem archiwum allegro nie działa tak daleko.

widzisz te zdjęcie co dałem? to obudowy z ostatnich 2 tyg.. sprzedał więcej licz, że co 6-7 osoba daję teraz komentarz na allegro : /
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 27, 2012, 02:08:50 »
Nie sprawdzałem po komentarzach tylko po sprzedanych sztukach.
Jeśli dobrze rozumiem, to odkupywał od ciebie same płyty główne??