Autor Wątek: Problem z czytaniem romów przez programator SuperCardSD DS rumble  (Przeczytany 613 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Może będę mieć szczęście i ktoś mi tu pomoże :).
Posiadam dość stary już programator SuperCard SD Rumble DS… Dziwna ta nazwa. Jest jak na zdjęciach. Mam do niego jeszcze kartę do DSa, gdyż był on wyprodukowany z myślą o pierwszych DSach.
Game Boy Advance może go odtworzyć i tu rodzi się problem. Posiadam odpowiednią kartę pamięci, stary Kingston 2GB, ale nie chce mi odczytać jakichkolwiek romów. Posiadam Pokemon Clear Crystal, na GBC. Używałem odpowiednich programów do tego wszystkiego, bo ten konkretny kartridż wymaga odpowiedniej wersji programu, ale wciąż - nie chce wyświetlić tego romu. Na zdjęciach możecie zobaczyć, że pliki save widać. Udało mi się nawet zainstalować aktualizację kartridża co świadczy o tym, że sam kartridż jak i pliki na karcie SD są czytelne.
Miał ktoś może taki problem? Może trzeba te romy wrzucić do odpowiedniego folderu? Próbowałem foldery Game, Games, Rom, Roms, lecz może i na liście się foldery pojawiają, tak już same są puste.
A może po prostu ta wersja za nic nie odczyta nic innego niż gry GBA? Przerabiałem ten rom by miał rozszerzenie .gba, czy to programem czy po prostu zmieniając nazwę i wciąż nic.

Offline Spiner14

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Problem z czytaniem romów przez programator SuperCardSD DS rumble
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2022, 15:36:21 »
Hmm... nie znam się na tym za bardzo, ale dorzucę swoje 3 grosze. Jeżeli konsola odczytuje plik-save i ROM w jednej zakładce, to czy nie znaczy to, że problem jest z niewłaściwym rozszerzeniem ROM-a?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Problem z czytaniem romów przez programator SuperCardSD DS rumble
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2022, 00:11:39 »
Jeżeli dobrze przeczytałem próbujesz odtworzyć modyfikację oryginalnej gry czyli hack o nazwie Pokemon Crystal Clear (nawiasem mówiąc bardzo udany). Supercard nie radzi sobie jakoś specjalnie dobrze z emulacją hacków na GBA, a co dopiero tych odtwarzanych przez Goombę czyli gb, gbc. Co prawda późniejsze wersje SC były już bardziej dopracowane i dłużej wspierane ale nadal nie jest to sprzęt klasy EZ-Flasha czy Everdrive.

Moim zdaniem nie ma możliwości odpalenia tej gry na tym sprzęcie ale oczywiście jeżeli ktoś udowodni, że się mylę, to czapki z głów :)

Spróbuj czy uda Ci się w ogóle odpalić czysty, nieprzerobiony rom Pokemon Crystal przez Goombę. Jeżeli tak, to masz odpowiedź.