Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 111525 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
W co aktualnie gracie?
« dnia: Kwiecień 16, 2010, 00:09:12 »
Standardowy temacik, średnio cieszący się popularnością ale co tam ;D Polecam prócz tytułów dawać krótki opisik, spostrzeżenia itp.



U mnie Chrono Trigger na DS, 23h za mną i jestem w Sol Sanctrum. Nie dziwię się czemu nazywają tą pozycję legendą jRPG. Gra jest dopracowana pod każdym elementem, ponadczasowa. Chciałbym jeszcze dodać że gra posiada rewelacyjne menu na DS. Intuicyjne i bardzo starannie dopracowane, nigdy nie grałem w jRPGa z tak dobrym menu. Czuć tutaj zaletę i przewagę DSa (czyli 2 ekranów) w 100%. Polecam!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 00:46:04 wysłana przez Keitaro »

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2010, 15:58:39 »
U mnie Chrono Cross (któryś raz) na PSX (kontynuacja CT), 12h za mną - czyli prawi początek ;P Gra naprawdę zadziwia wielowątkową fabułą. Można grać z 10 razy i za każdym razem przejść grę inaczej. Do tego ponad 40 postaci do zwerbowania i 13 całkowicie różnych zakończeń. Zaletami i wadami uzupełnia się z CT, przez co nie do końca wiadomo, która z nich jest lepsza. Dla mnie gra legenda, mega power!

Pokemon Sapphire na GBA. Gram pierwszy raz, 7 leaderów za mną.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2010, 17:45:22 »
Ja cisnę w...

Super Mario Advance 2: Super Mario World
Już prawie końcówka. 12h godz. gry za mną. Zostały mi World 6 i 7. Wszystkie alternatywne ścieżki odkryte i wszystkie dino coiny zdobyte :). Ogólnie przeszedłem już 72 levele (na 94 chyba). Świetna gra.

Metroid Fusion
O tej grze słyszałem wiele dobrego, więc była na liście must have prawie od początku przygody z GB. Ostatnio udało mi się wyrwać ją za 26zł z USA (już z przesyłką). Gra po prostu miażdży klimatem, grafiką, muzyką, projektami poziomów itp. itd. Zwiedzam już 3 Sector.

Puyo Pop Fever
Pogrywam w przerwach ;). Fajna gra.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2010, 17:53:05 »
U mnie w przerwach wciąż Little Magic GBC, jestem jakoś na 86 levelu ze 100 możliwych. Świetna gra na przerwę, ma niesamowicie dobrze wyważony poziom trudności. Jest to klon Sokobana z wieloma dodatkami.


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2010, 12:07:55 »
Ja obecnie męczę kilka gier na psp :D Prince of Persia: Rival Swords, Me & My Katamari, Locoroco 2. Oprócz tego tradycyjnie Pokemon Platinum na DS, niedawno odpaliłem też Darkwing Duck na GB - stary klasyczny platformer w który kiedyś zagrywałem się na składance, a także zupełną nowość dla mnie - Die Maus na GBC.

Offline moon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
  • szymon jestem ;)
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2010, 19:59:37 »
Ja aktualnie gram sobie w Fable 2 na Xbox'ie 360 ;)
Gorąca wam ten tytuł polecam, fajny klimat ma i w ogóle.
Ma z kolei trochę krotki wątek fabularny, ale nadrabia to pobocznymi questami itp.

PS. Część pierwsza (na PC lub Xbox'a 1 ) też jest niczego sobie ;)
stupid MONKEYZ!

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2010, 20:30:39 »
Chrono Trigger po 33h na liczniku zaliczone :) Epicka gra plus super dodatki na koniec, oraz game+. Oj na pewno nie raz będę jeszcze przechodził.

Fire Emblem: Shadow Dragon na DSa. Czyli remake pierwszego FE, a 12 z kolei wydanie FE w ogóle. Gra ma kilka niedociągnięć, np. na GBA grafika zachwycała a tutaj jest tylko niezła. Ale mimo to jest niesamowitym doznaniem + genialne zaiste genialne wykorzystanie 2 ekranów. Fire Emblem jest wręcz stworzony do 2 ekranów, dzięki czemu batalie jeszcze zyskały na epickości. Polecam. 

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2010, 11:09:06 »
Advance Wars 2: Black Hole Rising - wciąż ten sam klimat, wciąż na poziomie. Wydaje mi się jednak trochę łatwiejsza.
Ukończyłem 6 misji z ranga S, choć wcale się nie starałem. Cóż, może poprostu się trochę wyrobiłem :)

Phoenix Wright: Ace Attorney na Dsa - jedna z moich ulubionych gier ever.
Wciaga niesamowicie, super klimat. Z każdą kolejna sprawą coraz genialniejsza.

Chrono Cross - niesamowice długa gra. Półmetek za mną.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2010, 22:33:07 »
Phoenix Wright: Ace Attorney - polecacie i polecacie, w końcu i ja będę musiał sobie sprawić :)

Advance Wars 2 - gra pokaże pazurki później <:



Ja tylko chciałem dodać że Fire Emblem: Shadow Dragon zrył mi czaszkę totalnie. Normalnie gram i gram i przestać nie mogę. Po dłuższym zapoznaniu (już półmetek) muszę powiedzieć że mimo różnych ocen i głosów gra ma pewne zalety w stosunku do wersji na GBA. Między innymi:
- Kapitalne wykorzystanie dwóch ekranów, jest dynamiczniej i ciekawiej. Nie trzeba w kółko włazić do cholernego ekwipunku (karty postaci, mapy itd itp) by się orientować co się dzieje. 
- Mapy, w sumie kwestia gustu ale raz że są lepsze, dwa że są ładniejsze. Śmieszna sytuacja walki na DS i animacje są OK, a na GBA olśniewają, natomiast z terenem jest dokładnie na odwrót. W GBA ot tyle że był, nie "czuło" się go i umniejszał klimat gry.
- Sporo ułatwień. Nigdy nie byłem fanem tego typu rzeczy ale tutaj spisano się na medal. Chodzi o takie drobiazgi jak wyświetlanie ogólnego pola zasięgu jednostek, czy można wybrać których jednostek ma zasięg być pokazywany. 
- Jak na 20 letnią grę (tak 20 letniej gry jest to remake jakoby ktoś nie wiedział) nie czuć w niej archaizmu, jedynie w fabule. 

Gra w ogólnym rozrachunku wypadnie gorzej od poprzedniczek na GBA, ale tylko minimalnie (aczkolwiek do końca mam jeszcze 50% gry) Tak chciałem tylko sprostować pewne głosy które da się słyszeć na forach czy portalach jakoby ten FE był najgorszą częścią serii.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2010, 16:05:17 »
Metroid Fusion c.d.
No gra niesamowita. Gram już drugi raz i mi się nie nudzi! Próbuję teraz zdobyć 100% itemów. Pozycja obowiązkowa.

Offline Nagash

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Składnica Makulatury - Blog o czasopismach
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2010, 20:31:49 »
Aktualnie pykam w Final Fantasy V na PSX. Kto nie zna serii FF ? NIe trzeba chyba tłumaczyć jaka ta gra/seria jest piękna :D

 I możliwe że jeszcze będę coś grał w Canis Canem Edit (Bully) na PS2, może będzie chciało mi się 100% robić bo wątek fabularny ukończony. Ogólnie gorąco polecam ten tytuł. Jedna z lepszych gier Rockstar. Taki sandbox w szkole średniej (jak GTA)

[edit 04-06-2010]
FFV Ukończone :]
Teraz kontynuuję Dragon Quest VIII (PS2) Oraz The Thing [COŚ] (PS2)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 21:08:47 wysłana przez Nagash »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2010, 10:08:25 »
Ja właśnie skończyłem Super Mario Advance 2: Super Mario World z wszystkimi bonusami. Trochę mi to czasu zajęło, ale warto było, bo gra przednia :).

Metroid Fusion też skończyłem z 100% zebranych itemów, ale to dopiero po drugim graniu.

Teraz gram w CT Special Force i Fire Emblem (jestem w 22 misji). W przerwach w Polarium Advance.

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:53:46 »
Właśnie skończyłem New Super Mario Bros na DSa ,teraz zbieram wszystkie monetki :)
Na GBA męcze PoP Sands of Time.Na wiecej niestety nie mam czasu.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2010, 13:31:36 »
Fire Emblem (GBA) jestem na 15 misji gram od nowa maxując grę ulubionymi bohaterami :)

Children of Mana (DS) w końcu sesja się skończyła więc zacząłem coś tam ponownie DSa męczyć. Gra zachwyca grafiką (lokacje miażdżą po prostu), plus kilkoma fajnymi rozwiązaniami podczas walki. Mimo iż to hack and slash to gra zdecydowanie nie straciła elementów strategicznych bitew znanych z Sword of Mana. I co ciekawe, gra jest trudna! Jedyna wada, to wciąż dungeonówka ale ponoć krótka. Na razie 3h gry za mną.

OldDirtyBastard

  • Gość
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2010, 17:43:45 »
Aktualnie pasjami zagrywam się w MARIO BROS. (klasyczna arcadówka z SUPER MARIO ADVANCE 2), jak na razie mój rekord to 40 phase i 350.000 punktów :D jak ktoś pobije to stawiam piwko!

Oczywiście ciągle i nieprzerwanie Harvest Moon More Friends of Mineral Town w tą grę będę już grał do końca życia, a ona to spokojnie umożliwi ha!

Na PS3 ostatnio Heavy Rain, no i mam cichą nadzieję na rozpoczęcie przygody z Peace Walkerem na PSP :) (szczególnie po rozmowie z antarim)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2010, 22:16:33 »
Ja właśnie skończyłem Super Mario Advance 2: Super Mario World z wszystkimi bonusami. Trochę mi to czasu zajęło, ale warto było, bo gra przednia :).

Metroid Fusion też skończyłem z 100% zebranych itemów, ale to dopiero po drugim graniu.

Teraz gram w CT Special Force i Fire Emblem (jestem w 22 misji). W przerwach w Polarium Advance.

Chłopie widzę że zaliczasz wsio na GBA wręcz taśmowo! Good Job! Pisz recki na bank zamieścimy na GBF!

Ja obecnie gram w dość długą grę o nazwie GBForever.net, zna ktoś?

Logan

  • Gość
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2010, 16:31:31 »
DUKE NUKEM 3D
Łojenie do świń z shotguna i wwalenie z glanów w kosmo-jaszczury nadal "robi". Idealny jako odstresowywacz "na 10 minut" czy też "jedna misja dziennie". Ahhh i te nieśmiertelne odzywki Duke'a ;P

"Hail to the King babe"

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2010, 17:23:36 »
Logan a grales w wersje spolszczona? tam dopiero sa odzywki. nei wiem kto lokalizowal te gre ale po prostu miazga. nie raz lezalem ze smiechu... :P np idzie kosmo-jaszczur przez autoamtyczne drzwi - nagle drzwi sie zamykaja, a u gory pojawia sie napis - ZGNIECIONY :PPDPDPD. albo teksty - sprobouj tego :P. w tej chwili nawalam na PC w gre pt.: "Z". stara strategia z robocikami - trudna jak cholera, ale te gre chcialbym jako homebrew na DSa. ponad wszsytko. rewelacja. jesli ktos nei wie o czym mowi to polecam zajrzec na strone: http://zzone.lewe.com/ jelsi ktos chcialby pograc to niech do mnie zagada bo sa problemy z instalacja. ze wszsytkim pomoge. w sciagnieciu ISO tez :P. jelsi chodzi o gameboya to gram w donkey kong - zrecznosciowka z elementami logicznymi - po prostu rewelacja... szkoda ze przestali kontynuowac ten watek... pozdro.

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2010, 17:11:00 »
Ostatnio zagrywam się w FF II ze składanki Dawn of Souls Na GBA.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2010, 21:16:28 »
Philipo pochwal się kolekcją bo widzę same zacne tytuły posiadasz :P



A u mnie nic, pogrywam czasem w Children of Mana chwilę i tyle. Lato i czas spędzam z dala od konsoli..