Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113072 razy)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #380 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:43:14 »
Aktualnie przechodzę po raz kolejny Wario Land: Super Mario Land 3.
Gram w to nieprzerwanie od lat 90 i za każdym razem bawię się równie dobrze. Moim skromnym zdaniem jest to najlepsza gra na poczciwego Classica.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #381 dnia: Grudzień 17, 2011, 11:35:43 »
Ja się mierzę z Castlevanią Adventure na gb classic, ale ciężko idzie. Trudne jak diabli.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #382 dnia: Grudzień 17, 2011, 11:38:44 »
Assassin's Creed II na PS3. Piękne lokacje, wciągająca fabuła i wiarygodne postacie, czyli to czego mi brakowało. ;) Jak na razie ok. 30% gry za mną, miasto już trochę rozbudowane (ok. 45k warte), uzbrojenie jako tako, połowa skrzyń odkrytych ,a gram ok. 5-6h. ;d
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #383 dnia: Grudzień 22, 2011, 16:09:44 »
Stara miłość nie rdzewieje. Obecnie męczę Tekken Tag Tournament na ps2, który niedawno kupiłem. No i co tu dużo mówić - wsiąknąłem. Swego czasu trochę przegrałem życia na automatach w T3 i TTT (choć tutaj już bardziej okazyjnie, bo zlikwidowali salon arcade w moim mieście j__j), więc gdy wszedłem w posiadanie ps2, TTT był zakupem obowiązkowym. Na nieszczęście kilka lat temu byłem posiadaczem PS2 Fat ze słabym laserem, który miał problem z odczytaniem gry (zawarta ona jest na jakimś specjalnym nośniku, podobnie jak chociażby Rez) i musiałem obejść się smakiem. Na osłodę kupiłem (tragicznie jak się okazało)T4 a później Ps2 Slima i T5, który totalnie zawrócił w głowie chyba nie tylko mnie. Niedawno za sprawą Andzi wszedłem w posiadanie Taga, który odpalił tym razem bez większych problemów.

Tytuł nie bez przyczyny uchodzi za najbardziej zbalansowany w historii serii, plus tytułowe tagi wprowadzają do rozgrywki strategiczny posmak. Świetna zabawa w multi - jeżeli posiadamy 4 pady, naprzeciw siebie mogą stanąć aż 4 osoby. Ogromna ilość postaci w tym m.in. Kunimitsu czy Michelle, które w nowszych interpretacjach sagi zostały pominięte i zapomniane... przynajmniej do premiery TTT2 xD Dla fanów bijatyk pozycja nie do przegapienia, nie da się powiedzieć czy T5 jest od niej lepszy. Na pewno graficznie ładniejszy ale gameplayowo to ta sama, jak nie wyższa półka.

A jeżeli chodzi o handheldy to po prawie pół rocznej przerwie powróciłem do Pataponów z numerkiem 3. Nie bedę owijał w bawełnę, tytuł jest niebotycznie hardkorowy już nawet nie tyle pod względem poziomu trudności co skomplikowania zasad customizacji i tworzenia danych jednostek. Godzinami możemy przeglądać opcje, siermiężnie przebijać się przez menusy i tonę TONĘ statystyk opisujących podatność na obrażenia broni, jednostek, wszystkiego. Naprawdę twórcy mocno przegięli, bo nowicjusze zwyczajnie nie mają czego tutaj szukać. Próba podejścia skończy się frustracją i rzuceniem płyty o ścianę. Sam, można powiedzieć wymasterowałem wcześniejsze odsłony cyklu (które uważam za najlepsze gry na psp) dość dobrze, ponad 100 h przegranych w oby dwie gry. Tutaj, zamiast poczuć się jak w domu, na pozycji wejściowej zostałem potraktowany jak obcy i musiałem uczyć się niemal wszystkiego od podstaw. Co nie znaczy wcale że mi się nie podobało :P Podchodząc po raz pierwszy, moja drużyna składała się głównie z jednostek zadających obrażenia na odległość (łucznik[Yumipon], włóczniarz[Yarida] i kobziarz[Wondabarappa]). Niestety w pewnym momencie doszedłem do poziomu, który wymuszał nico bardziej ofensywne podejście do gry, na skutek czego dość solidnie utknąłem. Po prawie pół roku rozpocząłem od 1 lvl trening nowych jednostek walczących na krótkim dystansie. Pomogło xD Problem polega tylko na tym, że teraz mój team jest tak potężny, że absolutnie żaden przeciwnik nie ma najmniejszych szans. Innymi słowy, wystarczy sobie trochę pofolgować z klasami postaci i skillami i tytuł staje przed nami otworem. Oczywiście, mimo iż przegrałem dobre 30-35h nadal gry nie przeszedłem a wiele kwestii podstawowych np. czy tylko Uberhero może dowolnie zmieniać klasę główną, pozostaje enigmatycznymi. Kombajn możliwości dla hardkorowców, jedyna taka gra na psp. Bardzo polecam dla wszystkich ceniących oryginalność. Inwestycja na lata rozgrywki.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #384 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:39:11 »
Fajnie że macie jeszcze chęć na granie. Ja już niestety z tego wyrosłem :/

Nie mam chęci już na to, czuję jakbym już wszystko totalnie widział, żadnej innowacji. Konsolki wszystkie praktycznie sprzedałem, część została tylko z sentymentu.
rnav spotting :)

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #385 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:42:03 »
Ja męcze Zelde Link's Awakening ile wlezie bo muszę ją skończyć przed wigilią bo wtedy już następna gierka do ogrania będzie :) W ferie będzie dużo wolnego czasu to wreszcie solidnie się wezmę za  Kid Icarus na NES.


Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #386 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:45:58 »

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:48:01 »
Ja też niestety za bardzo już nie potrafię przysiąść do grania. Odpalam sobie w tej chwili tylko Motorstorm: Pacific Rift na PS3, ale to dosłownie na sesje po 20-30 minut. Choć jakiś czas temu wzięło mnie też na Zeldę Link's Awakening i przeszedłem pół gry. Ale to raczej odosobnione przypadki, bo gry kupuję obecnie dość rzadko i praktycznie tylko do kolekcji. Też wyprzedałem już sporo przedmiotów i zostawiam sobie tylko te najcenniejsze.

Na żadne ferie itd. już się nie nastawiam, bo nie mam czegoś takiego, a od stycznia zaczynam dość intensywne praktyki w hotelu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:52:46 »
Moim zdaniem przesadzacie z tym "wyrosłem z tego". Z tego się nie wyrasta. Można od tego odejść na jakiś czas, a potem wrócić i jarać się jak za pierwszym razem :P GB teraz leżą u mnie odłogiem ale wiem, że za jakiś czas do nich wrócę, dlatego zamiast sprzedawać wszystko, chomikuję :)

A odnośnie ferii i ich braku. Na całe szczęście mamy handheldy :P

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 22, 2011, 19:03:23 »
Ja tam wszystkiego nie wyprzedaję. Zostawiłem sobie GB Classica od MISa oraz GBP transparent, bo jest w super stanie.  No i czekam za GBA SP AGS-101 Surf Blue od pinxa :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #390 dnia: Grudzień 22, 2011, 19:07:49 »
Ja wyrosłem z książek i filmów bo już od paru miechów nie byłem w kinie i nie żadnej czytałem książki.


Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #391 dnia: Grudzień 22, 2011, 19:15:00 »
już od paru miechów nie byłem w kinie i nie żadnej czytałem książki.

ja od wakacji nic nie czytałem z braku czasu, nad czym ubolewam :(

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #392 dnia: Grudzień 22, 2011, 19:16:13 »
Oj tam, oj tam :P

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 22, 2011, 20:40:46 »
Alien 3 na Classica - bardzo trudna gra, której trzeba poświęcić sporo czasu, a niestety nie ma możliwości zapisu.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 25, 2011, 10:27:01 »
Od około dwóch tygodni gram w zasadzie codziennie w Tetrisa. Oczywiście pierwszego, z GB Classic. Każde "posiedzenie" czy wolna chwila wypełniona jest układaniem klocków :P Zawsze zaczynam grę od levelu 9, bo wcześniejsze są zbyt wolne :P Jak na razie największy odnotowany wynik (w ciągu tych dwóch tygodni) to 185000 pkt, level 16, 167 linii.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 25, 2011, 11:15:23 »
Aktualnie Portal 2 PC. Który jest niesamowitym zaskoczeniem i odkryciem tego roku. Połączenie gry przygodowej i logicznej z widokiem fpp wyszło nadzwyczaj udanie. Świetne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji i emocje emanujące, niespotykane w tego typu grach. Z pewnością po ukończeniu zabiorę się za część pierwszą za jakiś czas.

The Legend of Zelda: Twilight Princess
Wii - zdecydowanie najdoroślejsza i najmroczniejsza część serii  oznaczona 12+ przez PEGI. Wcielanie w Wolf Linka to świetny patent a powrót grywalnej Epony to ukłon w stronę fanów.. łezka w oku się kręci ;) Nie będę spojlerował, za to na pewno polecam wszystkim fanom serii.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 25, 2011, 11:19:28 »
Jak powyżej z tego się nie wyrasta, przerwa kilku miesięcy ,a nawet dla niektórych kilku lat i się do tego wraca :) Sam to doświadczyłem. Obecnie męczę Valkyria Chronicles 2 na PSP, genialny tytuł, już 58h na liczniku. W necie pełno recenzji, więc nie będę się rozpisywał , tytuł polecam każdemu miłośnikowi strategicznych rpgów. Keitaro sprawdź to, jeśli jeszcze nie  miałeś doczynienia z tą serią :] ( 1 część na Ps3, 2 i 3 na psp, anime na podstawie 1 czesci, 26 odcinkowa seria tv)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 25, 2011, 21:23:17 »
Lunar Silver Star Harmony (PSP) czyli moje nr1 jRPG. Klasa sama w sobie, choć gra nie ustrzegła się kilku drobnych wad. Must play dla fanów Lunara oraz gra warta importu.

Gran Turismo (PSP) Z doskoku upalam ten popularny tytuł. Przyzwoita gra z fajną fizyką (z GT4 zdaje się) w której naprawdę miło można pojeździć bokami. Fajny balans pomiędzy realistyką a arcade, czyli coś o co ciężko w tym gatunku w dzisiejszych czasach. A do tego w wersji portable. Mniam.

NeYo >> dzięki za zwrócenie uwagi na ten tytuł, tak się składa że właśnie przeglądam rynek strategicznych jRPGów na PSP :) Do tej pory najbardziej przykuła moją uwagę Joaśka oraz klasyka klasyk czyli Tactics Ogre. (czekam na tanie wydania Tactics Ogre Essentials w polsce)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 26, 2011, 18:06:21 »
Zasiadłam do Lego Piraci z Karaibów (PS3), proszę tylko nie krytykować że to gra dla dzieci:D bo wcale tak nie jest;P
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 27, 2011, 16:04:56 »
Wzięło mnie na GameBoya i wczoraj pod choinką przeszedłem Kirby's Dream Land. Gra nie jest zbyt długa, toteż przejście zajęło mi około 35-40 minut. Prócz tego zacząłem Kirby's Dream Land 2 i zostały mi jeszcze 4 plansze na ostatniej wyspie. Gra nie jest zbyt wymagająca, choć niektórzy bossowie dają zdrowo popalić.