Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113072 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 27, 2011, 19:47:31 »
ja na chwile zrobiłem skok w przeszłość i odpaliłem wczoraj APB (gmpl: http://www.youtube.com/watch?v=F98G-gY9ou8 ) na Lynxa. Chwila nie moment i poczułem się jak w latach 90 kiedy to grałem w podobną pozycję na swoim Atari 65XE. Mega klimat, proste zasady rozgrywki i kupa frajdy. Zapowiada się dziś kolejny miły retro wieczór. Nie wiem jakim cudem tak łatwo udaje mi się odbywać takie podróże w czasie.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 28, 2011, 14:40:09 »
Wczoraj wieczorem zacząłem Yggdra Union. Wciągnęło mnie. Bardzo fajna gra w stylu rozgrywki podobnym do Fire Emblem.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 28, 2011, 15:47:37 »
Wczoraj wieczorem zacząłem Yggdra Union. Wciągnęło mnie. Bardzo fajna gra w stylu rozgrywki podobnym do Fire Emblem.

Yggdra Union? Super sprawa, wersja jap od dawna kreci sie gdzies kolo szczytu mojej listy poszukiwanych tytulow i jakos nie ma nigdy okazji do mnie trafic, ech.

Acha, u mnie w obrotach jest Neuroshima Hex.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #403 dnia: Grudzień 28, 2011, 16:54:43 »
Ja gram w wersję USA. Na razie skromnie, bo dopiero kilka bitew za mną. Mało czasu na granie :/ A szkoda, bo gierka wciągająca.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #404 dnia: Grudzień 28, 2011, 17:43:18 »
Yggdra Union to dla mnie najważniejsza pozycja na GBA która wciąż czeka na swoją kolejkę do zagrania. Musi być odpowiedni moment by wejść w klimat ów pozycji. Polecam też inne części sagi http://en.wikipedia.org/wiki/Dept._Heaven czyli Rivierę czy Knights of The Nightmare. No i świeżo zapowiedzianego Gungira na PSP :)

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 29, 2011, 10:23:09 »
Ja gram w Hyperstone Heist najlepszego reprezentanta Turtlesów na Mega Drive. Do tego robię to arcade stickiem więc zabawa jest podwójna.  Na prawdę mocny tytuł, oczywiście ma jakieś niedociągnięcia, ale spokojnie można przymknąć oko.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 06, 2012, 21:49:43 »
Contra 4 - masakra, nie wiedziałem, że to jest tak dobra gra :) Nie dziwię się, że została wybrana jako "Best Action Game" w 2007 przez serwis IGN. Przechodzę do 4 levelu na jednym kredycie, co jest niemałym wyczynem w tej grze :) Polecam wszystkim fanom Contry z NESa. Wracam do gry... ;D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:37:33 »
Ja od kilku tygodni sporadycznie, bo czasu nie mam za wiele, zagrywam się w pierwszą część Monster Huntera na ps2, od które wszystko się zaczęło. Miałem już styczność z łowiecką sagą na PSP, więc zdążyłem sobie wyrobić "smaka" na tę serię. Po chrzcie bojowym z jedynką, widzę jak bardzo lamiłem na psp xD Doszedłem do questów 4 gwiazdkowych (maksymalnie 5 gwiazdkowe), czyli można powiedzieć, że więcej niż połowa gry za mną, a to oznacza, że największe i najbardziej drapieżne bestie tuż przede mną xD Tytuł wciąga jak bagno, aż strach pomyśleć ile ma do zaoferowania gra z dopiskiem "Tri" na Wii. Szkoda, że Capcom nie wspiera już usługi sieciowej dla ps2 ;( W czasach świetności konsolki Multi w tej grze musiał nieźle zakręcać, nie dziwię się że w Japonii, to już niemal gra narodowa obok Pokemonów i Dragon Questa.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #408 dnia: Styczeń 06, 2012, 23:15:18 »
Wzięło mnie na Poksy, a dokładniej: Pokemon Yellow na GB, świetne,świetne,świetne. Wciąga jak diabli. Już 5 odznak za mną, jeszcze tylko 3. :) Mam przegrane już chyba ze 70h (O.o).
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 25, 2012, 20:26:50 »
Chwyciłem dzisiaj za TMNT na GBA. Świetna gra! Beat 'em up pierwsza klasa. Na razie męczę 2 level, ale już wiem, że gra mi się spodoba. Fajnie rozwiązany system zapisu gry pozwala nam wracać do poprzednich leveli w celu poprawienia wyniku punktowego czy dozbierania kasy na różne gadżety. Na dodatek wszystko super wygląda i brzmi. Nic tylko grać :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 25, 2012, 20:29:33 »
U mnie New Super Mario Bros (DS) Pierwszy platformer który mnie wciągnął i w którym nie ginę masowo. Świat się zmienia, Kei gra w platformera ;) Z trudem ale powinienem dobrnąć do końca gry a później w wolnych chwilach będę robił 100%

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 25, 2012, 20:47:14 »
U mnie New Super Mario Bros
Moja ulubiona gra na DSa. Spędziłem z nią najwięcej czasu, pewno przez to że to była też moja pierwsza gra na tę konsolkę. W każdym razie zająłem wszystkie 3 sejwy, gwiazdki też wszystkie zebrane, choć momentami było ciężko (zwłaszcza w ostatnim świecie).

A jeśli chodzi o mnie to kończę Warioland 4 (poziomy wszystkie ukończone, zostały mi jeszcze walki z bossami i może zebranie wszystkich złotych krążków).
Prócz tego Castlevania Circle of The Moon. Gra jest kapitalna. Na razie mam koło 20% i gry nie przechodzę jak burza, bo walki z bossami bywają naprawdę upierdliwe i potrzebuję trochę czasu, żeby rozpracować taktykę na każdego. Niemniej, 2 kolejne części na GBA wskakują na wishlistę.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:29:44 »
zrobiłem w new super mario 100%. Gra jest po prostu genialna. Żeby zrobić 100% to trzeba na prawdę się wysilić. Ta gra to jest MUST HAVE. Poza tym obecnie gram w Piccross 3D oraz w nieśmiertelnego space invaders extreme - niesamowita gra. No i na poziomie extreme, ekstremalnie trudna. Bardzo dobrą grą, aczkolwiek niezbyt znaną jets Front Mission 1st. Turówka z humanoidalnymi zbrojami. Super pozycja, ale trzeba mocno przysiedzieć w sklepie, żeby mieć dorbze doposażone wanzery. Taktyka też jest tu ważnym elementem. Komputer nie jest aż taki głupi i potrafi zaskoczyć. Miła atmosfera i klimat gry - typowa postnuklearna przyszłość. Jak na DSa super. To są obecne pozycje w które gram w drodze do pracy. Ktoś może grał w coś z tego (nie licząc Mariana)?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:10:16 »
zrobiłem w new super mario 100%. Gra jest po prostu genialna. Żeby zrobić 100% to trzeba na prawdę się wysilić. Ta gra to jest MUST HAVE. Poza tym obecnie gram w Piccross 3D oraz w nieśmiertelnego space invaders extreme - niesamowita gra. No i na poziomie extreme, ekstremalnie trudna. Bardzo dobrą grą, aczkolwiek niezbyt znaną jets Front Mission 1st. Turówka z humanoidalnymi zbrojami. Super pozycja, ale trzeba mocno przysiedzieć w sklepie, żeby mieć dorbze doposażone wanzery. Taktyka też jest tu ważnym elementem. Komputer nie jest aż taki głupi i potrafi zaskoczyć. Miła atmosfera i klimat gry - typowa postnuklearna przyszłość. Jak na DSa super. To są obecne pozycje w które gram w drodze do pracy. Ktoś może grał w coś z tego (nie licząc Mariana)?

Ja pierdziu, nie mów, że to Ty mi sprzątnąłeś tego Picrossa 3D z Allegro? :) Co do gry to Picross 3D jest świetny, ale nie tak dobry jak Picross DS. Na pewno pozycja must have dla miłośników gier logicznych.

Front Mission pograłem trochę, ale nie podeszło mi. Lubię strategie turowe (ehh... Fire Emblem), ale tutaj jakoś klimat mi nie podszedł i gameplay.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 27, 2012, 00:49:54 »
Nie nie, nic Ci nie sprzątnąłem sprzed nosa - gram w to od dawna... ale piccross 3D był właśnie na DSa, to jest jeszcze jakiś inny picross na DSa? bo wie może na gameboya tez jest - i tez całkiem kozacki, jak się okazuje wszystko mniej więcej działa na tej samej zasadzie. Co do front mission - kurde podoba mi się.. Tylko ze dopiero w dalszych misjach można wybierać celowanie w odpowiednia część waznera przeciwnika. :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 27, 2012, 01:11:21 »
Hmm... nie wiem, może kiedyś zrobię drugie podejście do FM.

Co do Picross to najpierw był Picross DS potem Picross 3D :)

Tak wygląda Picross DS (według mnie lepszy jest od 3D):
http://www.youtube.com/watch?v=6Zy_GJlGMBs

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 27, 2012, 09:19:07 »
Picross, świetna gra i można ją dość tanio wyrwać. Jedyny minus to to, że na cięższych poziomach zdarzają się momenty, że musisz strzelać bo żadna kombinacja nie wskazuje, która kostka jest ,,zła''.

Co do front mission to znajomy się nią zachwycał i mi ją pożyczył. Ja po pierwszych paru scenach zacząłem podchodzić do tej gry jak pies do jeża (strasznie mi się kreska nie spodobała). I niestety się nie przekonałem, mimo, że uwielbiam postapokaliptyke itd.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:29:56 »
Zgadywanie występuje tylko w trybie Free Mode i jest do tego przygotowana specjalna opcja w menu, więc nie jest tak źle. Ja mam za sobą już ponad 100 rozwiązanych nonogramów i muszę sobie zrobić małą przerwę. Straszny pożeracz czasu :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 27, 2012, 17:41:38 »
W sumie to dzięki Pajdzie zwróciłem uwagę na Front Mission. Jak się pojawiło tanio na Allegro to łyknąłem. Napewno gra ma swoje archaizmy jak każdy port, ale to dodaje też niektórym pozycjom uroku. Czyż można narzekać na powolny gameplay z Tactics Ogre na GBA? Można ale to nie istotne - i tak większość ludzi wystawia grze 9,5/10 z wielu innych powodów.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #419 dnia: Styczeń 28, 2012, 23:18:50 »
Ukończyłem FM3 z rok temu. Genialny tytuł Keitaro. 2 scenariusze, mase gameplayu i ciekawostek do okdrywania. Nie zawiedziesz się. Próbuj trójkę :)