Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113088 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 10, 2012, 21:37:05 »
Hm? Okeeeeeej  hehe :D Myślałem, że choć trochę uchylisz rąbka tajemnicy, kim i dlaczego? Gra zaciekawiła mnie, bo chyba nie jest nowością dla wszystkich tutaj, że cenię dwuwymiarowe Metroidy. A jako, że nie mam maszyny Apple, sam tych informacji nie sprawdzę :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 10, 2012, 22:05:43 »
Hm? Okeeeeeej  hehe :D Myślałem, że choć trochę uchylisz rąbka tajemnicy, kim i dlaczego? Gra zaciekawiła mnie, bo chyba nie jest nowością dla wszystkich tutaj, że cenię dwuwymiarowe Metroidy. A jako, że nie mam maszyny Apple, sam tych informacji nie sprawdzę :)

No wiec z fabuly wynika, ze jeszcze kilka lat i ludzkosc odkryje na Marsie nieco wieksze zbiorniki wody i coraz dosadniejsze slady zycia w ich okolicy. Wyslany w miejsce zdarzenia robot zdazy przeslac kilka zagadkowych zdjec zanim kontakt z nim sie urwie, a w nastepnej kolejnosci do sprawdzenia co sie dzieje zostanie rzucony gracz. Eksploracja gigantycznej jaskini, nabywanie umiejetnosci, pozytywny backtracking do minionych lokacji zeby odkryc ich prawdziwe znaczenie i interakcja z tym wszystkim, co w srodku przywodza mi skojarzenia wlasnie z Metroidem (2D), przy czym tutaj bohater jest naukowcem, a nie kosmicznym zabijaka, wiec nici z laserow i rakiet w miejscu jednej reki. Trzeba ruszyc mozgownica i umiejetnie manipulowac calkiem przyjemnie rozbudowanym ekosystemem. Metroid bez broni? Pomysl i wykonanie na szczescie rownie odwazne, co udane. Dialogi i fabula jak z filmiw Sci-Fi konca ubieglego tysiaclecia (to komplement!, hehe), a na deser kilka nie takich znowu oczywistych zakonczen.

Rzuc okiem na link, ktory podalem, znajdziesz trailer ktory uzupelnia reszte.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 11, 2012, 17:53:39 »
Dziś jeszcze raz od początku zacząłem Pokemon Blue. Poprzednim razem doszedłem do strefy Safari i się pogubiłem. Tym razem jednak idę z oficjalnym przewodnikiem jaki można było nabyć w kiosku w 2001r. i mam zamiar skończyć tą gierkę. Złap je wszystkie!:) Yeah!

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 12, 2012, 08:32:52 »
Ja grałem w Pokemon Red, a ostatnio FireRed, który jest remake'iem Reda w oprawie AV Ruby. Red akurat był prosty. Zdobyłem osiem odznak trenerów i doszedłem do elitarnej czwórki, no i tu się zaczęły schody. Trzeba pokonać 4 trenerów pod rząd, nie pamiętam czy udało mi się pokonać chociaż jednego :P. Trenuję poki, potem się zajmę trenerami. Katowałem też Ruby, ale tu się zaciąłem po 3-4 odznakach i nie wiem gdzie dalej iść. Obie gry poszły na odstawkę, a ja katuję teraz Harvest Moon i prowadzeniem farmy w niej. Na razie sam początek, ale HM stał się główną grą jaką uruchamiam.

Na Xboksie katuję GTA:SA, fabuła zaliczona zaliczam misje poboczne. Ostatnio misje TIRa czyli też jazda głównie po terenach wiejskich. Oraz rozrywka w Halo 2 i Forzę przez Internet.

Offline Leonidas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 13, 2012, 22:41:36 »
Właśnie przeszedłem Klonoa: Empire of Dreams można tak powiedzieć gdyż mi zostały tylko dwa visiony do przejścia bonusowe.. ale jak patrze co się z poziomem trudności dzieję pod koniec to nie wiem czy mi się będzie chciało przechodzić i się denerwować :D . Po tym prawdopodobnie uderze w The Legend of Zelda - Phantom Hourglass bądź Castlevanie:LoI na PS2

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 25, 2012, 22:42:15 »
Obecnie katuje raymana:advance,nie sądziłem ze będzie tak fajny,teraz gram 2 raz od początku bo po przejsciu 30% i ponownym  uruchomieniu gry zamiast wczytać save-a to go usunąłem:D

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 28, 2012, 17:14:11 »
Gram w Alundrę z PSX na PSP. Na ten moment mam 17 godzin. Cieszę się fajną fabułą i sympatyczną grafiką i w***wiam nieziemsko przez trudne momenty zręcznościowe i głupie zagadki.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 28, 2012, 18:53:51 »
Ja obecnie nie gram w nic szczególnego :D Jedynie trenuje "skilla" na kierownicy w GT3, albo obydwu undergroundach. Oczywiście na PS2 :D

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 29, 2012, 19:57:52 »
Ostatnio pykam sobie w BF2 lub "poszpilam" na PS2 jakiegoś meczyka w Fifcię/PES lub pogram w CoD3 przez neta ;) No i męczę na GBA parę gier.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 29, 2012, 21:03:39 »
Masz slima, czy FAT'a z NA ?

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 29, 2012, 22:35:52 »
Slimuś - 77004 PAL ;)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #491 dnia: Marzec 29, 2012, 22:55:55 »
Łee :D Ja mam FAT'a :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #492 dnia: Marzec 30, 2012, 00:40:19 »
Quake96 -> Więcej treści poprosimy next time, bo Cię "system" antyspamowy wyłapie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #493 dnia: Marzec 30, 2012, 13:56:45 »
A ja teraz chwytam ponownie za DKC na GBA :] Jakoś mnie pociągnęło, żeby "wymasterować" go na 101% ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #494 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:07:04 »
Dzisiaj w nocy miałem jakiś podniesiony skill w Contra 4. Pierwszy raz udało mi się dojść do finałowego poziomu (do połowy!) bez straty życia :D Miałem ich ponad 20 i do tego 4 continue. Niestety nieznajomość ostatniego levelu dała mi popalić i dosyć szybko zaliczyłem game over, ale do ostatniego bosa doszedłem. Czuję, że teraz pójdzie już z górki :P Jakby co to gram na Normal.

Taka ciekawostka. Contra 4 to gra częściowo strategiczna (w małym procencie, ale zawsze). Przejście niektórych etapów wymaga dobrania odpowiedniego arsenału. Dodaje to fajnego smaczku. Chociaż jest jedna uniwersalna kombinacja...

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #495 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:00:33 »
Mushihimesama Futari

http://tinyurl.com/cppm697

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #496 dnia: Kwiecień 18, 2012, 00:39:50 »
Powrót po ponad roku (broń was panie od WoW). Zaczynam jutro szpilać w Oracle of Ages. Czysty relaks - tego mi trzeba.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 19, 2012, 21:38:08 »
Powrót po ponad roku (broń was panie od WoW). Zaczynam jutro szpilać w Oracle of Ages. Czysty relaks - tego mi trzeba.

Prawie spisaliśmy Cię na straty xD Dobrze jednak, że wracasz na łono "jedynej słusznej konsoli" :D

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #498 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:32:08 »
teraz zagrywam się w kirby's dreamland 2 na gb:D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #499 dnia: Kwiecień 20, 2012, 01:35:10 »
Ja właśnie przeszedłem Super Paper Mario na Nintendo Wii. Świetna pozycja, którą polecam absolutnie każdemu. Bez wyjątku. Cukierkowo-infantylna (dziecinna) oprawa wizualna idealnie pasuje do "papierowej" koncepcji świata przedstawionego, a sam pomysł na płynne przechodzenie z perspektywy platformera 2D do pseudo 3D (ala Crash Bandicoot) to kapitalny pomysł na grę! Rozgrywka starcza na dobre 20h, przy czym zaznaczam, że kilku miejsc nie zdążyłem dokładnie spenetrować. Na pewno postaram się wygospodarować drugie dwadzieścia godzin, aby ponownie przejść "papierowego Mario" i wymaksować poszczególne miejscówki. Tym co mnie ogromnie zdziwiło in plus, jest historia - pomimo swej kuriozalnej konotacji, porusza dość uniwersalne wartości, co mnie osobiście nawet trochę wzruszyło :) Duża w tym zasługa doborowej plejady szwarc-charakterów, czy prezentacji fabuły w formie szczątkowej wiwisekcji. Graficznie rewelacji nie ma - gra była tworzona z myślą wydania na konsoli Nintendo GameCube. Odnoszę nieodparte wrażenie, że nawet z rzeczonej konsoli nie zdołałaby wycisnąć szóstych potów. Jednakże samo zagospodarowanie przestrzeni płaskimi, papierowymi elementami w pastelowych odcieniach pozwoliło grafikom zamaskować wizualną ascezę, tworząc doprawdy nietuzinkowy kolaż. Nie sposób też zapomnieć o cisnących banana na usta licznych odwołaniach do ery 8-bitowej - gigantyczny pixelowy Mario, Bowser czy Peach czy plejada małych mario w formie tarczy ochronnej. Są nawet interpretacje klasycznych leveli z Super Mario Bros. na NES'a. Nie przedłużając - polecam. Gra zaskoczy was tym i owym. Wydałem na nią całe 40 zł, ale byłbym gotów dać sporo więcej. Marian konkret.