Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113066 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #540 dnia: Maj 15, 2012, 22:27:52 »
Ja dzisiaj rozpykałem Mega Man Zero. Przynajmniej tak mi się wydawało, bo okazało się, że ukończeniu poziomu Normal gra oferuje nowe tryby. Gram dalej... :P

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #541 dnia: Maj 16, 2012, 06:47:18 »
Ja dzisiaj rozpykałem Mega Man Zero. Przynajmniej tak mi się wydawało, bo okazało się, że ukończeniu poziomu Normal gra oferuje nowe tryby. Gram dalej... :P
z tego co kojarze to na hardzie nie mozesz uzywac elfow i bossowie maja nowe ataki, czasem nawet latwiej ich pokonac niz na normal
ale ogolnie bardzo fajna gra, jedna z moich ulubionych
musze dorwac nastepne czesci, a sa drogie niestety

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #542 dnia: Maj 16, 2012, 13:07:12 »
z tego co kojarze to na hardzie nie mozesz uzywac elfow i bossowie maja nowe ataki, czasem nawet latwiej ich pokonac niz na normal
ale ogolnie bardzo fajna gra, jedna z moich ulubionych
musze dorwac nastepne czesci, a sa drogie niestety

Jeszcze do tego dochodzi brak upgrade'ów broni. Moim celem jest odblokowanie ukrytego cyber elfa o nazwie Jackson dzięki czemu będę mógł odblokować tryb Ultimate Mode :) Żeby zdobyć Jacksona trzeba skończyć tryb Hard Mode nie używając elfów i zaliczając wszystkie levele na min. A (!?). Mała masakra. Całe szczęście wyczytałem, że jest alternatywna metoda. Wystarczy rozpocząć grę na Normal, zebrać wszystkie elfy, wszystkie "nakarmić" na maxa i żadnego nie użyć :) Wybrałem to rozwiązanie :)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #543 dnia: Maj 16, 2012, 14:32:24 »
z tego co kojarze to na hardzie nie mozesz uzywac elfow i bossowie maja nowe ataki, czasem nawet latwiej ich pokonac niz na normal
ale ogolnie bardzo fajna gra, jedna z moich ulubionych
musze dorwac nastepne czesci, a sa drogie niestety

Jeszcze do tego dochodzi brak upgrade'ów broni. Moim celem jest odblokowanie ukrytego cyber elfa o nazwie Jackson dzięki czemu będę mógł odblokować tryb Ultimate Mode :) Żeby zdobyć Jacksona trzeba skończyć tryb Hard Mode nie używając elfów i zaliczając wszystkie levele na min. A (!?). Mała masakra. Całe szczęście wyczytałem, że jest alternatywna metoda. Wystarczy rozpocząć grę na Normal, zebrać wszystkie elfy, wszystkie "nakarmić" na maxa i żadnego nie użyć :) Wybrałem to rozwiązanie :)
wolalbym pierwsze rozwiazanie
chyba sie podejme jak bede mial wiecej czasu
ostatnio przechodzilem wszystkie poziomy na normalu na S
lubie wyznaczac sobie nowe wyzwania

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #544 dnia: Maj 16, 2012, 22:33:17 »
wolalbym pierwsze rozwiazanie
chyba sie podejme jak bede mial wiecej czasu
ostatnio przechodzilem wszystkie poziomy na normalu na S
lubie wyznaczac sobie nowe wyzwania

Ale z użyciem elfów, czy bez? Bo to jednak spora różnica :)

A propos elfów to zastanawiam się jak można je samemu wszystkie znaleźć. To prawie niemożliwe, niektóre są tak poukrywane, że gdyby nie FAQ to bym poległ. 

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #545 dnia: Maj 16, 2012, 23:40:55 »
wolalbym pierwsze rozwiazanie
chyba sie podejme jak bede mial wiecej czasu
ostatnio przechodzilem wszystkie poziomy na normalu na S
lubie wyznaczac sobie nowe wyzwania

Ale z użyciem elfów, czy bez? Bo to jednak spora różnica :)

A propos elfów to zastanawiam się jak można je samemu wszystkie znaleźć. To prawie niemożliwe, niektóre są tak poukrywane, że gdyby nie FAQ to bym poległ.
bez elfow
ogolnie za pierwszym razem jak przechodzilem tez niechetnie ich uzylem dopiero pod sam koniec
ale gra genialna
moja ulubiona czesc to chyba dwojka
musze dorwac kiedys kopie z boxem i instrukcja w wersji eur
kiedys jeszcze sie pojawialy na ebayu teraz to juz kicha
trojka i czworka to nie problem, tylko cena troche przytlacza

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #546 dnia: Maj 25, 2012, 23:49:13 »
Dzisiaj promo na Commandos Ammo Pack jest na GOG.com. Kupiłem, bo kiedyś grałem, ale nie ukończyłem. Po prawie 14 latach gram jeszcze raz i wciąga strasznie :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #547 dnia: Maj 26, 2012, 00:05:24 »
U mnie delikatny gameplay (odskocznia od hardcorowych długich jrpgów o których wspomnę innym razem) Another Code R (Wii). Przyjemna przygodówka pełna dialogów, naprawdę pełna. Gra jest życiowa i bardzo spokojna - dość niespotykany gatunek w obecnych czasach. Kojarzy się trochę ale tylko trochę z Teenagent (PC). Warto checknąć jak ktoś lubi takie pozycje tudzież zna część pierwszą z DSa. Zwłaszcza jak nie trudno się domyślić gra stoi relatywnie tanio na Allegro.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #548 dnia: Maj 26, 2012, 10:22:01 »
Keitaro, wiesz może jak Another Code R jest powiązane z częścią na DS'a? Bo dsową część bardzo lubię i w sumie zainteresowałbym się tą na wii.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #549 dnia: Maj 26, 2012, 12:08:42 »
Another Code R jest to bezpośrednia kontynuacja gry z DS'a. Odpowiada na wiele niewyjaśnionych wątków z poprzednika (wg recenzji) Definitywnie warto więc zagrać. Opinie zbiera różne od zachwytów po uwagi iż ciut gorsza od poprzednika.

Jak masz Wii a nówki Another  Code Rza 50zł na Alle są (używki jeszcze taniej) to nie ma co się zastanawiać :)

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #550 dnia: Maj 26, 2012, 20:49:22 »
Oczywiście, że mam Wii ;) 
Właśnie poczytałem recenzję i zachęciły mnie, ale niezbyt wiem o czym mówią z ,,niewyjaśnionymi wątkami" bo z tego co pamiętam to tam było w zakończeniu wszystko wyjaśniające (no może śmierć jej matki była ciupkę zamglona).

Gra na ds'a też zgarniała średnie noty a jak się trafiła dobra okazja, to kupiłem i nie żałowałem. Cholera chciała, że sprzedałem ją jakiś czas temu, myśląc, że już do niej nie wrócę :P

Keitaro, w ogóle zauważam, że oboje lubimy podobne gry i platformy. Tyle, że ja coś ostatnio mam zły czas i część RPG'ów tak rozdziabuje i przechodzę do następnego z obietnicą ,,kiedyś przejdę'', no ale wiadomo ile trzeba czasu na przejście takiego dobrego jRPG :P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #551 dnia: Maj 27, 2012, 00:21:52 »
Trudno się dziwić - takie jest życie iż mamy mało czasu a RPGi potrzebują go bardzo dużo. Pracując i mając wiele obowiązków jak szybko przejdziemy np. taki Fire Emblem na Wii który zajmuje z 80h? Miesiąc? Dwa? Trzy? A kupuje się w promocjach wiadomo że więcej gier niż jedną na trzy miesiące. Zwłaszcza jak są to tanie pozycje np. na PSP.

Ja z kolei Another na DS nie ograłem. Kiedyś walało się tego pełno po 40zł na Alle, a obecnie trafić bardzo trudno :F Dlatego skorzystałem z okazji i kupiłem część na Wii nim zdążyła zniknąć jak ta DS'owa.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #552 dnia: Maj 27, 2012, 22:52:34 »
Monster Hunter Tri na Nintendo Wii. Od 3 dni nie istnieję dla świata. Gra powaliła mnie absolutnie wszystkim. Wcześniej miałem do czynienia z serią na ps2 i psp. To co panowie z Capcom nam zaserwowali w Tri zasługuje po prostu na burzę oklasków. Oparcie głównego wątku gry na wodnym środowisku było strzałem w dziesiątkę! Naprawdę chylę czoła, bo miałem obawy, zwłaszcza dot. walk przeprowadzanych pod wodą i pracy kamery. Na szczęście patent ten został zrealizowany po mistrzowsku, dość powiedzieć, że to chyba mój ulubiony aspekt nowej części serii. Jeżeli chodzi natomiast o sam gameplay, to (przynajmniej mnie) od razu rzucił się w oczy mocno przytemperowany poziom trudności. W Monster Hunter na ps2 dojście do questów 5 gwiazdkowych zabrało mi coś koło miesiąca, podczas gdy w Tri udało mi się to zrobić praktycznie w 3 dni :P Dodatkowo zauważyłem, że zwiększono występowanie poszczególnych itemów, ważnych przy przygotowaniach do questa (miód, żaby, grzyby). Do dziś pamiętam, że w odsłonie na ps2 zdobycie głupiej żaby równało się kilkudniowym poszukiwaniom, gdyż występowały one tylko w kilku lokacjach a dodatkowo randomowo. Na dodatek tylko w questach xD Jednym słowem szaleństwo, przygotowania do misji z Plesioth'em kosztowały tygodnie...

W Tri jest łatwiej, co wcale nie znaczy, że jest super łatwo i hardkorowcy nie mają tu czego szukać. W ten sposób walki stały się o wiele bardziej przystępniejsze dla wszystkich i nie marnujemy już takiej ilości czasu na zbieranie głupich Mega Potionów czy osełki. Tona ekwipunku i broni, masa usprawnień w stosunku do oryginału. Widać, że developer dokładnie wie, w którą stronę rozwijać serię. Zapowiedź MH4 na 3DS to już konkretny powód do zakupu konsoli dla mnie. Oby jednak się nie okazało, że producent wpadł na pomysł przekształcenia serii w MMO, o czym przestrzegałem jakiś czas temu.

PS. Chętnie ustawię się z kimś na wspólne polowanie, jeżeli ktoś z was posiada oczywiście Wii połączone z netem i grę :P Ostrzegam, że ostro noobuje.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 01, 2012, 14:52:30 »
Mario Kart: Double Dash!! na GameCube. Ogólnie to gra od dawna znajdowała się na mojej "GC liście", ale nie spodziewałem się, że uda mi się tak szybko ją zdobyć ;) Jak na razie podoba mi się, 50cc już całe złote :D Przeczuwam świetną zabawę na multiplayerze :]

EDIT: Po wygraniu na złoto całej klasy 100cc mogę już śmiało powiedzieć o jednej dość mocno irytujacej mnie rzeczy, mianowicie w każdym jednym "cup'ie" mamy w zasadzie tylko jednego przeciwnika, który prawie zawsze wygrywałby, gdyby nie my :l Trochę to niedopracowane, tym bardziej, że za każdą próbą wygrania ów "cup'u" mamy innego "naczelnego oponenta". Wkurzająca sprawa :\ Mogę za to powiedzieć, iż kolejną pozytywną sprawą w ów tytule jest replayability. Po zdobyciu wszystkich złotych medali w klasach 50 i 100cc, odblokowujemy "Special Cup", kolejny puchar do wygrania :P Zdecydowany plus, ciekawe co jeszcze mnie czeka... ;P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2012, 18:09:46 wysłana przez Bart »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 03, 2012, 23:01:06 »
Dzisiaj w przypływie wolnego czasu (obijałem się jak stary bąk) ukończyłem Professor Layton and Pandora's Box. Gierka jak na Laytona przystało rewelacyjna. Godna polecania każdemu.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 05, 2012, 22:49:05 »
Dzis przerwa... od Oracle of Seasons! Jaka ta gra dluuga.. albo ja spedzam z nia kazdego dnia tylko kilka chwil :) Wii juz w drodze z Twilight Princess. Podobno strasznie to dlugie jest, okolo 50h (glownego quest line'u). Pozdrowienia!

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:08:39 »
Cytuj
Wii juz w drodze z Twilight Princess. Podobno strasznie to dlugie jest, okolo 50h (glownego quest line'u). Pozdrowienia!

Nie wiem czy strasznie długie, ale grałem ponad 20h i jeszcze się nie rozkręciło i sporo przede mną, ale gra warta każdej godziny spędzonej z nią.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 05, 2012, 23:37:47 »
Mi zajęła coś koło 40h i byłem bardzo zdziwiony, że jest tak długa. Przy tym w ogóle się nie odczuwa tego czasu bo gra jest aż do samego końca bardzo różnorodna.
Teraz zabieram się za windwakera ale idzie mi to znacznie gorzej :P (zacząłem nadrabiać książki a do tego doszła do mnie duża kolekcja czegoś mega fajnego, zrobię zdjęcie przy okazji i wrzucę tutaj, jak tylko poustawiam to na półkach).

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 11, 2012, 21:45:40 »
Cytuj
Mi zajęła coś koło 40h i byłem bardzo zdziwiony, że jest tak długa.

Trochę przyspieszyłem bo bardzo mi zależy żeby już się z tą Zeldą uporać, bo teraz będę miał coraz mniej czasu na granie. Aktualnie 44h na liczniku i dalej końca nie widać :) Jestem w jakimś niebiańskim mieście tuż przed walką z bossem. Gra dalej bardzo wciąga, ale inne też czekają w kolejce :)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 11, 2012, 22:00:43 »
Wczoraj w nocy skończyłem Shining Soul na GBA, więc dziś trzeba się chyba wziąć za Warioland 4 ;)