Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113080 razy)

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 11, 2012, 22:15:38 »
Max Payne 3. Jak na razie wrażenia jak najbardziej pozytywne. Nie zawiodłem się nigdy na żadnej grze od Rockstar.

Offline Saimonix

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 11, 2012, 22:20:08 »
Ja gram w pokemon sapphire, gra się fajnie, bo gram pierwszy raz w jakąkolwiek grę z III edycji, jestem już pod koniec ale się nie śpieszę. Czekam na Doom 2 i już się ślinię na samą myśl :-)
"Powaga jest wrogiem wyobraźni."

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 11, 2012, 23:17:21 »
po 17h pokonałem Another Code R (Wii) muszę powiedzieć iż ta przygodówka jest w mojej ścisłej czołówce gatunku. Dlaczego? Za specyficzny klimat i duże dopracowanie szczegółów które mnie zaskoczyły in plus.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 12, 2012, 14:39:44 »
Ja oglądam Euro...

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 12, 2012, 15:43:01 »
Ja oglądam Euro...

Graj przed telewizorem – dwie pieczenie na jednym ogniu! :)

U mnie Neuroshima Hex w przerwach od Diablo 3.

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 13, 2012, 17:53:43 »
Ja tam pykam w Zenomia 3 na Androida i w Terrarie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 13, 2012, 20:15:39 »
A ja naparzam jak szalony w Majesty Gold HD. Już raz ukończyłem Majesty Gold, ale wersja HD podkusiła mnie do jeszcze jednego podejścia :)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:22:25 »
A ja naparzam jak szalony w Majesty Gold HD. Już raz ukończyłem Majesty Gold, ale wersja HD podkusiła mnie do jeszcze jednego podejścia :)
Ooo, to wyszła taka wersja Majesty?!? Zawsze lubiłem tą grę, teraz chętnie zagrałbym znowu.
Jest wersja pudełkowa? Na Allegro nic nie widzę...

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwiec 13, 2012, 21:54:06 »
Niestety tylko dystrybucja elektroniczna, czyli Steam, Gamersgate i pewnie w przyszłości GOG. Ostatnio na Steam było promo -50% :) Mimo wszystko warto. Gra w wersji pierwotnej miała max rozdz. 800x600, teraz w wersji HD gram na 1680x1050 :D Wygląda super. Na dodatek poprawili parę bugów, poprawili kod tak żeby gra śmigała pod Win7, dodali 2 dodatkowe questy i coś tam jeszcze. No i oczywiście gra jest od razu z dodatkiem Northern Expansion. Grę mam tak opanowaną, że lecę jak szalony przez poziomy Expert :D

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #569 dnia: Czerwiec 14, 2012, 18:05:44 »
Właśnie ukończyłem Zeldę TP na Wii po ponad 50h gry.  Trochę mnie wkurzyło, że na koniec nie można było zapisać gry po przejściu i zobaczyć dokładnie ile czasu mi na nią zeszło no ale trudno się mówi. W tym roku już w tak długą grę nie mam zamiaru chyba grać bo końcówkę już na rezerwie jechałem choć pozycja bardzo dobra. A co teraz? Teraz przerwa w graniu i jak co to jedynie Mario na NES.

PS. Ten Link z Zeldy to zawsze taka niemowa była?:D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #570 dnia: Czerwiec 22, 2012, 02:19:38 »
Monster Hunter Tri - grając z doskoku w trakcie sesji, ukończyłem wszystkie pięcio-gwiazdkowe questy w Singlu. Została mi jeszcze ostatnia, finalna misja, która jak podejrzewam nie będzie zbyt trudna :P Niesamowicie grywalny tytuł, choć nieco łatwiejszy od pamiętnej cz.1, którą testowałem jakiś czas temu. Raj dla zbieraczy i hardkorowców. Praktycznie zawsze pojawiają się nowe wyzwania, a samo polowanie stało się jeszcze bardziej przyjemne głównie dzięki, o dziwo nie wprowadzeniu nowych broni; pułapek, lecz zwiększeniu ilości funduszy, jakie otrzymujemy za wygraną w questach i realizację "misji pobocznych". To tak naprawdę decyduje, że upragniony kawałek oręża jest praktycznie zawsze na wyciągnięcie ręki, co motywuje nas do dalszej gry.

Zacząłem też New Super Mario Bros. Wii aby trochę odpocząć od poważnych klimatów i utopić się w niezobowiązującej rozgrywce. Na samym początku wypunktuję jedną rzecz - albo ja zwariowałem albo cała reszta recenzentów w "szanowanych" portalach internetowych. Wśród minusów powyższej pozycji recenzenci zazwyczaj skupiali się na ogólnikach typu "dlaczego wśród 4 postaci, którymi możemy sterować są 2 identyczne Toady", czy "odgrzewany kotlet z DS'a pod wzgledem oprawy". I to wszystko. Ani słowem nikt nie wspomniał, że sterowanie zostało TOTALNIE spartaczone. Dlaczego gra nie współpracuje z Classic Controllerem (Pro)? Autorzy udostępnili nam 2 warianty sterowania - z gruchą i Wiilotem oraz z Wiilotem ułożonym w pozycji horyzontalnej jak pad od NES'a. W przypadku tego drugiego wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że po pewnym czasie zaczyna doskwierać brak wygody (ból). W przypadku drugiego wariantu z gruchą i Wii Remote jest o wiele wygodniej. Niestety w tym przypadku poszczególne ruchy Mario zostały dopasowane do osobnych klawiszy... Skok na A, sprint na Z, strzał Fire Flowerem B, rzut przeciwnikiem Z+B... eeee.... od kiedy Mario zrobił się taki skomplikowany....??! Kilkanaście gier z hydraulikiem już ograłem i zazwyczaj obsługa postaci była intuicyjna i dało się ją zamknąć w dwóch klawiszach i krzyżaku. O CO CHODZI?! Przeszedłem 2 światy i nadal nie znalazłem optymalnej konfiguracji... PARANOJA.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #571 dnia: Czerwiec 22, 2012, 14:17:13 »

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #572 dnia: Czerwiec 22, 2012, 17:24:11 »
Tony Hawk American Wastelands na PC :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #573 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:09:16 »
Mighty Flip Champs! z DSi Ware. No po prostu genialna gra! W to trzeba zagrać, każdy fan platformówek i logicznych gierek będzie zachwycony. Pixel-artowa grafika, bardzo przyjemna muzyka, retro klimat, cudowna grywalność, innowacyjność i w ogóle tip top produkt. Szkoda, że dostępna tylko w dystrybucji elektronicznej, ale i tak warta swojej ceny. Jestem już prawie w 3 świecie i jak na razie każdy level kończę na S ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #574 dnia: Czerwiec 28, 2012, 17:41:56 »
Jestem już prawie w 3 świecie i jak na razie każdy level kończę na S ;)

Co pozwala mi wnioskować, że jest lekko za łatwo ;P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #575 dnia: Czerwiec 28, 2012, 20:59:41 »
Jestem już prawie w 3 świecie i jak na razie każdy level kończę na S ;)

Co pozwala mi wnioskować, że jest lekko za łatwo ;P

No właśnie nie wiem o co chodzi. Gram sobie z doskoku i za każdym razem przy 5-10 podejściu jestem w stanie skończyć level na S rank. Jestem już w 4 "świecie". W ocenach na IGN i gdzieś tam jeszcze pisali, że gra ma masakryczny poziom trudności. Nie wiem, może zabawa dopiero się rozkręci ;) Mimo wszystko gra jest cudowna :D

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #576 dnia: Czerwiec 29, 2012, 09:27:12 »
Mafia II (PS3) pokonana, więc wziąłem się za Ojciec Chrzestny 2 (PS3). Co pierwsze rzuca się w oczy to dość niski poziom trudności, ja jako, prawdę powiedziawszy, niedzielny gracz w strzelanki (w grach mafijnych mamy duże porcje ołowiu do wykorzystania ;) ) bez problemu zniszczyłem pierwszą Rodzinę, Carmine'a Rosato ani razu nie powtarzając misji. Teraz zajmuję się Florydą (Rodzina Grandos oraz Rodzina Tony'ego Rosato). Aczkolwiek nie wymagająca od Nas gra pozwala Nam cieszyć się pełną gębą z fabuły, a ja jako fan Ojca Chrzestnego i klimatów mafijnych lat '50 bardzo ją cenię. Także jeśli lubisz takie klimaty oraz nie jesteś hardcorowym wymiataczem to polecam! :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #577 dnia: Czerwiec 29, 2012, 10:41:42 »
Bug Princess 2 Black Label

http://www.youtube.com/watch?v=10TdO8dhO9A

Edit: W Diablo 3 dotarlem do szklanego sufitu: zero postepu w grze, ktory zalezalby od umiejetnosci. W pewnym momencie pozostaja albo dziesiatki (sic!) godzin zmudnego grindowania w nadziei na to, ze znajde jakis upgrade do ekwipunku albo kupowanie przedmiotow za prawdziwe pieniadze. A jako ze ani jedno, ani drugie mnie nie rajcuje, to na razie jest pauza. Tym niemniej co sie nagralem w Diablo 3 do tej pory, to moje. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2012, 12:25:12 wysłana przez inlagd »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #578 dnia: Czerwiec 30, 2012, 01:46:35 »
Kończę New Super Mario Bros. Wii. Tytuł dość obszerny (ponad 70 poziomów) i należycie dopieszczony, co uwidacznia się już od pierwszych chwil spędzonych z grą - design pudełka, menusy, mapa świata. Gameplay to ukłon w stronę starej szkoły, w głównej mierze Super Mario World i Super Mario Bros. 3. Powraca Yoshi i cała masa power upów oraz kilka nowych zabawek m.in. Mario w stroju pingwina czy z wiatraczkiem. Powraca też opcja kumulatywnego używania dopalaczy, więc fani ww tytułów powinni być usatysfakcjonowani. Podoba mi się poszerzenie pola widzenia względem odsłony na Nintendo DS - wreszcie widać co czai się za winklem. Gra niestety cierpi z uwagi na pewne archaizmy jakie zostały w niej zaimplementowane (podejrzewam, że celowo, ku uciesze fanów).

Nie mogę zrozumieć dlaczego po każdym skuciu w danym levelu przenoszeni jesteśmy na mapę świata. Potwornie wydłuża to rozgrywkę. Oczywiście w poprzednich inkantacjach serii też mieliśmy z tym do czynienia, ale cholera mamy XXI wiek i chyba pora otworzyć oczy. Nie mogę też zrozumieć dlaczego gra nie współpracuje z Classic Controllerem ani wersją Pro. Owszem, pewne elementy rozgrywki wymuszają trząchnięcie Wiilotem lub delikatne przekręcenie go w poziomie, a jak wiemy PAD w mniemaniu Nintendo to tylko atrapa z klawiszami, którą wpinamy do pilota ;/ Moim zdaniem wszystkie z tych akcji można było przypisać do danych klawiszy na padzie i problem byłby z głowy. Rozumiem, że nie wszystkie gry 3rd party muszą współpracować w wszystkimi kontrolerami konsoli ale 1st party? Największa seria Nintendo i takie niedopatrzenie?

Poziom trudności to chyba największe rozczarowanie opisywanej produkcji - przez większość światów przebrnąłem na jednym oddechu za pierwszym razem zbierając wszystkie 3 złote monety w danych levelach... na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć te, które wymagały wielokrotnego podejścia. Już nawet nie chodzi o to, że dojście z punktu A do punktu B (chorągiewka) jest dziecinnie proste. W większości przypadków monety (które powinny być solidnie ukryte) bezczelnie stoją na naszej drodze. Na mapie świata możemy kumulować Power-Upy niczym w SMB3 - pod koniec gry zgromadziłem pokaźną ich sumkę. To samo dotyczy żyć - mimo, że niejeden raz zdarzyło mi się wpaść pod ekran ich ilość zawsze oscylowała w granicy 50. Design miejscówek też nie należy moim zdaniem do najambitniejszych, ot czysta klasyka bez nuty szaleństwa. Trochę już platformówek na Wii ograłem i naprawdę, gra stoi daleko za serią Galaxy czy DKC: Returns. Na przód stawki wybija się ósme uniwersum, które zaskoczyło mnie grywalnością i większym poziomem trudności. Obecnie męczę się z dziewiątym światem, który można powiedzieć, że nareszcie stanowi wyzwanie (choć bez przesady, godzina, dwie i po sprawie). Po wyciśnięciu 100%, zapewne nie będzie już co robić, wzorem młodszej odsłony na DS. Trochę przesadzam, ale miejcie na uwadze, że oceniam tylko Single. Multiplayer jest kapitalny. Kilka postaci jednocześnie może wpływać na zmianę elementów otoczenia w określonych poziomach (np. dwie postacie wykonując jednocześnie atak zadkiem). Zależności jest o wiele więcej, tutaj Nintendo naprawdę dało radę, szkoda, że nie każdego stać na 3 dodatkowe kontrolery. Podsumowując - dobry przecinek miedzy partyjką w nieco bardziej zaawansowane tytuły. Do tuzów gatunku jednak trochę zabrakło powera.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 02:01:20 wysłana przez Antari »

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #579 dnia: Lipiec 01, 2012, 13:49:33 »
Obecnie ciupię LOTR: The Fellowship of The Ring na GBA. Fajna giera, podoba mi się system walki rodem Heroesa czy Disciples.
Na PC pocinam od dawna w UrbanTerror. :)