Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113072 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #580 dnia: Lipiec 01, 2012, 14:09:18 »
@Antari - Moim zdaniem i tak lepsza jest wersja z DS'a :)

A ja tak sobie szpilam w Wave Race na GB. Muszę przyznać, że się nie zawiodłem :D Fajna i sympatyczna a do tego wymagająca trochę wprawy i zręczności - dla mnie bomba :P Mam tylko dwa małe zastrzeżenia, ale są one dość osobiste :) Po pierwsze wkurza mnie mechanika zderzeń - wiem, że to GB który za wiele nie potrafi, wiem że po grze z '92 roku nie mogę spodziewac się zbyt wiele, ale zaraz po starcie wygląda to tak, jakby ich skutery miały odbijacze a mój nie :P Trochę to irytujące. Druga sprawa to tryb "slalom". No sorki, ale na mape nie da się zobaczyć, jak trzeba się kierować na bramki - a przeciwnicy zawsze to wiedzą :l W kazdym razie, gra jest dobra ;) A za 12pln nawet świetna :D

Poza tym, trochę rzadziej i tak od niechcenia - na boku (trochę mi się nie chcę trzymać z Dixie po masterowaniu dwójki na 102% [to jest efekt 32h szukania tych wszystkich gówien]) - Donkey Kong Country 3 na GBA. Co tu dużo mówić - sposobem wykonania, jakością i ilością cukrów w miodzie bije na głowę niemal wszystko co się da. Osobiście, dwójka spodobała mi się bardziej, lecz nie zmienia to faktu, iż to uważam za świetną rzecz :D Polecam każdemu :]

No i poza tym, z braku sprawnego pada do GC, na kostce tylko Donkey Konga. Szczerze mówiąc, dobrze się przy niej bawię, lecz po zdobyciu wszystkich piosenek w złocie w trybach Monkey i Chimp nie wiem jak się zabrać za tą nieszczęsną Gorillę. Chyba tylko coś koło 4 piosenek na silver zaliczyłem na razie :l Spory skok w poziomie trudności jest, no i nie radzę sobie :P no coż, efekt małej ilości treningów :l A co tam, zabawa się dopiero zacznie przy kilku parach Bongosów, iiihaaa!

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #581 dnia: Lipiec 07, 2012, 13:52:13 »
Ja nadal pogrywam w Mighty Flip Champs! W "świecie" 5 zrobiło się trudniej, trochę więcej główkuje :)

Poza tym maniakalnie gram w Picross DS i czasami w SWIV na GBC.

Szukam też jakiegoś RTS na PC, ale muszę stwierdzić, że gatunek ten zszedł na psy :P To jest jakieś pomieszanie z poplątaniem. Gry, które dostały powyżej 8 na Gamespot, czy IGN to dla mnie słabe pozycje. Ostatni bardzo dobry RTS w jakiego grałem to C&C3 + dodatek. Po tym wielka przepaść i nicość. Wszędzie wciskają na siłę jakieś innowacyjne rozwiązania, które IMO w RTSach nie zawsze się sprawdzają. Na razie badałem Red Alert 3 - tragedia, World in Conflict (9.5 na Gamespot) - zero grywalności, Order of War - ała. Nawet Starcraft 2 jakoś szału nie zrobił. No ogólnie kiepsko w tym gatunku w dzisiejszych czasach :(

Możecie coś polecić?

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #582 dnia: Lipiec 24, 2012, 13:32:39 »
FIFA 2010 (PSP)
Cisnę 3'ci sezon A.C. Milanem- odmłodziłem skład... ściągnąłem zawodników z perspektywami na przyszłość i w tym momencie jestem w stanie wystawić dwie równorzędne jedenastki... mając na rezerwie jeszcze paru świetnych graczy...
Tak więc pierwszy skład:
Lloris-(od lewej) Bale, Thiago Silva, Hummels, Richards- (defensywni pomocnicy)Khedira, Song- (skrzydłowi) Ronaldinho, Pato- (ofensywny pomocnik) Pirlo- Cavani
Drugi skład:
Fabiański- Schmelcer, Hummels, van der Wiel- (defensywni) Essien, Huddlestone- (skrzydła) Ribery, Lennon- (ofensywny) van der Vaart- Huntelaar, Llorente
I na rezerwie są jeszcze: Roma, Zambrotta, Nesta, Neymar

No i oczywiście budżet- zostało mi 80 mln
W lidze jestem pierwszy (pierwsze pare kolejek)... no i LIGA Mistrzów też na szczycie grupy ;)

Ponadto popykam sobie czasem w Sonica, the Hedgehog'a 1 na SEGĘ Game Geara ;)
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #583 dnia: Lipiec 24, 2012, 21:46:49 »
Ja w końcu ukończyłem Super Mario Land na gb.Całkiem niezłe,niedawno kupiłem i długo przechodziłem.Dla nowych wydaje się trudna,ale jeśli pierwszy raz przejdziesz,potem już idzie,Tylko ostatni boss za łatwy-Tatanga.Poprzednia chmurka strzelająca ptakami zabrała mi wszystkie życia,zostało zerowe,wszedł Tatanga i go z łatwością zlałem.Za łatwy.Chmurka lepsza.Te ptaki lecące na wszystkie strony.Zdobyłem 371 tysięcy i trochę punktów!Oł jea ;].Niech się ktoś pochwali ile zdobył.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #584 dnia: Lipiec 27, 2012, 00:28:33 »
Po ponad miesięcznej przeprawie z Monster Hunter Tri i nabiciu prawie 220h, dzisiaj zabrałem się za główne danie czyli Metroid Prime z kompilacji Metroid Prime Trylogy na Wii. Po raz pierwszy nie mam nic do powiedzenia. I'm speechless! Coś nieprawdopodobnego! Rozumiem, że w wersji na Wii trochę popracowali nad oprawą, ale cholera - gra, która ma już dekadę nie ma prawa tak kapitalnie wyglądać! :D Jestem zakochany :) A muzyka kosmos!

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #585 dnia: Lipiec 27, 2012, 13:41:53 »
Ostatnio w sumie ukończyłem: Mafię, Mafię II i GTA SanAndreas. Teraz naparzam w World of Tanks i Poki Yellow ;d

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #586 dnia: Lipiec 28, 2012, 10:26:52 »
Ja Gram w Terrarie i czekam na mojego Tetrisa z Alledrogo.
Ale w Terrarie rzadko gram,bo komp mi sie psuje xD

Offline Mystic

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #587 dnia: Lipiec 28, 2012, 14:11:51 »
Teraz w Pokemon Yellow i czasem w DK Country.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #588 dnia: Lipiec 31, 2012, 22:24:56 »
Po prawie 13h ukończyłem Metroid Prime ze składanki Metroid Prime Trylogy. Po pierwszej części trójwymiarowego wcielenia serii oczekiwałem wiele. I... gra znacznie moje oczekiwania przewyższyła! Wraz z pozostałymi częściami z trylogii to bezapelacyjnie najlepsza seria przygodówkek, platformówek w środowisku 3D w jakie kiedykolwiek grałem! Kapitalne, doprawdy unikatowe doświadczenie. Sztuka w najczystszej postaci począwszy od naprawdę wyprzedzającej epokę oprawy wideo (model Samus generowany na silniku gry wygląda lepiej niż ten zastosowany w wydanym w 2010 roku Other M!), po niepokonaną szatę muzyczną (niektóre miejscówki posiadają po kilka kompozycji, które zmieniają się w zależności od stopnia zaawansowania fabuły).

Grę otwiera rewelacyjny remiks motywu przewodniego Brinstar, który rozpali serca wszystkich fanów dwuwymiarowych Metroidów (pierwszy kawałek na Tallonie). Środowiska jakie przyjdzie nam zwiedzać zostały tak szczegółowo dopracowane, że praktycznie cały czas zbierałem szczękę z podłogi! Korytarzom, które mijamy w kilka sekund, graficy poświęcili tyle uwagi, że aż żal się nie zatrzymać i nie podumać chwilę nad konceptem i surrealistyczną stylistyką. Na zawsze zapamiętam obrazki pokroju doprawdy gigantycznej stacji kosmicznej w całości zatopionej w wodzie. I to wspaniałe przeświadczenie osamotnienia w tym gigantycznym świecie! Nikt nas tu nie odnajdzie, nikt nie przyjdzie z pomocą. Pamiętam, że co kilka sekund zaskakiwałem się designem poszczególnych pokojów stanowiących mieszankę materii organicznej i nieorganicznej. Do połowy zatopione korytarze z frywolnie migającymi elektrycznymi instalacjami, zimna stal oblepiona przez nieznane substancje. Dodajcie do tego fakt, że wszelkie ciecze spływają po hełmie naszej dziewoi (co zostało obłędnie odwzorowane) i otrzymujemy doprawdy nietuzinkowy, futurystyczny anturaż. W ten sposób mimowolnie zapadniemy na syndrom ostatnich 5 minut - bo tutaj zawsze można iść dalej i dalej, i ciągle być zaskakiwanym. To trochę tak, jakbyśmy czytali bardzo ciekawą książkę. Mimo, że odnosimy nieodparte wrażenie, że zakończenie się zbliża, autor automatycznie zwiększa ilość stron zaskakując nas nowymi wątkami i nakręcając sprężynę podniecenia. W każdym dziele jest jednak pewien limit takich zagrywek. Tutaj wszystko jest rozciągnięte naprawdę gargantuicznie, lokacje ciągną się i ciągną. Potęga.

Co ciekawe część pierwsza "Prime", posiada o wiele więcej platformówkowych elementów niż "Corruption" - więcej tu skakania z platformy na platformę i rozwiązywania świetnie skonstruowanych zagadek logiczno zręcznościowych niż czystej akcji, strzelania i konfrontacji z bossami. Świetne odwołanie do korzeni serii. Po pierwszym przejściu gry, od razu kliknąłem opcję "New Game" aby zagrać po raz drugi :) Ku mojemu zdziwieniu, pojawiła się możliwość zmiany klasycznego Varia Suit na Fusion Suit z gry Metroid Fusion. Normalnie owa opcja pojawiała się tylko po podłączeniu gry z GBA z NGC. Jak dla mnie rewelacyjny motor napędowy 2nd playthrough :) Dość już napisałem :P Kto choć raz zachwycił się dwuwymiarowymi odcinkami serii, rozpłynie się w bogactwie serii Prime. Gwarantuję i szczerze polecam.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #589 dnia: Lipiec 31, 2012, 22:41:17 »
Właśnie ukończyłem Sin & Punishment: Star Successor, które nabyłem jakiś czas temu za rekomendacją Antariego:) Gierka bardzo przyjemna i choć na chwilę można się przy niej poczuć jak w salonie gier ze swym typowo arcadowym stylem rozgrywki. Wątek fabularny jak to w tego typu grach dość płytki, ale przecież nie o to tu chodzi. Sama rozgrywka bardzo wciąga i doskonale sprawdza się na Wii, które zostało chyba stworzone do tego typu shooter'ów. Szkoda tylko, że same misje są takie krótkie, że nieraz sama walka z bossami zajmuje więcej czasu niż "droga" do nich. Ogólnie podziwiam jeżeli ktoś przeszedł tę grę lub choćby misję bez straty życia bo momentami nie wiadomo co się dzieje na ekranie jak choćby w serii 194x :) Walka z ostatnim bossem nie należy do najłatwiejszych i trochę łaciny z mych ust dziś przy niej padło. Graficznie gra prezentuje się bardzo dobrze i nie odczuwałem jakiegoś zwolnienia animacji w trakcie większej sieczki na ekranie. Ogólnie gierka godna polecenia :)

Póki co nie wiem co wezmę na ruszt zamiast tej gry, ale najprawdopodobniej pozostanę przy Wii i zajmę się Super Mario Bros Wii bo od dawna mam ochotę przejść tę grę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #590 dnia: Lipiec 31, 2012, 22:57:22 »
Jeżeli podobało ci się Sin and Punishment to zdecydowanie znajdzie się na Wii tego więcej:

House of the Dead 2 & 3 Return
House of the Dead: Overkill
Resident Evil: The Darkside Chronicles
Resident Evil: The Umbrella Chronicles
Dead Space: Extraction
Link's Crossbow Training
Ghost Squad (USA only)


Mega hardkorowa zabawa rodem z automatów z ubiegłego tysiąclecia. Dzięki takim tytułom Wii jest nie tylko naładowaną popierdółkami maszynką dla przedszkolaków, lecz także sprzętem na którym odnajdziemy daawno zapomniany gatunek on-rail-shooterów, w którym rozpłyną się wielbiciele retro i starych dobrych czasów. Konsole konkurencji nie sprawdzają się na tym poletku zupełnie :P

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #591 dnia: Lipiec 31, 2012, 23:17:56 »
Większość z tych gier jest na mojej liście więc prędzej czy później do mnie trafią :) House of the Dead 2 & 3 Return dziś widziałem dość okazyjnie na allegro ale się wstrzymałem bo troszkę zakupów już w tym tygodniu zrobiłem :)

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #592 dnia: Sierpień 01, 2012, 00:45:52 »
Goldeneye 007 Wii. Włączyłem w sumie od niechcenia i nie spodziewając się niczego nadzwyczajnego brnąłem przez pierwsze misje i tu pierwsze zaskoczenie, to cholernie dobra gra! Wynagradzająca cierpliwość i ciche zabijanie, ze świetnie poprowadzoną fabułą i niezwykle satysfakcjonującymi misjami. Nie miałem przyjemności grania w oryginał z N64, którego nowy Bond jest remakeiem ale na pierwszy rzut oka widać, że dostosowano gameplay do dzisiejszych czasów i standardów (świetny voice acting, detale, mo-cap, muzyka - w tym znany motyw przewodni śpiewany kiedyś przez Tine Turner). Team odpowiedzialny za to dzieło na prawdę przyłożył się do roboty. Kolejnym zaskoczeniem było sterownie. Początkowo testowałem jedyne słuszne combo czyli remote + nunchuk, jednak oprócz precyzji celowania nie czułem zbytnio komfortu poruszania się. Sytuacja diametralnie zmieniła się po podłączeniu Classic Controller'a Pro, który miałem w bundle z grą. IMHO pad ergonomią i wygodą zjada dualshocka 3 na śniadanie bez popity. Gdyby jeszcze był całkowicie bezprzewodowy (jest tylko częściowo :) i wyposażony w force feedback byłby ideałem. Gra się na nim świetnie, obłożenie przycisków jest intuicyjne dlatego nie dziwi jego rekomendacja przez autorów Goldeneye. Ostatnim zaskoczeniem jest tryb multi online, który po prostu działa jak należy i zawsze jest z kim pograć :) oraz split screen dla max. 4 graczy. Tego ostatniego akurat nie testowałem ale ponoć jest równie udany jak w wersji sprzed 15 lat. Polecam.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #593 dnia: Sierpień 01, 2012, 00:55:42 »
IMHO pad ergonomią i wygodą zjada dualshocka 3 na śniadanie bez popity. Gdyby jeszcze był całkowicie bezprzewodowy (jest tylko częściowo :) i wyposażony w force feedback byłby ideałem. Gra się na nim świetnie, obłożenie przycisków jest intuicyjne dlatego nie dziwi jego rekomendacja przez autorów Goldeneye.

Oj tak, Pro to dobra rzecz. Nie wiem czy dla mnie wygodniejszy od niepokonanego Duala (bo krzyżak nie jest zrobiony pod kątem czesania ćwierćkółek w bijatykach, więc ten gatunek dla mnie odpada na Wii) ale przy okazji MH Tri czy klasyków z VC grało się nim super wygodnie. Szkoda tylko, że tak jak mówisz - Pad to w mniemaniu Nintendo wyłącznie kawał plastiku z przyczepionymi guziczkami, który wpina się do kontrolera :] Ten, kto to wymyślił to rozwiązanie powinien dostać jakąś nagrodę za wyobraźnię xD Ja bym na to w XXI wieku nie wpadł :P

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #594 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:06:33 »
Sonic The hedgehog na GameGear. Rozkoszuję się naprawioną konsolką przy tej świetnej grze :)

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #595 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:42:10 »
Zelda The Minish Cap. Jestem w drodze do drugiej światyni. Trudne to czasami.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #596 dnia: Sierpień 23, 2012, 08:16:17 »
Rayman Orgins (PS3) ,czyli świetna, kolorowa platformówka, która często doprowadza mnie do takiego szału ,że prawie rzucam padem o ścianę... (-.-), więc w przerwach pogrywam w Max Payne 3 (PS3). ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #597 dnia: Sierpień 23, 2012, 20:37:03 »
Jak sie macie przyjaciele! :) Duze czesc po dluugiej przerwie. Nie pisze zreszta bez powodu. Wznosze toast poniewaz dzis wybijaja mi... 104 godziny w Pokemoncie Black :) Co moge napisac o grze? Jest dla mnie czyms wiecej niz gra, to moje male hobby na kilku calowym ekranie ;) Breeding, trading, duele, levelowanie, (SPOJLER)poszukiwanie Sage'ow(END SPOJLER) polowanie na pokemony. Swietna muzyka, najlepsza obecnie (anglojezyczna) czesc serii... Duzo by pisac. Po prostu goraco polecam.

P.S.

Nawet fabula jest ciekawa ;) Zajela mi ok 36 godzin.

Pozdrowienia maniacy!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #598 dnia: Sierpień 24, 2012, 00:58:25 »
O proszę, a już myślałem, że kolegę wywiało na dobre :D Fajnie znów Cię czytać! Przy Black/White też straciłem wiele godzin (choć zdecydowanie mniej niż z D/P/P) głównie grając w multi przez wifi :)

Zmian w systemie zdecydowanie mniej niż w poprzednich odsłonach, więcej graficznych, kosmetycznych. Ale nie da się odmówić im jednego - potrafią zassać w równym stopniu co stare poki z DMG.

Offline aeddgynvael

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #599 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:13:39 »
Ja ostanio po przejsciu HP and the Philosopher's Stone pocinam w HP and the Chamber of Secrets, wciagajace nie powiem. Widze ze druga czesc jest o wiele lepiej zrobiona i przemyslana pod wzgledem muzycznym, graficznym i interfejs jest bardziej poukladany.