Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113073 razy)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #700 dnia: Maj 14, 2013, 11:32:09 »
Znów dalej, by nie zaśmiecać :)

Witam, postanowiłem chwilowo odrzucić wszystkie gry w kąt na rzecz Super Mario Advance 3 - Yoshi's Island. Przyznam szczerze, że skusiły mnie filmy z YT, bo screenshooty nic nie mówią wierzcie mi. Grafika jest jak by "narysowana kredkami" (tutaj graficy naprawdę się popisali) a przebieg gry niczym nie różni się od innych przygód hydraulika, przy czym gra się bardzo przyjemnie jak w Loco Roco na PSP. Trzeba dodać ze startu, że by zebrać 100% z planszy, trzeba się nieźle nabiedzić. Teraz uwaga! Pierwsze co mnie zaskoczyło to tryb w opcjach "sleep". Teraz sobie przypomniałem, że kiedyś, ktoś mi o nim wspomniał, natomiast w wykorzystywanie go w praktyce jest bardzo przydatne.

Piszę by zachęcić każdego, kto jeszcze nie miał okazji grać. Myślę, że jest to platformówka na wysokim poziomie, a postaci z uniwersum Mario Land lub Mario World są przedstawieni w całkiem nowy "przerysowany" ;) sposób!

Polecam w ten wtorkowy ranek!

Enjoy ;)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #701 dnia: Maj 14, 2013, 16:19:05 »
Yoshi's Island to niesamowita sprawa, jedyna wada to finalowa walka z Bowserem. Nie mam zielonego pojecia, jak celowac tymi jajami, gdy trzeba nimi rzucac niby 3D wglab ekranu (ostatnia faza walki). Niby sie tego z czasem nauczylem, ale element przypadku jest dla mnie ogromny w porownaniu z tym, ze przez cala gre uczylo sie rzucac normalnie (a i tak ciagle byly z tym nowe wyzwania) a tu dali taki bajer w finalowej walce, ze ho-ho!

Na szczescie w kwestii bossow Yoshi's Island oferuje tez walke we wnetrzu ropuchy, ktora wynagradza mi Bowsera z nawiazka. :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #702 dnia: Maj 14, 2013, 18:43:02 »
Dzięki inlagd za spoiler.

;)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #703 dnia: Maj 14, 2013, 18:56:28 »
Dobrze, że wczoraj zacząłem grać :)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #704 dnia: Maj 14, 2013, 19:17:51 »
Dobrze, że tego jeszcze nie mam i na razie nie zamierzałem kupować ze względu na inne zakupy - zdążę zapomnieć :D

A żeby nie było Offa:
Professor Layton and Lost Future na sridiesu, a stacjonarnie Zelda: Wind Waker na Wii (komp. wsteczna) :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #705 dnia: Maj 14, 2013, 19:38:41 »
A co to za niespodzianka, ze bossem koncowym w grze, ktora ma wszak Mario w tytule, jest Bowser? Zreszta mieliscie 17 lat na przejscie Yoshi's Island (SNES, 1995), wiec nie narzekac!

Wracajac do tematu, to obecnie calkiem przyjemnie zaintrygowalo mnie Ridiculous Fishing:

http://www.ridiculousfishing.com/

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #706 dnia: Maj 14, 2013, 19:51:07 »
Jak już mówimy, co nas zaintrygowało, to powiem, że całkiem miło gra się w HarmoKnight na 3DS'a.  Gameplay'owo trochę przypomina Patapony, też chodzi o trzymanie rytmu. Wprawdzie dostępna jest tylko za pośrednictwem eShop'u, ale naprawdę warto. Zresztą jest to produkcja Game Freak :P

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #707 dnia: Maj 14, 2013, 19:55:25 »
Warto kupować DSa? Kusi mnie dla samej gry Super Mario Land 3D. No i dla całej rodziny Mario na DS wzwyż :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #708 dnia: Maj 14, 2013, 20:04:53 »
Warto kupować DSa? Kusi mnie dla samej gry Super Mario Land 3D. No i dla całej rodziny Mario na DS wzwyż :)

Masz na mysli DSa czy 3DSa? Bo w Super Mario Land 3D na DSie nie pograsz. Jesli chodzi ci o 3DSa, to wg. mnie warto nawet tylko z uwagi na gry z Mario w tytule (takze te na DSa). Polecam wersje XL.

@Bart: Harmoknight jest bardzo udany, zdazylem juz o nim pisac w tym temacie. :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #709 dnia: Maj 14, 2013, 20:14:41 »
@Bart: Harmoknight jest bardzo udany, zdazylem juz o nim pisac w tym temacie. :)
Ha! Rzeczywiście, nie zauważyłem. Generalnie 60zł to całkiem niezła cena za taką produkcję, aż dziw bierze, że nie wydali tego w pudełku :P

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #710 dnia: Maj 14, 2013, 21:50:36 »
Kompletnie nie znam się na DSie, możecie mi powiedzieć ile wyszło odmian DSa? Cholera, dziewczyna mnie wygoni z domu :(
Widziałem wersję na Tablica.pl z Mario, w kolorze czerwonym. Warto kupować na Tablicy? Jakoś nie ufam tej witrynie. Wydaje mi się mało profesjonalna.

Dziękuję za poświęcony czas w tłumaczeniu ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #711 dnia: Maj 14, 2013, 21:59:29 »
Nie pędź i nie łykaj byle czego bo kupisz refurba albo z innym uszkodzeniem sprzęt :P Piszę tak bo Mario edycja DS Lite mi się kojarzy z Refurbami (dużo ich było). Poszperaj, poszukaj, zaznajom się z tematem :P

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #712 dnia: Maj 14, 2013, 22:05:53 »
Słusznie, muszę się najpierw dobrze zapoznać. Mam wrażenie, że wiedza z wikipedii nie wystarczy :) Natomiast mam pytanie, czy ten wykres jest miarodajny:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS

(na dole)

Napisane tam jest, że najnowszą konsolą jest (ma być) 3DS XL, tak?

@Keitaro: refurby są częstym zjawiskiem? Bo z tego co wiem, to zmieniona obudowa w niepasującym sprzęcie tak? Czy jakoś tak:P

Chodzi mi o ten model ;) Wizualnie mi się podoba.

http://tablica.pl/oferta/nintendo-dsi-xl-mario-25th-anniversary-6-gier-futeral-i-karte-sd-ID2wqCH.html#a3a923e7a0
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 22:44:36 wysłana przez El3ctrox »

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #713 dnia: Maj 14, 2013, 22:07:00 »
Patapony 2 za mną, a obecnie Crash Bandicoot 3 na PSXa. W przerwach standardowo Tetris na GB :)

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #714 dnia: Maj 15, 2013, 21:40:15 »
Cytuj
Widziałem wersję na Tablica.pl z Mario, w kolorze czerwonym. Warto kupować na Tablicy? Jakoś nie ufam tej witrynie. Wydaje mi się mało profesjonalna.

Ja swojego DS'a kupiłem właśnie z tablicy. Wszystko zależy od sprzedającego. Ryzykujesz co prawda o wiele więcej niż na allegro, ale czasem można znaleźć oferty pojawiające się na allegro sporadycznie lub wcale ;)


Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #715 dnia: Maj 15, 2013, 23:10:46 »
Ja swojego DS'a kupiłem właśnie z tablicy. Wszystko zależy od sprzedającego. Ryzykujesz co prawda o wiele więcej niż na allegro, ale czasem można znaleźć oferty pojawiające się na allegro sporadycznie lub wcale ;)
I często w znacznie lepszych cenach :)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 15, 2013, 23:20:14 »
na allegro tez sie wiele ryzykuje
mnie juz naciagneli wiele razy, a kwota niestety byla zbyt mala by podejmowac jakakolwiek akcje i tracic czas
sledze czasem tablice i gumtree
kupilem z tablicy pokemony leaf greeny za 30zl chyba i wireless adapter tez za grosze
transakcja przebiegla bezproblemowo
akurat mialem milego sprzedajacego i kontakt z nim byl bardzo dobry

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 24, 2013, 17:59:35 »
W zw. z premiera Donkey Kong Returns na 3DSa zrobilem sobie dzien dziecka nieco wczesniej w tym roku. Tym bardziej, ze szczerze mowiac nie spodziewalem sie gry na polkach w dniu premiery i do tego w rozsadnej cenie. Troche sie nakrecilem i nie gralem w DKR na Wii, wiec mam pewne oczekiwania. Pora odpakowywac gre z folii, sama sie nie przejdzie! :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #718 dnia: Czerwiec 01, 2013, 17:35:23 »
Powodzenia, powodzenia kolego :) Ja obecnie zamiatam Metroid'a classica (na nesa z 1986!). Gra jest... za*ebista. Brak mi słow po prostu :) Trudna ale bardzo wciagajaca. Typowy przedstawiciel no pain no gain. Ciekawi mnie DKCR na 3DS'a, predzej czy pozniej i tak sie w niego zaopatrze.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #719 dnia: Czerwiec 01, 2013, 17:49:41 »
Mnie zmęczyły klimaty casualu w FE oraz taktykowanie samo w sobie i odpaliłem Zone of The Enders na GBA. Czyli mechy, ale generalnie nie czuć ich za bardzo. Za to fabuła jest całkiem całkiem i co najważniejsze gra ma naprawdę mocny klimat w czasie ów dialogów. Wciągnęło mnie i stwierdziłem iż poszukam więcej RPGów w klimatach SF. Niestety ZoE to marny taktyk, ale to mi nie przeszkadza bo jak wspomniałem mam zabawy w stratega chwilowo dość.