Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113090 razy)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 10, 2011, 17:08:05 »
Przyszła ponad godzinę godzinę temu i jak na razie baaardzo mi się podoba - Pokemon Pinball na GBC. Dosyć wciągająca gra, wibracje są świetne, nadają "smaczku". Aż chce się powiedzieć "Catch'em all!" ;)

Na PSP obecnie przechodzę sobie powoli (po dłuższej przerwie) F1 2009 - Career Mode.

Niedługo pochwalę się moją skromną kolekcją. :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 10, 2011, 19:34:13 »
W końcu coś czasu na granie znalazłem i ja ;P Nie wiele ale zawsze.

Lost in Blue (DS) - od Konami, wywodzi się z Survival Kids (GBC). Czyli po katastrofie statku lądujemy na tajemniczej wyspie i musimy przeżyć. Gra fajnie wykorzystuje DSa, stylus mikrofon itd. Mocno wciąga, bo w końcu chodzi o przeżycie bohaterów ;D Jedynie menu i pewne opcje czasem mogłyby być bardziej intuicyjnie zrobione. Jest to kolejna bardzo oryginalna pozycja na DSa.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 10, 2011, 20:54:09 »
Możesz coś więcej powiedziec o tym lost in blue? To jest mangowe o ile się nie mylę?

Ja pocinam nadal w sims 2 (bo nikt nie kupił jak na razie ;)) i muszę przyznac że to naprawdę fajna gra i gdyby nie nazywała się sims to myślę, że nawet antysimowi gracze by ją polubili ;) No i zacząłem ostatnio GTA Chińskie Wojny, które mi wczoraj przyszły :) Gierka jak narazie bardzo mi się podoba, grafika jest miła, a dźwięki są świetne jak dla mnie :) DS coraz bardziej mi się podoba :) A zakupione ostatnio mario 64 leży sobie, po kilkukrotnym przejściu na N64 już tak jednak mnie nie kręci jak dawniej ;) W przyszłym miesiącu musze zapolowac na jakiegoś dobrego jRPGa na DS :) (golden sun trochę za drogi jak narazie :( )

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 10, 2011, 23:28:35 »
Tzn zależy co rozumiesz przez pojęcie mangowe. Do tej pory są jedynie wizerunki postaci są jak z anime, dialogi raczej normalne (choć wiele ich w pierwszych godzinach gry nie widziałem) Muzyki nie ma niestety za wiele nad czym najbardziej ubolewam, grafika jest przyzwoita a nawet bym powiedział iż ładna zwłaszcza w dalszej części wyspy. Na tyle ile grałem wszystko sprowadza się do tego by przeżyć, więc musisz zbierać rożne rośliny, polować na ryby itd, a by móc to zrobić znaleźć jakieś itemy które posłużą do stworzenia narzędzi. Z recenzji i opinii o ile pamięć mnie nie myli pamiętam iż gra ma kilka zakończeń, wyspa swoją tajemnicę, ogólnie potrafi nas zaskoczyć w dalszej części. Najlepiej o tym nie czytać, tylko samemu odkrywać :) i chyba dobrze zacząć od pierwszej części gry, bo są jeszcze 2 i 3 (3 ma fatalne rysunki postaci, możliwe że kto inny odpowiadał za projekt) I jeszcze o wykorzystaniu DSa. Np rozpalanie ogniska polega na naciskaniu przycisków L i R (pocieranie kijem o drewno) w odpowiednim rytmie, po czym należy dmuchać by wzniecić płomień. Takich akcji mam nadzieję będzie w miarę upływu gry coraz więcej.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 11, 2011, 01:57:37 »
A ja właśnie, nareszcie, zagrywam się w Shantae: Risky's Revenge. Część pierwszą przeszedłem już lata temu (co prawda na emulatorze) i nie mogłem się doczekać kontynuacji. Sądząc po recenzjach zza oceanu, raczej źle nie będzie. :D Po pierwszych 30 minutach jest nawet wyśmienicie. :)
odi profanum vulgus et arceo

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 11, 2011, 10:55:56 »
Wczoraj wieczorem skończyłem sims 2, nawet było coś w rodzaju ostatniego bossa xD a po zakończeniu normalnie można grać dalej i zdobywać ukryte sprzęty itd. ale komu by się chciało ;) Teraz skupię się chyba na GTA Chinetown Wars.

Dopisane:
GTA Chinetawn Wars - wciąga jak odkurzacz. Nie sądziłem, że ta gra może być tak zajebista :) Jedno z fajniejszych GTA, a na pewno najlepsze z tych "z lotu ptaka" :)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 21:31:24 wysłana przez Rezor »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 17, 2011, 22:53:38 »
Lost in Blue pokonane. Ogólnie jak ktoś lubi takie klimaty to dobra gierka. Ma trochę kwiatuszków, ale można na nie przymknąć oko :) Po przejściu gry kolejny tryb dostajemy (możliwość grania 2 osobą - co innego zupełnie robimy). Po przejściu 2 postacią ponoć kolejne bonusy są ale jakie - tego nie wiem. Jedno jest pewne, FAQi nie ogarniają gierki jak przeglądałem ;D Spowodowane jest to złożonością, dosyć sporą swobodą, oraz dosyć przyciężkawym menu - nie zawsze wiadomo JAK coś zrobić..

Jakby ktoś szukał polecam uderzyć w 1 część, ewentualnie 2 która jest bardziej rozbudowana (większa wyspa) ale nie w 3 część która jest najbardziej męcząca (3 postaci do karmienia)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 18, 2011, 10:57:56 »
GTA Chinetown Wars skończone :) 3 ostatnie misje były epickie :) W sumie zakończenie do przewidzenia, ale i tak gierka świetna. Mam ukończone jak narazie 52% gry. Może pobawię się teraz w wykonywanie misji pobocznych.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 18, 2011, 15:11:14 »
GTA Chinetown Wars skończone :) 3 ostatnie misje były epickie :) W sumie zakończenie do przewidzenia, ale i tak gierka świetna. Mam ukończone jak narazie 52% gry. Może pobawię się teraz w wykonywanie misji pobocznych.

Wersja na PSP górą. :) Ogólnie gra jest epicka, a widok z lotu ptaka jest genialny.
Maiłem okazję grać w nią na DSie, ale na PSP sprawiła (i sprawia) mi większą przyjemność. Lepsza grafika,  dobrze rozwiązano "dodatki" typu odkręcanie śrub, itp. Przeszedłem 61% gry i co jakiś czas męczę misje poboczne.
Od czasu do czasu gram sobie też w GTA: Vice City Stories (PSP). Strasznie lubię często chodzić tam na koncert Phil'a Collins'a. :D

Żeby nie było kompletnego OT, to powiem, że przeszedłem około 75% Harry'ego Potter'a i Komnatę Tajemnic na GBC. W porównaniu z I częścią zamek, Ulica Pokątna i inne lokacje są mniejsze, korytarze i klatki schodowe są węższe - takie bardziej skondensowane, ale za to ciut bardziej dobracowane graficznie. System walki jest prawie taki sam, zmieniono tylko menu wyboru czarów. Dodano natomiast Folio Bruti, czyli listę stworzeń, z którymi walczyliśmy - pokazywane są tam też czary, na które są odpore, a na które podatne. Muzyka tak samo jak w I części klimatyczna, ale jest inna. Aha, łatwiej też uzbierać pęłną kolekcję kart. :) Jak dla mnie świetna, gra się z dużą przyjemnością. Krótko mówiąc - polecam fanom RPG.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 18, 2011, 16:27:10 »
Chinetown Wars na PSP jest znacznie ładniejsze, ale minigierki nie są tak rajcujące ze względu na brak ekranu dotykowego. Dlatego ja będę obstawał przy wersji DSowej :P

Teraz nie wiem w co pograć, może kupię sobie jakieś RPG na DSa.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 18, 2011, 18:19:59 »
Mówicie iż to GTA takie udane. A warto zagrać w ów pozycję jak ktoś jest już totalnie znudzony konwencją GTA ogólnie? (od trójki w zwyż)

Rezor >> co do RPGów wal do mnie, mam całą ich bibliotekę włącznie z recenzjami w głowie ;D

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 18, 2011, 18:32:45 »
Od czasu do czasu gram sobie też w GTA: Vice City Stories (PSP). Strasznie lubię często chodzić tam na koncert Phil'a Collins'a. :D


Hehe mam tak samo :) Piękna gra, po które wspomnienia zostają na długo tak jak i po klasycznym Vice City

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 18, 2011, 18:34:09 »
Od czasu do czasu gram sobie też w GTA: Vice City Stories (PSP). Strasznie lubię często chodzić tam na koncert Phil'a Collins'a. :D
Hehe mam tak samo :) Piękna gra, po które wspomnienia zostają na długo tak jak i po klasycznym Vice City

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 18, 2011, 19:11:55 »
Mówicie iż to GTA takie udane. A warto zagrać w ów pozycję jak ktoś jest już totalnie znudzony konwencją GTA ogólnie? (od trójki w zwyż)

Rezor >> co do RPGów wal do mnie, mam całą ich bibliotekę włącznie z recenzjami w głowie ;D

Moim zdaniem bardzo udane, tylko krótkie. Przejście wątku głównego zajęło mi niecałe 8 godzin. A teraz to już nie chce mi sie za bardzo grać. Bo misje pobocznę są zlecane przez ludzi rozmieszczonych w różnych miejscach miasta, tyle, że nie pojawiają się na mapie, widać ich dopiero jak przejedziemy obok, a mi się nie chce szukać. Może jakieś mapki z neta ściągnę i jeszcze to pomęczę. Ogólnie ta gra jest bardzo urozmaicona dzięki ekranowi dotykowemu. Odpalanie samochodów jest na 3 sposoby, albo śrubokręt, albo spinanie kabli albo łamanie kodu. (jak cię gonią psy to raczej nie zdążysz odpalić fury na parkingu xD), można szperać po śmietnikach, robić samemu mołotowy nalewając benzynę z dystrybutora do butelek a potem upychając tam szmatę itd. mini gier jest sporo i sa bardzo fajne. miasto jest bardzo żywe i tłoczne. misje są ciekawe, czasem trzeba np poszukać skrzyń na dnie morza (które potrafią sie okazać miną albo wrakiem samochodu), czasem się czaisz na dachu, składasz stylusem snajperkę i zdejmujesz kogoś, są też różne dźwigi, buldożery. No i oczywiście sporo strzelania i jeżdżenia. No i motyw handlowania dragami rządzi (za misje dostaje się takie grosze, że trzeba handlować by mieć na cokolwiek kasę). Moim zdaniem gra wnosi dużo świeżości, ja choć grałem we wszystkie części GTA, to byłem tu mile zaskoczony nowymi patentami.

Keitaro, to poleć jakiegoś dobrego RPG. Ja mam chęć na GS Dark Dawn, ale za drogi jest, jeszcze poczekam trochę.

A teraz może wrócę do grania w Golden Sun 2, którego zacząłem jakiś czas temu i nie skończyłem.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 18, 2011, 20:18:04 »
Najgorsze jest to iż każdy znany i dobry RPG na DSa trochę kosztuje. Szukasz czegoś klasycznego, innowacyjnego czy może strategicznego RPG? Tutaj odpisz http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=161.0

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 18, 2011, 21:16:20 »
Wersja na PSP górą. :) Ogólnie gra jest epicka, a widok z lotu ptaka jest genialny.
Maiłem okazję grać w nią na DSie, ale na PSP sprawiła (i sprawia) mi większą przyjemność. Lepsza grafika,  dobrze rozwiązano "dodatki" typu odkręcanie śrub, itp. Przeszedłem 61% gry i co jakiś czas męczę misje poboczne.

No dokładnie, zmiany graficznie zwłaszcza widać w przypadku eksplozji, steruje się także wygodniej z oczywistych względów. A mini-gierki pokroju śrubokręta w stacyjce też moim zdaniem sprawdzają się lepiej za pomocą gałki, po dłuższym czasie w wersji na DSa zaczęły mnie lekko męczyć - może dlatego że jestem fanem tradycyjnych rozwiązań. Podobnie ma się sprawa z resztą mini-gierek pokroju wspomnianego koktajlu Mołotowa - no ok. 2-3 razy mogę to zrobić ale wyrzucenie takiego drinka trwa kilka sekund a robocizna znacznie dłużej. Pomijam, że wyrzucanie tegoż w trakcie wymiany ognia jakoś średnio wygodne było, o ile dobrze pamiętam. Co innego gdyby cały gameplay opierał się na ruchach rysikiem jak np. w Zeldzie. A nie że muszę brać do łapy co parę sekund rysik bo muszę coś tam machnąć. W wersji na PSP dodali chyba jeszcze jakieś pierdoły, bonusy ale nie pamiętam bo to lata temu było ^^

Po przejściu głównego wątku fabularnego, zrobiłem misje poboczne (straż, policja itd.), tradycyjnie większość Rampage i większość stref wpływu. Potem jakoś nudno się zrobiło i dzisiaj nie mam ochoty wracać do tej gry. Nie było tego impulsu do mknięcia rozdrożami w poszukiwaniu powszechnej demolki. Specyfika sprzętu Nintendo jakoś mi nie pasuje do tego typu klimatów co innego PSP, na którym grałem trochę dłużej, głównie dla samej demolki :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 18, 2011, 21:20:30 »
Dobrze to ująłeś - specyfika DSa. Początkowo sam na GBA / DS szukałem gier ala PC, obecnie coraz bardziej skłaniam się ku japonistyce. Dlatego jeszcze w GTA nie zagrałem na DS. 

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 19, 2011, 11:13:26 »
Gram w Metropolis Street Racer już chyba z miesiąc. Nieregularnie, ale ta gra ma coś w sobie, że przyciąga na długo. Już nie mówię o grafice, bo ta jak na możliwości DC jest świetna - chodzi mi bardziej o dziwny, ale jednocześnie świetny model jazdy (ni to arcade, ni symulacja), masę samochodów oraz bardzo dobry soundtrack. Wymagający przeciwnicy to również jedna z zalet.

Wczoraj na karta do GBA SP wrzuciłem Super Mario Bros Deluxe. Jestem w świecie 5.1. Gra jest... no, co tu więcej mówić - doskonała! Już teraz rozumiem dlaczego ten tytuł wygrał wszystkie zestawienia ulubionych gier redaktorów GBF. Mając  kiedyś kilka 'wolnych' złotych, na pewno skuszę się na oryginał.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 20, 2011, 22:40:06 »
Dziś z doskoku grałem w Boulder Dash (65XE) znów i nagrałem kolejny gameplay. Tym razem jest to moja najbardziej legendarna plansza. Plansza na której w latach 90 grało się miesiącami o największy rezultat diamentowy. Rekord wciąż należy do mojego ojca i wynosci 605 diamentów. Tylko raz przekroczono granicę 600 diamentów.

B1 jest rewelacyjna ze względu na układ i detale takie jak: sporo czasu, dużo motyli, dużo wody i dużo murków. Naprawdę więc dużo się tam dzieje a efekty graficzno dźwiękowe wciąż porywają.

Gameplay przedstawia próbny atak na wynik, nagrywałem go kilkanaście razy nim mi się udało jakiś sensowny wynik uzyskać (ponad 500 diamentów)

http://www.youtube.com/watch?v=P3DUlgJgfxo

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 21, 2011, 00:38:01 »
Ja tydzień temu zmasterowałem Wario Ware inc. i teraz przyszła kolej na coś mniej zręcznościowego. Padło na Fire Emblem: Sword of Seals i muszę przyznać, że gra dosłownie mnie pochłonęła. Jest zdecydowanie trudniejsza od pozostałych FE na GBA, bo to wydanie Japan (z tłumaczeniem). Już pierwsze misje są niemałym wyzwaniem. Zapowiada się długa rozgrywka :)