Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113079 razy)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #760 dnia: Lipiec 16, 2013, 20:53:40 »
Jestem w trakcie Zelda: Minish Cap. Super gra!
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #761 dnia: Lipiec 16, 2013, 23:36:25 »
Tak jak w avatarze - Boulder Dash 2 i przypuszczanie kolejnego ataku na plansze B (w zmodyfikowanej edycji), ataku na rekord ustanowiony ponad 15 lat temu. Nowy plan, nowe nadzieje :P

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #762 dnia: Lipiec 17, 2013, 16:54:56 »
Kilka dni temu ukończylem Wario Land 4. Aktualnie pogoda bardzo sloneczna wiec można sie wreszcie zabrac za Boktai ;)


Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #763 dnia: Lipiec 17, 2013, 17:09:34 »
Kilka dni temu ukończylem Wario Land 4. Aktualnie pogoda bardzo sloneczna wiec można sie wreszcie zabrac za Boktai ;)

Jesli dobrze pamietam, to pierwszego Boktaia mozna ograc przy jakiejkolwiek pogodzie. Na samym poczatku do Bossow konieczne jest slonce, ale potem mozna sobie poradzic w ogole bez slonca dzieki specjalnym przedmiotom (trzeba ciut pokombinowac, nie bede spoilerowal).

Z drugim Boktaiem tez nie jest tak zle, za to w trzecim sie porzadnie wycwanili i prawdziwe slonce potrzebne jest praktycznie caly czas (inaczej mozna w kazdej chwili liczyc na moment nie do przejscia).

Offline stillo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #764 dnia: Lipiec 17, 2013, 22:43:15 »
No własnie problem w tym, że ja jestem w dungeonie przed 2 bossem :d


Offline matthew

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #765 dnia: Lipiec 23, 2013, 13:23:30 »
A ja właśnie gram (w sumie to ciągle, bo to jedna z moich dwóch gier na GBA z czego druga to pirat :/ ) w to cudo <3

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #766 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:47:36 »
W tej chwili męczę grę Forza Motorsport na Xbox'a. Genialny racer, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że najlepszy w jakiego grałem. Arcydzieło.

Na GBA - Donkey Kong Country 3. Wróciłem po długiej przerwie, bo mimo, że gra podobna do poprzedniczek, słabsza IMO od dwójki, która była wspaniała. Zresztą jest bardziej wymagająca od poprzednich części, patrząc na to, że jedynkę przeszedłem w trzy dni, a dwójkę w parę miesięcy (ale na ponad 100%). Tą zaś męczę już od roku, jako iż musiałem sobie zrobić przerwę. Znudził mnie nierówny poziom trudności, niektóre levele łykam za pierwszym razem, inne czekają tygodnie. Straciła to, co poprzedniczki wniosły.
Ciekaw jestem tylko Returns. Zastanawiam się, czy mimo innego wyglądu, czy delikatnie zmodyfikowanego gameplay'u też by mi się tak podobała. Po części dla tej gry kupiłem 3DS'a, a więc jak tylko skończę trójeczkę, rozejrzę sie za DKC: Returns.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #767 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:56:34 »
Ja też uważam dwójkę za najlepszą z trylogii, choć do naprawdę bardzo osobista preferencja. Chyba najbardziej podobała mi się para protagonistów w tej części (Diddy + Dixie) oraz muzyka.

http://youtu.be/ahWIVY05rfU

Generalnie uważam, że wszystkie części zarówno na GB Classic jak i GBA/SNES są na równie wspaniałym poziomie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #768 dnia: Lipiec 28, 2013, 21:04:03 »
A nowsze części? Returns na Wii/3DS? Nie miałem z nimi dotychczas żadnej styczności, na filmikach wygladają dobrze, ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Zastanawiający jest też fakt zapowiedzenia Tropical Freeze na Wii U. Patrząc na to, co stało się z Returns, możliwe że Nintendo zdecyduje się wypuścić ów tytuł na swojego nowego handhelda, następcę 3DS'a. No, ale wszystko zależy od przyjęcia gry. W moich oczach to wszystko rysuje się tak, że jest szansa na nową trylogię (a kto wie? może i większą serię?), co oczywiście mnie cieszy. Uniwersum DK to moje bodaj ulubione ze wszystkich królestw Nintendo.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #769 dnia: Lipiec 28, 2013, 21:04:48 »
Nie pozalujesz DKC Returns. :)

U mnie ciagle Luigis Mansion 2. Z poczatku intrygujace, z czasem zaczelo mi sie coraz bardziej dluzyc i nuzyc. To dobra gra z ciekawymi rozwiazaniami, ale ja odbieram ja jakby byla na sile rozwleczona. Tak, zeby czasem nie pojawly sie negatywne opinie na temat jej dlugosci, ktore moglyby z kolei negatywnie wplynac na sprzedaz. Ja tymczasem wolalbym krocej, a bardziej intensywnie. Acha, ciagle przerywanie telefonami w trakcie gry psuje mi calkiem przyjemny klimat, ale w dzisiejszych czasach trzeba przeciez gracza przeprowadzic przez gre tak, zeby sie czasem nie zmeczyl mysleniem (znowu strach przed negatywnymi opiniami i spadkiem sprzedazy?). Tak ze na razie mam mieszane uczucia.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #770 dnia: Lipiec 28, 2013, 21:16:27 »
A nowsze części? Returns na Wii/3DS? Nie miałem z nimi dotychczas żadnej styczności, na filmikach wygladają dobrze, ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Zastanawiający jest też fakt zapowiedzenia Tropical Freeze na Wii U. Patrząc na to, co stało się z Returns, możliwe że Nintendo zdecyduje się wypuścić ów tytuł na swojego nowego handhelda, następcę 3DS'a. No, ale wszystko zależy od przyjęcia gry. W moich oczach to wszystko rysuje się tak, że jest szansa na nową trylogię (a kto wie? może i większą serię?), co oczywiście mnie cieszy. Uniwersum DK to moje bodaj ulubione ze wszystkich królestw Nintendo.

Na Returns na Wii znadłem zęby. Gra jest genialna, bardzo polecam. Zdecydowanie klimat DKL/C został zachowany. Jedyne co bolało to absencja Dixie/Kiddy Konga w singlu oraz brak misji podwodnych, co zostanie poprawione w Tropical Freeze. Jeżeli chcesz poczytać więcej co myślę o grze to polecam recenzję na Retro-Age. Od siebie polecam też wersję na Wii. Sterowanie ruchem jest genialne i bardzo naturalne, a z uwagi na to, że Wii U bazuje już na innych patentach, wygląda na to że unikatowe. Wersja na 3DS niestety ma problemy z frameratem (30 fps vs 60 na Wii). Sterowanie też dość klasyczne, chyba gałka analogowa lub krzyżak. Gałka to pewnie mniejsza precyzja, oby były dwie opcje. Jak jest, w 100% nie wiem.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #771 dnia: Lipiec 28, 2013, 21:26:05 »
W takim razie pewnie się w końcu skusze na 3DS'ową wersję. Głupio byłoby nie mieć wszystkich czterech wydanych części w choć jednej wersji. DKL na razie odpuszczam, myślę, że jak zatęsknię za serią to spróbuję podejść do niej właśnie w wersjach Classic'owych, na razie jednak jestem w trakcie przechodzenia trójki. Zam nadzieję, że jakoś to zmęczę na wyjeździe.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #772 dnia: Lipiec 29, 2013, 15:02:50 »
Po prostu zostawię zdjęcie.



Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #773 dnia: Sierpień 12, 2013, 11:34:52 »
Uff... Po gorących dniach i ciut chłodniejszym weekendzie mam przyjemność podzielenia się z Wami odczuciami związanymi z trzema grami. Z racji ciut większej ilości czasu wolnego sukcesywnie pokonuję trzy gry na raz lub jak kto woli jednocześnie. Jako, że jestem chyba wiernym fanem gier na klasycznego GB to zacznę od:

R-TYPE - BARDZO się podoba, grywalność kosmiczna. Nie wiedziałem, że na poczciwego Classica wyszła gra, która ma taką płynność ruchu! Jestem w ciężkim szoku, no i co najważniejsze gra nie należy do tych super łatwych więc zapewni zabawę na dość długo.

Tetris Blast - Moim skromnym zdaniem najlepszy z Tetrisów. Podoba mi się poczucie humoru w grze i dodatkowe podnoszenie trudności w levelach. Mogę ją spokojnie polecić bo wciąga i to mocno. No i OGROMNY plus za tryb "Fight" ;)

Gex - No cóż... próbuję się przełamać. Po pierwsze sterowanie postacią woła o pomstę do nieba. Pomylono przyciski funkcyjny ze skakaniem. Grając mam odczucie, że postać jakby "nie słucha się", nie wiem jak to nazwać do końca, ale myślę, że mnie rozumiecie :) Na uznanie zasługuje szata graficzna, wygląda ona bardzo ładnie i ciszy oko gracza.

To tyle, zastanawia mnie jedynie fakt, czy ktoś jeszcze gra w klasyki z wcześniejszych lat ;)


Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #774 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:47:39 »
Bierz w ciemno R-Type DX: na jednym kartridzu dwie czesci gry (do wyboru w kolorze lub bez) plus ich mix.

U mnie pogrywa ostatnia odslona Mario & Luigi na 3DSa. Poczatek sie niezle dluzy, zobaczymy co bedzie dalej.

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #775 dnia: Sierpień 15, 2013, 19:45:33 »
Gods na SNES... Po wielu wielu latach dorwałem ten tytuł, który wraz z Risky Woods spędzał mi sen z powiek, tym razem na konsolkę. Świetnie się nadal prezentuje, ale zapamiętałem jako trochę łatwiejszy :P

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #776 dnia: Sierpień 16, 2013, 21:07:57 »
Gods to rewelacja, gra sie bardzo dobrze zestarzala i jest rownie swietna, jak kiedys. Wiekszosc produkcji Bitmap Brothers tak zreszta ma.

U mnie Mario & Luigi poszedl w odstawke na rzecz Plants vs Zombies 2.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #777 dnia: Sierpień 20, 2013, 19:59:23 »
Jeśli ktoś posiada (jak sądzę większość z Was) telefon z Androidem, niedawno ukazała się świetna minimalistyczna gra:



https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nerdyoctopus.gamedots&hl=pl

Gra wydaje się banalna, ale wciąga. Ma coś w sobie. Zupełnie jak "Osmos"




https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hemispheregames.osmos&hl=pl


Licencja jest free, więc można sobie pograć i dać odpocząć konsolce.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #778 dnia: Sierpień 20, 2013, 20:01:06 »
Gram w Donkey Kong Land (pierwsza część) i gra wciąga :D Czasem się zdenerwuję bo coś nie wyjdzie z danym levelem i przerwę grę, ale zaraz wracam.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #779 dnia: Sierpień 20, 2013, 20:32:11 »
Ja w The legend of zelda ocarina of time dużo fajnych zagadek Super gierka