Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113061 razy)

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #800 dnia: Październik 09, 2013, 19:51:20 »
FC: 1607-2553-6312, dobra czas grać a nie pisać :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #801 dnia: Październik 09, 2013, 19:53:05 »
A mi Wario Land II nie trzyma save. Tzn. zaraz po zapisaniu jest, ale po jakimś czasie mam jakieś japońskie krzaki i gra zaczyna się od nowa. Pokażę jak będę w domu :D

BTW czemu wybrałeś Pokemon Y a nie X?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #802 dnia: Październik 09, 2013, 21:26:45 »
Bo mi bardziej Y podpasował, a wszyscy inni brali X dla tego łosia z okładki. Nie podobał mi się ;D

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #803 dnia: Październik 09, 2013, 22:08:12 »
Team X & Team Froakie. Inne gry sobie poczekaja, hyhy.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #804 dnia: Październik 10, 2013, 19:02:42 »
U mnie miał być team Chespin ale jak zacząłem podglądać ewolucje (nie)lubianego zbytnio przezemnie Fennekin'a zacząłem wątpić w zielonego kasztanka... Zatem:

Team Fennekin und Squirtle!

Drugi typ ze względu na ultra sentyment. To był mój pierwszy starter 14 lat temu... Ależ to szybko minęło. Znowu się zobaczymy :) Dziś START o godzince 22:00. Kiedy skończę? Spodziewam się bardzo długiego szpilu więc trzeba się zdrzemnąć do dziesiątej ;)

Zanim przeszedłem Wario 3'ke, pyknąłem prawie całego Push Blox'a. Gra wcale nie taka trudna, tzn. jak dla kogo. O ile mnie pamięć nie myli (po prostu) znudziłem się tytułem na poziomie 228 lub 229. Kapitalna pozycja, niby to puzzle niby zrecznosciowka :) Super!

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #805 dnia: Październik 10, 2013, 20:13:33 »
Ostatnio widzę taki mały psychologiczny myk. Zauważyliście, że gry Pokemon o łagodniejszej nazwie mają łagodniejsze Pokemony itd.? Mówię tu o tym, że nazwy lub kolory bardziej kojarzące się ze spokojem mają po pierwsze - bardziej defensywne pokemony i po drugie - pokemony specjalizujące się w atakach specjalnych, a nie fizycznych. Np. Red było promowane agresywnym z wyglądu i statystyk Charizardem, a Blue (nazwa kojarząca się z wodą i spokojem) defensywnym. W wersjach Ruby (odcień czerwieni) i Sapphire (odcień niebieskiego) są legendarne Pokemony Groudon i Kyogre. Ten pierwszy jest agresywny z wyglądu i statystyk, oraz jest nastawiony bardziej na ataki fizyczne. Z kolei ten drugi wygląda ja oaza spokoju, a jego statystyki wskazują na nastawienie do specjalnych ataków. Oczywiście są wyjątki, ale jak się przyjrzycie to zobaczycie, że tak jest z większością. Podejrzewam, żę X będzie grą agresorów fizycznych, a Y specjalnych spokojniaków.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #806 dnia: Październik 10, 2013, 20:51:25 »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #807 dnia: Październik 11, 2013, 08:22:09 »
Przestań ryczeć Ant, weź się w garść.


:P

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #808 dnia: Październik 11, 2013, 19:04:27 »
Jakiś czas temu miałem ogromną przyjemnosc przejsc Metroid 2: Return of Samus. Gra bardzo nastrojowa jak na klimat GameBoy'a. Trudna co prawda az tak nie jest jak pierwsza czesc (fu*k...). Ostatni boss potrafi wytężyć potężne kotangensy na czole ;)

Btw.

Nowa generacja jest odjazdowa. Czuć dużo swieżości. Sytuacja ma sie inaczej niz w przypadku B i W. Piata generacja atmosfera pokazywala pazurek niczym Red czy Gold; X taki  nie jest.  Czujemy sie odrobine obco ale wszystko wszem i wokol jest nowe i piekne. Tu oprocz pokemonow nie mozna liczyc na klimat nostalgii. GameFreak stworzyli Poki inne od pozostalych ogolnie ujmujac. Jest moc panowie, w dodatku Pikaczu ma +30 do słodkosci :D Rewolucja? Nie - raczej mega-ewolucja na ktora wielu czekalo od dawien dawna. Swiat pulsuje zyciem i polaczenie wifi pozwala na staly kontakt ze swiatem graczy. Miód.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #809 dnia: Październik 11, 2013, 20:21:15 »
Ja nie mogę się zmusić ostatnimi czasy do grania. Spróbuję dziś to zmienić i wrócić do kapitalnego The Legend of Heroes: Trails in the Sky [PSP]. Kto nie grał a lubi klimaty dużej ilości dialogów, dopracowanych miejscówek i fabuły która nie jest wydumana (lecz realistyczna) niech sięga po tę grę. Co najważniejsze to jeden z jRPGów który ma najbardziej dopracowany świat / miasteczka i NPC w ogóle. Wszystko w grze ma jakiś sens i trzyma się kupy. Druga rzecz która mocno rzuca się w oczy - gra na screenach wygląda dość archaicznie (w końcu to port), a w rzeczywistości okazuje się jRPGiem z bardzo płynnym i dobrym interfejsem. Płynność i szybkość gry jest tak dobra że aż zaskakuje. Gra praktycznie idealna? Owszem, tylko że trzeba lubić ów dialogi między postaciami i klimat przypominający Lunara. Zdecydowanie polecam.

btw. gdzieś na początku 2014 ma wyjść w USA ponoć 2 część tej gry na dodatek na PSP, co też jest przyjemną niespodzianką.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 03, 2013, 17:04:28 »
Po ograniu paru tytułów na PC czas wrócić do Nintendo. Kończę Fire Emblem: Sacred Stones, zaraz potem Castlevania Adventures, bo utknąłem na ostatnim bosie. Co do FE to bardzo łatwo się gra, praktycznie brak większych zmagań, ale nie wpływa to negatywnie na odbiór. Całkiem fajna pozycja do rozpoczęcia zabawy z seria FE, choć potem regres do wcześniejszych wersji może być bolesny :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 03, 2013, 17:17:12 »
Wczoraj siadłem do Kirby's Dream Land. Gra fajna, ale za szybko mi poszło. W międzyczasie pykam sobie w Donkey Kong (ten pierwszy, z Mario).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 03, 2013, 17:22:31 »
U mnie bardzo niebanalnie, chyba pierwszy raz od nie pamiętnych czasów zagrałem coś na [PC]. Niemożliwe! A jednak. Mianowicie chodzi o Menzoberranzan. Jest to DOSowy RPG z 1994 roku. Skąd taki pomysł? Sprawa jest zagmatwana, generalnie wciągnąłem się w stare klimaty świata Forgotten Realms, tym razem za sprawą dość szmirowatych ale mocno klimatycznych książek o Drizztcie i Podmroku. Mając w pamięci paskudne klaustrofobiczne lokacje znane z Baldur's Gate, poszukałem więcej mediów o krainie Podmroku. Trafiłem na grę Menzoberranzan, grę w której schodzimy do świata Podmroku i miasta Drowów.

Druga kwestia to DOS w połączeniu RPG są mi obce. Zawsze chciałem spróbować, ale jakoś nie było na to motywacji. Znalazłem ją przy Menzoberranzan. Sama gra jest zaskakująco dopracowana, przyjazny interfejs i znajoma mechanika D&D 3.0 chyba (widać że to pierwowzór Baldurów ;)), bardzo dobra muzyka MIDI oczywiście http://www.youtube.com/watch?v=g4LMN-lD6IE no i klimat którego nie brakuje. Czuję strach przed zejściem w Podmrok i te klaustrofobiczne korytarze. Mam nadzieję iż uda mi się grę całą skończyć i nie będzie to jednorazowa przygoda z DOSem i RPGami z tego okresu. Klimatu klaustrofobii dodaje fakt iż sama gra nie była wtedy zbyt popularna, a co dopiero dzisiaj! Damn!

Gwoli informacji jakoby kogoś to, gra jest dość tania (sama płyta) i dostępna na eBayu. Pod DOSBoxem bez problemów, no może z jednym małym, da się uruchomić.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 03, 2013, 17:31:20 »
U mnie bardzo niebanalnie, chyba pierwszy raz od nie pamiętnych czasów zagrałem coś na [PC]. Niemożliwe! A jednak. Mianowicie chodzi o Menzoberranzan. Jest to DOSowy RPG z 1994 roku. Skąd taki pomysł? Sprawa jest zagmatwana, generalnie wciągnąłem się w stare klimaty świata Forgotten Realms, tym razem za sprawą dość szmirowatych ale mocno klimatycznych książek o Drizztcie i Podmroku. Mając w pamięci paskudne klaustrofobiczne lokacje znane z Baldur's Gate, poszukałem więcej mediów o krainie Podmroku. Trafiłem na grę Menzoberranzan, grę w której schodzimy do świata Podmroku i miasta Drowów.

Druga kwestia to DOS w połączeniu RPG są mi obce. Zawsze chciałem spróbować, ale jakoś nie było na to motywacji. Znalazłem ją przy Menzoberranzan. Sama gra jest zaskakująco dopracowana, przyjazny interfejs i znajoma mechanika D&D 3.0 chyba (widać że to pierwowzór Baldurów ;)), bardzo dobra muzyka MIDI oczywiście http://www.youtube.com/watch?v=g4LMN-lD6IE no i klimat którego nie brakuje. Czuję strach przed zejściem w Podmrok i te klaustrofobiczne korytarze. Mam nadzieję iż uda mi się grę całą skończyć i nie będzie to jednorazowa przygoda z DOSem i RPGami z tego okresu. Klimatu klaustrofobii dodaje fakt iż sama gra nie była wtedy zbyt popularna, a co dopiero dzisiaj! Damn!

Gwoli informacji jakoby kogoś to, gra jest dość tania (sama płyta) i dostępna na eBayu. Pod DOSBoxem bez problemów, no może z jednym małym, da się uruchomić.

Teraz jeszcze chwyć za gry Indie i ponownie przekonasz się do PCta jako platformy do grania :D

Co do gier RPG pod DOS to ja tylko ogrywałem Eye of the Beholder, ale żadnej nie skończyłem. Byłem za młody i język angielski oraz poziom trudności mnie rozkładały.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 03, 2013, 18:06:17 »
Keitaro - jeśli chciałbyś więcej D&D na PC, to poza BG jest jeszcze Icewind Dale oraz Neverwinter Nights ;)

GBM_Fan - zamiast SS wolałbym ludzi wprowadzać FE7 - po przesiadce z SS na 7 brak kilku klas mógłby trochę w głowie namieszać, a tak spotykamy naturalną ewolucję gameplayu :)


Aktualnie gram w Legend of Zelda: a Link to the Past na GBA. Jestem już przy poszukiwaniu tych gemstone'ów.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 03, 2013, 18:12:45 »
Strasznie wciągnęło mnie w Rocksmitha 2014. Gra lub program jest po prostu genialny, granie na wiośle traktuję teraz
jak rozszerzone Guitar Hero z większą ilością przycisków ;>
Do tego jeszcze Battlefield 3 no i czekające na skończenie GTA IV.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #816 dnia: Listopad 03, 2013, 18:41:46 »
    Aktualnie gram w THE ŻYCIE. Tragiczna gra, zero czasu na forum. Nie wspominam nawet o czasie wolnym na granie. Generalnie mega wtórność; zobaczymy jak potoczy się historia, ale nie zapowiada się fajnie. Nie polecam :)


PS: Jak się uda to odpalam na szybko Tales of Phantasia na GBA.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #817 dnia: Listopad 03, 2013, 19:03:26 »
Keitaro - jeśli chciałbyś więcej D&D na PC, to poza BG jest jeszcze Icewind Dale oraz Neverwinter Nights ;)

Na pamięć znam serię Baldura i Icewinda :) NN niestety kompletnie nie trawię.

PS: Jak się uda to odpalam na szybko Tales of Phantasia na GBA.

Jak już znajdziesz czas i zagrasz, zamieść swoje wrażenia. Nie grałem w Phantasię jeszcze, czeka u mnie w kolejce.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #818 dnia: Listopad 03, 2013, 19:14:17 »
    Aktualnie gram w THE ŻYCIE. Tragiczna gra, zero czasu na forum. Nie wspominam nawet o czasie wolnym na granie. Generalnie mega wtórność; zobaczymy jak potoczy się historia, ale nie zapowiada się fajnie. Nie polecam :)

Chłopie nie graj w to, to crap totalny! Masę bugów, do tego częste się wiesza. Poza tym nie ma dropów, golda mało i nie starcza na dobre itemy. Poza tym ciężko rozwinąć statsy jak nie trafisz na dobry quest gdzie exp. dobrze podbije.

:D
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 19:21:39 wysłana przez GBM_Fan »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #819 dnia: Listopad 12, 2013, 22:03:53 »
Niestety w nic nie mogę grać na konsolach. Wybity lewy kciuk podczas siatkówki i d-pad nie do obsłużenia...