Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113072 razy)

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 21, 2011, 10:51:41 »
Zaliczyłem wczoraj Super Mario Bros. Deluxe. W ostatnim świecie musiałem się sporo namęczyć, ale na całe szczęście nie zwątpiłem ani razu i cały czas parłem do przodu. Wczoraj też wziąłem się za Legend of Zelda Link's Awakening DX. Jestem w Tail's Cave i szukam bossa do pokonania :) Świetna gra, pochłania na długie godziny. Ale ocenię dopiero po jej ewentualnym przejściu - może nawet jakąś recenzję napiszę? ^^

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 21, 2011, 12:24:46 »
Haha Tomcio aprobuje pomysł i wspieram duchowo zatem :)

Ja dalej męczę Final Fantasy IV na DS, chce wszystkie postacie doprowadzić do 100 lv. przed potyczką z ostatnim szefem.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 21, 2011, 21:31:08 »
Antari, to potem koniecznie napisz czy ostania walka tak napakowanymi postaciami była trudna :)
Ja gram w Golden Sun 2 (po raz drugi dopiero) i muszę przyznać, że nie bardzo pamiętam jak dokładnie się wszystko przechodziło i już mi się zdarzyło raz zgubić. Aktualnie doszedłem do wioski wilkołaków i nie moge tam teraz nic zrobić bo nie mam czaru Reveal to sobie pójdę teraz na Airs-rock. Przejście tej gry to będzie przedsmak do Golden Sun Dark Dawn, które planuję sobie kupić w przyszłym miesiącu.

A poza tym to dzisiaj grałem znowu w najgorszą grę, w level o nazwie "sesja poprawkowa". Jutro się dowiem czy go przeszedłem ,a jeśli tak to mi zostanie eszcze główny boss. Ech, ta gra jeszcze nigdy mi się tak nie dłużyła :/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 21, 2011, 21:45:19 »
Postacie mam mniej więcej na lv. 90, dzisiaj z głupoty robiłem pierwsze podejście bo grinding lekko mnie już zmęczył. No i panowie (i panie?) pogrom! Zwykłe random encountery w jaskini przed głównym szefem doprowadziły do Game Overa... masakra. Oj z tym poziomem SE nie żartowało - to chyba jeden z najtrudniejszych jRPG na DS, zachowujący w pełni poziom klasyka ze SNESa. Chociaż z drugiej strony czytałem że jacyś wymiatacze zaliczali głównego bossa z postaciami na 55 lv. może to po prostu moje umiejętności zasysają? ;>

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 01, 2011, 21:25:07 »
Fire Emblem: Sacred Stones Nie ma o czym się rozpisywać gra jest po prostu genialna. W stosunku do Fire Emblem: Blazing Sword wprowadzono nieco zmian, na szczęście większość z nich jest na plus. Podoba mi się iż poruszamy się po mapie, niby nic a jednak pozwala łatwiej orientować się w fabule i wczuć w rolę. Fabularnie może jest nico gorzej, ale nie ma co ogólnie narzekać :) Wsysa gierka jak bagno, nie mogłem się dziś oderwać ładnych parę h od konsolki. Fire Emblem to dla mnie najlepsza japońska gra z jakich poznałem dotychczas. I totalny must have na GBA. Plus jest to najładniejsza z odsłon FE w 2D.   

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 01, 2011, 22:30:54 »
Fire Emblem: Sacred Stones Nie ma o czym się rozpisywać gra jest po prostu genialna. W stosunku do Fire Emblem: Blazing Sword wprowadzono nieco zmian, na szczęście większość z nich jest na plus. Podoba mi się iż poruszamy się po mapie, niby nic a jednak pozwala łatwiej orientować się w fabule i wczuć w rolę. Fabularnie może jest nico gorzej, ale nie ma co ogólnie narzekać :) Wsysa gierka jak bagno, nie mogłem się dziś oderwać ładnych parę h od konsolki. Fire Emblem to dla mnie najlepsza japońska gra z jakich poznałem dotychczas. I totalny must have na GBA. Plus jest to najładniejsza z odsłon FE w 2D.   
Też ciągle męcze, dlatego tak długo bo mało czasu obecnie. Fabuła to jedyny minus tej czesci :D tyle postaci, ze jest co robić :D jestem na 16 chapterze, ale postacie podpakowane :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 01, 2011, 23:22:53 »
No ja też pykam w Fire Emblem tylko, że Sword of Seals. Gra jest trudnaaa... podchodzę już ponad 10 raz do 6 misji (aaaa!). Strach się bać co będzie dalej :). Fabuła jak na razie się nie rozkręciła, ale zapowiada się świetnie. Cieszy to, że mimo wysokiego poziomu trudności gra nie zniechęca. Gram bez solucji i FAQ co jeszcze bardziej podnosi poprzeczkę :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 02, 2011, 00:04:35 »
Ja już nabiłem 9h~~ Dzisiaj chyba z 5-6h grałem ;D Teraz będę szedł do 12 chaptera. Ciekawa sprawa iż w FE: Sacred Stones można nabijać levele postaci. Mam tutaj mieszane uczucia nieco. Z drugiej mocno mnie stresowało w FE: Blazing Sword że jednocześnie musiałem wykonywać misję, uważać na wioski/skrzynie i jeszcze myśleć jak tu jednostkom które chcę mieć w głównym składzie podnieść exp. Przez co zabrakło mi zupełnie uwagi na używanie opcji Support. Bywało też tak iż pewnych jednostek nie udało mi się już na pewnym etapie gry "wyciągnąć" na level dzięki któremu będą zdolne do gry. Tak samo szkoda było porzucać jednostkę wcześniej wybrana kosztem nowej jednostki, gdyż exp które ta jednostka zdobyła na dobrą sprawę "przepadało" Zawiłe wiem, ale Ci co grają wiedzą o co chodzi. W FE: Sacred Stones tego stresu na dobrą sprawę nie ma. Można powiedzieć iż przez to gra się na większym relaksie. I dlatego mam troszkę mieszane uczucia, gra nie jest tak hardcorowa jak poprzednik (chyba że to się później zmieni w jakiś sposób) 

I co ciekawe nawet to expienie jednostek mnie nie nuży (mimo że tego nienawidzę w jrgpach czy strategiach) Chyba dlatego iż jak widzę te wspaniałe postaci żeńskie to nie mogę się oprzeć by nie dodać ich do głównego teamu ;D

GBM_Fan >> Po Twoich opisach mnie strasznie kusi by zagrać w FE: Sword of Seals.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 02, 2011, 00:08:35 »
Dokładnie, dobrze mówisz Keitaro, i jest co robic z tymi postaciami, 2bonusowe duneony, gdzie nie można saveować miedzy levelami, to jest to :D W innych FE zawsze był większy dylemat co robić z tymi postaciami co dochodzą. A propo klasy, najbardziej nie trawię pegasusów, dla mnie to zbędne jednostki, strasznie słabe, wole wyvernów :D Joshua wymiata :D Moja ulubiona postać, mam go jako swordmastera.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 02, 2011, 00:13:32 »
No tak dla hardcorowców może być tutaj dużo do robienia, expienie każdej jednej napotkanej jednostki w grze lol :D Tylko czy emblemantów promujących w grze jest na tyle? Chyba nie.. Co do klasy to ja z kolei.. najbardziej kocham pegazy ;D One są słabe ale tylko na początku :) Później są wręcz za mocne moim zdaniem, przynajmniej w FE: Blazing Sword oraz FE:Shadow Dragon (gdzie 2 uderzeniami zabiłem głównego bossa na trybie normal) Ja nie lubię ogólnie jednostek z toporami i ani jednej takowej nie używam. Poza tym nie lubię wolnych jednostek. Męczy mnie granie nimi. Ogólnie w doborze jednostek kieruję się tylko tym czy mi się dana postać podoba (historia, wizerunek) i tyle ;D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 02, 2011, 10:01:46 »
Ha! A ja właśnie lubię Fighterów, czyli kolesi z toporami :D Jedyną ich wadą może być powolność i słabe Res na magię, ale to się da jakoś podciągnąć czasami. Taki Fighter potrafi już na 10LV rozwalić średniej klasy przeciwnika jednym strzałem. Lubię też złodziei, ale niestety w FE6 nie można im zmienić klasy na zabójcę :( Widać, że w FE dla każdego coś dobrego :)

Dzisiaj przeszedłem 6 misje, po chyba 15 podejściu. Dodam tylko, że zależało mi na skończeniu levelu na 100%, czyli wszystko odkryte i wszyscy pokonani :) Udało się :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 02, 2011, 14:59:41 »
Mi się do tej pory jakoś nie udało dobrze zagrać złodziejem, co w FE: Sacred Stones zmieniam :) 15 podejść ostro! Długie to podejścia były, grasz z animacjami? Są takie misje iż traci się z 10-20min..

Drugi mały problem w kwestii expienia jednostek w FE: Sacred Stones. Broni nie starczy ani kasy żeby ją kupować w nieskończoność. Sprytnie :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 02, 2011, 15:06:00 »
No ostro, a jakimś lamą w FE nie jestem, bo FE7 prawie ukończyłem :)

Fakt, że chciałem przejść misję jak najlepiej, czyli wszystko zbierając itp. Parę razy podchodziłem już do bosa, ale koleś dawał mi niezłego łupnia :) Musiałem wybadać, który z moich bohaterów jest w stanie stawić mu czoła. Zdecydowanie gra jest trudniejszy od wydań zachodnich.

Gram bez animacji, czasami ustawiam animację, ale tylko wybranym jednostkom.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 02, 2011, 22:56:51 »
NeYo >> jak stoisz z poziomami postaci? Ja przed 12 misją 3 jednostki wypromowałem (mają 1 level), a 7 jednostek mam na 16/17 poziomie przed promocją. Plus uzdrowiciele i dancerka których nie liczę.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 03, 2011, 16:23:38 »
A to różnie, jestem przed 16 chapterem.

Eirika juz na 20 max i czekam na promocje. Ephraim 13 ( wybrałem podróż z siostrą, dlatego tak słabo) Seth 10 lv ( radze mało go używać z początku gry, lepiej mieć go w pogotowiu i niech inne jednostki biją, bo jak w kazdej czesci, ma się towarzysza z pcozatku ktory jest overpower :D)
Franz paladin lv6, Gilliam eneral lv 10, Neimi lv 18, Colm rogue lv2. Arthur lv 14, Natasha 17, Joshua Swordmaster lv6, Gerik Hero 1, Głownie nimi gram, plus inne jednostki.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 03, 2011, 23:01:51 »
12h i jestem przed 14 chapterem. Lipa bo gra zrobiła się łatwa (a dużo nie expiłem nawet na 3 levelu wieży nie byłem) Problemem expienia jest jak mówiłem zużycie broni, trzeba by mocno ją szanować od początku gry hehe. Widzę jesteś przy 16 chapterze i nie masz dalej jak promować Eriki ;F Team:

Erika (20 lvl)
Neimi (20 lvl)
Amelia (20 lvl)
Tana (1 lvl promowana)
Vanessa (1 lvl promowana)
Marisa (1 lvl promowana)
Lute (3 lvl promowana)
Colm (4 lvl promowana)
Franz (1 lvl promowana)

+3 jednostki leczące +1 tancerka których siły nie mierzę ;P (jakoś koło 10 levela są) Resztą nie gram, nabiłem im minimalną liczbe expa (z musu jedynie)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 23:09:32 wysłana przez Keitaro »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 05, 2011, 10:55:25 »
Dalej gram w Sword of Seals i stwierdzam, że gra robi się niebezpiecznie wciągająca :) Dzisiaj w nocy miałem tzw. syndrom jeszcze jednej tury :D No, ale dzięki temu udało mi się przejść kolejny zabójczy level (aż 7 :P).

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 05, 2011, 15:39:38 »
Nieoczekiwanie kilka dni temu wziąłem się za Metroid Zero Mission. Efekt? Gra zaliczona już po pięciu godzinach grania - a był to mój pierwszy kontakt z serią. Zelda na razie na uboczu, może jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 05, 2011, 15:55:29 »
Po zaliczeniu Metroid Prime Hunters, z biegu zrobiłem 79% w Castlevania: Order of Ecclesia. Robiłem wcześniejsze podejścia do serii ale tym razem zaskoczyło na dobre. Gra bardzo przypomina mi ukochane serie Metroid i Mega Man. Łączy jakby oba najlepsze elementy i dodatkowo bombarduje świetną gotycką stylistyką.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 05, 2011, 22:05:49 »
Nieoczekiwanie kilka dni temu wziąłem się za Metroid Zero Mission. Efekt? Gra zaliczona już po pięciu godzinach grania - a był to mój pierwszy kontakt z serią. Zelda na razie na uboczu, może jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Fajne Zero Mission? Lepsze od Fusion? Rozpykałeś grę na 100%?