Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113066 razy)

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 28, 2013, 21:03:16 »
A mój COTM leży i się kurzy od pół roku, bo nie dałem rady dwugłowemu :(

Delikatne grindowanie i będzie po sprawie :P

Właśnie nie wychodziło. Nawet zniżyłem się do takiego poziomu, że patrzyłem jak ludzie na internetach to robią. Żenada.

Uwielbiam gry z wyższym poziomem trudności ale najwyraźniej nie jestem w nie zbyt dobry :P
BDG ALL DAY

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #841 dnia: Listopad 28, 2013, 21:18:25 »
Z tego co kojarzę CotM nie był wymagający. Pamiętam, że prawie całą grę przeszedłem korzystając z Rose Sword. Karty DSS też są bardzo pomocne (szczególnie dwie, ale nie pamiętam nazw). Jaki masz level postaci?

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #842 dnia: Listopad 28, 2013, 21:24:03 »
Lvl 23. W dodatku mam bardzo mało tych kart (jedna "górna" i cztery "dolne") ale widziałem, że na youtube goście bez większych mocy przechodzili.
BDG ALL DAY

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #843 dnia: Listopad 28, 2013, 21:58:24 »
No to polecam głębszą eksplorację o nabicie leveli do min. 50. Wtedy pójdzie z górki :)

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #844 dnia: Listopad 28, 2013, 23:22:29 »
50?! Mówisz poważnie? To ja będę expił 30 h :/
BDG ALL DAY

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #845 dnia: Listopad 29, 2013, 08:41:16 »
50?! Mówisz poważnie? To ja będę expił 30 h :/

Tak, przy czym grindowanie nie jest aż tak trudne, jeśli wiesz gdzie to robić. Są lokacje i potwory, które dają odpowiednia ilość exp. Potrzebujesz jakieś 2h na nabicie lv do tej 50. To się da :) Podpowiedziałbym więcej szczegółów, ale nie pamiętam :D Grę prawie 3 lata temu skończyłem :P

Jakbyś dał znać to bym CotM zaczął drugi raz z Tobą. Zawsze wtedy jest o czym pogadać :P

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #846 dnia: Listopad 29, 2013, 09:06:09 »
Ja  obecnie przechodzę Oracle of Age i mam mega problem z tańcem w jaskini goronow.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #847 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:20:17 »
Wczoraj o godz. 16 w całym moim mieście i okolicy wyłączyli prąd (jakieś zerwane linie po niezłej wichurze), do tego doszedł brak ciepłej wody i ogrzewania. Trwało to prawie 12h. Całe szczęście miałem naładowanego na full DSi. Dawno się tak dobrze nie bawiłem z tą konsolką, bo mogłem grać bez wyrzutów sumienia, do oporu :) Zresztą i tak nie można była nic innego robić, poza czytaniem książki przy świeczce :P

Na odstrzał poszedł nowy Marian i kończyłem Rocket Slime. Chciałem też Castlevanię chwycić, ale już nie dałem rady, bo kciuki od gry w Mariana zaczęły mnie boleć :D

Czekam na kolejne wyłączenie prądu... :P


Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #848 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:44:27 »
Wario Land II. Wg. mnie gorsza od poprzednika. W końcu odkryłem co znaczyły krzaki w jp wersji. Save z dmg nie działa z colorem+ i odwrotnie.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #849 dnia: Grudzień 10, 2013, 10:46:53 »
5 blyszczacych gwiazdek w Super Mario Land 3D zdobytych, teraz walcze z ostatnia plansza w grze (8-korona).

Poza tym zaczalem od nowa New Super Mario Bros. 2.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #850 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:54:15 »
AAAaaa... New SMB na DS to jakiś obłęd :D Nie mogę się oderwać :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #851 dnia: Grudzień 16, 2013, 19:07:58 »
No nie? Obie czesci New Super Mario Bros. to takie niby nic, a jednak! Grunt to nie psuc sobie zabawy i samemu szukac wszystkich przejsc itp.

U mnie SMB2 wymasterowany zostal wczoraj do oporu za wyjatkiem zebrania miliona monet. Za duzo bezcelowego grindowania jak a mnie. Bedzie do czego wrocic w przyszlosci.

Tymczasem mnie wciaz pokonuje plansza 8-korona w Super Mario Land 3D. Niezla sprawa, jak na ostatnia plansze do pokonania w grze po odblokowaniu wszystkiego.

Acha, gram tez w klasyki SEGI z 3DSowego e-sklepu. Znakomicie przeportowane gry, ktore bez wahania polecam kupic wszystkie, chocby po to zeby wspierac taka dbalosc o przedstawienie klasykow na nowo.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #852 dnia: Grudzień 16, 2013, 19:11:04 »
To jedne z nielicznych platformówek w które mi również gra się przyjemnie. Nie zmienia to jednak faktu że nigdy ich nie przejdę :P Brak mi wytrwałości i umiejętności.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:25:04 »
No nie? Obie czesci New Super Mario Bros. to takie niby nic, a jednak! Grunt to nie psuc sobie zabawy i samemu szukac wszystkich przejsc itp.

Taki mam plan, choć w levelu 8-4 miałem małą zagadkę z 3 monetą. Trzeba było dostać się do tej małej rury i w tym celu należało zaopatrzyć się w małego grzyba w inventory. Nie wiedziałem jak go zdobyć i zerknąłem na YT, ale reszta jest moja. Tzn. sam odkryłem/odkrywam :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #854 dnia: Grudzień 16, 2013, 21:05:28 »
Dobrze wiedzieć, że ktoś jednak osiąga przyjemność z przechodzenia gier z tej serii :) Czyli jednak są dobre, tylko po prostu nie dla mnie. Żeby nie było - przeszedłem NSMB i NSMB Wii na 100% bez żadnych tutoriali, FAQ i youtube, a ponadto SM3DL i SMG2 na Wii, więc jakiś tam przekrój przez Mariany tej/byłej generacji mam.

Wraz z pierwszą częścią NSMB na DS wykształcił się pewien odrębny gatunek Marianów, stricte w 2D. Nie wiem czemu ale mimo że pokonałem je na max (NSMB na DS nawet chyba 2 razy), to nie mam "miłych" wspomnień z nimi związanymi. Ot, po prostu przeszedłem je z automatu, niczym "kolejny tytuł do zaliczenia" i tyle :P Nie były też wcale trudne co sprawiło, że dość szybko je odstawiłem na półkę. Zdecydowanie najwyżej stawiam SMG2 na Wii, które uważam za najlepszego Mariana jaki dotychczas powstał. Wyważenie poziomu trudności było tam naprawdę perfekcyjne a ilość leveli zapewniała materiał na dłuuugie posiedzenia. Z szaloną chęcią odpaliłbym ją ponownie, co pewnie kiedyś uczynię :)

Gdybym miał kupę kasy pewnie kupiłbym NSMB2 na 3DS'a i sprawdził, bo wiedzy nigdy za dużo, a istnieje szansa, że gra trochę się zmieniła. To samo tyczy się NSMB U. Niestety obawiam się, że mimo wszystko nie zdołałby przyćmić uroku, piękna i replayability Galaxy 2 :P Jest nauczka, lepiej ograć SMG2 na końcu, żeby uniknać rozczarowania grami z innych serii z Marianem :P

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 20, 2013, 12:21:22 »
Jako, że jestem świeżo upieczonym posiadaczem PS3 aktualnie gram w Gran Turismo 6, niezły przeskok jakościowy w porównaniu do GT2, w które za dzieciaka zagrywałem się na PSone.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #856 dnia: Grudzień 23, 2013, 22:17:06 »
Starfox 64 3D na swieta.

Udany port udanej gry. Niestety sterowanie zyroskopowe z wlaczonym 3D to pomylka, przynajmniej jak na moje postrzeganie 3DS-owego trojwymiaru. Im bardziej podkrecam 3D (a Starfoxowi sluzy mocne podkrecenie), tym stabilniejsza i bardziej nieruchoma musze miec konsole, tymczasem mowia mi zebym nia wymachiwal… Widze wiec podwojnie i latam rowniez jak pod wplywem. Tak ze zostaje mi albo 3D z analogiem albo zyroskop, troche szkoda, bo sterowanie zyroskopowe tym razem wyjatkowo dziala!

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #857 dnia: Grudzień 31, 2013, 16:46:16 »
Szybkie postanowienie jeszcze na 2013 rok. Zdążyć przed wyjściem na imprezę sylwestrową :)


Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #858 dnia: Grudzień 31, 2013, 16:54:39 »
Jedna z nielicznych platformówek (to ten gatunek chyba?), które ceniłem za młodości i cenię na GBC. Świetna gra.

Btw. czym się różnią te wydania http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=203 Kolory jak zawsze? Pytam bo wydawało mi się iż edycja z szarego carta również miała poprawne barwy na GBC (albo źle pamiętam)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #859 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:07:21 »
Niestety nie mam szarej wersji z Classica; ale musiałeś coś namieszać chyba. Przecież było ta wersja z  92 roku. Teraz wypuścili starego Księcia na 3DS'a z ponoć trochę lepszą kontrolą.