Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113080 razy)

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 20, 2011, 22:53:49 »
No i poleciałem w Fire Emblem nieco dalej, jutro może nawet skończę fabułę. Obecny skład teamu (przed 19 misją), już mniej nabijałem exp ale idę jak w zegarku ze statystykami. No i w końcu upragnione pegasus triangle attack ujrzałem.

Tana (8 lvl promowana)
Vanessa (8 lvl promowana)
Syrene (8 lvl promowana)
Lute (8 lvl promowana)
Neimi (6 lvl promowana)
Amelia (6 lvl promowana)
Marisa (6 lvl promowana)
Colm (6 lvl promowana)
Erika (6 lvl promowana)
Ephriam (5 lvl promowana)
Franz (5 lvl promowana)
Myrrh (20 lvl)

+2 uzdrawiaczy i tancerka

Co do mojej oceny gry za łatwo, ale za to co jest robić na innym poletku. Naprawdę sporo możliwości daje gra i jest przez to dużo większe uczucie swobody niż w poprzednikach. Można było jednak ten aspekt expienia bardziej na użytkowniku wymusić (albo grać na hard trzeba od razu) Na pewno jest to najbardziej dopracowana graficznie część. Grafika na v2 ryje beret :D

Jeszcze odnośnie tej swobody. Już teraz widzę że jest to doskonały FE na przeprowadzanie różnego rodzaju zwariowanych akcji i pomysłów. Np. przechodzenie 10 piętrowej wieży 1 postacią. Albo próba przejścia gry (z expieniem) 3 postaciami <: Ogólnie fajnie że każdy się różni, bo po każdą część warto sięgnąć z innych powodów i nie ma ogólnie nudy.
Ja właśnie dziś skończyłem fabułe, koncówka super, fajny epilog. Ogólnie też odczucie, że za łatwo, ale nie każdy gra tak dobrze jak my keitaro :P są ludzie co mieli by trudności od połowy gry :D Teraz potrzebuję więcej czasu i map mode będe sie bawił, całe lochy do przejscia bez save, wiec bedzie co robic. Rozbudowana część i te expienie postaci, lubie takie produkcje :) Po każdej tego typu epickiej grze, coraz bardziej uwielbiam japończyków :) zachodnie gry sssiaa

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 25, 2011, 00:13:44 »
Fire Emblem: Sacred Stones zaliczone. Niestety było łatwe do samego końca. Nie polecam grania na poziomie Normal :) Pierwszą wieżę zaliczyłem 3 pegazami na około 12 levelu, 1h zajęło. Druga wieża wciąż czeka na przejście. Spróbuję znów 3 Pegazami tym razem na 20 levelu.

Ogólnie strasznie mnie kusi zagrać na poziomie Normal 3 wybranymi jednostkami + healer, powiedzmy od momentu rozdzielenia fabuły.



A co dalej? Na razie tylko z doskoku pogram, możliwe że znów w TES: Shadowkey (NGE)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 30, 2011, 00:33:17 »
Fire Emblem: Sacred Stones zaliczone. Niestety było łatwe do samego końca. Nie polecam grania na poziomie Normal :) Pierwszą wieżę zaliczyłem 3 pegazami na około 12 levelu, 1h zajęło. Druga wieża wciąż czeka na przejście. Spróbuję znów 3 Pegazami tym razem na 20 levelu.

Ogólnie strasznie mnie kusi zagrać na poziomie Normal 3 wybranymi jednostkami + healer, powiedzmy od momentu rozdzielenia fabuły.



Z doskoku gram w TES: Shadowkey (NGE). Dotarłem do ogromnego miasta, które miało nawet gildie. Mimo ogólnej prostoty całości gra jednak potrafi czasem zaskoczyć :) Oraz dziś odpaliłem chyba pierwszy raz od czasów gima Destruction Derby II (PC). Damn trudna pozycja jak nie wiem, plus fajna fizyka wozów i dosyć nieprzewidywalne zdarzenia na trasie. Nie mogłem się oderwać od gry przez 2h :)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 30, 2011, 15:54:16 »
Obecnie gram sobie w nowiutkie Gran Turismo 4 na PS2. Ma bardzo ładną grafikę, jest też dosyć trudna. Jak grałem za pierwszym razem musiałem powtórzyć 5 razy jeden wyścig, zanim go wygrałem, a to był najłatwiejszy poziom. :P Spokojnie mogę polecić szczęśliwym posiadaczom PlayStation 2.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 30, 2011, 16:36:43 »
Quake 2 na PSX. Ładniejsze i trudniejsze niż na PC :)

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 30, 2011, 17:36:23 »
Ja się w końcu wziąłem na dobre za Zeldę:Link's Awakening, muszę w końcu przejść tą grę, bo w kolejce czeka na mnie masa innych gier.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 02, 2011, 00:07:30 »
Idąc za ciosem Destruction Derby (PC) pierwsza część której nie znałem do tej pory. Pod paroma względami ciekawszy gameplay niż w drugiej części gry. Totalna demolka i trasy ze skrzyżowaniami, mniam niczym w latach 80 ;D http://www.youtube.com/watch?v=UD6XuvnwkH0

Chciałem też sobie przypomnieć Colin McRae Rally (PC) pierwszą część ale po 2h prób nie udało mi się jej uruchomić pod WinXP. Właściwie to problem chyba leży tylko po stronie karty graficznej.. (kilka sek działa i się zawiesza)



EDIT:

Idąc za ciosem postanowiłem zgromadzić na hdd inne stare ścigałki ważne dla mnie, i spróbować je odpalać na Win XP. Dziś podołałem (jako tako, niektóre misje nie działają) Carmageddon TDR 2000 (PC), nawet ogarnąłem jak wyłączyć czas i przeszedłem most najlepsza miejscówkę z gry :D




Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 02, 2011, 12:01:16 »
carmageddon jedynka byla wypasiona...... jednakze msuze Wam zaprezentowac i zachecic do gry w bardzo trudna strategie czasu rzeczywistego..... ktora jest dosc oryginalna i ZAJEBISCIE MIODNA. moze kiedys wspominalem, chcoiaz nie pameitam, o grze pt: "Z". gra ta polega na zdobywaniu terenow na mapie. mowiac ktorko mapa - podzielona jest na mniejsze tereny, na ktorych sa chorągiweki, ktorych jak nasz robot dotknie to tern jest nasz. na niektorych terenach znajduja sie fabryki, ktore produkuja roboty, pojazdy i np wiezyczki, ktore mozemy postawic na danym terenie..... im wiecej mamy takich terenow tym krocej produkuja sie nasze oddzialy w fabrykach. gra ma piekna kolorowa graficzke i niestety juz tag ra jest rpawie zapomniana. na szczescie jest grupa zapalencow, ktorzy wydaja patche dzieki ktorym gra moze dzialac na windowsie XP. dzieki tym ludziom rowneiz powstale patche pozwalaja na gre w sieci..... co powoduje ze gra robi sie jescze lepsza.... wejdzcie sobie na te strone:
http://zzone.lewe.com/

a ponizej macie linki jak wyglada gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=Qj3HuAmuX3M

co prawda jest to misja arktyczna, ale mamy kilka roznych rodzajow map po prawej macie kilka innych filmow z tego jak wyglaa gra. zaznaczam ze gra jest bardzo trudna i trudno jest ogarnac wszystko, wlasnie bo gra wymaga podzielnosci uwagi. poza tym jest jeszcze jeden problrem, gra jest ciagle w sprzedazy, lecz nigdzie jej kupic nie mozna..... (absurd), na stronie fanowskiej ktora podalem jest forum, na ktorym z kolei sa podane linkigdzie mzoan sicagnac ISO do wypalenia na plyte..... sa to wersje gry na win 95 lub pod DOSa. jednakze wlasnie taka wersje gry potrzebujemy pod win95.... potem patch zalatwi sprawe.... konieczne tylko ejst posiadanie postaci gry jak oryginal.... cyzli instalki z plyty. jesli ktos bedize zainteresowany i ebdzie meic problemy to niehc pisze do mnie pomoge uruchomic ten szajs. poza tym pmoge rowneiz ogarnac co na czym polega.... i naprawde warto sicagnac i nagrac plyte - nie pozalujecie. pozdrawiam.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 02, 2011, 18:10:34 »
Grałem dzis chwile w dobrego, starego Half Life 2: Deadmatch ale po kilkunasto minutowym zachwycie i radosci zaczelo sie nudzic zleksza. Moze wieczorem cos wyrwie ciekawego, czekam na GameBoya... :D

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 02, 2011, 20:34:15 »
@pajda - w Z grałem na PSX. Zajebista gierka :)

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:27:07 »
Heh a ciekawe kto z Was pamięta Test Drive :D . To były emocje jak się w nią grało... Ja za bardzo ostatnio czasem wolnym nie dysponuję (NIE kupujcie używanego auta - NIGDY ;) ) ale skończyłem Assassin's Creed:Brotherhood w singlu i ładuję teraz na multi... Od czasów Shadow Of The Colossus żadna gra aż tak mnie nie pochłonęła... Hmmm ale do SOtC chyba wrócę za nie długo... Kusi mnie na nowo.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:30:25 »
Test Drive :D .
A kilka dni temu grałem na PSX w test drive 5. Mega gierka :D Świetna grafika, świetna muzyka i wysoki poziom trudności. Jak dla mnie lepsze niż gran turismo.

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:51:20 »
Ale ja mówiłem o Test Drive 1 (bodajże na C64 bądź amidze ;) ) .

http://www.youtube.com/watch?v=fif3mb3TkKc

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 02, 2011, 22:22:15 »
Zaraz sie zacznie krótka szpila w HL: Deadmatch. Co do Colossus'a to gierka swietna, doszedlem do ostatniego bossa i sobie odpuscilem. Gierka przednia, naprawdę niepowtarzalny klimat.

P.S.

Najbardziej wkurzający był ten żółw (na lądzie walka)... Kto grał - pamięta go z pewnością ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 02, 2011, 22:38:31 »
Co do Colossus'a to gierka swietna, doszedlem do ostatniego bossa i sobie odpuscilem. Gierka przednia, naprawdę niepowtarzalny klimat. Najbardziej wkurzający był ten żółw (na lądzie walka)... Kto grał - pamięta go z pewnością ;)

Hehe mi najwięcej krwi napsuł ten kolos z zębami na głowie xD Lata temu mase czasu przegrałem w tej cudownie fantastycznej i niepowtarzalnej rzeczywistości. A ten klimat osamotnienia, opuszczony świat bez ani jednej ludzkiej istoty, i nasz bohater odkrywający co krok utracone zgliszcza pradawnych cywilizacji. Coś pięknego.

PS. Ostatni nie był aż tak trudny :P Efektowny jak najbardziej, ale schemat jego pokonania polegał w gruncie na dotarciu do celu, kluczowa była małpia zręczność, a nie odkrywanie słabości bestii. Btw niestety po wielu godzinach oporowego grania moja czarnula porysowała płytę z SotC na skutek czego od paru lat nie mogę sobie pozwolić na zagranie w ten genialny kawałek kodu... jedyna nadzieja w regeneracji bo rysa nie jest głęboka lecz żadnego szanującego się zakładu nie ma w pobliżu.

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 02, 2011, 23:04:09 »
Macie i mojego ulubionego kolosa...

http://www.youtube.com/watch?v=9v_YCSi8Cg0

Tą walkę mogę odgrywać po 1000x i mi się nigdy nie znudzi.

SoTC to numero 1 na mojej prywatnej gry wszechczasów na wszystkie możliwe platformy.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 02, 2011, 23:25:33 »
Taak. Jak sie zobaczyło filmiki na youtube to aż łezka się w oczku kręci. Widać nie jestem sam sądząc że wodny wężyk był dla mnie ... straszny <ciarki> Ta głębokość i coś gigantycznego zgrabnie przemierzającego pod bohaterem brr...

Oto i mój koszmar... dobre kilka godzin mi zajęło jego ubicie... Ahhh :) Good memories

http://www.youtube.com/watch?v=uy2MrAvcUgM&feature=related

Zapraszam

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 02, 2011, 23:34:27 »
Mnie swego czasu zmiażdżył koncepcyjnie Phalanx, pomysł i realizacja potyczki coś nieprawdopodobnego! Zwłaszcza na początku, pamiętam jak zastygnąłem przez moment w bezruchu i zapytałem sam siebie w duchu, JAK DO CHOLERY MAM TO LATAJĄCE COŚ UBIĆ? A mamy do dyspozycji jedynie konia, łuk, miecz i niezwykle cenny intelekt :)
Dla niecierpliwych polecam zobaczyć chociaż pierwszą minutę (po jej obejrzeniu nie będziecie w stanie wyłączyć, zaciekawieni jak się to zakończy haha ot mój trick ;)

http://www.youtube.com/watch?v=HX8t3Y4Rh4w&feature=related

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 03, 2011, 00:04:42 »
Fantastyczna gra! Dzieło sztuki. Nie mająca sobie równych. Czekam z ciekawością co pokaże Last Guardian (gra twórców ICO i SoTC).

http://www.youtube.com/watch?v=EHzHoMT5eRg

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 03, 2011, 11:55:34 »
Jedyne czego się obawiam to fakt że nasz kolosalny przyjaciel w Last Guardian wyzionie ducha w jakiś sposób. To troche negatywne nastawienie, ale cóż mogłoby nas bardziej rozkleić na koniec epickiego dzieła :( Dobra, czas się wyżyć w HL Deatmatch!

P.S.

Czekam na więcej informacji na temat LG. Uwielbiam klimaty z SoTC więc będzie na co czekać.