Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113071 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 09, 2011, 14:49:23 »
Trzeci dzień w Pokemon Sapphire. Niedawno pojawił się u mnie bliżej nieopisany sentyment do tej produkcji, cholera jak ten czas szybko leci, chyba się starzeję :P Anyway, za czasów GBZ zbyt szybko spisałem tę grę na straty i przypiąłem jej metkę syna marnotrawnego. Można powiedzieć że dość dobrze poznałem system i zrozumiałem prawidła rządzące tą grę, poprzez gry z 4 generacji (Diamond, Pearl, Platinum) i teraz zupełnie inaczej patrzę na ten tytuł. W ten sposób odkrywa się drugie dno tej gry. Oczywiście można przejść single bez znajomości systemu.

Wciąga i nie chce puścić ;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 09, 2011, 15:19:14 »
Quake II na psx skończony, czas zacząć Quake II na PC i porównać różnice w obu wersjach :) (choć obie już kiedyś przechodziłem).

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 09, 2011, 18:59:21 »
Pokemon Blue:

Najlepszym być naprawdę chce... ;)

Gra jest trudniejsza niż obecne generacje, co mnie bardzo cieszy. Właśnie "siedze" i kombinuje jak tu Brock'a rozgryźć.

P.S.

Godzine męczyłem się w poszukiwaniu Pikachu w Viridian Forest... I jak go spotkałem <oczy wielkie zrobiłem> to... niestety pokonałem jednym ciosem...

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 09, 2011, 19:24:38 »
Taki urok pokemonów :D

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 09, 2011, 19:37:25 »
Chyba czas odkurzyć GBC i zapomniane Pokemon Blue ;) a tak na poważnie - czekam, aż na allegro pojawią się oryginalne wersje Pokemonów Silver, Gold czy Crystal. Godzin spędzonych przy 'Silverach' nie zliczę i nigdy ich nie zapomnę. Szkoda, że kolega pożyczył ją ode mnie lata temu i 'zgubił'. Kasy mi do dzisiaj nie oddał, a ból dalej pozostaje (...po ośmiu, dziewięciu latach).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 09, 2011, 20:18:13 »
U mnie dalej Advance Wars: Dark Conflict (DS) dziś padł 22 chapter. Dalsze misje na szczęście były trudniejsze, od około 13-14 jeśli dobrze pamiętam zaczyna się zabawa. Szkoda że gra "rozkręca" się dopiero od wymienionych chapterów, całości jest tylko 26 misji więc ogólnie gra wydaje się strasznie krótka. Czas rozgrywki wydłużają jedynie powtarzane / długie misje końcowe. Gra oferuje 38 map dodatkowych, ale wolałbym aby było na odwrót (38 - kampania, 26 - poboczne ;P) Misje są bardzo ciekawe, mam wrażenie że plansze są ciekawsze niż w wersjach na GBA. Ogólnie dobra gra i potrafiła mnie wciągnąć mimo ogólnej niechęci (tzn. znużenia serią AW)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 11, 2011, 17:36:19 »
Obecnie przechodzę Gran Turismo 4 na PS2. Już widzę, że ta gra jest strasznie długa, trudna i realistyczna. :) Ponad 700 samochodów do wyboru mówi samo za siebie, a każdy inaczej się "zachowuje". To także graficzny popis możliwości PS2, szczerze polecam. Myślę, że ukończenie tej gry zajmie mi jakieś 150 godzin... (0.6% przeszedłem w ok. 1 godz.)

Masakra :]

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 11, 2011, 17:48:29 »
Zawias i zawód w Quake 2 na PC. Wersja z PSX znacznie fajniejsza jak dla mnie i bardziej kolorowa, a na PC się sporo błądzi przez to, że są rozległe lokacje z wieloma drogami do wyboru. I nadal katuję Bug Bunny Crazy Castle 3. Jestem już w drugiej części zamku (z 4), level 27 - je*ane sylwestry ganiają mnie parami albo i we trzech i strasznie ciężko zgubić taki ogon xD

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 11, 2011, 18:09:18 »
Twój post powyżej zmotywował mnie do wygrzebania nieco informacji na temat serii Bugs Bunny Crazy Castle. Ogółem na konsolach GB/GBC wyszły cztery odsłony owej serii - dwie na GB Classic, dwie na GB Color. Muszę przyznać że czwóreczka wygląda bardzo przyzwoicie.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 11, 2011, 18:44:56 »
Jeszcze na advanca wyszedł Woody Wodpecker Cracy Castle ;) Obejrzyj sobie to: http://www.youtube.com/watch?v=wai9CnvatBo On co prawda strasznie jedzie po tych grach, ale nie są wcale takie złe. Mają trochę błędów, ale są wciągające. I na gb classic/color wyszły 3 części. Dwójka na classic. Trójka na classic i color i Czwórka na color. Pierwsza część na NESie była.

P.S. na filmie który podlinkowałem Crazy Castle 3 wygląda jakoś szaroburo, moje jest bardziej kolorowe. Nie wiem dlaczego tak jest. Ja gram w to na GB Color, Nerd na SP. Ja mam wersję Europejską, on USA. Może gdzieś tu jest pies pogrzebany.

P.S.2 W trzeciej części Crazy Castle wkurza to, że trzeba wchodzić zawsze w drzwi i odwiedzać ciągle takie same pokoje. Ale w 4 jest jeszcze gorzej, bo oprócz wejścia w drzwi trzeba otwierać tam w środku skrzynię. Jest to kompletnie poroniony pomysł i zabiera mnóstwo czasu. Ale w 3 mi to nie przeszkadza bo nie jest aż tak źle rozwiązane ;)

Level 27 pokonany, 2 sylwestrów z 3 zabitych ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 19:01:09 wysłana przez Rezor »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 11, 2011, 19:52:47 »
A ja dalej się będę upierał że są 4 części :P Dwie na GB Classic, dwie w kolorze :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Crazy_Castle_series

A Nerd coś ściemnia bo 3 była w pełnym kolorze a u niego monochromatycznie.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 11, 2011, 20:03:38 »
No też właśnie, ja też mam w pełnym kolorze.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 12, 2011, 19:26:33 »
Waaah!... Wścieklizna. Nie moge tego Mario Land'a (jedynke) przejść. Zawsze się znajdzie jakiś ekstra dodatkowy żółwik, goomba czy inny kitajec żeby mnie odciągnąć od last bossa (to Tatanga w statku prawda?). Musze ochłonąć... ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 13, 2011, 20:17:10 »
Advance Ward: Dark Conflict (DS) pokonane :) Mimo iż gra krótka to chyba podobała mi się najbardziej z serii.

Teraz powróciłem na moment do grania z doskoku, znów pod nóż poszły Carmageddony :D Zwłaszcza TDR i zmodyfikowany Carmageddon 2 (modele aut)






Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 14, 2011, 11:55:24 »
Dzisiaj sobie przeszedłem Super Mario Land :) Ostatni level (z samolocikiem) bardzo sympatyczny, a boss dziwaczny, ale łatwy.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 14, 2011, 22:10:58 »
Na GBA przechodzę Golden Suna w polskiej wersji językowej i Mario Vs. Donkey Kong.

Na Wii aktualnie Skate It , którego chce zaliczyć na 100%.

GBC - The Legend Of Zelda Oracles Of Seasons

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 14, 2011, 22:54:17 »
Nintendog powiedz (napisz) mi czy Oracle jest godne miana nazwy "Zelda"? Wiadomo że Nintendo nie bardzo maczało w tej grze palce więc boje się o jakość gry. Ma choć kilka procent klimatu Link's Awakening?

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 15, 2011, 15:15:08 »
W Link's Awakening jeszcze nie grałem więc nie mogę porównać.  A co do samej gry to radze przeczytać recenzje http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=938 . Pozwole sobie zacytować słowa Legendsa
''Prawdziwy pokaz możliwości ''Pana Kolorowego''. Czysta sztuka, do tego w rewelacyjnej oprawie audio-wizualnej. Cudowny akcent, wieńczący kadencję konsoli GB Color. Zdecydowanie warto w nią zainwestować, ponieważ dostarczy bardzo wiele wrażeń, radości i innych emocji'' - więcej dodawać nie trzeba ;)

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 16, 2011, 15:05:29 »
 Aktualnie ogrywam remake RE na Kostce i zaczynam zabawę z Boktai na GBA.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 16, 2011, 15:19:21 »
Ma ktoś pomysł jak szybko zdobyć życia w Mario vs. Donkey Kong? Na razie znam dwa sposoby. Pierwszy to granie w level 1-1 i wygrywanie mini gierek. Drugi to granie w level 2-2 gdzie na samym początku jest 1UP i po jego złapaniu wychodzenie do menu. Niby sposób całkiem szybki, ale nabicie np. 40 żyć to męczarnia zwłaszcza, że życia w późniejszych etapach kończą się bardzo szybko :)

Pogrywam też w nowo nabytego Bomberman NES Classic. Super retro klimat, ale NIE KUMAM systemu sajwowania. Może ktoś mnie oświeci o co w tym chodzi???

Aha... no i dalej pogrywam w Wario Land II. Gra mega super hiper długa :) Zaczyna mnie już trochę nudzić, ale nie na tyle żebym zrezygnował z grania. Muszę tylko robić przerwy między poziomami.