Autor Wątek: W co aktualnie gracie?  (Przeczytany 113071 razy)

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 11, 2011, 23:26:08 »
Aktualnie D2 odstawiłem na bok, i zabrałem się za swieżo kupionego MK9, na zmiane z MK3 oraz Mass Effect

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 11, 2011, 23:44:29 »
Skończyłem w końcu TES: Shadokey na N-Gage. Gra jest hardcorowa i raczej dla fanów (skrajnych elementów) serii TES. To co mi się w grze podobało to spora liczba miejscówek, do tego każda z nich jest bardzo długa i rozbudowana. Czyli mroczne jaskinie, tunele i lochy w których spędzamy większą część gry. Do tego ogólny archaizm dodaje ogólnego uroku całości. Jest ponuro i posępnie przez co wydaje nam się w pewnym momencie że N-Gage już nic innego nie będzie wyświetlał tylko te niekończące się lochy. Będę miło i długo wspominał ten tytuł dla którego wszedłem w posiadanie konsolko-telefonu Nokii.

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 12, 2011, 13:41:56 »
Skończyłem dwie pierwsze części God of War w wydaniach na PS3. Obecnie zabrałem się za Uncharted 2.

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 13, 2011, 23:02:21 »
Ja ogólnie męczę gierki na Xperia Play. Aktualnie Chrono Cross przez emulator PSX, Bruce Lee z platformy Xperia Play oraz pierdółki z atari 130xe (Montezuma, Road Race itp.).

Keitato - zaskoczyłeś mnie, że aż tak bardzo podobał Ci się ten TES. No cóż - co kraj to obyczaj;-)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 13, 2011, 23:33:36 »
Czasami jest tak iż archaizm w grze powoduje uwypuklenie pewnych jej aspektów, przez co gra może sporo zyskać albo stracić na całokształcie. Tak było w tym wypadku. Jeszcze dodatkowo klimat podbudowuje ogólna niszowość tego tytułu (oraz samej konsolki NGE) w dzisiejszych czasach. Ma się wrażenie jakby nikt nigdy przed nami tamtejszych lochów nie pokonał. Dużą role odgrywa tutaj nastawienie i wyobraźnia. 

Dodam iż pokonałem ją magiem (jak każdego RPGa o ile istnieje taka możliwość) co nie było łatwe w paru momentach. 

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 14, 2011, 23:17:58 »
Cieszę się, że tak Ci podeszła:-) . Ja zapomniałem dodać, że na PCie aktualnie meczę jeszcze Oblivion ;-)  bo szykuję sie na premierę Skyrim'a (11.11.11). Coś czuję,z że w nowej odsłonie TES będzie się działo! Ogólnie koniec roku zapowiada się w miarę ciekawie: Nowy assasins creed, Skyrim, no i może Monster Hunter 3rd na PSP. Oby. Zobaczymy.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 15, 2011, 00:00:57 »
Co do Skyrima to znając życie trzeba będzie mieć kosmiczną maszynę by to jako tako działało. Tak samo jak było z Morrowindem czy Oblivionem. Dopiero 2 lata po premierze gry sprzęt kupiony potrafił to płynnie wyświetlać. Tak to z PC już jest.

Ja nie mogę wciąż Oblivionowi przebaczyć tego iż przedmioty znalezione w grze zależą od expa. Czyli cały urok kradzieży / poszukiwań znany z Morrowinda -> ginie. Tak samo nie mogę przebaczyć grze że nie da się nijak zgromadzonych przedmiotów układać na półkach, a w skrzyniach znikają. System interakcji miał być oh ah a jest niewypałem, chyba że chodziło o to by móc te przedmioty kulami ognia z półek strącać ;D

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 15, 2011, 11:53:48 »
Wiesz. Oblivion nie jest pozbyty wad... Niestety. Mnie strasznie denerwuje wyrównywanie poziomów przeciwników do naszego aktualnego poziomu. Taki system miał w miarę sens chyba tylko w FF8. Z przedmiotami niestety tez przegieli pałę. Kolejna sprawa to malutka mapa gry... Ktoś kto grał w Arenę bądź w Daggerfall pamięta dobrze jak wielki może być świat, z olbrzymią liczbą miast. Co mnie urzekło i nadal urzeka, to jakość wykonania świata, alchemia, tworzenie czarów i przedmiotów, podziemia, npc oraz możliwość bycia wampirem (super sprawa).

Co do Skyrima - akurat w tym względzie nie zgodzę się z Tobą;-) . Aktualne pcty już przyciągnęły PS3, Xbox360 dlatego nie bedzie wielkiej różnicy między wersją pctowa a konsolową, a co za tym pójdzie to i niższe wymagania. Ja liczę, że spokojnie ciupnę w tą grę na moim średnim sprzęcie.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 16, 2011, 15:27:41 »
Przepraszam chłopaki że wam przerwe dyskusję na temat elder scrolls ;-) Zacząłem tydzień temu grać luźno w Legend of Zelda: Oracle of Seasons. Gra jest kapitalna, najlepsza przygodówka na GBC moim zdaniem. Wczoraj reaktywowałem konto w World of Warcraft - jakby to stwierdził Blizzard: "You've been summoned to Azeroth for 7 days of free play" ;-) Uwielbiam serię Warcraft i chętnie dam jeszcze jedną szansę kochanemu WoW'owi.

Pozdrawiam was wszystkich! Niech moc gracza będzie z wami!

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 16, 2011, 15:49:14 »
Jak jesteśmy w temacie Zeldy to ja zacząłem grać w Majora's Mask i... jakoś tak dziwnie. Wcześniej grałem w Ocarinę (nie skończyłem, ale dosyć daleko zaszedłem) i jakoś bardziej mi podpasowała.

Tutaj nie ogarniam tego motywu z czasem. Jestem w sumie na początku, grałem z godzinę, doszedłem do wiedźmy, której trzeba coś dać, oczywiście tego nie mam więc cofam czas i... wszystko od początku. W ogóle sejwowanie jest przekombinowane.

Pogram jeszcze, może się bardziej wczuję, ale póki co to mega wciągającej Ocarinie czuję się oszukany. ;<

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 16, 2011, 16:13:45 »
God of War: Chains of Olympus na PSP

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 16, 2011, 20:37:25 »
Prawie zapomniałem!

Szpilam tez codzień w Team Fortress 2. To totalna parodia quake'ów, unreal'ów itd. Totalna rozwałka z mega-dawką śmiechu :) Polecam!

Offline 54LVIAD0R

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 23, 2011, 11:14:22 »
w moje ręce wpadło ostatnio PSP więc pogrywam w:

- Monster Hunter Freedom Unite - samemu średnio ale ze znajomymi super gra
- GTA: Chinatown Wars - majstersztyk ;]
- Castlevania: SotN z PSX'a - do tej pory jedna z najlepszych platformówkek w jakie grałem - na bank z najlepszą grafiką ;]

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 23, 2011, 12:55:45 »
Skończyłem  Gow.
Teraz  zacząłem po latach ponownie zabawę ze Star Fox Adventures na GaCusia.
Do tego pykne sobie od czasu do czasu na PSP pojedyncza walkę w Tekkena czy wyścig w Burnouta ;)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 23, 2011, 16:30:35 »
- GTA: Chinatown Wars - majstersztyk ;]

W rzeczy samej, wersja DSowa wymięka. ;]

Skończyłem  Gow.

Duch Sparty jest jeszcze lepszy graficznie i do tego w całkiem fajnym polskim dubbingu. Grałem w demo, które przeszedłem już ponad 12 razy :D Swoją drogą to częściowo wina Antariego, bo On pierwszy mnie zainteresował tą serią, potem mój kolega, który wręcz szaleje za nią no i się zaraziłem. Genialne gry. ;P


Żeby nie było OT to napszę, że skończyłem główną fabułę LocoRoco 2 na PSP. :) Bardzo sympatyczna gra, trochę krótsza od pierwszej części, ale ma mnóstwo fajnych dodatków, które to rekompensują. Zresztą i tak minie sporo czasu, zanim dojdę do 100% ukończenia.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 23, 2011, 17:12:52 »
napszę, że skończyłem główną fabułę LocoRoco 2 na PSP. :) Bardzo sympatyczna gra, trochę krótsza od pierwszej części, ale ma mnóstwo fajnych dodatków, które to rekompensują. Zresztą i tak minie sporo czasu, zanim dojdę do 100% ukończenia.

Rewelacyjna produkcja :) Przeszedłem niemal na full, jakoś rok temu ^^ Gra, podobnie jak inny członek rodzinki tego nurtu - Patapony, jest niesamowicie udźwiękowiona. Do dzisiaj pamiętam nieprawdopodobną walkę z Majoline, tę kapitalną melodię z pierwszej części potyczki.

http://www.youtube.com/watch?v=pQfXY5dlJEM

czy: http://www.youtube.com/watch?v=CwKeuoti-3o

Oczywiście w grę wchodzi jedynie gra ze słuchawkami, inaczej zwyczajnie nie da się docenić geniuszu fonicznego tej pozycji. Moim zdaniem dwójeczka przebija jedynkę na każdym polu i rozwija wiele patentów czyniąc ją absolutnym killerem dla osób otwartych na pozytywne wartości i coś zupełnie nowego, kreatywnego. Aczkolwiek faktycznie można odnieść wrażenie że główny tryb fabularny kończy się szybciej niż powinien.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 17:19:05 wysłana przez Antari »

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 23, 2011, 17:31:23 »
Przeszedłem Uncharted 2 i GTA:TLAD. Teraz na zmianę gram w GTA:TBOGT, Burnouta Paradise oraz Gran Turismo 5.

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 24, 2011, 19:53:51 »
Sword of Mana - zbliżam się ku końcowi , jedno czego jestem na razie pewien to to że to piękna gra i strasznie wciągająca. Chociaż walka nie do końca mi odpowiada.

Grand Theft Auto IV GOTY - na premierze odbiłem się od niej , strasznie mi nie pasowała. Teraz w małych dawkach brnę do przodu. Jednak utwierdziłem się w przekonaniu że najlepszą trójwymiarową wersją dla mnie było Vice City.

Offline Lukas

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 203
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 25, 2011, 03:40:26 »
Jakiś czas temu zacząłem męczyć Wario land 3...zupełnie ta gra do mnie nie trafia(poszła w odstawkę), ale za to olbrzymia radochę daje mi Kid Icarus. Próbowałem na GBP...;) i trochę dupa, oczy przyzwyczajone do podświetleń:) wrzuciłem na GBA SPi jest piknie!

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: W co aktualnie gracie?
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 25, 2011, 16:09:40 »
@Keitaro

 Na razie gram przedstawicielem płci brzydszej, wybierającym rozwiązania raczej siłowe (Weapon Master). Ale właśnie myślałem o ponownym przejściu grając magiem. Praktycznie w każdej grze w której są dostępne postacie magiczne, staram się takową przejść grę (pełnie szczęścia osiągam gdy mogę grać nekromantą ;D ).