Autor Wątek: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!  (Przeczytany 7904 razy)

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2012, 23:23:41 »
@Quake96
Oj nie wiem, nie wiem. "Ruskie jajka" też dopadłem jakoś w wieku lat pięciu (przynajmniej to pamiętam), natomiast bricki niewiele później, czyli gdzieś w 96 - 97. Chyba, że już nie pamiętam, tak czy siak pegasusowi nie można odmówić kultowości ;) a któż to wtedy wiedział o nesach, segach, czy innych diabelstwach :)

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 09, 2012, 23:27:48 »
Brick Game też mi towarzyszył od zawsze :D Ale to było straszne badziewie... Psuło się non stop :D Nawet kumpel ostatnio przytargał jednego... Oczywiście ekran działał tylko jak się go naciskało albo trzymało pod kątem. Ostatecznie leży połamany w worku, a głośniczek mam zamiar przelutować do mojego Classica...

SEGA to już wogóle temat nieznany :D O tym mało kto wogóle słyszał... Ja tam kilka lat temu miałem jakąś sege, ale samą konsole i nie wiem czy działala. Wyrzuciłem w Pi*du bo myślałem, że to jakiś "lepszy" pegasus :D SEGA nieodłącznie kojarzy mi się z takimi "mini gierkami" dołączanymi niegdyś do zestawu "Happy Meal" :D

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2012, 23:34:56 »
SEGA to już wogóle temat nieznany :D O tym mało kto wogóle słyszał... Ja tam kilka lat temu miałem jakąś sege, ale samą konsole i nie wiem czy działala. Wyrzuciłem w Pi*du bo myślałem, że to jakiś "lepszy" pegasus :D SEGA nieodłącznie kojarzy mi się z takimi "mini gierkami" dołączanymi niegdyś do zestawu "Happy Meal" :D

Coś pamiętam, chyba jeszcze gdzieś mi się wala jakiś "Sonic Power" czy coś takiego :D
A co do niedocenienia Segi...tylko płakać, przecież ona biła tak na prawdę jakością NESa na głowę. Sam swojego SMSa posiadam dopiero od niedawna, ale już zauważyłem, że z reguły crapy od nintendo były zrobione elegancko na master system ;) np. ghostbusters.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2012, 23:52:34 »
To prawda, bo SEGA robiła  16-bitowe konsole :D

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2012, 08:02:38 »
To prawda, bo SEGA robiła  16-bitowe konsole :D

No jak, a Sega Master System? Przecież to ośmio - bitowiec :P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2012, 15:00:52 »
No fakt, ale zauważ że w sumie to prawie nikt wówczas o tym nie słyszał :]

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2012, 15:26:58 »
No fakt, ale zauważ że w sumie to prawie nikt wówczas o tym nie słyszał :]
W Polsce nie, bo była komuna. Ale na zachodzie europy swego czasu SMS radził sobie bodaj nawet lepiej niż NES.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 10, 2012, 15:45:55 »
Ja miałem takiego czarnego Brick Game, były na nim różne wariacje tetrisa. Był to rok około 1994. Z tymi gierkami było tak jak z Pegasusami. Wczesne modele były dobre z solidnego plastiku. Mi ta gierka bardzo długo wytrzymała. A katowaliśmy ją z siorą bez przerwy. Pamiętam także, że swoje kosztowała. Ile to ja się musiałem naprosić rodziców, żeby mi ją kupili ;) Później niestety zacząłem pożyczać po rodzinie i wróciła do mnie po paru latach ze zjechanymi gumkami i bez klapki. Mój kuzyn miał taką szarą, która miała nawet kalkulator.
A wracając jeszcze do tych zasilaczy od Pegasa to w tych pierwszych modelach od BobMarka dodawano istne potwory. Tamte zasilacze działają po dziś dzień. Sam mam takiego.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:11:30 »
A ja Cię przypadkiem z jakiegoś forum o pegasusie nie kojarzę? ;] Bo tak teraz coś mi błysnęło :D

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2012, 04:29:24 »
Możliwe. Jestem na jednym z pegasusowych forum już od 3 lat ;)

Offline PanRobot

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 18, 2012, 13:28:03 »
Cytuj
w Polsce ukazał się „Pegasus”, czyli tania podróbka NES'a.

Mistrzu, konsole sygnowane logiem "Pegasus" i "Bobmarks" nigdy tanie nie były, nawet dzisiaj, gdzie Pegasus model IQ-502 sprzedał się za ponad 700 zł.

Cytuj
prawdziwy OldSchoolowiec, biegał kiedyś po bazarku w poszukiwaniu nowych gierek na Famicoma (inna nazwa Pegasusa), które nie rzadko okazywały się inne niż przewidywaliśmy. Czemu? Bowiem z grami z bazaru było jak z jajkiem niespodzianką... Co innego znajdowało się na okładce, a co innego na Cartridge'u.

Na bazarze, owszem. Nalepka często nie zgadzała się z zawartością karta. Ale warto wspomnieć, iż na początku lat '90 kartridże można było kupić w sklepach z nalepką, który zgadzał się owym tytułem w kartridżu.

Cytuj
podróbka NES'a

Pegasus to bardziej klon Famicoma niż NESa.

Cytuj
„Kaczki”

AAAAAAAAAAAAAA!

Niemniej jednak, bardzo interesujący tekst oraz podziwiam twój zapał do retro gamingu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 20:58:55 wysłana przez PanRobot »

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: Historia gaming'u widziana oczami 16 latka... - Czyli OldSchool jest Cool!
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2012, 21:21:47 »
Ciekawy temat,ale ja jako 14 latek wiem trochę wiecej na temat konsol.Sam mieszkałem na wsi gdzie w 2005 roku dopiero PSX mieliśmy,hehe.Nie napisałeś nic o N64,SNES-ie,i o różnorodnych wersjach Gameboya.I tak jakoś niedokładnie o tym pegazie.Ale ogólnie w porządku,aż mi przypomniałeś jak miałem C64 i zazdrościłem kumplowi Pegasusa :)