Autor Wątek: Wario Land 2 [Recenzja, GB Classic]  (Przeczytany 5568 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Wario Land 2 [Recenzja, GB Classic]
« dnia: Lipiec 12, 2011, 19:22:14 »
Autor Recenzji: Mario_77 (Specjalnie dla GB Forever ;D)

 Gdy Wario, bo tak nazywa się nasz bohater, słodko sobie śpi, jego zamek okradają małe stworki z widłami. Nagle poczyna dzwonić budzik znajdujący się obok jego łóżka.

 Chciwie uzbierane przez naszego bohatera złoto zniknęło. Wario wstaje z łóżka, wyłącza budzik. Zaś woda cieknąca z kranu otwartego przez wcześniej wspominanych małych stworków zalewa nasz zamek. Za całym tym zamieszaniem stoi kobieta, która była ostatnim bossem w grze Super Mario Land 3: Wario Land, której zniszczyliśmy wówczas wieżę.

 Wario Land 2 to druga część przygód kuzynka Maria, Waria na konsolę Game Boy, w której nim jesteśmy. Gra pojawiła się na szarym kartridżu przeznaczonym na konsolę Game Boy Classic oraz na czarnym kartridżu dedykowanym dla Game Boy Color (gra na GB Color jest kolorowa).

 Do przejścia jest 50 plansz, w których będziemy szukać monet oraz ukrytych skarbów. Gra różni się znacząco od pierwszej części, w tej odsłonie nie musimy szukać klucza aby otworzyć skrzynie , w której znajdował się skarb. W Wario Land 2 skarb dostaniemy gdy wygramy mini grę. Mini gra polega na wybraniu kwadraciku, na którym znajduje się portret pokazanego na początku stworka. Za każde zagranie w mini grę płacimy zebranymi na danej planszy monetami w zależności od stopnia trudności, Hard-50 ,Normal-100 oraz Easy-200. Kolejną zmianą jest wprowadzenie kolejnej mini gry, która następuje po przejściu danej planszy. Mianowicie, nowa gra polega na odgadnięciu ukrytej liczby ,którą odkrywamy odwracając kwadraty, odwrócenie jednego kwadratu kosztuje 50 monet, które zebraliśmy na danej planszy. Po odgadnięciu liczby dostajemy kawałek puzzli.

 W odróżnieniu od części pierwszej nie możemy powtarzać plansz, dopóki nie przejdziemy całej gry. Zakończeń gry, po których odsłaniana jest lista wszystkich plansz jest pięć. Po zebraniu wszystkiego w 100% i po odsłonięciu wszystkich plansz, czeka nas prawdziwa ostatnia plansza.

 Teraz nie zbieramy już żadnych czapeczek, które dawały nam nowe możliwości. Nasza postać jest ciągle duża i nie traci swoich umiejętności przy kontakcie z wrogim oponentem. Talentami naszego Waria są: "uderzenie z bara" i upadek na cztery litery. Niszczą one i naszych wrogów i klocuszki. Wiele przeciwników może nadać nam nową formę lub umiejętność na pewien okres czasu. Otrzymaną zdolność możemy wykorzystać do np. rozbicia klocków. Umiejętności i form jest bardzo dużo co urozmaica rozrywkę.

 Pod względem grafiki, gra prezentuje się przepięknie, jest to jedna z najładniejszych gier na "Graj chłopca". Wario i oponenci są wykonani dokładnie ze wszystkimi szczegółami. Podobne wykonanie posiada pierwszy i drugi plan gry. Podczas naszej przygody mamy możliwość słuchania szeregu różnych, ciekawie skomponowanych melodyjek oraz dźwięków wydawanych przez naszego bohatera, jego przeciwników i różnego rodzaju urządzeń.

 Wario Land 2 stoi na wysokim poziomie, gra jest bardzo długa, a cioranie w nią jest prawdziwą przyjemnością. Ukończenie jej w 100% jest dosyć trudne i wymaga dużej ilości czasu. Wiele przejść jest ukrytych i trudno dostępnych, a ich odkrycie podczas przeczesywania planszy jest wielokrotnie dziełem przypadku. Autorzy gry dali nam jeszcze jedną bonusową grę, która pojawia się po przejściu gry. Jest nią - znana dobrze z serii Game & Watch - gra Ball. Gra dostępna jest także na składankach Game & Watch Gallery 2 oraz Game Boy Gallery. Wracając jednak do recenzowanej gry, jest to ,według mnie, przepiękna, grywalna pozycja, którą każdy miłośnik platformówek powinien posiadać.

  Na plus:                           
- Gra jest długa i wciągająca,                                                                                     
- Duża ilość dodatków (dwie ,po ukończeniu gry, trzy mini gry, skarby),                     
- 5 różnych zakończeń,
- Dużo różnorakich form Waria, sporo dodatkowych i podstawowych umiejętności,
- Przepiękna i szczegółowa grafika,
- Zachwycająca oprawa dźwiękowa.


  Na minus:
- Nie stwierdzono

Grywalność: 10/10 (Gdybym nie pisał tej recenzji to zapewne teraz bym w nią grał)
Grafika: 9/10 (Szczegółowa grafika, wiele rodzai przeciwników)   
Dźwięk: 10-/10 (Powtarzanie soundtracku z gry w głowie- murowane!)

Ocena ogólna: 10-

Nazwa: Wario Land 2
Gatunek: platformówka
Tryb gry: Single Player
Data wydania: 1998
Producent/Wydawca: Nintendo
Maksymalna ilość graczy w trybie multiplayer: Nie dotyczy
Strona domowa: Nie stwierdzono


Screeny:













« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 13:02:51 wysłana przez Mario_77 »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2011, 22:14:56 »
Przeszedłem ją w końcu kilka dni temu, teraz zabieram się za 3 część. Nie wiem tylko jak mam ułożyć całą mapę z puzzli, skoro do ostatniej planszy zebrałem prawie połowę...

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2011, 22:34:29 »
Ja też męczę Wario Land II, ale mnie tak mocno nie wciąga. Zrobiłem błąd grając najpierw w Wario Land 4, które bardzooo podniosło poprzeczkę wykonaniem, klimatem, oprawą i grywalnością.

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2011, 22:39:51 »
Dzięki za recenzje Mario_77. W końcu to "specjalnie dla Nas" ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2011, 00:18:25 »
warioland 4 rozkurwia sufity... mega dorba gra. - 100% ukonczyłem :D. dobra recka, gratuluje :D.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:34:00 »
Dzięki za dobre słowa ;D Jest to moja pierwsza recenzja :) Moim marzeniem byłoby gdyby ukazała się pośród tych recenzji: http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=15 :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2012, 18:32:03 wysłana przez Mario_77 »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2011, 12:31:09 »
Daj łapówkę Antariemu ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2011, 12:32:36 »
Napisałem do Niego czy tylko redaktorzy piszą recenzje na stronę ale na razie nie odpisał.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2011, 17:40:03 »
Żeby Twoja recenzja mogła pojawić się na łamach serwisu, wcale nie musisz być redaktorem. Gościnne występy też są mile widziane ;)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2011, 18:11:11 »
Modded :)

Niestety recenzja nie pojawi się na łamach GB Forever.;/ Ale cieszę się ,że choć tyle użytkowników ją przeczytało a nawet powiedziało że jest dobra! :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 18:33:39 wysłana przez Antari »
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2011, 20:50:42 »
Są jakieś znaczące różnice między Wario Land 2 na Classica i Colora?

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:13:10 »
Różnią się tylko tym ,że Wario na Colora jest kolorowy, a na Classica czarno-biały ;D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:36:11 »
Z tego co wiem save'a z Colora nie odpalisz później na Classicu i musisz zaczynać przygodę na GB Classic z Wario od nowa. Taki drobny tip.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2012, 21:58:20 »
Odświeżam wątek. Genialna gra, jeden z moich alfa hitów dzieciństwa. Ciekaw jestem jaka jest trzecia część. Antari - dużo różnic względem częsci drugiej? Czy znacznie zmieniła się atmosfera? Nie będę ukrywał że klimat Warioland i Warioland 2 jest (imo) gigantycznie różny.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2012, 01:13:14 »
Odświeżam wątek. Genialna gra, jeden z moich alfa hitów dzieciństwa. Ciekaw jestem jaka jest trzecia część. Antari - dużo różnic względem częsci drugiej? Czy znacznie zmieniła się atmosfera? Nie będę ukrywał że klimat Warioland i Warioland 2 jest (imo) gigantycznie różny.

Aż tak wielkiej różnicy jak między W1 i W2 to nie ma :) Czuć ten charakterystyczny klimat Wario. Większość zalet trójki wypisałem w recenzji, dlatego serdecznie do niej odsyłam. Co mogę jednak powiedzieć o grze w stosunku do 2? Na pewno w 3 mamy mniejszy wpływ na końcowy wynik, ending :P To tak naprawdę perfekcyjnie wyreżyserowana pozycja, nieziemsko grywalna, w stylu Nintendo. Ja stawiam 2 i 3 na równi, obie gry uzupełniają się nawzajem. Przy czym dwójka z uwagi na oprawę graficzną, patenty i datę wydania wydaje się istnym kamieniem milowym serii.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2012, 11:56:23 »
Ja też męczę Wario Land II, ale mnie tak mocno nie wciąga. Zrobiłem błąd grając najpierw w Wario Land 4, które bardzooo podniosło poprzeczkę wykonaniem, klimatem, oprawą i grywalnością.
Miałem na odwrót i właśnie WL 4 totalnie się zawiodłem. Dobra gra ale może lizać stopy "dwójce".
BDG ALL DAY

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Wario Land 2 [Recenzja,GB Classic]
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 20, 2012, 18:30:58 »
Zmieniłem trochę słów, poprawiłem błędy językowe, zrobiłem odstępy między znakami interpunkcyjnymi i akapity. Myślę, że całokształt wygląda teraz lepiej, oceńcie sami. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC