Autor Wątek: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek  (Przeczytany 10908 razy)

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« dnia: Październik 29, 2010, 11:12:48 »
Wypowiadamy się na temat obowiązowej lektury każdego miłośnika 'grających chlopców' :)

Dla niewtajemniczonych w temacie GameBoy Magazyn był pierwszym i jedynym w Polsce czasopismem w pełni o konsolach Game Boy. Pierwszy numer ukazał się w okolicach czerwca 2001 roku, obfitował w liczną ilość recenzji gier na konsole GB/GB Color. Periodyk ukazywał się dość nieregularnie, w miarę upłwu czasu dało się także zauważyć błędy merytoryczne i techniczne. Ostatni numer czasopisma (nr. 8) ukazał się w lutym 2003 roku. Później redakcja próbowała jeszcze reaktywować projekt pod szyldem GB More. Wydano kilka numerów po czym gazeta upadła. Projektu nie kontynuowano.

Zapraszamy do dyskusji!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 18:24:30 wysłana przez Antari »

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: Game Boy Magazyn - oficjalny wątek + skany
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2010, 15:23:21 »
Na początek bardzo chciałbym Ci podziękować - nie udało mi się kupić wszystkich numerów GB Magazynu i chętnie zapoznam się z tymi, których wcześniej nie widziałem. Szerszy komentarz na ich temat napiszę później, gdy zdążę przeczytać wszystkie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Game Boy Magazyn - oficjalny wątek + skany
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2010, 16:36:37 »
Co do skanów to jestem na nie ;) W regulaminie zaznaczałem iż wszelkiego rodzaju materiały do których nie mamy praw nie są na forum mile widziane. Mimo że nie zawsze jest to rozsądne to lepiej dmuchać na zimne i zapobiegać późniejszym kłótniom, tak by nikt nie miał o nic pretensji.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2010, 16:38:00 »
Zawsze można napisać na PW do Jara o udostępnienie linków :) Dobrze że jest temat, wiadomo do kogo ''uderzać''.

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Game Boy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2010, 17:55:08 »
dzięki chłopaki, wyszedłem na spamera.. :p ale ok, rozumiem wasz punkt widzenia i piszcie jak ktoś chce :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2010, 21:21:27 »
Na spamera? Nie rozumiem :) Chodzi o to po prostu że wraz z nowym portalem zmieniła się polityka prowadzenia serwisu, wolimy dmuchać na zimne. Jak dobrze wiesz jasnej odpowiedzi dot. zamieszczenia na łamach portalu do pobrania GBMagazynu nie otrzymaliśmy od byłej redakcji owego periodyka, więc zbyt wielkich podstaw prawnych do ich zamieszczania nie mamy.

Czysta głupota bo ani MY jako fani, ani osoby odpowiedzialne niegdyś za powstanie pisma nie osiągają obecnie z niego żadnych zysków, gdyż nikt nie prowadzi sprzedaży numerów archiwalnych. Szczerze baaaardzo się dziwię dlaczego nie otrzymaliśmy jasnej odpowiedzi, zgody. no ale widać taka natura polaka - po co coś ułatwić, pójść komuś na rękę jak można wygenerować problem w celu wkurzenia wszystkich zainteresowanych...

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Game Boy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2010, 22:16:45 »
Nie otrzymaliśmy odpowiedzi bo redakcja nie odpowiada za wydawcę. Czy coś takiego. Trzeba by pisać do tego kto to sprzedawał (na tym zarabiał) a nie tworzył. 

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Game Boy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2010, 09:25:27 »
antari, to był małośmieszny żart :) mi nie musisz niczego tłumaczyć. Zgody nie było, nie ma i nie będzie tak samo jak i kolejnych numerów magazynu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2015, 18:42:47 »
Odświeżam temat. LOL patrzcie na datę pierwszego posta :D

Czy ktoś dysponuje skanami wszystkich numerów GB Magazyn i GB More? Myślę, że mógłbym napisać mały artykuł na główną poświęconą historii tego Polskiego przedsięwzięcia, ale potrzebowałbym trochę danych + grafik poświęconych tym czasopismom. Wiem, ze swego czasu były do pobrania na stronie GameBoyZone, oraz, że Jaro je rozsyłał zainteresowanym użytkownikom. Może ktoś z nich nadal przegląda forum?

Ktoś pamięta dokładnie tę historię? GB Magazyn znam, ale GB More już nie. Coś mi chodzi po głowie, że były 4 numery tego drugiego pisma i czwarty z nich ukazał się już wyłącznie drogą elektroniczną do wydrukowania. Ktoś pamięta?

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2015, 14:16:18 »
mam skany GB Magazyn mogę udostępnić Ci

szydlo

 
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2015, 23:01:30 »
Mam wszystkie numery obu pism. GameBoy Magazyn - osiem numerów. GBmore - cztery numery + piąty wydany tylko cyfrowo. Ten ostatni udało mi się pobrać w częściach ze zarchiwizowanej strony GBmore. Następnie wydrukowałem go w drukarni na papierze kredowym, niestety nie wszystkie strony dało się pobrać. To, co mam na dysku postaram się jutro udostępnić, może dogrzebię się do archiwalnej strony; dam link.

Jeśli chodzi o skany - nie wiem, czy będę w stanie coś takiego przedsięwziąć. Chciałbym, ale w tej chwili nie wiem, czy dam radę.

W tylko jednym numerze mam wkładkę.



Offline emczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • FC: 3626-0905-9400
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2015, 23:13:37 »
Osobiście byłbym bardzo wdzięczny. Kiedyś u mnie w kiosku pod domem mogłem kupić i tak byłem posiadaczem trzech pierwszych numerów bodajże. Potem już nie ściągali...

Chętnie sobie przypomnę je, pamiętam jak przeglądałem je dziesiątki razy, ale z tego w pamięci został chyba tylko Golden Sun.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2015, 23:26:39 »
Można też prosić o te skany?
Chętnie bym to sobie przejrzał i wydrukował.
Byłbym też wdzięczny, gdyby ktoś mógł je zmierzyć.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2015, 23:34:10 »
@Bart: Skany GB Magazyn już mam, teraz interesowałyby mnie skany GB More + ten piąty w formie cyfrowej.

Ostatnio przy odgrzebywaniu starych tematów zobaczyłem, że tak naprawdę mało w sieci informacji na temat GB Magazynu, a o GB More wygrzebać cokolwiek to już prawdziwy cud. Spróbuję coś skrobnąć na ten temat na stronę główną żeby informacje o tym kawałku polskiej historii nie przepadły. Całych skanów nie będziemy na stronie udostępniać, ale chociaż okładki, przykładowe strony + opis co znalazło się w numerze. Myślę, że taki materiał może być ciekawy, bo niby każdy kojarzy historię, ale dokładnie jak to wyglądało to juz niewielu. Ja sam straciłem swoje skany GB Magazynu wraz z awarią starego PC (miałem jeszcze te stare skany od Jara z GBZ).

W ramach ciekawostki jeszcze, znalazłem jakieś zapiski na jakimś forum z 2002 roku, gdzie Anek (naczelna GBM) jako źródło informacji polecała IGN. Pewnie wzorowali się na IGN przy pisaniu wszystkiego xD

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2015, 01:00:57 »
@Bart a można prosić o udostępnienie GB More. Z chęcią bym na to zetknął.
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 26, 2015, 17:23:34 »
http://web.archive.org/web/20050306095313/http://www.gbmore.pl/index.html
Zarchiwizowana strona pisma. Można przeczytać niemal wszystkie recenzje z poprzednich numerów.

http://web.archive.org/web/20050319092840/http://www.gbmore.pl/html/nowynumer/
Zarchiwizowana strona piątego numeru. Zwróćcie uwagę na zapewnienia, że szósty numer powstanie.

Dziś nie jestem w stanie pobrać numeru piątego, ani pojedynczej strony, ani całości. Udało mi się zassać większość (bez stron 8, 9, 14) w lutym 2012. Całości już wtedy się nie dało.

Zapewne Anek ma to całe gdzieś u siebie. Pytanie, czy da się to od niej wyciągnąć. Pytanie, czy warto.

Chciałem załączyć PDF, ale jest zbyt duży. Wyślę to chętnym mailowo.



Wszystkie okładki GBMagazynu można obejrzeć tutaj wraz ze stopkami i listą recenzji z ocenami.

http://katalog.t2e.pl/czasop/gameboy/index.html
http://katalog.t2e.pl/czasop/gbmore/index.html
Tu też, tyle, że malutkie, ale jest trochę dodatkowego info + okładki GBmore.



Ze skanami z mojej strony musicie jeszcze poczekać, za to dokopałem się do skanów należących do kogoś innego. Nie wiem, niestety, czy mogę tu zarzucić, chociażby do wglądu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 17:50:08 wysłana przez Bart »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2015, 23:12:58 »
Zarzucaj śmiało ziom :)

Offline emczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • FC: 3626-0905-9400
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 26, 2015, 23:25:33 »
Bądź chociaż na priv. jeśli nie chcesz udostępniać publicznie! ;)


Offline emczer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • FC: 3626-0905-9400
Odp: GameBoy Magazyn - oficjalny wątek
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2015, 10:28:20 »
Dzięki wielkie!
Jednak miałem numery 1,2 i 4... W wolnej chwili przeczytam dokładnie, teraz tylko nacieszyłem oczy... :D