Autor Wątek: [nintendo64]gra  (Przeczytany 2875 razy)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
[nintendo64]gra
« dnia: Styczeń 28, 2013, 13:47:46 »
Pewna gra na moje nintendo 64 nie działa.Wkładam carta włączam i nic.Czy ktoś wie jak to naprawić

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2013, 13:50:40 »
Pewna gra na moje nintendo 64 nie działa.Wkładam carta włączam i nic.Czy ktoś wie jak to naprawić

Czyszczenie styków w konsoli i w carcie :) albo stary dobry "blow job" (dmuchanie w cart) :P

Jeżeli to nie pomoże to albo styki są tak zaśniedziałe że potrzeba mocniejszego czyszczenia, albo gra jest do śmieci (tfu....do recyklingu, obudowa etc. moga sie przydać do przekładek ;) )

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2013, 13:58:55 »
Styki w grze były czyszczone z 15 lat temu.Miełem coś z konsolą że gier nie czytała.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2013, 16:24:09 »
Wiesz jak styki były czyszczone 15 lat temu to raczej jest dobrze zrobić to jeszcze raz :)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2013, 16:24:59 »
Wiesz, czyszczone powinny być przynajmniej raz do roku :) metale na stykach mają to do siebie, że żeby przewodziły to nie mogą być mocno chronione przed utlenianiem....a jak się utleniają to przestają przewodzić i kółko się zamyka :P Wyczyść, obtestuj i zobacz czy działa :)

Może to głupi przykład ale mój PSX żyje do tej pory tylko dla tego że mniej więcej co 2 lata jest rozbierany na części i każda część czyszczona, przegląd punktów lutowniczych na płycie, etc :) O swoją konsolę trza dbać :)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2013, 16:28:04 »
Masz coś do czyszczenia czy denaturat

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2013, 16:29:07 »
Masz coś do czyszczenia czy denaturat

Spirytus (zaraz mnie zjedzą że to żre ścieżki :P), ale tylko tym dysponuję, jak ktoś ma jakąś alternatywę to dawać :P

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2013, 16:32:40 »
Tak się pytam z ciekawości

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2013, 17:16:48 »
Spirytus jest dobry, ale pamiętaj by używać tylko czystego, nie taki z apteki. Tamten jest specjalnie skażony kwasem salicylowym, który po wyschnięciu (też słabo schnie) zostawia biały nalot.

Tarma, polecam preparat, który się nazywa Kontaktol czy jakoś tak. Dorwiesz go w każdym sklepie elektronicznym lub nawet w takim z preparatami do aut (ja w takim kupiłem). Kiedyś go używałem i jest naprawdę dobry. A do ogólnego czyszczenia (świetne do optyki) to polecam  alkohol izopropylowy. U nas w laboratorium czyści się tym optykę i działa naprawdę świetnie (i nie zostawia maz).

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2013, 17:22:50 »
Spirytus jest dobry, ale pamiętaj by używać tylko czystego, nie taki z apteki. Tamten jest specjalnie skażony kwasem salicylowym, który po wyschnięciu (też słabo schnie) zostawia biały nalot.

Tarma, polecam preparat, który się nazywa Kontaktol czy jakoś tak. Dorwiesz go w każdym sklepie elektronicznym lub nawet w takim z preparatami do aut (ja w takim kupiłem). Kiedyś go używałem i jest naprawdę dobry. A do ogólnego czyszczenia (świetne do optyki) to polecam  alkohol izopropylowy. U nas w laboratorium czyści się tym optykę i działa naprawdę świetnie (i nie zostawia maz).

Dzięki wielkie :) jak będę się zaopatrywał w części do modów to spytam czy mają ;-)

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2013, 17:26:21 »
Znalazłem, preparat się nazywa Kontakt OL i pod nazwą jest dumne ,,zmywacz korozji konektorowej".
Jak chcesz to jak będę jechał po jakieś pierdoły do auta to mogę Ci kupić i posłać.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [nintendo64]gra
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:03:06 »
Jutro sam kupie