Autor Wątek: [dsl]zalety, wady i usterki  (Przeczytany 2426 razy)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
[dsl]zalety, wady i usterki
« dnia: Marzec 10, 2013, 15:17:08 »
Od pewnego czasu zamierzam kupić konsole Nintendo DS Lite.Przed zakupem wolę dowiedzieć się o zaletach, wadach i usterkach konsoli.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2013, 15:39:24 »
Lepiej jakbyś konkretnie napisał a nie rzucasz takim ogólnikiem. Najlepiej to poczytaj sobie o DS-ie w necie i dopiero potem jak będziesz miał pytania/wątpliwości to wal.

Serio, bo tak to trzeba esej pisać.

A tak szybko i w okrojonej wersji:
 +bateria długo trzyma
 +odpala gry GBA
 +nie ma żadnych blokad regionalnych
 +konkretna biblioteka gier

 -zdarzają się z wadliwym zawiasem
 -trzeba uważać na refurby
 -może nie minus ale wypada mieć folię ochronną na ekrany
BDG ALL DAY

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2013, 15:47:11 »
Było wałkowane wiele razy, więc zapytam z innej strony - dlaczego DS Lite? Zaletą DS Lite w stosunku do DSi może być jedynie kompatybilność z grami GBA, nieco inny kształt (niektórzy uważają iż lepiej się go trzyma w rękach), no i analogowe przyciski (czyli że na gumkach). I to tyle by było zalet, chyba że cena która bywa mniejsza od DSi zapewne.

Największą wadą z kolei jest to iż na rynku polskim bardzo duży odsetek tych konsol to refurby. Są one bardzo trudne do odróżnienia przy miernej jakości zdjęć znanych z Allegro. Druga usterka to pękające zawiasy - zaraz pewnie ktoś mi zarzuci że nie prawda - a ja w tym czasie znajdę co najmniej 3 aukcje w których widać ów pęknięte zawiasy (i takich samych 3 aukcji nie znajdę wśród DSi / DSi XL / DS Classic czy nawet GBA SP)

Zalety DSi - poszukaj sobie na sieci ;)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2013, 16:11:40 »
No zawiasy w DS Lite moze nie pekaja, ale za to ta blokadka czesto idzie przez co ekran trzeba otworzyc na cala szerokosc, a nie do pewnego kata :/.
Ja osobiscie polecilbym Ci DSi.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2013, 16:13:52 »
DS Lite ma jeszcze jedną zaletę w postaci serii Guitar Hero: On Tour, która to wykorzystuje przystawkę do slotu 2. Na DSi nie pograsz.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2013, 16:30:48 »
Głównie sugeruje się ceną bo ds lite idzie kupić w okolicach 150zł, a dsi to 350-450 zł ponieważ są nadal produkowane.Za 400zł da się już kupić 3ds

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2013, 16:34:47 »
Przesadzasz trochę z cenami, pierwsza lepsza aukcja z DSi i już widzę 240zł http://allegro.pl/konsola-nintendo-dsi-biala-zestaw-i3090418703.html Ale fakt DS Lite kupi już za 100-150zł jak się postara. DSi to 200-300 powyżej to nówki latały. 3DS obecnie używany dość spokojnie po 350zł da się złowić, czasem i w zestawie z grą. Wystarczy my3ds przeglądać np. :)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2013, 16:47:28 »
W ds lite jest slot od GBA a jak wybieram się w podróż to nie będę brał dwóch konsol chyba że na dsi można otworzyć plik z rozszerzeniem gba za pomocą nagrywarki R4

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2013, 16:51:10 »
Masz racje że z cenami przesadziłem bo nawet od użytkownika na forum da rade kupić dsi z boxem za 200

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2013, 21:06:09 »
<Ciekawe który user :P>
Co do ceny, moja cena jest ostro zaniżona, ponieważ musiałem szybko zdobyć pieniążki. [na chwile obecną jest sprzedana]... normalnie za taki zestawik, ceny są nieco wyższe. A jak coś... za 320 pln mam na zbyciu DSi XL :3 <CHAMSKA REKLAMAAA!>

A co do tematu... co do "łamliwości zawiasów" - osobiście wiem, że żeby coś takiego dokonać, trzeba użyć <średniej> siły...

Sory za takie zboczenie z tematu, ale komentarz wyżej mnie zachęcił : ]

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [dsl]zalety, wady i usterki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2013, 00:30:27 »
Słuchaj, z zawiasami to jest tak, w sumie nie tylko z nimi ale i z każdym sprzętem czy konsolką że gdy się o to dba to nie ma siły żeby pękły Ci zawiasy. Ja kupiłem nds lite jakiś czas temu z pękniętym zawiasem, wystarczyło rozebrać konsolkę, podkleić i działa jak nowy i przez pół roku ani śladu większego użytkowania niż przy zakupie. Osobiście tez miałem dylemat między ds lite a dsi, ale zdecydowałem się na lite, to co mną kierowało to cena, slot gba i ez flash V czyli tzw rumble pack. Nic więcej do szczęścia nie trzeba, bo tak na prawdę musisz sobie przemyśleć co tak na prawdę potrzebujesz od tej konsolki. Ja zakupu nie żałuję.

Co do pytania odnośnie dsi i r4 + gba to nie mam pojęcia, wiem tylko że na dslite przy użyciu R4 gry z gba nie działają puki nie włoży się rumble packa w slot gba. A osobiście używam Acekard, który jest dla mnie dużo wygodniejszy.
gg: 8211860. Retro-Fan :)