Autor Wątek: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 26744 razy)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 27, 2012, 10:20:39 »
w takim razie jakby ktos miał zbędny konsolozłom, konkretnie choćby kawałki obudowy to chętnię bym przyjął w celach testowych - wolę eksperymentować na śmieciach niż dobrych częściach a efekty zamieścił w tym wątku.

Ważniejsza kwestia: Chcemy zrobić coś ala limitowaną edycję czy coś lepszego? Chodzi o to że Diody, podświetlenie itd jest fajne i jestem za, ale to już nie limitowana edycja tylko jakby GBC v2 jeśli wiecie o co chodzi...

Offline yano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 27, 2012, 12:12:38 »
Pomysł jest megawypasiony! Z chęcią rzucę trochę konsolozłomu - na pewno coś się przyda ;) No a potem będę brał udział w licytacji, muszę mieć taką konsolę ! Jou pis!

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2012, 12:57:18 »
Ogólnie jestem za totalnym limitem - czyli jedynie mocno profesjonalne zaprojektowane loga naszego serwisu. Wszelka inna ingerencja daje daje już modyfikacje.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2012, 13:39:17 »
Ogólnie jestem za totalnym limitem - czyli jedynie mocno profesjonalne zaprojektowane loga naszego serwisu. Wszelka inna ingerencja daje daje już modyfikacje.

Czyli samo logo bez malowania czegokolwiek? Ja bym rozważył te obudowy od Tarmy, tylko cena zaporowa. 10$ a gdzie wysyłka... i oczywiście jakość niepewna.



Ta obudowa + np. grawerane logo GBF na przodzie + ciemnozielona dioda. Opcjonalnie inny kolor klawiszy może biały? Oryginalność pełną gębą.


Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2012, 13:50:33 »
Ja optuję za czystą obudową z DX. Mam taką w domu (zamówiłem dla screen protectora) i jakość nie jest zła. Ten zielony kolor wg mnie wygląda tandetnie.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 27, 2012, 13:57:42 »
Ile byś chciał za obudowe bez screen protectora? potrzebujesz jej? Bo ja mam Kiwi i moge zrobić w domu Mockup :-)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 27, 2012, 14:54:28 »
Razem z Tarmą popełniliśmy teraz graficznie kilka modeli. Co o tym sądzicie?

               

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 27, 2012, 15:06:01 »
Pierwszy najlepszy. W pozostałych te białe przyciski nie pasują i ten kolor obudów jest taki mocno rażący po oczach ;P

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 27, 2012, 15:37:18 »
Ten drugi najlepszy. ;d Ten pierwszy mi się nie podoba.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 27, 2012, 15:45:23 »
Pierwszy najlepszy:) Drugi tak średnio.  A trzeci porażka:D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 27, 2012, 15:52:40 »
Również pierwsza wersja podoba mi się najbardziej :) W takiej kolorystyce aż prosi się o stonowane podświetlenie .

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 27, 2012, 15:54:38 »
Druga wersja byłaby spoko jakby miała zielone klawisze ;)

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 27, 2012, 19:13:48 »
Pierwsza mi się ni hu hu nie podoba osobiście - rozumiem kolekcjonerów, estetycznie i z klasą. Ale to ma być nasza forumowa edycja, więc moim zdaniem MUSI dominować zieleń, ew jak wyżej wspomniano - go twórczo na zielono podświetlić. Ja byłbym za wersją drugą z ciemnozielonymi  (szmaragdowymi) guzikami, logo na dole jakoś kompozycyjnie mi nie pasi, wolałem jednak między guzikami - "w centrum" Bo szczerze ten pierwszy wariant wziął bym za zwykłego Clear'a z jakąś nalepką - tylko ludzie "wtajemniczeni" by docenili że color nie miał takiej edycji - a dopóki nie włączymy i tak wygląda jak wersja clear starszej generacji. Co do umieszczenia loga, na dole jest w GBC przecież "załamanie" no wiecie o co chodzi, i to kiepsko by wyglądało. Stawiałbym na miejsce w którym normalnie jest wybity znaczek "nintendo", poza tym (i tu rzucam tylko pomysł) można przemyśleć miejsce na screen protectorze, gdzie pisze zwykle "Game boy Color", to by przyśpieszyło produkcję - jedna osoba robi obudowy inna protectory, i chyba łatwiej na takiej płytce cienkiej jaka jest protector by było jeśli miałby to być ten sitodruk?
W sprawie tych "skorupek" pisać na priv
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 19:21:00 wysłana przez soulsick1988 »

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 27, 2012, 19:39:59 »
Świetny pomysł generalnie!
Chociaż w pierwszym te zielone przyciski nie pasują jakoś. Drugi wydaje się być najładniejszy, miły dla oka jest ten zielony kolor. Co do znaczka to może by go machnąć ręcznie, od szablonu, farbą modelarską? Może i mało profesjonalnie, ale ręczna robota ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 27, 2012, 20:07:45 »
Pierwsza mi się ni hu hu nie podoba osobiście - rozumiem kolekcjonerów, estetycznie i z klasą. Ale to ma być nasza forumowa edycja, więc moim zdaniem MUSI dominować zieleń...

Lepiej bym tego nie wyraził. Jestem tego samego zdania. Zieleń MUSI imho dominować. Tak jak tło na głównej. Pisałeś na drugiej stronie o możliwości wygrawerowania loga, masz na myśli takie coś?



Ja bym skłaniał się ku takiej opcji najbardziej - logo przerobić do postaci grafiki wektorowej, bezbarwnej i wygrawerować na zielonej obudowie. Może nawet od wewnętrznej strony żeby się nie brudziło :) Chyba nie widziałem jeszcze czegoś takiego. Awangardowo i z klasą.

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 27, 2012, 20:34:04 »
nie mam w łapie auto - graweru więc nie przesadzajmy bo ta grafika wektorowa brzmiała groźnie :D na razie bawiłem się w szkle, drewnie i metalu, ale nie w plastiku dlatego chciałbym spróbować, dobrać odpowiednie obroty itd, ale tak, o cos takiego chodzi - ujmę to tak mam końcówki 0,8 mm - narysuj coś cienkopisem a ja mogę to spokojnie przenieść - po prostu grafika składająca się tylko z kresek - takie coś jak pokazałeś to pryszcz, a nasze logo też do skomplikowanych nie należy, ale cieniowania wstępnie sie nie podejmuję dopóki nie spróbuję na próbkach. Uff mam nadzieje że rzucilem trochę światła :D

EDIT: Wujek Google mnie doedukował - nie ma problemu z grafiką wektorową - tylko kwestia dogadania :)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 27, 2012, 20:57:25 »
Ok, jak mówicie, że ten drugi wariant to ok. Ale ten odcień obudowy razi. Nie pasuje do szaty graficznej strony : /  Trzeba by go trochę ściemnić.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 27, 2012, 21:12:04 »
Nie, żebym się powtarzał, czy coś, ale ja nadal zostaję przy swoim, tzn. ten GB z pierwszego posta najbardziej mi się podoba. Im więcej będziemy kombinować z diodami czy z podświetleniem, tym bardziej konsola bedzie odbiegać od oryginalnego wzoru.

Cytat: Antari
@Bart: Zamienniki bud nie różnią się aż tak bardzo od oryginałów. Trzeba mieć wyższe poczucie estetyki, ja tam zasadniczych różnic nie dostrzegam. A bebechy można wziąć z jakichś uszkodzonych konsol. Pomijając kwestię, że wolałbym nie niszczyć oryginalnych konsol, to jeszcze pomyśl ile czasu zajmie nam znalezienie takiej ilości konsolek w tej edycji.

OK, skoro budy z DX się za bardzo nie różnią, to można ich użyć. Ja już w życiu spotkałem się z chamską obudową, ale skoro mówisz, że w porządku to w porządku :) W kwestii druku/graweru już się nie wypowiadam i zostawiam to Wam ;]

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 27, 2012, 21:27:13 »
Nie, żebym się powtarzał, czy coś, ale ja nadal zostaję przy swoim, tzn. ten GB z pierwszego posta najbardziej mi się podoba. Im więcej będziemy kombinować z diodami czy z podświetleniem, tym bardziej konsola bedzie odbiegać od oryginalnego wzoru.

Cytat: Antari
@Bart: Zamienniki bud nie różnią się aż tak bardzo od oryginałów. Trzeba mieć wyższe poczucie estetyki, ja tam zasadniczych różnic nie dostrzegam. A bebechy można wziąć z jakichś uszkodzonych konsol. Pomijając kwestię, że wolałbym nie niszczyć oryginalnych konsol, to jeszcze pomyśl ile czasu zajmie nam znalezienie takiej ilości konsolek w tej edycji.

OK, skoro budy z DX się za bardzo nie różnią, to można ich użyć. Ja już w życiu spotkałem się z chamską obudową, ale skoro mówisz, że w porządku to w porządku :) W kwestii druku/graweru już się nie wypowiadam i zostawiam to Wam ;]

Spokojnie Bart, model z 1 posta to taki pewniak i nie ma za bardzo się nad czym rozwodzić. Jak zgromadzimy odpowiednią ilość projektów to zrobimy ankietę i zobaczymy co się ludziom podoba. Model z pierwszego posta na pewno tam będzie.

Osnośnie diod, to wykluczyliśmy robienie w środku GB Color choinki i ograniczyliśmy się w tym aspekcie wyłącznie do zastąpienia czerwonej diody "Power" na zieloną i tylko wtedy gdy będzie to pasowało do ogólnego konceptu konsoli.

Wiem, że grawerowanie i wektorowa wizja loga odbiega od tego co było postanawiane na początku ale co innego mamy do wyboru? Sitodruk odpada jak już wypunktował wyżej pajda. Pozostaje ręczne malowanie, ale ja osobiście wolę maszynową dokładność. No i z trwałością też grawer wygrywa, farba po czasie pewnie blaknie etc. Ale niczego nie odrzucam. Głośno myśle, bo o to tu chodzi.

Odnośnie bud z DX, to moje zdanie jest nastepujące - lepiej próbować na nich niż na oryginałach :P Soulsick1988 zaznaczył, że będzie to wymagało testów.

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 27, 2012, 22:10:24 »
chodzi o byle jaki kawałek materiału docelowego, więc jezeli ma to być ostatecznie na oryginalnym shellu ( i wtedy odpada pod ekranem bo jest tam znaczek NINTENDO ) to potrzeba mi jakiejkolwiek obudowy z oryginalnego colora, nieważne czy czerwona zielona, żółta czy nawet domowo malowana, mnie interesują wyłącznie właściwości fizyczne materiału - a konkretnie skrawalność - tak mszczę sie za "grafikę wektorową" :P