Autor Wątek: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 26744 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 27, 2012, 23:27:29 »
Spoko :) Jak rozumiem zamierzasz sam się podjąć tej operacji. Masz jakieś doświadczenie w tym? Bo myślałem, że zlecimy to jakiejś profesjonalnej firmie, która się tym zajmuje. To nic osobistego, po prostu zależy mi (chyba nam wszystkim) na najlepszym efekcie, gdyż nie możemy sobie pozwolić na utratę materiałów czy pieniędzy. Przypomniałem sobie, że mam u Yana 2 obudowy w kolorze Grape i Atomic Purple. Mogę ci je wysłać za jakichś czas, chyba same przednie panele wystarczą. Wtedy zrobiłbyś testy i zobaczylibyśmy jak to wychodzi. Co ty na to?

Dzisiaj u Yana znalazłem też taki oto rupieć - bebechy z GB Color i zbity ekran. Całość jest generalnie sprawna, jedyną wadą jest włącznik/wyłącznik, który jest urwany/rozwalony/przegwałcony :P Możne na jakiś przeszczep się chociaż nada. W ogóle to proponuję ogłosić akcję skupowania uszkodzonych GB Color na allegro, jak coś się pojawi, staramy się kupić najtaniej i dorzucamy do puli. Oczywiście jeżeli kogoś interesuje całe przedsięwzięcie. Albo zrobić jak prawił fixxxer1 - każdy we własnym zakresie kupuje GB Color, taki jaki mu się podoba i płaci tylko za gotowy case i inne pierdoły, a następnie sam wszystko składa w myśl zasady DIY. Tylko moim zdaniem trochę to spłyca całą akcję do poziomu "zrobię coś dla siebie" zamiast "zrobię coś dla sceny jako całości".

          

Btw nie wiem czy o tym wspomniałem wcześniej. Napisałem maila do Kitscha czy produkcja zielonych/transparentnych case'ów do GB Color jest dla niego możliwa, przy okazji zapytałem też o kilka innych rzeczy. Pozostaje czekać na odpowiedź.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 28, 2012, 07:10:22 »
A co powiecie na wygrawerowanie loga GBF i wypełnienie go np. superluminovą (świecący materiał na wskazówkach zegarków)?
:D

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 28, 2012, 09:39:37 »
myślałem o wypełnieniu ale na tym sie nie znam. Antanari, nie ma problemu - wtedy musicie znaleźć włąśnie kogoś z laserowym grawerem, bo ja robiłbym tradycyjnym więc siłą rzeczy nie uzyskałbym takiej jakości. jeżeli miałbym robić jak to ktoś zaznaczył "od lewej strony" to moim zdaniem nie byłoby problemu, ale jakbym miał to robić z wierzchu to przypominam że będzie to więcej niż matowe, czytaj takiego efektu jak widzisz przy napisie NINTENDO na GBC nigdy nie uzyskam a laser pewnie bez problemu. Nie orientuję się ale doedukujcie sie co do cen, bo nie wiem jak laserowy ale grawer zawsze się cenił

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 28, 2012, 15:03:47 »
Ja to bym ogłosił konkurs i niech ludzie robią. Potem ankieta konkursowa i..... mamy zwycięzcę! :D to najprostsza metoda i chyba najlepsza. Ale sądzę ze gameboy Antariego jest najlepszym z możliwych wyborów. Przede wszystkim wygląda profesjonalnie/ fabrycznie. Nie jest przekombinowany. To jest dobre i wystarczające. Sadzę, że diodę też można zmienić na zieloną i będzie pięknie. Wypuścić to w 20 egzemplarzach i tyle. Za rok znowu 20 sztuk i jest pięknie. Tani koszt robocizny, a kasa dla forum jest! To byłoby piękne. Ludzie z innych for mogliby zazdrościć, że ludzie są tu tacy zgrani!!!!!

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 28, 2012, 15:22:11 »
Moja propozycja jest taka:

- Kupić przezroczyste budy na DX
- Do nich powkładać sprawne i wyczyszczone bebechy GBC
- Zmienić kolor diody od baterii na zielony
- Zmienić kolor buttonow na zielony, ale jaśniejszy niż w opcji nr 1 przedstawionej w postach wyżej
- Logo wydrukować z lustrzanym odbiciem na wodnych naklejkach i nakleić od wewnątrz
- Wydrukować kartonowe BOXy
- Zrobić fajny projekt graficzny
- Sprzedawać na ebay za 999zł :D (żartowałem)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 28, 2012, 16:45:57 »
Moja propozycja jest taka:

- Kupić przezroczyste budy na DX
- Do nich powkładać sprawne i wyczyszczone bebechy GBC
- Zmienić kolor diody od baterii na zielony
- Zmienić kolor buttonow na zielony, ale jaśniejszy niż w opcji nr 1 przedstawionej w postach wyżej
- Logo wydrukować z lustrzanym odbiciem na wodnych naklejkach i nakleić od wewnątrz
- Wydrukować kartonowe BOXy
- Zrobić fajny projekt graficzny
- Sprzedawać na ebay za 999zł :D (żartowałem)


This :-)

a w pierwszej wersji to przód jest clear a tył Kiwi :P bo nie wiem czy wszyscy zalapali xD a buttony w zamysle byly jasniejsze :-)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 28, 2012, 19:04:07 »
Moja propozycja jest taka:

- Kupić przezroczyste budy na DX
- Do nich powkładać sprawne i wyczyszczone bebechy GBC
- Zmienić kolor diody od baterii na zielony
- Zmienić kolor buttonow na zielony, ale jaśniejszy niż w opcji nr 1 przedstawionej w postach wyżej
- Logo wydrukować z lustrzanym odbiciem na wodnych naklejkach i nakleić od wewnątrz
- Wydrukować kartonowe BOXy
- Zrobić fajny projekt graficzny
- Sprzedawać na ebay za 999zł :D (żartowałem)

Pięknie! To było by coś:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 28, 2012, 19:18:29 »
I mi się również podoba pomysł GBM_Fana. Ew. można by coś z tymi diodami pokombinować jeszcze ale niekoniecznie.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 28, 2012, 22:38:28 »
Boxami mogę się zająć bo ostatnio planowałem reprodukcję boxów go gier więc rozeznałem już rynek :D

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 28, 2012, 23:12:30 »
Zdradzisz jakieś szczegóły tego rozeznania?:) Bo tak się ostatnio zastanowiłem, czy nie dałoby się zlecić jakiejś firmie od opakowań zrobienie boxa, tyle ze nie do gier tylko do konsoli. Przydałoby mi się kilka, a o takowe oryginalne wiadomo, że trudno...

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 28, 2012, 23:26:39 »
Na razie dowiadywałem się o boxy do gier, nie jest to drogie jeżeli ma się drukarnie na miejscu która drukuję w ilościach detalicznych. Co do grubych kartonów takich jak do konsol to ciężko znaleźć taką drukarnie a wiadomo przy zamawianiu przez internet dochodzą wszelkie koszty wysyłek i cena zaczyna się robić nieciekawa.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
To w takim razie odświeżę kotleta, ponieważ zrobienie całego case'a jest poza zasięgiem naszego forum. Co do konsoli - na czym stanęło? Jaką kombinację wybieramy? A co do pudełka mam prosty, bardzo dobry pomysł. Pudełka można kupić zwykłe, kartonowe. wielkością odpowiadające oryginałowi. Ale może być oryginalnie i może być innej wielkości. Pudełko takie musiałoby być lepszej jakości niż powiedzmy jakiś zwykły szarak. najlepiej moim zdaniem czarny połysk. Na to z każdej strony poszłaby naklejka. Uniknęlibyśmy tworzenie kartonowego pudełka robionego w drukarni. Naklejki byłyby zaokrąglone na bokach tak ze brzegi kartonu i rogi byłyby widoczne, a że byłyby czarne to ładnie komponowałby się to. Z przodu konsola z naszym logiem, plus jakiś pro-napis z jakąś ładna grafiką, ewentualnie Marianem, lub ZIELONYM Luigim. Po bokach jakieś naklejki z napisami, lub podobnymi do oryginału.... i mamy pudło. Do środka można zastosować kartonik, do którego wkładana byłaby konsola, tak żeby nie latała i mamy zestaw :).

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Najlepszy pomysł na konsolke GBforever to zielona z logiem GBF,pudełko takie jak pajda zaproponował,a w środku Tetris DX.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Tetris, tetris... Hmmm... W sumie dobry pomysł choć jak już to można by zrobić pare wersji z różnymi grami. Np. Poki, w/w Tetris, Super Marian. Wiecie, te najlepsze tytuły ;)

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Pokemon Red i Blue,Super Mario Land,Tetris DX,Zelda,Metroid-moje proponowane startowe gry.Oczywiście nie wszystkie naraz,tylko jak ktoś kupuje to może wybrać jedną z tych gier

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Chłopaki - HOLA! Jak ma wyglądać Gambeoy Color? Jak ma wyglądać logo? W którym miejscu ma być? Co z przyciskami? Do tego pudełko... Żadna gra w zestawie nie jest przewidywana. To temat do rozważenia na później. Teraz najważniejszy jest trzon tego pomysłu - KONSOLA! Potem opakowanie, a dopiero potem dodatki. Gdy damy grę to pudełko też musi być większe. Na razie zajmijmy się konsolą! C:

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Koledzy na forum Pegasusa robią takie pudełka na carty:

każdy drukuje we własnym zakresie, dodaje folie i składa.
Może ktoś ma umiejętności graficzne i zna jakiś program i może coś takiego złożyć?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odnośnie pudełka, to do konsoli wypadałoby, żeby było kartonowe, lub z twardej grubej tektury i to byłoby dobre rozwiązanie - twarda gruba tektura, z jednej strony gładka, biała, od środka szara. Tektura jest giętka i spokojnie można na niej drukować.
Ale proszę forumowiczów, żeby skupić się na konsoli. Chętnie wykonam taka konsolę, ale musimy ustalić jakie logo? Gdzie? Czy jakieś inne modyfikacje? Moim osobistym zdaniem - profesjonalnie będzie wyglądać.... albo wiecie co... pieprzy mnie ten projekt - zrobię własny. Konsola, z pudełkiem, papierami. Itd, itp. C:

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Proponuje GBC Kiwi z logiem GBF w miejscu zaznaczonym na zdjęciu

Offline zentlaKILLA

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 04, 2012, 19:16:53 »
Witam.

Jestem nowy, więc nie będę bezproduktywnie pieprzył - służę jednym GBA SP AGS-001 (podświetlenie) oraz jeśli trzeba KASSSSĄ (w miarę możliwości) ponieważ pomysł dotyczący konsoli uważam za pierwszorzędny !!!

pozdrawiam !
Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa.