Autor Wątek: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 27028 razy)

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 28, 2013, 23:11:52 »
Witam!

Temat mi się podoba. Co mógłbym wnieść do tematu, to produkcja profesjonalnie/rzeczywiście wyglądających pudełek do w/w konsoli. Gdybym posiadał logo GBF w PSD albo wektorowych EPS, AI, SVG, to mógłbym je nawet nanieść na pudełko. Prototypy mogę wykonać sam. Poniżej pokazuję Wam kilka moich gotowych przykładów:


Custom Game Box Repros by NintendoPassion, on Flickr


Custom Game Box Repros by NintendoPassion, on Flickr

Obecnie najtańszą niskonakładową opcją jest nadruk cyfrowy na papierze błyszczącym A3 o gramaturze 350.

Ogólnie rzecz biorąc, gramatura 350 (około połowy cieńsza od oryginalnych opakowań) nadal nadaje się do użytku. Przy większych opakowaniach staje się już trochę za giętka. W każdym bądź razie, jeżeli są zainteresowani to proszę śmiało o sugestie!

PS - oprócz artworku do SMB na Famicomie, wszystko jest wykonane od zera grafiką wektorową.

Koledzy na forum Pegasusa robią takie pudełka na carty:

każdy drukuje we własnym zakresie, dodaje folie i składa.
Może ktoś ma umiejętności graficzne i zna jakiś program i może coś takiego złożyć?

Nie powinno stanowić problemu :)

No i ktoś chyba wspominał, że jego ojciec pracuje w drukarni, więc mógłby [prośba] zasięgnąć języka w tej sprawie.


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 29, 2013, 10:08:27 »
jestem zainteresowany współpracą :3. Ogólnie najpierw jednak powinniśmy skupić się na stworzeniu chociaż jednej sztuki Gameboy'a, który miałby logo GBF. Jeśli już to będzie zrobione, to trzeba dorobić papiery tak jak w oryginale, ale muszą być również nowe (czyli skany oryginalnych do grafiki wektorowej i ponowny nadruk na papier kredowy). dodatkowo w papierach można dodać logo GBF w niektórych miejscach, żeby to odróżniało te egzemplarze od oryginału. Następnie pudełko - tak jak pisał Mario (aka ninpassion) :D.

Mario. skąd taki papier? czym drukowałeś? I jak z trwałością. Pytanie jeszcze o gabaryty - jak mało giętka jest obudowa w przypadku wielkości pudełka np. gameboya pocket'a? Jakie według Ciebie może być maksymalnie duże pudełko, żeby przy tej gramaturze jeszcze było ok? (jakiś przykład, porównaj do czegoś - np pudełko do gry do gameboya, albo pudełko do pocket'a, cokolwiek). I czy można dorwać grubszą gramaturę? I jak z wydrukiem tego. Jeśli masz namiar na na taki papier to prosiłbym o linka. Z góry dzięki! :).

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 29, 2013, 12:26:22 »
@pajda

Oczywiście. GBC GBF Edition first.

Ze skanami papierów nie będzie żadnego problemu. Mam cały komplet. Może inaczej, pudełko będzie łatwiejsze, bo odtworzenie dokumentacji byłoby CHOLERNIE pracochłonne. Gdy odtwarzam instrukcję, robię wszystko od zera.

Nintendo Game Boy Pocket Green Edition MGB-001 by NintendoPassion, on Flickr

Co do pudełek...

Nie posiadam dogłębnej wiedzy poligraficznej. Moje pudełka do GB wykonane są z błyszczącego papieru A3 o gramaturze 350. (musiałbym dopytać).
Papier sprawuje się w miarę dobrze jak na prototypy. Ogólnie jest o połowę cieńszy i bardziej giętki. Zdjęcia poniżej obrazują różnicę.

Tak wygina się oryginalne opakowanie pod ciężarem SP

Custom vs Original Box comparison by NintendoPassion, on Flickr

A tak reprodukcja na papierze 350. (pudełko nie wygina się aż tak aby dotykać tyłu, po prostu papier w pierwszym planie to klapka pudełka).

Custom vs Original Box comparison by NintendoPassion, on Flickr

Tutaj porównanie obok siebie

Custom vs Original Box comparison by NintendoPassion, on Flickr


Custom vs Original Box comparison by NintendoPassion, on Flickr

Porównanie zamkniętych klapek pudełek

Custom vs Original Box comparison by NintendoPassion, on Flickr

Wymiary pudełek są DOKŁADNIE takie same

Custom vs Original Box comparison by NintendoPassion, on Flickr


Custom vs Original Box comparison by NintendoPassion, on Flickr

Zamierzeniem jest znalezienie metody nadruku na kartonie o grubości około 0,5mm. Wiem, że istnieje możliwość wykonania nadruku na folii/papierze błyszczącym i przyklejenie go do tektury introligatorskiej.
Istnieje również możliwość wycięcia maszynowego przez plotter, ale jak wyżej, pieniądze.

Ostatecznie, można zamówić formatkę (koszt około 300 PLN) która będzie wycinać idealnie pudełka przy użyciu prasy. Ale to już są większe koszty.
Jeżeli temat się rozwinie, proponuję utworzenie osobnego wątku.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 29, 2013, 17:08:19 »
Interesuje mnie bardziej stworzenie pudełka na własne potrzeby. Albo kilku pudełek. bardzo fajnie wyszły Ci te pudełka, ale idealne one są właśnie do gier, a do pudełek do konsoli już średnio się nadają. Gdyby byłą taka tektura o gramaturze 500 to wtedy byłaby jak oryginalna. Jak drukujesz? W zwykłej drukarce? Bo przecież na grubszym też druknie - tylko nie wiadomo czy przez rolki przejedzie taki arkusz? Głównie poszukuję arkuszy tektury, na którym można drukować, i który z wierzchu będzie właśnie wyglądać jak Twój. Co do papierów - te japońskie są super, ale chciałbym ewentualnie zrobić papiery po polsku, po angielku i z wersji europejskiej pocket'a. Mianowicie - dwie takie same ksiażeczki, ale jedna po polsku a druga po angielksu, do tego dodać loga GBF. I ewentualnie dodać jakiś taki mały gift w postaci kartki pocztowej. Co do pudełka - to mozę też inni się wypowiedzą. Ale osobiście wolałbym, żeby np dwie - trzy osoby narzuciły swoją wolę - bo jak wszyscy na forum zajmowali się tym - np projektem, wykonaniem itd itp. to w rezultacie nie zostało zrobione nic.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 29, 2013, 17:24:00 »
mega opcja.

Chciałbym zrobic sobie pudełko do super mario world bo mam instrukcje wszystko tylko nie mam pudełeczka.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 29, 2013, 20:35:04 »
Z pudełkiem super pomysł. Logo oczywiście mam, zarówno w PSD jak i wektorach.  NintendoPassion >> wykonanie byś zrobił bo wychodzi Ci to kapitalnie, ale w grafikę jako grafik chętnie to bym się wtrącił / ew. sam coś wykombinował. Raczej ze współpracą bo nie posiadam żadnych znaczków itp. materiałów

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 29, 2013, 22:27:13 »
Może na początku przeproszę, że tak bez pardonu wtryniam się w forum. Po prostu czuję przypływ weny i mam chęć zrobienia czegoś :)

@pajda

To jest osobny temat i nie offtopujmy go tutaj. Założę nowy ten weekend, OK?
Powiem tylko, że są pewne warunki które należy spełnić.

@matizc

J/w. Aby zrobić pudełko, trzeba osiągnąć minimalne zamówienia. Nie jest możliwe zrobienie 15 różnych pudełek dla każdego. Robię jedno i robię to w "X" ilościach. Potem ruszamy w następny projekt. Poprzednio zrealizowane pudełka oczywiście przyszłościowo będzie można dodawać. Ale to tyle.

@Kietaro

Pomysł i projekt należy do Was. Ja mogę zrobić wizualizację pudełka 3D i wprowadzić wszelkie zmiany. Jestem jak najbardziej zainteresowany.

Gwoli ciekawości, możecie obejrzeć kilka moich przykładów tutaj:

http://bit.ly/PHfBCb


Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 30, 2013, 00:19:39 »
Może na początku przeproszę, że tak bez pardonu wtryniam się w forum. Po prostu czuję przypływ weny i mam chęć zrobienia czegoś :)

Nie ma za co przepraszać, to my się cieszymy iż coś się dzieje. Marazm jest najgorszą rzeczą na GBFie jaka może się pojawić. Z zapałem jest tylko czasem problem - przemija niestety. 

Ja chętnie wznowiłbym projekt GBFowej konsoli. Rozmawiałem w tej sprawie z Antarim i są pewne rokowania, nadzieję na pewien nieco odmienny koncept. Nakręcił mnie ten box trochę przyznam się szczerze, bo to by miało pewne ryzy, zamknięcie całości a nie tylko konsola. Tak samo można by się pokusić o woreczki foliowe które by pakowały całość :)



EDIT:

Koncept kolejny, minimalistyczny GB Pocket Light:

- Zielony pocket (obudowa zamiennik)
- Z tyłu customowa naklejka zamiast seryjnej, z logiem GBFu i danymi konsoli
- Podświetlenie zielone v4
- Przyciski ciemno szare

- Customowy BOX
- Wkładka dodatek do boxa, jakaś pocztówka z podziękowaniami czy coś takiego - do rozważenia
- Folie które zamkną to w całość

Co mogę zrobić? Wszystkie projekty graficzne, dowiem się też o druk tych naklejek na tył konsoli w znajomej drukarni. Jak chętnych nie będzie, a zapału nam starczy to na spółkę z Antem i tak wyprodukujemy prototypy :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 30, 2013, 00:24:46 »
Można by utworzyć jakiś fundusz założycielski i zbierać kasę na projekt. Tylko nie wiem jakby potem były rozdzielane konsole, koszt jednej jest dość spory. Nie jest to łatwe zagadnienie.

Odnośnie obudów, to zna ktoś może dobrego dystrybutora obudów do zielonych GBP?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 30, 2013, 00:25:42 »
Podświetlenie podbija koszty bardzo niestety.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 30, 2013, 08:43:57 »
@Keitaro

Wszystko można.

Wbrew ogólnie przyjętym poglądom azerbejdżańskich kosmonautów, najpierw potrzebne są chęci, plan, a na samym końcu pieniądze.

Do spraw samej konsoli się nie mieszam, przypomnę fakty:
- przyciski: http://store.kitsch-bent.com/product/custom-buttons
- obudowa (housing): http://stores.ebay.com/Hubeiren1985?_trksid=p2047675.l2563
- naklejka: metodą termodruku bądź hydrodruku

Final Packaging (ja):
- box: no problem
- pocztówka: no problem
- design: no problem
- instrukcje: PROBLEM - BARDZO PRACOCHŁONNE - proponuję zająć się tym tematem na samym końcu, bo inaczej nigdy niczego się nie zrobi

Co do podświetlenia, proponuję precyzyjnie sporządzić kosztorys (chyba, że już zrobiliście) i później drogą głosowania zadecydować TAK/NIE.

@Antari

Nie "można by", tylko "należy".
Proponuję założenie tematu składki, i każdy kto się zadeklaruje (czyli de facto) wpłaci pieniądze, będzie zapisany
Wówczas w praniu wszystko wyjdzie. I jak głosi stare azerbejdżańskie przysłowie:

"Kto nie może - mówi. Kto może - robi" :)

Czyli możemy sobie założyć takiego GBFckstarter.

Zakończę taką metaforą: Panowie! Szkło stygnie!




Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 30, 2013, 09:24:49 »
Ja się piszę.
Tzn raczej nie mam wiedzy i umiejętności do żadnej z wymaganych czynności, ale wspieram Was duchem i mogę trochę finansami ;)

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 30, 2013, 12:47:40 »
Panowie ja również jestem chętny na taki sprzęt
w sumie moje umiejętności są zerowe jeśli chodzi o wymienione czynności
mogę zorganizować cała wysyłkę po Polsce kurierem za darmo jakby co zawsze o jeden koszt mniej  :-)
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 30, 2013, 12:52:35 »
mogę zorganizować cała wysyłkę po Polsce kurierem za darmo jakby co zawsze o jeden koszt mniej  :-)
czy to legalne? :d
a zreszta...

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 30, 2013, 13:54:17 »
legalne legalne :-)
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 30, 2013, 14:09:17 »
Mogę zająć się wykonastwem tabliczek znamionowych na tył (profesjonalne naklejki ze specjalnej folii drukowane profesjonalnymi drukarkami do termotransferu firmy zebra, wszsytko wykonywane jest w firmie produkujacej sprzęt elektroniczny). jedyne co potrzebuje to projekt. malutka tabliczka z numerem seryjnym i tabliczka większa na tył konsoli na której będzie identyczny numer co na małej naklejce - taka moja sugestia (małe zabezpieczenie przed zmianą naklejek itd, itp.).

Mogę zając się wykonawstwem loga na konsoli, potrzebujętylko projekt, mszuę mięc w takim wypadku kontakt z ludźmi, którzy tym się zamją, projekt nie mozę byc skomplikowany - na pewno nie możę to być takie logo jak w górnym lewym rogu forum. - można zrobićBARDZO podobne, które będzie nawiązywać do serwisu. Sugerowałbym wykonanie loga w kilku rozmiarach i umieszczenie go na obu częsciach obudowy. Jedno na frroncie obudowy, a drugie na boku obudowy ale na dolnej połowie obudowy. Metoda wykonania to sitodruk, albo klasyczne malowanie techniką maskowania aerografem. W grę może wchodzić inna technika jeśli okaże się lepsza i tańsza. Jak na razie najtańszą metodą jest klasyczne malowanie aerografem i jeśli logo dałoby sie pomalować dzięki 2-3 maskom to wyszłoby to bardzo tanio i również bardzo ładnie, a jeśłi zastosuje się dobre farby to bardzo trwale. Co do kloloru obudowy - pytanie czy zielona to najlepszy wybór, jśli chcemy, żęby logo miało również barwę zieloną. Co do podświetlenia - nei jest to głupi pomysł, ale cena wzrasta.

proponuję w ziwiązk uz tym aby uzgodnić cczy na pcozatek wykonujemy jedną konsolę , a nastepnie wykonamy ich MAKSYMALNIE (powiedzmy) 20 sztuk i na tym konczymy? konsola nie możę kosztować więcej niz powiedzmy 250 PLN. gdy zrobimy 20 sztuk, to bedzie to na NASZYM rodzimym rynku jakis tam rare. mzoe 20 to troche malo, ale to oreintacyjna ilosc. mozemy np dla najbaridzej wtajemniczonych na forum zrobic po sztuce a resztee - powiedzmy okragla ilosc puscic w obieg. i tyle.

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 30, 2013, 14:27:05 »
pytanie co rozumiemy przez "najbardziej wtajemniczonych na forum" ???
czy moja osoba już podlega pod tą grupę??? w sumie jeśli koszt konsoli byłby w granicach tych 250 zł
to ja bym z chęcią zakupił 2 sztuki jedna do grania drugą na półkę :-)
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 30, 2013, 17:08:22 »
pajda >> moim zdaniem logo wystarczy na tabliczce znamionowej z tyłu. logo naniesione gdzieś na konsolę psuje jej wygląd. Minimalistyka i detale, to się liczy. Pomysł z numerami jest również ważny, tak jak piszesz identyczne dwa numery w dwóch miejscach.

Moim zdaniem ujdą ale generalnie problemem drobnym by były obudowy, bo z tego co przeglądałem zamienniki nie są najładniejsze. Ktoś zapyta czemu Pocket? Dlatego że DMG jest oklepany, a Color ma już kolorowy wyświetlacz i nie do końca odcień zieleni obudowy mi pasuje. Jak ktoś ma chwilkę to warto przeszukać sieć by znaleźć możliwie najtańsze obudowy zamienniki.

Grafiki ja bym zrobił, oczywiście z pomocą i sugestiami. Tutaj myślę wraz z NintendoPassion byśmy ogarnęli temat. Tabliczki, ich projekt również.

To mi się podoba, i chyba tylko taki minimalizm jestem w stanie akceptować. Czyli podświetlenie i tabliczki na tył. Myślałem o zielonym ale żółte również jest ciekawe w tym zestawieniu kolorystycznym.





Żółte v4 są akurat dostępne obecnie http://www.nonelectronics.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=10&products_id=175&zenid=ea5b964dfffa5daaf239db61fc775020

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 30, 2013, 18:57:22 »
Żółty ekran nie byłby taki zły, zważywszy na to iż zielony ekran będzie się różnił odcieniem zieleni w stosunku do obudowy. Żółty jest taki retro i przypomina trochę Classica. Nie ma natomiast akcentu który by pasował kolorystycznie do tej żółci w pockecie, chyba żeby zrobić te naklejke z tyłu w ów kolorze. Prostsze rozwiązanie to przyciski, wtedy start i select pasują do ramki ekranu, a przyciski do podświetlenia. Tylko że tutaj również problemem może być odcień żółtego.


Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 30, 2013, 19:03:42 »
Witam!

Aby nie zbaczać z głównego wątku, stworzyłem nowy, dotyczący tylko i wyłącznie projektu opakowania do w/w konsoli:

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=2316.0