Autor Wątek: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 27028 razy)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 01, 2013, 00:48:53 »
szydlo - to taki potok myślowy - nie wiem. Tworzymy. to wspólny projekt ala: "by users, for users". Nie wiem ile to będzie kosztować.

Na razie skupmy się na wyglądzie konsoli. Logo na konsoli nie mus szpecić jego wyglądu. Nigdy nie uzyskamy tak idealnego wyglądu jaki Keitaro pokazał w tej wizualizacji - żółty ekran wraz z żółtym przyciskami. Lecz uważam, że takie zestawienie nie byłoby głupie.

Przy logo na obudowie będę się upierać do samego końca bo może ono wyglądać dobrze i przede wszystkim będzie świadczyć o przynależności tego projektu do danej grupy użytkowników (tutaj polscy fani gameboya), czyli jakoby będzie reprezentować NAS. Sam mod - żółty ekran plus, żółte przyciski - to każdy może zrobić i bez tabliczek znamionowych będzie super. A tu chyba chodzi o coś więcej: Gameboy z logiem serwisu, do tego porządne tablice znamionowe na tyle i do tego pudło wraz z papierami i dodatkiem loga serwisu. Musimy pamiętać, że same tabliczki znamionowe to motyw informacyjny, a nie zdobiący konsolę (tabliczka ma tam być i tyle, ona ma mówić o bateriach, patentach i o tym jaki zasilacz podpiąć). To, że tabliczkę zrobimy po naszemu to tylko nasz fajny dodatek. Konsola MUSI się wyróżniać wyglądem. I tutaj trzeba znaleźć złoty środek. Logo, które będzie wyglądać dobrze na każdym kolorze konsoli pocket (uważam, że pocket to najlepszy model do tego projektu). Może logo które będzie czarno białe - kontury podłużnego gameboya leżącego w kolorze czarnym, na którym są dwie litery białe "gb" i jedna zielona "f". W ten sposób zamkniemy się w 3 maskach i da się to zrobić tradycyjną metodą natryskową aerografem lub sitodrukiem.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:21:40 »
@Keitaro

Jestem jak najbardziej za takim autentycznie wyglądającym zestawem. Szybko rozeszłoby się po sieci i forum chcąc nie chcąc zyskałoby troszkę rozgłosu. Podoba mi się pomysł pajdy, z wykonaniem tabliczek znamionowych z numerami seryjnymi. Wyglądałoby to bardzo profesjonalnie.
Jeżeli dla ciebie nie jest to problem, to proszę udostępnij mi logo GBF w krzywych, tak abym mógł zacząć eksperymentować (wg waszych wskazówek) z pudełkiem.

Do sprzętu się nie wtrącam :)

@nvd96

Krótko: dołóż się finansowo tyle ile możesz. Wszystko się liczy.

@szydlo

Każda pomoc się liczy. Myślę, że powinieneś wyjaśnić forumowiczom w jaki sposób chcesz zorganizować darmowy transport. Rysowanie pudełek to nie to samo co rzeczywiste usługi :)

@pajda

Jak wspomniałem wyżej, pomysł masz świetny. Mogę wykonać dla Ciebie projekt. Co do logo, to przyznam się że zgubiłem się. Nie wiem co masz na myśli z podobnym logo? Ja cały czas myślę logo forum, które będzie umieszczone gdzieś na pudełku, które projektuje. Jeżeli chodzi o logo na samej konsoli, pozwolę jeszcze raz wspomnieć, że nie tykam tematu bo nie znam się.

@szydlo

Wg mnie, każdy deklarujący się (tzn. gotowy wpłacić określoną sumę) powinien mieć prawo zakupu. No chyba, że "zarząd" uważa inaczej :)

@Keitaro
Obecnie projektuję pudełko wg oryginału. Później dopiero możemy wspólnie popracować nad zmianami.
Od razu zaznaczam, że chciałbym znać DOKŁADNY podział pracy, tak abyśmy byli zgodni co do projektu. Oczywiście jestem otwarty na rozmowę.

Piszesz:
Grafiki ja bym zrobił, oczywiście z pomocą i sugestiami. Tutaj myślę wraz z NintendoPassion byśmy ogarnęli temat. Tabliczki, ich projekt również.
 
No i tu właśnie chciałbym wiedzieć o czym jest mowa :) Kto i co? :P Najpierw opakowanie. Następnie przejdźmy do projektu tabliczki znamionowej, o której mówi pajda.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:27:52 »
Ważną moim zdaniem kwestią jest też sama obudowa konsoli, bo to było elementem, który nas przyblokował ostatnio. Jakość wykonania zamienników ewidentnie pachnie "Chińczykiem".

http://www.ebay.com/itm/New-Replace-Full-Housing-Shell-Case-Covers-For-GBP-Game-Boy-Pocket-Games-Conso-/151043643339

http://www.ebay.com/itm/Green-GBP-GameBoyPocket-Replacement-Housing-Shell-Case-w-Screw-Set-/261339432326?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cd90b4586

Z tego co sprawdzałem, wszystkie jakie udało mi się znaleźć zamienniki pochodzą od jednego producenta. W oczy rzuca się fatalna jakość wykonania loga Nintendo w środkowej części konsoli (na aukcji nr.2 to wydać jak na dłoni) oraz absencja napisów A, B. Start i Select też chyba są wykonane w innej technice. Z uwagi na fakt, że logo Nintendo jest wypukłe myślałem o możliwości spiłowania go jakimś sposobem, ale to wykracza poza moje zdolności i nie wiem czy to jest w ogóle do zrobienia i jaki przyniesie efekt.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 01, 2013, 13:17:10 »
@NintendoPassion
Właśnie to miałem na myśli :)



A może obudowy byśmy skombinowali od Zereya? (tego samego od ekranów i taśm do backlighta). Ponoć miał całkiem niezłe jakościowo zamienniki w dość przystępnych cenach (poniżej 10$).

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 01, 2013, 13:27:15 »
Jestem za tym, żeby stosować oryginalne obudowy (jednakże jeśli są zamienniki bardzo dobrej jakości i w róznej barwie do mogłyby się nadać). i do tego np różne kolory. Pudełka dostosowywać pod kolor konsoli, np czerwona konsola - czerwone pudełko. - więcej w temacie pudełka.


Co do loga na plastikowej obudowie gameboya - wg mnei musi ono byc bo to będzie odrózniało konsolę od zwykłej konsoli, która jest zwykłym modem.|
POZA TYM LUDZIE - MUSIMY SKUPIĆ SIĘ NA TYM KTÓRĄ KONSOLĘ WYBIERAMY DO PROJEKTU, CZY WSZSYTKIE WERSJE KOLORYSTYCZNE DANEGO MODELU BĘDĄ MOGLY BYĆ UŻYTE DO PPROJEKTU - CZYLI NIE BĘDZIE OGRANICZENIA KOLORYSTYCZNEGO BO I TKA NA KAŻDEJ KONSOLCE BĘDZIE NANIESIONE LOGO.

proponuję, żeby ten temat był czymś w rodzaju brudnopisu - tutja kazdy będzie mógł pisać odnośnie propozycji, projektów, o tym jak widzi konsolę i cały projekt, proponowac zmiany pomysły itd, itp. A w nowym temacie, w którym będa pokazane realizajce projektu, ostateczne ustalenia co pozwoli usystematyzować przebieg projektu.

co do loga - tak jak pisałem nie może ono być tak skomplikowane jak to na forum w lewym górnym rogu - np gradienty barw, lub skomplikwoane kształty. najprościej zrobić 3 szablony - np leżący gameboy - szablon, prysniecie farbą - tak zeby na plastiku. następnie szablon liter o odpowiednim kształcie w dwóch barwach - białym 'gb' i zielonym 'f'. Wykonanie loga identycznego jak na forum każdą metodą będzie pracochłonne i drogie. Jak będe w domu to wykonam ewentualny projekt loga, które będzie widniało na konsoli - sądzę, że takei samo logo mogłoby być na pudełku.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 01, 2013, 13:43:40 »
Trudny temat, bo moim zdaniem zamienniki są przeważnie do niczego. Jedynie przezroczysta obudowa do Colora w moim odczuciu sprawiała wrażenie bliskie oryginałowi. Screen protector zamiennik się do niczego nie nadaje - jest tragiczny. Plastik w nich się rysuje niesamowicie.

Być może lepszym wyjściem byłoby odpuszczenie nowszych wersji konsoli i skupieniu się na podświetlonym DMG? Do DMG są dostępne niezłe screen protectory, które się tak nie rysują, a także przyciski, włączniki, zatyczki na ext etc.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 01, 2013, 14:05:03 »
Moim zdaniem do całego projektu nadają się dwa modele - DMG i MGB. W kązdym z nich mozna zastosować masę zmian. są też dostępne zamienniki wszsytkeigo - przycisków, gumek itd itp.

Lecz czy my poszukujemy całkowicie zmodyfikowanej konsoli? Cyz prędzej poszukujemy prawieże oryginału ale tylko z logiem GBF? Co jest lepszego?


przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa - musi być osob, która będzie odpowiedzialna za nagłośnienie projektu w miarę postępowania prac w sieci z zaprzyjaźnionymi serwisami growymi, etc. Nei wiem jak inne serwisy zareagują na to. ale może w ty mteamcie należałoby coś zrobić w chwili gdy będziemy wiedzieć jak będzie wygladać konsola i pudełko, i wszelkie projekty będą zakończone, a jedyne co zostanie do zrobienia to SAMO WYKONANIE wszsytkiego i złożenie do kupy.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 01, 2013, 14:20:20 »
Same litery by wystarczyły co do nadruku loga na konsolę, ale i tak nie jestem tego zwolennikiem, chyba że na tyle konsoli. Moje wskazania są proste zielony Pocket i zdania nie zmienię :P oraz moją ideą jest prosta przeróbka nie przebajerowany gadżet. Staroszkolna konsola, ale zachowana we współczesnej minimalistyce.

NintendoPassion >> za moment wyślę PM.

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 01, 2013, 14:38:29 »
co do wysyłek pracuje w firmie logistycznej więc  temat transportu i magazynowania nie jest mi obcy.

Jako już że powiedział A trzeba powiedzieć  B ile sztuk planujemy tego zrobić, ile na chwile osób z forum jest zainteresowany tym projektem ? 

Pajda poruszył sprawę nagłośnienia tej akcji mówiąc że mogę zorganizować wysyłkę tego projektu miałem na myśli wysyłkę dla ludzi z forum GBF, bo jeśli akcja promocyjna wypali to się okaże że nagle będę miał do wysyłki 9999 sztuk konsol :-) a tego bym chciał uniknąć .

-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 01, 2013, 20:40:11 »
Minimalistyka - ok, ale nie może być tak, że zrobimy gołą konsolę z naklejkami tylko z tyłu i to wszsytko. Logo ala - pocket ANA, moim zdaniem powinno być. profesjonalnie wykonane logo plus wszsytkie inne składowe - tablice znamionowe, jakość obudowy, pudełko itd. spowodują, że taki egzemparz będzie wyglądać jak ze sklepu jakaś limitowana wersja. Logo na przodzie - to jeszcze nie jest rpzekombinowanie. Prędzej montowanie podświetlenia do takiego retro sprzętu jest wiekszym przekombinowaniem. Szczerze chodzi mi bardziej o to, żeby to był bardizej taki limit - żeby wyglądał jak zrobiony fabrycznie i psuzczony w obieg - chodzi tu głównie o jakość - bo takei limity były jakościowo najlepsze - inne pudełka, loga na obudowie i w niższym nakładzie.

odnośnie ilości - musimy się zastanowić czy-  jeśli już dojdzie do moementu, że zdecydujemy się zrobić kilka/kilkanaście konsol to czy mogą one być w różnych barwach. Czy aby właśnie różne wersje kolorystyczne mogą trafiać w gust róznych ludzi. odpowiednio zaprojektowane logo będzie dobrze wyglądać na każdej z nich. Lub trzeba zadać sobie pytanie - czy "nasza" konsola będzie wystepować tylk ow jednej wersji kolorystycznej. Osobiście uważam, że jedna i druga opcja ma wiele zalet, o wadach chyba nie mozna tu pisać bo chyab takowych nie ma :P. mozna zastosować zabieg, który zrobiło nintnendo - najpierw wypuscili szaraka DMG, a pozniej wypuscili play it loud. Można zrobić to samo - na poczatku wypuścić kilka konsol tylko zielonych, a później z innym numerem serii na naklejce wypuścic wersje róznokolorowe.

Co do tablcizek znamionowych: są dwie naklejki mała i duża:
mała - proponuję serię i numer - GBF 009, gdzie liczba cyfr 009 wynosi trzy. jest to ważne ponieważ maksymalnie mozna będzie wyprodukwoać tych konsolek 999. pytanie ile tych cyfr zastosować - gbf 09, czy GBF 009. to juz do wyboru i do nasych mozliwości.
duza - projekt wykonany wg nas, do tego w ktoryms miejscu dodac ten sam numer wraz zseria - chdozi o to zeby na jednej i na drugiej naklejce widniala TA SAMA SERIA I NUMER. na tej duzej naklejce mozna zstosowac ciąg cyfr wewnatrz ktorego znajdzie sie seria z numeremnp: 23485932GBF0092384234 gdzie 23485932'GBF009'2384234 bedzie dla nas latwo zauwazalny i rozpoznawalny, a dla laikow i niewtajemniczoncyh bedzie trudny do wychwycenia.
instrukcja - w instrukcji w kazdje danej instrukcji bedzie stosowany w roznych meijscach, jak rowneiz w tekscie zamiennie wersja z malej naklejki i duzej. I w kazdej isntruckji numer z danej konsoli.

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 01, 2013, 22:27:17 »
W pierwszej kolejności się przywitam ;)

A teraz mogę zacząć mówić na co wpadłem podczas czytania tego tematu od początku ;) (tak przeczytałem cały :P)
Czytałem też ten drugi odnośnie opakowań a raczej pudełeczek na konsolki.
Wybrałem IMHO dwa typy kolorystyki i dwa umiejscowienia loga GBF.

Kolorki:

Numero Uno:


Numero Duo:


Logo:

Numero Uno:


Numero Duo:

Wykonane przez: NintendoPassion

Teraz tylko trzeba by było zrobić ankietę, które kolorki są lepsze i które umiejscowienie loga bardziej pasuje. Oczywiście, jeśli wypadnie po równo można zrobić wersję A oraz B.

A teraz coś odnośnie numeru seryjnego.
Może wewnątrz obudowy machnąć laserowo numerek? Oczywiście przy limitowanej ilości egzemplarzy.
A nr. 1 albo nr. 0 (To już zależy od tego jak chcemy numerować ;)) będzie jako eksponat forumowy ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2013, 15:28:33 wysłana przez Kacu94 »
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 02, 2013, 10:42:26 »
Sądzę, że numer wewnątrz obudowy oprócz tych na naklejkach i w instrukcji to świetny pomysł. Jednakże wtedy trzeba ponumerować każdą część konsoli - obudowę - dwie części. To samo trzeba zrobić z płytą główną.

nie wszystkie obrazki się wyświetliły, ale mogę zobaczyć tylko ostatni. Zajebiście to wygląda, ale przede wszystkim logo musi być prostsze - nie może być cieni pod literami - chyba że jakby kontur. Konsolka obok ma gradienty - takie rzeczy robi się aerografem bardzo długo - co przekłada się na cenę. Tak jak pisałem - zwykłe proste maski najpierw to co jest pod literami powiedzmy leżący właśnie gameboy - coś ala jak buttony na stronie głównej serwisu ale położony na boku tak jak logo forum i on w kolorze czarnym, a obok tak jak na forum identycznego fontu litery 'gbf' z czego 'gb' jest białe, a 'f' jest zielone. Proste, estetycznie wyglądające.

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 02, 2013, 12:28:34 »
Aktualnie jestem poza domem i pisze z telefonu :).
Poprawie linki od razu jak wlacze PC. 
Jeszcze chetnie pomysle jakby to logo moglo wygladac, moze cos sam zaprojektuje :).
Dodatkowo mozna a raczej postaram sie zrobic projekt takiej obudowy zeby mozna bylo dowolnie ustalac kolory itp. :)

PS. Wybaczcie brak polskich znakow :)
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 02, 2013, 14:24:30 »
@Kacu94

W pierwszej kolejności - Witaj!

Jeżeli czytałeś uważnie i ze zrozumieniem, to prosiłbym o odpowiadanie w sprawie projektu graficznego w odpowiednim temacie:
http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=2316.0

Po drugie, dlaczego zmieniasz hosting zdjęć? Jak widzisz, nie zezwala na hot linking. Asertywnie mówiąc, nie życzę sobie.

@pajda

No jest w w/w temacie :P Wystarczy kliknąć :)

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 02, 2013, 15:20:16 »
@NintendoPassion

1) Nie zmieniałem hostingu zdjęć tylko podlinkowałem grafiki Twojego autorstwa. ;)
(Spokojnie nie zabieram Ci żadnych copiright ;)dodam zaraz podpis, że Ty wykonałeś)

2) Uznałem, że będzie to pasować do dyskusji ogólnej ponieważ ma to już być konkretny wybór z projektów które znalazłem. Pomyślałem, że będzie to dobra droga do zakończenia projektowania ;)

Można też zrobić trójwymiarowy model, który będzie posiadał cechy przez nas wybrane w ankiecie ;)
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 02, 2013, 15:45:12 »
Tylko ja mam ciągle jedno małe 'ale' do takiego projektu z Pocketem.

Żeby to wyszło jak z fabryki potrzeba na wejściu idealnego Pocketa, bo nie załatwi się tego półśrodkami (zamiennik obudowy, screen protectora). Sami widzieliście, że one są dość słabe.

Może rzeczywiście lepiej zastanowić się nad pierwszym GB ever (DMG) i skorzystać z custom obudowy (polakierować ją od podstaw w kilku wersjach kolorystycznych), do tego screen protector z ASM, podświetlenie i custom DMG jak malowany.

Chodzi mi o taką obudowę:
http://store.kitsch-bent.com/product/custom-dmg-case
(ma miejsce na tabliczkę znamionową)

Dostajemy wtedy coś mega customowego na wyjściu :)

Może zamówię taką jedną żeby zobaczyć jak jakościowo wygląda.

Działający DMG na chodzie to grosze. Do tego obudowa, przyciski, gumki, podświetlenie, contacty i DMG jak nowy.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 02, 2013, 15:51:25 »
M4ciek ma fajny pomysł, podoba mi się :)

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 02, 2013, 16:01:19 »
Kliknąłbym Lubię To! ;) Ale przechodźmy do merituum sprawy ;)
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 02, 2013, 16:06:37 »
Tylko ja mam ciągle jedno małe 'ale' do takiego projektu z Pocketem.

Żeby to wyszło jak z fabryki potrzeba na wejściu idealnego Pocketa, bo nie załatwi się tego półśrodkami (zamiennik obudowy, screen protectora). Sami widzieliście, że one są dość słabe.

Może rzeczywiście lepiej zastanowić się nad pierwszym GB ever (DMG) i skorzystać z custom obudowy (polakierować ją od podstaw w kilku wersjach kolorystycznych), do tego screen protector z ASM, podświetlenie i custom DMG jak malowany.

Chodzi mi o taką obudowę:
http://store.kitsch-bent.com/product/custom-dmg-case
(ma miejsce na tabliczkę znamionową)

Dostajemy wtedy coś mega customowego na wyjściu :)

Może zamówię taką jedną żeby zobaczyć jak jakościowo wygląda.

Działający DMG na chodzie to grosze. Do tego obudowa, przyciski, gumki, podświetlenie, contacty i DMG jak nowy.

Obudowa od kitch-bent jest wg. mnie doskonala do calego tego przedsiewziecia, ale pewnie nikomu innemu sie nie bedzie podobala, hie hie.

Zreszta cala argumentacja z classiciem (bez wzgl. z jaka obudowa) zamiast pocketa powinna byc powaznie wzieta pod uwage. To po prostu lepiej rokuje, a classic to jednak classic, to z nim sie przede wszystkim kojarzy cala marka Game Boy.