Autor Wątek: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever  (Przeczytany 27010 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 02, 2013, 17:25:24 »
Idea customowej obudowy nie jest zła. Jest tylko problem taki, iż zbyt wiele opinii i decydentów = nic z tego nie wypali. Ankiety też nie są dobre, bo było nie było nie każdy ma wyczucie estetyki i nie każdy zna się na wszystkim. Powstają wtedy projekty koszmarki skupiające 10 różnych pomysłów w jednym.

Kacu94 >> Witasz na forum i logo przerabiasz. Prawa autorskie posiadasz do tego?

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 02, 2013, 18:05:09 »
@Keitaro:
Nie przerabiam ni. Zasugerowałem, że może coś pokombinuje oczywiście po wyrażeniu zgody. Spokojnie nie robię nic bez pozwolenia autora ;) Poza tym piszę co można zrobić i jak pokombinować. Na razie to wszystko co mamy to luźne sugestie. Wyznaczmy osobę, która zadecyduje jaki będzie ostateczny kształt i wygląd naszego projektu ;)

@NintendoPassion:
Zbierzesz do kupy najlepsze pomysły odnośnie wyglądu pojedynczych części w jednym poście? Mam na myśli oczywiście Twój post w tym drugim temacie ;)
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 02, 2013, 18:39:50 »
Nie, żebym był nieuprzejmy, ale:
Cytuj
Wyznaczmy osobę, która zadecyduje jaki będzie ostateczny kształt i wygląd naszego projektu ;)
Jesteś zarejestrowany od doby, napisałeś 8 postów, skąd mamy wiedzieć, że za tydzień - dwa forum Ci się nie znudzi?

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 02, 2013, 19:19:07 »
@Kacu94

Spoko :)

Co do modelu 3D - jeżeli mamy kogoś kto się na tym zna, to jak najbardziej. Jeżeli nie, to nie komplikujemy sobie niepotrzebnie sprawy!

@Tarma

Dla mnie nie ma różnicy który GB będzie wybrany. Kocham wszystkie.
To co podałeś na eBay wygląda rzeczywiście niesamowicie!

@Keitaro

Poruszyłeś dobry temat. Pajda wspomniał o zmianie logo na prostsze. Ja zrobiłem jeden przykład i całkowicie zapomniałem, że nie mam na to zgody. Nawet nie wiem czy jest to do zaakceptowania! W każdym bądź razie, decyzja należy do ołneruf :P

Tak, będę zbierał i wrzucał sugestie w miarę moich możliwości.

PROŚBA DO WSZYSTKICH

Wszystkie sugestie dotyczące grafiki i umieszczenie log na Game Boy piszcie w drugim wątku. Umożliwi to przejrzystość oraz ułatwi mi pracę.

CZYŻBY PROBLEM Z NADRUKIEM LOGO NA KONSOLI ROZWIĄZANY?



Papier do kalkomanii drukarką laserową - jeden z przykładów znalazłem tutaj:
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=papier+kalkomania&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 02, 2013, 19:24:48 »
Pytanie jak z trwałością takiego rozwiązania... Ale ciekawe, bardzo ciekawe.

U tego kolesia, co Tarma wrzucił linki kupowałem buttony i screen protectory do DMG (są naprawdę dobre, nie to co zamienniki 'oryginalne'). Ale tylko ze względu na to, że brałem od niego jeszcze dwie gry - taniej wyjdzie kupować na ASMretro - tam są ceny w dolarach (a prawie takie same co do wartości liczbowej).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 02, 2013, 20:12:32 »
M4ciek a orientujesz się może jak to wygląda z klawiszami do DMG? Od pewnego czasu Kitsch zaczął na przykład robić takie ze strzałkami na krzyżaku, które moim zdaniem wyglądają biednie :| Kiedyś można było u niego dorwać takie, które wyglądały jak oryginalne (z takimi paskami).

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 02, 2013, 20:43:20 »
Kupiłem ostatnio (tylko nie u nich, na eBayu od kolesia, który ma takie same jak na ASMRETRO) te ze strzałkami (zamienniki dla nesa) i są całkiem fajne. Normalne też kupiłem (w kolorze błękitnym) - są jak oryginalne, z paskami. Jak dla mnie jedne i drugie są bardzo dobrze wykonane i na 99% to te same co w kitsch-bent.com.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 02, 2013, 20:58:43 »
Ja niestety nie toleruję tych ze strzałkami, a widzę ostatnio, że coraz więcej zaczyna się ich produkować. Na ASM Retro nie ma klawiszy do DMG w białym kolorze, u kitscha niby są ale nie wiadomo czy to te ze strzałkami czy z paskami. A jedynie kolor biały by mnie interesował na potrzeby mojej prywatnej konsoli.

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 02, 2013, 22:00:56 »
Nie, żebym był nieuprzejmy, ale:
Cytuj
Wyznaczmy osobę, która zadecyduje jaki będzie ostateczny kształt i wygląd naszego projektu ;)
Jesteś zarejestrowany od doby, napisałeś 8 postów, skąd mamy wiedzieć, że za tydzień - dwa forum Ci się nie znudzi?

No szczerze to sam pewności nie masz żadnej. :)
Ale możesz mi wierzyć na słowo ;)

Więc ponawiam pytanie, jest ktoś chętny kto mógłby ogarnąć nasze kluczowe założenia?
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 02, 2013, 23:59:03 »
Zaproponowałem to już dawno - żeby tu proponować a w osobnym temacie wrzucać tylko to co już jest ustalone i w zasadzie nieodwołalne.

Osobiście - zostałbym przy oryginalnym wyglądzie konsoli, naniósłbym na nią jedynie logo w jednym lub dwóch miejscach, do tego nowe naszego projektu tabliczki znamionowe, ładne pudełko i papiery i wszystko.

Popełniamy podstawowy błąd - jest to pierwszy tego typu projekt - a my rzucamy się z motyką na słońce. Zróbmy najpierw coś prostego, ładnego i w miarę możliwości, a nie CUSTOMOWY CAŁY GAMEBOY WRAZ Z MILIONEM BAJERÓW, PODŚWIETLEŃ ITP. Zauważmy - to nie ma być nowa konsola - to ma być gameboy firmy nintendo, który poniekąd będzie reprezentować GBF, a nie obudowa od kitscha plus podświetlenie od ASM, które będzie reprezentować GBF. przypominam czym się skończyła ostatnia burza mózgów - totalnym nieporozumieniem i praktycznie - zamknięciem tematu. Czy nie warto skupić się na czymś co jest w zasięgu ręki - po prostu konsola nintendo, do tego ładny nadruk i ładne pudełko? I z pewnością będzie to łatwe do wykonania. Seria GBF 001. Jeśli ten projekt by wypalił, to następny mógłby być bardziej śmiały - customowa obudowa, super kolory w różnych kombinacjach z klawiszami itp o serii GBF 201. Zróbmy najpierw coś prostego i coś co jest w zasięgu. Oczywiście nie narzucam nikomu tego zdania, jednakże trzeźwo patrze na sytuację. Zamówienie customowej obudowy i włożenie do niej bebechów jest na pewno prostsze od namalowania loga na oryginalnej obudowie, ale pytanie co będzie bardziej rozpoznawalne?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 03, 2013, 00:18:39 »
O ten ostatni post pajdy mi się podoba :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 05, 2013, 20:23:49 »
No i widzę, że po raz kolejny był słomiany zapał - już nic nie piszemy, nic nie ustalamy... Jaka to ma być konsola? Jaki model? Jaki kolor? i tak jak napisałem w temacie powyżej "ostateczny projekt oficjalnej konsoli GBF" - zrobię taką konsolę sam, wg własnego uznania, najlepiej jak potrafię i przedstawię Wam wszystkim. Z pewnością się nie zawiedziecie. :3.

Offline NintendoPassion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Cóż... Nintendo!
    • NintendoPassion - pasjonat i kolekcjoner gier Nintendo
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 05, 2013, 20:36:57 »
@pajda

Ja czekam tylko na konsolę. Nie piszę tutaj, bo nie znam się na tym, a bez niej nie ma co dalej projektować. Zatem czekam na Ciebie.

Offline Kacu94

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 05, 2013, 21:02:34 »
Wiesz ja czekałem na kogoś kto coś konkretnego napisze. No i napisałeś ;) Może ustalmy wszystko co potrzeba i po prostu będzie już wersja zaprojektowana?
PC1: AMD Phenom x6 1055T @ 4,5Ghz | Scythe Grand Kama Cross | Gigabyte 870A-usb3 | Gigabyte GTX660 | Seagate Barracuda 1TB
PC2: AMD Athlon XP 2400+ @ 2,0GHz | Glacial Tech 80mm | ASRock K7S8X | Asus Radeon HD3450 | Samsung 80GB
Handheld: 2xGBA | 2xDMG
http://kacu94.unixstorm.org

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 05, 2013, 23:30:46 »
Stanęło na? Na debatowaniu.... Nie wiemy jaką konsolę Ogół preferuje? Czy robimy na pierwszy ogień jedną konsolę o konkretnej barwie, czy np 3 konsole o różnych barwach. Jak ma wyglądać logo (zaznaczam proste o prostych konturach do szybkiego prostego pomalowania i z dobrym efektem). Jak ma wyglądać pudełko? gdzie projekty? Czy mam przedstawić swoje? Czy OGÓŁ zaufa mnie i NintendoPassion - i sami we dwóch przedstawimy Wam gotowy projekt? Gdzie projekt tabliczek znamionowych? dla mnie wykonać - to nie jest problem. Ale gdzie projekty które należy wdrożyć do wykonania? Gdzie aprobata i wybory OGÓŁU?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 05, 2013, 23:41:27 »
Sorry, za post pod postem, ale trzeba oddzielić te dwa posty.

Moim zdaniem: nigdy nie pójdziemy do przodu gdy - 20 osób myśli jak to zrobić i kilka przedstawia jakeiś pomysły, a reszta nie wie co wybrać żeby było dobrze. Stąd też powtórzę to co napisałem kilka postów wyżej: prosty projekt na początek - prosta konsola, coś co jest firmy Nintendo, a coś co łączy się z serwisem, dlatego nie interesuje mnie zbytnio całkowicie zmodyfikowana konsola - buda nieoryginalna, podświetlenia, customowe przyciski. Temu wszystkiemu mówię nie. Mówię o czymś takim - oryginalny produkt Nintendo, ale z naszym logiem, coś na kształt pocket ANA. Bardzo estetycznie wykonana klasyczna konsola z prostym skromnym logiem, do tego pudełko jak z limita i całość będzie robić ogromne wrażenie. Np: zielony pocket w oryginale, do tego logo na froncie większe, powiedzmy w miejscu gdzie logo ANA, ale oprócz tego malutkie identyczne logo z boku konsoli, tabliczki znamionowe i tyle. Na początek nic więcej nie potrzeba.

To propozycja. Nie mogę narzucić ogółowi takiej opcji ponieważ widzę na forum, że każdy ma jakąś swoją wizję. Ja realnie patrząc na sytuację zaproponowałem proste rozwiązanie, które jest do osiągnięcia. Zauważyłem, że znowu powtarza się sytuacja - każdy pisze, burza mózgów i na tym staje. No tak nie może być. Albo coś robimy, na coś się decydujemy, albo nic nie robimy i bez sensu nie piszemy bo naprawdę szkoda energii i czasu. No przykro panowie i panie, ale tak właśnie jest. Pisaliśmy kilka dni temu nt. projektu, nagle ucichło i jakby tematu nie było.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 06, 2013, 00:03:13 »
Poniżej co prawda koślawy obrazek wykonany na szybko w paint'cie, ale prosiłbym, żeby ktoś wykonał go dokładniej i staranniej. O co mi chodzi: proste litery TAKIE SAME jak na logo forum, ale bez cieni, tylko proste kontury jak na moim obrazku, do tego prosty leżący gameboy, też bez cieni o barwie czarnej. Na stronie głównej serwisu są takie białe buttony przedstawiające każdą konsolę - chodzi mi właśnie o taką konsolę, ale leżącą. Wsystko jak na obrazku, który zamieszczam poniżej, ale  prostych konturach. Mój obrazek jest czymś ala na niebieskim tle - czyli na niebieskim gameboyu. gdyby miał być na zielonym, wtedy litera 'F' będzie jasno zielona znacznie odróżniająca się od barwy zielonego gameboya. Proszę żeby ktoś zrobił wersję o czcionce identycznej jak ta z logo serwisu i o ładnych gabarytach. ja zrobiłem tylko obrazek poglądowy:



jak widzicie obrazek prezentuje się trochę słabo i niedopuszczalne jest żeby takei logo było na gameboyu, ale jak ktoś poprawi to gabarytowo: litery, gameboy to wszystko będzie wyglądać estetycznie i całkiem zgrabnie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 06, 2013, 01:08:02 »
Pajda jutro koło 22:00 wrzucę Ci logo tak zrobione, wystarczy wyłączyć kilka warstw w Photoshopie, ale dziś już nie mam jak.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 06, 2013, 10:01:31 »
Super. Będę potem dawał wskazówki jak poprawić żeby to miało ręce i nogi.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Dyskusja ogólna] Nieoficjalna limitowana edycja konsoli GB Color - GBForever
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 06, 2013, 10:34:47 »
Mi takie logo i ogólny pomysł się podoba, ALE gdyby ten pocket był z podświetlaniem, to byłby super!