Autor Wątek: Nintendo Game Boy Classic mini  (Przeczytany 3698 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Nintendo Game Boy Classic mini
« dnia: Październik 22, 2017, 01:00:03 »
https://www.youtube.com/watch?v=-xoNdH9Xagw

W ostatnim czasie pojawiło się sporo pogłosek o zarejestrowaniu znaku towarowego przez Nintendo, który może wskazywać na prace nad konsolą Nintendo Game Boy Classic mini, czyli kontynuację trendu zapoczątkowanego przez NES Classic mini oraz SNES Classic mini.

Czy uważacie to za dobry pomysł? Jeżeli konsola miałaby powielać schemat z dwóch poprzednich, to najprawdopodobniej otrzymalibyśmy składankę kilku-kilkunastu gier. Jakie tytuły chcielibyście zobaczyć na liście?

Moje typy:

1. Tetris
2. Super Mario Land (seria)
3. Pokemon Red/Blue
4. Castlevania (seria)
5. Donkey Kong
6. Donkey Kong Land (seria)
7. Kid Icarus: Of Myths and Monsters
8. Legend of Zelda: Link's Awakening (the)
9. Metroid II: Return of Samus
10. Battletoads (jedna część z serii, najlepiej 1)
11. Dr. Mario
12. Duck Tales
13. Kirby's Dream Land (obowiązkowo obie części!!!)
14. Mega Man: Dr. Wily's Revenge (lub którakolwiek inna część serii)
15. Probotector (stara dobra Contra)


Powstaje także pytanie czy nie zdecydują się połączyć biblioteki z GB Classic z GB Color i dodać możliwość przełączania się między obrazem monochromatycznym a kolorowym w przypadku gier na Colora. Wówczas dochodzi cała masa innych potencjalnych tytułów.

Jeżeli o mnie chodzi o zdecydowanie byłbym zainteresowany tego typu produktem. Na pewno wpadłaby na stronę główną relacja z testów owej maszynki.

Dajcie znać co sądzicie.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 01:24:29 wysłana przez Antari »

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Game Boy Classic mini
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2017, 11:48:43 »
Problem w tych minisach jest taki, że w przypadku NES'a i SNES'a mini - czyli stacjonarek, podpinamy konsolę do telewizora i w ładnym obrazie mamy bardzo zbliżone doświadczenie do tego, co mogliśmy mieć przy oryginalnych kartridżowych konsolach. Wiem, że po HDMI i że wbudowane, ale chodzi o sam fakt odpalenia gry. Z resztą jest funkcja wyświetlania obrazu przypominającego CRT - co jest super.
Dążę do tego, by doświadczenie było zbliżone do oryginalnego.
W przypadku zrobienia przenośnej konsoli... no liczyłbym na takie funkcje jak zzieleniały obraz Game Boya DMG ('89) czy wyłączenie podświetlenia. Wiem, że z perspektywy czasu to lekki bezsens, ale chodzi o chęć "zemulowania" prawdziwego doświadczenia. Tak samo, może to marzenie ściętej głowy, ale żeby to była konsolka w kształcie właśnie pierwszego Game Boya. Duża (albo aż za duża). Chyba, że zrobią podział na generacje jak SNES i NES.
Co bym chciał tam zobaczyć? No wiele, w tym na pewno Tetris, Shantae, Dr. Mario, różne Kirby, Zeldy, Pokemansy... o i właśnie, było by super hiper mega, gdyby miały możliwość "cable linka"... może nawet bezprzewodowo! Tak, chciałbym też Pokemon Crystal, ale wiem, czemu go nie ma, więc może na czymś takim mogliby...?

A czy ogółem chciałbym coś takiego? No ba. Oczywiście, że tak :-)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nintendo Game Boy Classic mini
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2017, 12:38:57 »
Multiplayer po kabelku w Tetrisie! To jest dopiero prawdziwy pokaz umiejętności! Jedna z lepszych pozycji typu pick up and play.

Fakt, sama konstrukcja z uwagi na atrybuty handhelda (wbudowany ekran oraz pad w konsolę) sprawia, że koncepcja modelu mini przestaje być zwykłym kopiuj wklej z NES Classic mini i staje się nieco bardziej problematyczna. Chyba musimy czekać do czasu oficjalnej zapowiedzi. Jeżeli się taka pojawi.

Choć dla mnie było to dość oczywiste. W którejś dyskusji po premierze NES Classic mini chyba nawet przywołałem koncept GB Classic mini jako naturalne następstwo.


Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Nintendo Game Boy Classic mini
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2017, 10:44:46 »
Jak dla mnie konsola będzie zbudowana z soc od chińczyków i  do tego tani ips pewnie  wielkości 2-3".  Emulacja rozwiąże wszystkie problemy z filtrami obrazu  a wifi da możliwość  linkowania konsol.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Nintendo Game Boy Classic mini
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2017, 12:04:19 »
Jestem na tak :) Nie wiem co tam Nintendo wymyśli, ale jeśli już taka wznowiona konsolka się pojawi to na pewno będzie można ją przerobić jak NES i SNES Mini i uzbroić we wszystkie gry z naszej kolekcji. Dla mnie rozwiązanie idealne. Co do potencjalnych gier, które mogłyby się znaleźć na GB Mini to sprawa jest jasna, wszystko mainstremowe. Mariany, Wario, Zelda, jakieś poksy, Metroid, jakiś Kirby, jakiś Mega Man i na pewno któraś Castlevania. Masę dobrych gier na szaraka wyszło, trudno wybrać :)

Boję się tylko Januszy biznesu i tego, że taki kawałek plastiku będzie kosztował 500zł :D

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Game Boy Classic mini
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2017, 17:35:51 »
Boję się tylko Januszy biznesu i tego, że taki kawałek plastiku będzie kosztował 500zł :D
Pomyślałbym raczej o naszym cudnym polskim dystrybutorze, niż o 'biznesmenach' z allegro :L

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nintendo Game Boy Classic mini
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2017, 09:48:16 »
Ja póki co NES mini i SNES mini odpuściłem ale jeżeli wyszła by wersja mini klasycznego GB, to nie mógłbym się oprzeć i cena raczej nie będzie grała tu roli :)

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Nintendo Game Boy Classic mini
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2017, 14:56:11 »
Ja póki co NES mini i SNES mini odpuściłem ale jeżeli wyszła by wersja mini klasycznego GB, to nie mógłbym się oprzeć i cena raczej nie będzie grała tu roli :)

Oj tak Antari, GB to już obowiązkowo zakupię