Autor Wątek: PSP Vita  (Przeczytany 8227 razy)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2012, 20:26:32 »
No to z tego wychodzi, że póki co to trzeba się wstrzymać i zobaczyć jak sytuacja z grami się rozwinie. Ostatnio po głowie zaczął mi chodzić zakup PS3, ale trochę by się to kłóciło z tym planem żeby kupić jakiś sprzęt w miarę u początku "kariery", a nie u końca... W sumie myślałem, że jakoś na tym E3 usłyszymy jakieś plotki o następcy PS3, ale chyba nic takiego się nie pojawiło, więc mniemam, że ten rok i może jeszcze w przyszłym PS3 będzie dalej na topie. W związku z tym może się skuszę, a zakup Vity odłożę.

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 10, 2012, 22:04:27 »
Nad Vitą można zacząć myśleć ewentualnie po następnym E3. Konsola nie dość że bardzo droga, to wymaga także drogiej karty pamięci. Ceny gier również nie pozostają dłużne, pomijając fakt, że jest ich jak na lekarstwo.

Kupuj PS3. Nie zawiedziesz się, mnóstwo gier, ceny atrakcyjne, gdyż rynek PS3 na allegro jest ogromny, do tego fajny system trofeów, który niejednokrotnie zachęca do wyciśnięcia z gry wszystkiego co się da. Szczerze polecam. Dla mnie to najlepsza konsola obecnej generacji. Na Xboxa 360 też nie narzekałem, ale jednak te pe-es trójkowe exclusivy rządzą.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 21, 2012, 17:44:38 »
Ho ho, panowie i panie. Oto natrafiłem na pierwszy tytuł, który praktycznie przesądził o tym, że w przyszłości Vita stanie się moim systemem.

Gravity Rush - nazwa może nie ma wielkiego impactu, ale niech wystarczającą rekomendacją jest fakt, że producentem jest nie kto inny jak twórcy Patapona i Locoroco. Właśnie na takie świeże, oryginalne IP czekałem. Mniam. I jak tu nie kupić Vity.



Koncepcja tytułu pozamiatała mną totalnie, a w locie wszystko wygląda po prostu obłędnie. Totalnie chora wizja, która mogła powstać tylko w umysłach SCE Studios Japan.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2012, 17:50:48 wysłana przez Antari »

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 21, 2012, 22:28:39 »
Ot przykład jak jedna gra może zamieszać w głowie komuś, kto wcale nie zamierzał startować do systemu :P Rzeczywiście, koncepcja wydaje się być kompletnie szalona ale to dobrze :D W sumie Patapony też do najnormalniejszych gier nie należały ;) Wygląda na to, że bez "chorych wizji" nie ma się większych szans na rynku w dzisiejszych czasach :l Tylko czekać na tego typu tytuł na 3DSa :3

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 22, 2012, 00:33:04 »
Zacznijmy od tego, że oczywiście nic do Vity nie mam i gdzieś tam w dalekich planach zawszę ją miałem :P GR ogólnie zbiera dość mieszane noty i średnia kształtuje się gdzieś na poziomie ósemki :P Moim zdaniem nie ma tu niestety mowy o tak genialnie dopracowanym koncepcie jak w przypadku Pataponów czy Locoroco, lecz sama gra przykuła moją uwagę za co jej chwała. Sam artwork robi wrażenie przy pierwszym kontakcie. No i konwencja "sandboxowa" wydaje się być dobrze dopasowana do przenośnej rozgrywki, np. w busie. Nie wielki hit, nie rewolucja, ale pozycja, która zajmie szczególne miejsce w sercach wielu. Ale nie wszystkich.

Do 3DS też nic nie mam, lecz ceny gier i wady systemu skutecznie mnie demotywują do zakupu ;( Minął już ponad rok od startu systemu a dobre gry typu Mario 3D Land czy RE: R czy Kid Icarus nadal latają w granicach 150 zł. Gravity Rush wydano chyba w zeszłym miesiącu a lekko można ją wyrwać za max 100 zł, dzisiaj wypatrzyłem nówkę w folii na jakiejś licytacji na allegro za 70 zł. Ceny Vity owszem są spore, lecz ceny gier (i dostępność!) wydają sie to rekompensować, nie mówiąc gigantycznej różnicy w możliwościach technicznych.

Offline Ukukuki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2012, 16:31:33 »
Od piątku jestem właścicielem Vity w wersji 3G. Kosmos, jestem strasznie zadowolony. Obudziły się we mnie instynkty gracza i jaram się jak za dawnych czasów;D Udało mi się to łyknąć w miarę fajnym zestawie, konsola 3G, karta pamięci 4G, pokrowiec, folie, smycze, ładowarka samochodowa, kabel do transferu danych z PC i jedna denna gra Asphalt. Który dzisiaj wędruje na allegro, całe szczęście ,że ta gra chodzi w okolicach ~100zł to wymienię na inny warty uwagi tytuł.

Wahałem się między 3DS a Vitą. Właściwie stałem się jej właścicielem przypadkiem. W Mielcu niedawno gość otworzył sklep z grami, konsolami itp. Ma całkiem sporo gier do tego retro się znajdzie. Najmocniej obstawione są konsole PS3, klocek słabiej ale dalej dobrze Wii też całkiem nieźle, mało gier ale praktycznie większość to hity. Mniejsza z tym, chciałem sprzedać swojego Xboxa i parę gier do tego. Cena mnie za bardzo nie zadowalała za to wymiana wyglądała korzystnie, pech chciał ,że 3DSa akurat nie było to w grę wchodziła tylko Vita. Romans trwa i jestem podjarany mimo braku dobrych gier, gram tylko w dema.

WipEout - szał, muszę mieć pełną wersję. Szczerze jest to moje pierwsze spotkanie z tą serią. Ogólnie z konsolami Sony jestem mocno do tyłu. Grafika jedno wielkie wow. Każdemu komu to pokaże dziwi się jak takie małe cudo robi coś takiego. Gameplay jeszcze lepszy, mojej drugiej połówce bardzo ładnie podszedł ten tytuł. Miała radochy trochę z tego:P 

Rayman Origins- świetny klimat. Jest to na pewno pierwsza gra którą kupię po sprzedaniu Asphalt. Po prostu słodycz sama, aż leje się z ekranu:P Po ograniu całkiem długiego dema stwierdzam ,że jest to must have dla każdego lubiącego ten gatunek. Muzyka świetnie podbija klimat tworzony przez stylistykę i postacie. Aż się morda sama cieszy:P

Super Stardust Delta- zagrywałem się w to kiedyś na PS3, miód szczególnie na krótkie 20 minutowe sesje. Za sprawą drugiego analoga gra się w to wyśmienicie, na PSP nie było to aż tak fajne.

Mam też oprócz dem parę pierdółek Frobisher Says - paro sekundowe mini gierki, pierwsze na myśl co mi przychodzi to Wario Ware Smooth na Wii tylko ,że gorsze bo mniej rozbudowane. Darmowe więc za dużo nie można wymagać. Wykorzystuje wszystkie dodatkowe funkcje Vity. Tylny dotykowy ekran wypada bardzo fajnie. Szczególnie gdy mamy coś zgnieść wtedy dosłownie ściskamy vite od góry i dołu:P Albo drapiemy dziada po plecak za pomocą tylnego dotyku:P Liczę w przyszłości na bardzo fajne patenty wykorzystujące tylny ekran.  Ecolibrium jest za darmo ale nie mam Wi-Fi w domu to nie pogram. Trzeba zainwestować w to bo się zwyczajnie przyda. Ogólnie na PSN jest pare darmowych gier i innych pierdół darmowych więc coś można na starcie pościągać do tego masa dem.

Fajnie wypadają też te karty dodawane do zestawu które zczytuje kamerka.

Po sprzedaniu Asphalta kupuje Raymana a po wypłacie która będzie w tym tygodniu inwestuje w Wipeuot lub Uncharted i jeszcze jedną jakąś gierkę raczej bijatykę tylko nie wiem którą wybrać bo mam dwie bardzo dobre pozycje na oku  każdą z nich uwielbiam jako serię.


Vita jako sprzęt wypada dla mnie świetnie. Możliwości, świetny duży ekran, dwa analogi, ergonomia świetnie to leży w rękach dużo lepiej niż PSP i DSi. Na brak gier nie narzekam i tak nie kupię wszystkich które bym chciał bo są obecnie zwyczajnie drogie. Właśnie minusem tej konsoli jest jej nowość, ceny gier jeszcze nie zdążyły spaść i nawet crap to wydatek około 100zł. Drogie karty pamięci, bardzo drogie widać Sony chce na tym dorobić. Ja wiem ,że spore marże wali się na akcesoria ale tutaj to kosmos.

Z gier jest nawet co wybrać http://www.gamerankings.com/browse.html?site=vita&cat=0&year=0&numrev=0&sort=0&letter=&search= Każdy gatunek oprócz FPS ma jakiegoś mocnego przedstawiciela.

Jednak jeśli bym dokonywał zakupu a nie wymiany to jednak kupił bym 3DSa bo jest dużo tańszy i na allegro można upolować sporo dobrych gier w niskiej cenie. Jest już trochę na rynku i parę tytułów zdążyło się zestarzeć i stanieć:P Vite bym olał z powodu ceny i tego ,że wszyscy mówią o braku gier. A tak naprawdę jak ktoś nie ma PS3 albo X360 jak ja to jest masa świetnych gier do ogrania. Na pewno nie tyle co na 3DS ale gusta gustami i mi gry na Vitę strasznie podeszły. Czuję się jak za dawnych czasów kiedy w ręce wpadł mi Dreamcast albo GBC :D Spontaniczny i nie planowany zakup ale udany.


Co do baterii, jeśli ktoś ma PSP to jest dosłownie tak samo:P tragedii nie ma zwłaszcza ,że to nie czasy DSa kiedy kieszokonsolki wytrzymywały po tyle godzin.




Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2012, 18:20:11 »
Cytuj
to nie czasy DSa kiedy kieszokonsolki wytrzymywały po tyle godzin.

Mnie wciaz dziwi ten postep krok wstecz w kwestii baterii, na dodatek calkiem lekko przelkniety przez uzytkownikow.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2012, 21:33:42 »
Ukukuki urzekła mnie twoja historia naprawdę. Myślałem, że jestem na tym forum prawie jedynym, który pragnie przerwać groteskową dominację Nintendo, które od dłuższego czasu robi swoich oddanych fanów w konia.

gram tylko w dema.

No i kolejne brawo, przybijam ci piątkę kolego. Nie wierzę, że ktoś docenił bardzo często pomijaną opcję Vity, która po prostu króluje nad żenującym poziomem 3DS'a pod tym względem. A tutaj masz linka do spisu dem dostępnych na Vite - w tym miesiącu wpadło np. demo ciekawego Silent Hill Book of Memories :)

http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Store-Games/Complete-list-of-PlayStation-demos-on-the-UK-store/td-p/10057882/page/27

Z dobrych gier polecam Ci kupić na pewno Gravity Rush, jeżeli mnie pamięć nie myli jest demko tej gry do pobrania :D Jeżeli jesteś fanem Dreamcasta to pewnie będziesz też chciał pobrać Jet Set Radio, które wyjdzie w październiku na Vitę :)

Jeśli masz jakieś typy bijatyk na Vite, wahasz się między jednym a drugim - pisz, chętnie doradzę.

Offline Ukukuki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2012, 18:05:33 »

Mnie wciaz dziwi ten postep krok wstecz w kwestii baterii, na dodatek calkiem lekko przelkniety przez uzytkownikow.

Przy PSP mi to trochę przeszkadzało, dlatego preferowałem DSa ale to raczej z racji gier bardziej trafiających w moje gusta. Chociaż na PSP też namiętnie się w parę tytułów zagrywałem. Od PS Vita trudno obecnie wymagać dłuższej pracy świetne możliwości i ekran trochę to baterii ciągnie.

Przełknięte to jest dosyć łatwo z tego względu ,że to nie czasy kiedy kupowało się baterie i ładowało w GBC, gdzie z automatu oczekiwano długiej pracy na nich. Teraz mamy akumulatorki i łatwiej przeboleć krótszy czas pracy na nich.

Ukukuki urzekła mnie twoja historia naprawdę. Myślałem, że jestem na tym forum prawie jedynym, który pragnie przerwać groteskową dominację Nintendo, które od dłuższego czasu robi swoich oddanych fanów w konia.

Firma to firma każda ma jakąś skazę. Sony strasznie chce klepać kasę na akcesoriach (karty pamięci). Ubóstwiałbym DSa gdyby dostępność tytułów na naszym rynku była w miarę dobra a nie tragiczna. A tak musiałem polować czego nie lubię, chce zagrać to ma być a nie wieczne czatowanie na oryginalną Contre ;/


No i kolejne brawo, przybijam ci piątkę kolego. Nie wierzę, że ktoś docenił bardzo często pomijaną opcję Vity, która po prostu króluje nad żenującym poziomem 3DS'a pod tym względem. A tutaj masz linka do spisu dem dostępnych na Vite - w tym miesiącu wpadło np. demo ciekawego Silent Hill Book of Memories :)


Nie wiem jak to wygląda na 3DS ale na PS Vita jest dobrze, prawie tak jak na PS3 z tym ,że gier dużo mniej ale z czasem będzie to pewnie całkiem dobrze wyglądać pod względem zawartości :). Dem mam parę do ogrania ale póki co przechodzę to co mam.


Z dobrych gier polecam Ci kupić na pewno Gravity Rush, jeżeli mnie pamięć nie myli jest demko tej gry do pobrania :D Jeżeli jesteś fanem Dreamcasta to pewnie będziesz też chciał pobrać Jet Set Radio, które wyjdzie w październiku na Vitę :)

Jeśli masz jakieś typy bijatyk na Vite, wahasz się między jednym a drugim - pisz, chętnie doradzę.

Znam wygląda fenomenalnie (stylistyka, tematyka!) ale poczekam aż stanieje pierw zaliczę starsze tytuły, wciąż drogie więc masowe kupowanie przynajmniej mnie nie przybije:P. JSR nie kupię z tego względu ,że nie uznaje cyfrowej dystrybucji, tylko pudełka a w środku nośnik z grą. Jeszcze nie wydałem ani złotówki na cyfrowe wersje czegokolwiek:P Mam nadzieje ,że to szybko się nie zmieni.


Po tym czasie uważam tą konsolę za świetną, nie wiem co w niej takiego jest bo zdaję sobie sprawę ,że póki co nie prezentuje jakiś wybitnych tytułów ale po prostu mi podchodzi w przeciwieństwie do poprzedniczki.

Plany zakupowe jednak się zmieniły i kupiłem Uncharted: Golden Abyss i fenomenalny tytuł  WipEout 2048. Moje pierwsze zetknięcie się z serią dlatego może ten tytuł wydaje mi się tak dobry. Miodny tytuł gram tylko w niego zdobywając pucharki, będę miał platynę jak nic:P

Udało mi się te gry kupić po 90 zł nowe w foli z wliczoną wysyłką także tragicznie jeśli chodzi o cenę nie jest.

W następnym miesiącu kupie kolejne dwa tytuły tym razem na pewno Rayman i coś jeszcze właśnie pewnie jakaś bitka to chętnie zapytam chociaż swojego faworyta mam:P

Ekran dalej robi na mnie wrażenie szczególnie w nocy, kontrast nasycenie barw, kosmos. Dużo osób narzeka na małe przyciski i analogi, mi się w nie gra naprawdę dobrze. Dłonie mam normalnej wielkości nie są małe, misiowate też nie.


Czekam z wypiekami na jakieś świetne zapowiedzi bo póki co nie ma w nich dla mnie jakiegoś killera. Chciałbym też wykorzystania wreszcie dotykowego ekranu do gier strategicznych, jakaś dobra turówka trafiająca w mój gust mile widziana. 



Offline adf1985

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2012, 10:05:04 »
PS Vita posiadam od ok. miesiąca.

Konsola bardzo mi się podoba i myślę, że odniesie sukces, szczególnie w Polsce.
Duże wsparcie jeśli chodzi o język polski, ciekawe gry. Dodatkowo w moim przypadku konsola świetnie sprawdza się jako prosty tablet. Ma użyczeczną przeglądarkę, pocztę e-mail, znakomite aplikacje dla facebooka, flickra i youtube.

Gra się bardzo wygodnie. Konsolka jest bardzo wytrzymała.

Gry warte zagrania moim zdaniem to:
- Mortal Kombat
- Uncharted: Złota Otchłań
- Rayman Origins
- NFS: Most Wanted
- Pinball Arcade
- Assassin Creed
- Sonic All-Stars Racing (ten najnowszy)

A w przyszłości masa innych. Na pewno wyjdzie jeszcze jakiś Ratchet, Bioshock i GTA, a więc masa zabawy gwarantowana. Miałem 3DSa, i na Nintendo gry są wg mnie inne, a że lubię świat nintendo to nawet lepsze. No ale na 3DSa przeszedłem póki co to co chciałem i postanowiłem zdecydować się na Vitę. Nie żałuję wyboru.

Aha, zapomniałbym o najważniejszym: ceny gier. Gdy kupimy używany hicior, to po przejściu odsprzedamy go ze stratą max. 20zł. Na te gry jest po prostu duży popyt i łatwo sprzedać praktycznie bez większej straty. Na 3DSie na jednym tytule traci się raczej więcej kasy, a i tytułów które mnie akurat interesują jest mniej o dziwo. No i używaną Vitę Wifi można kupić nawet za 500-550zł.

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2013, 20:45:24 »
Odkopuje;]
Kupilem dzis uzywana vite 3g. Pierwsze wrazenie bardzo dobre,tylko mam problem z formatem,a mainowicie zrobilem format karty,przywrocilem ustawienia i dalej jest powiazaene ze starym,i jest jeszcze przywroc system ps vita,ale jak to klikne to pisze ze został aktywowany kontem sen,i jesli przywroce system to nie bedzie go mozna pozniej deaktywowac,i pyta czy deaktywowac przed rozpoczaciem przywracania. o co w tym chodzi,czy deaktywacja usunie powiazanie z innym kontem?

Offline minder

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 55
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 24, 2013, 13:43:02 »
Adam56, nie do końca rozumiem, ale pewnie chodzi Ci o DRM. Konsolę można powiązać tylko z jednym kontem PSN i tytuły pobrane przez inne konto nie będą chodzić.

W kwestii ogólnej, to szalenie mi się podoba system Cross-Buy, czyli kupuję tytuł na PS3 i za darmo dostaję wersję na Vitę. Szkoda, że wszystkie gry tego nie mają, ale lista tytułów się powiększa. Najnowsza odsłona Ratchet&Clank czy Sly Cooper mają właśnie ten system,a już mistrzostwem świata jest Zen Pinball. Kupiłem pierwszą edycję, potem wyszedł Marvel Pinball na ulepszonym silniku, a potem wydali Zeń Pinball 2, przeportowali wszystkie stoły, dali nowe trofea i udostępnili za darmo dla wszystkich, którzy nabyli poprzednią wersję. Chapeau bas.

Teraz czekam na porty serii PixelJunk (o ile powstaną)
--
Wysyłane za pomocą Tapatalk 2


Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 24, 2013, 13:58:01 »
Macie Ps Plus? Sama to szczerze polecam, co miesiąc dają tam fajne pełne gry na vitę + jeżeli ktoś ma ps3 to też wpadają pełne gierki. W czerwcu będzie Rayman Origins na vitę :)

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 24, 2013, 17:57:46 »
Nie  o to ale juz sytuacja ogarnięta chyba,tylko mam kolejny problem,ech,czego to nie moze byc jak gameboy zeby wystarczylo karta wlożyc i można grać,a tu jakies psn-y i inne takie.
A wieć,chce sie w ustawieniach zalogowac do mojego konta psn. Klikam wpisz się,jest juz tam mój mail i haslo,klikam zaloguj,wyskakuje okienko czekaj a po chwili napis aby wpisać się,należy skonfigurować ustawienia informacji. O co w tym chodzi? czegos takiego w ustawieniach nie znalazłem,chyba że przeoczyłem.

A co do plusa to nie mam i nie będę kupował,fajna sprawa dla osób które lubią elektroniczną dystrybucje ale ja do takich nie należę. Lubie mieć fizyczny nośnik,fajnie jest popatrzeć sobie potem na taką półkę pełną gier,nie ma porownania do listy na ekranie konsoli.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSP Vita
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 25, 2013, 15:14:06 »
@pinkx: A mogłabyś trochę przybliżyć jak wygląda sprawa z grami z PSX w usłudze PS+? Bo na necie nie mogłem znaleźć dokładnych informacji na ten temat.