Autor Wątek: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki  (Przeczytany 15308 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
[N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« dnia: Wrzesień 08, 2010, 15:43:43 »
Takie pytanko do forumowiczów, ktoś miał? dotykał? bawił się? Wrażenia ogólne. Moje podejście do ów konsoli zawsze było takie nijakie, brzydki design i to iż jest to telefono-konsolo coś zniechęcały. Jest jednak jeden tytuł który nie pozwala mi o ów urządzeniu zapomnieć. Mianowicie chodzi o The Elder Scrolls Travels: Shadowkey. Jest to gra z okresu panowania na PC The Elder Scrolls III: Morrowind. Widać to na gameplayach - ścieżka dźwiękowa, niektóre elementy graficzne zostały powielone. Jednak jest to odrębna i rozbudowana gra, której fan TESa nie powinien pominąć. W recenzjach zdobywała różne noty, od średnich do skrajnie wysokich co tylko zaostrza apetyt na ów tytuł. Co więcej gra została mocno już zapomniana i można to kupić za kilka zł na eBay. Polecam poczytać recenzję Setezera z Syzygii http://www.syzygia.pl/index.php?dz=1&mod=rec&&id=90 oraz z oficjalną stroną gry http://www.elderscrolls.com/games/shadowkey_overview.htm Niestety jest to tytuł raczej dla fanów TESa. Poza nim na N-Gage możemy znaleźć kilka innych wartych uwagi pozycji, jednak większość z nich są to gry z PSX bądź PCeto podobne. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 16:02:38 wysłana przez Keitaro »

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2010, 17:33:11 »
Grałem w to raz w życiu (w sensie na N-gage, nie w tą grę co podałeś) na standzie w empiku. Jakiś FPP, średnio się grało. Ale sam telefon bym może i kupił jakby kosztował ze 150 max. ;P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2010, 17:55:25 »
Niestety ceny są wysokie od 100zł do 250zł praktycznie, a stan nie zawsze najlepszy. Co do kwesti grania to rzekomo po czasie się człowiek przyzwyczaja i nie czuć pionowego ekranu oraz średniej wygody przycisków. Dużo opini na necie jest takich niesprawdzonych, pisanych przez osoby nie mające z tym urządzeniem wiele wspólnego. Najlepiej to właśnie chyba samemu pomacać, pograć jakiś czas i ocenić.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:22:55 »
Posiadam tę konsolę w wersji classic od kilku lat i w kilku słowach mogę ją opisać. Jako telefon mieści się w normie, sprzętowo odtwarza mp3 (wiem, teraz w dobie dzwonków mp3 takie słowa przyprawiają o uśmiech na ustach), symbian na pokładzie co wiąże się z ogromną biblioteką dostępnych aplikacji, komicznie się przez niego rozmawia (side talking), kiepsko obsługuje jedną ręką. Jako konsole obsługuje się go rewelacyjnie, śmiem twierdzić, że to telefon stworzony do gier. Lista tytułów nie powala na kolana ale jest kilka perełek dla których warto kupić telefon. Świetnie emuluje ośmiobitowe konsole Nintendo i Segi (GB, GBC, NES, GG, SMD) oraz komputery (m.in. mój ulubiony Commodore 64) co w połączeniu ze sterowaniem jest ogromnym atutem konsolki szczególnie dla retromaniaków ;] W The Elder Scrolls Travels: Shadowkey nie było mi niestety dane grać. Choć patrząc na screeny może się skuszę ;)

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:01:25 »
W sumie jedyne dla czego miałbym kupić ten telefon to emulatory. PSP niby od tego mam, ale jednak komórkę częściej się nosi przy sobie. ;P

No i przyda się w razie ataku jakiegoś dresiwa. ;]

marlo92

  • Gość
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:23:25 »
ja posiadam wersje classic ale strasznie zajeżdżona obudowa i nie działają ze 3 przyciski w tym jeden z głównych kupiłem kiedyś za grosze ;]

Offline Butcher

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Łaa, Brzdęk, Ka-Boom
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2010, 21:34:05 »
Zawsze chciałem mieć N-gage bo połączenie konsoli z komórą wydawało się być dość ciekawe. Niestety nie znam jego parametrów technicznych oraz jak jest z grafiką, ale gry typu Worms World Party, Rayman 3, Sonic, Tombrider i.t.p. zachęcają do kupna.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:34:44 »
Co do mocy ja polecam rzucić okiem na to:

http://www.youtube.com/watch?v=Iifq8lfpF3k

Co prawda emu, no ale n-gage. Naprawdę jest to kawał urządzenia, jednak właśnie nadmiar mocy, zbyt ekskluzywne pudełka z grami doprowadziły do tego iż było i jest wciąż to drogie urządzenie.



Zagłębiając się w bibliotekę gier można zobaczyć iż ciekawych tytułów jest więcej niż na pierwszy rzut oka nam się wydaje. Z ciekawszych gier mamy np. strategię wojskową Pathway to Glory która porównywana jest do Advance Wars mimo iż graficznie itd. sporo się różni. Poza tym Colin McRae Rally 2005 wyglądający jak port Colina 2, czy mało znany dobrze oceniany RPG Rifts: Promise of Power

Więcej recenzji na portalu:

http://www.ovigaming.com/classic/reviews/

Offline Adi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2010, 21:30:46 »
Miałem kiedyś Nokie 6630 z tego filmu na YT.
Odpaliłem na niej sporo gier z N-GAGE ale The Elder Scrolls Travels: Shadowkey niestety nie działał.
O ile dobrze pamiętam telefony z Symbianem S60v2 odpalały spokojnie tytuły z N-GAGE, ale
określone modele nie działały z określonymi grami.
I tak np. 6630 nie dawał sobie rady z Shadowkey'em i Tomb Raiderem.

Pathway to Glory był rzeczywiście genialny, podobnie jak obłędnie wyglądający Splinter Cell: Chaos Theory.
BTW Dzięki za przypomnienie, muszę gdzieś odkopać tę strategie bo rozgrywka wciągała jak bagno.
Właściwie z mobilnych strategii dorównuje mu wyłącznie Advance Wars.

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2011, 21:20:57 »
Nie chcę wychodzić na archeologa i odkopywać temat - ale szczerze polecam N-Gage - w szczególności klasyka. Są naprawdę dobre gry na tą konsolę - oprócz PtG i dodatku (co już było wspomniane) - szczerze polecam Wam Civilization, The Roots, Fifa (podobna jest na GBA), Worms World Party i sporo innych ! Naprawdę polecam. Jeszcze na dodatek emu konsolek. Sam telefon ma najlepszy układ klawiszy z dostępnych telefonów - do grania nadaje się doskonale (teraz dopiero wychodzi wg. mnie następca N-Gage - Sony Ericsson Xperia Play). GB i GBC działa wyśmienicie, dodatkowo całkiem nieźle GBA i SNES, świetnie MD. Rozdzielczość jak na dzisiejsze czasy to naprawdę jest marna... Brak aparatu foto, i "dziwny" mp3 player, karta pamięci tylko do 1gb - ale poza tym BOMBA!

Odnośnie Elder Scrolls - gra nie warta zachodu - żadnego. Gra jest marna, wolna i wręcz głupia... Dla tej gry napewno nie warto wydać 100zł na konsolo telefon - są inne lepsze gry :) .

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2011, 21:28:33 »
Miałem okazje pyknąć w The Elder Scrolls Travels: Shadowkey I moim zdaniem jest ok :P Cudów na kiju tam nie ujrzymy i gra jest dosyć ograniczona ale ogólnie dla fanów jest to łakomy kąsek. Mi się podobało.

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2011, 22:19:54 »
Cóż - jestem fanem Daggerfall, Morrowind i Oblivion (wszystkie w oryginale są na półce :P ) ale ten mi w żaden sposób nie podszedł... Jakoś w ogóle nie grywalny tytuł jak dla mnie ;) .

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2011, 22:24:51 »
A grałeś może w Rifts: Promise of Power? Ponoć genialna gra, tylko nie do dostania. Na ebayu chodzą po 250zł na licytacjach. 

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2011, 22:28:07 »
Owszem grałem. Miałem nawet oryg. :P . Bardzo dobry tytuł. Straaaaaasznie długi. Ja miałem wygrane z 20h i nie wiem czy w połowie byłem. Nigdy nie skończyłem - pewnego razu padła karta pamięci, telefon zaliczył bricka - trzeba było wszystko formatować i jakoś już mi się nie chciało drugi raz podejść do tej gry. Ale szczerze polecam ! Choć 250zł to strasznie dużo kasy...

Ogólnie NGage miał genialne reklamy - moja ulubiona -> http://www.youtube.com/watch?v=wPh8fSu0wGU&feature=related

Polecam jeszcze Warhammer 40k - jak lubisz strategie. DOSKONAŁA gra.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2011, 22:35:49 wysłana przez Vicious »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2011, 22:52:24 »
Heh raz zdarzyło mi się iż nowy Colin padł bez przyczyny. Po prostu N-GAGE nie widzi karty. Na szczęście kosztował tylko 9zł (nowy) Mógłbyś coś więcej o Riftsie napisać? Bardzo jestem ciekawy ów tytułu a recki i informacje na necie są bardzo skąpe.

O Warhammerze przyznam się szczerze nie wiedziałem. Nie omieszkam również tego sprawdzić. Strategie i RPGi to moje podwórko hehe :)

Swoją droga N-GAGE polecam tego sprzedawcę, wiele tytułów po 9zł, wszystko nowe. http://stores.ebay.pl/NHX-IT-Brokers-Ltd/Inne-/_i.html?_fsub=1&_sid=59974596&_trksid=p4634.c0.m322

Offline Prosty

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2011, 15:47:52 »
Szkoda, ze Arena umarla lata temu. Tak pewnie nadal bym mial gadziucha dla wormsow <nad ktorymi forumowo slezylismy godzinami nad wieczorkiem>. Ja od siebie polecam The Roots: gates of chaos. Dzien z zycia na ta gre za pierwszym razem, genialna.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2011, 17:35:19 »
A nie ma przypadkiem zastępczego programu dla grania online? Jakiś XBMConnect albo Xlink Kai?

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2011, 20:03:57 »
Cytuj
Mógłbyś coś więcej o Riftsie napisać? Bardzo jestem ciekawy ów tytułu a recki i informacje na necie są bardzo skąpe.

Wiesz nie wiele dzisiaj już z tego tytułu pamiętam... Ale co Cię interesuje ? Postaram się sobie przypomnieć.

Cytuj
O Warhammerze przyznam się szczerze nie wiedziałem. Nie omieszkam również tego sprawdzić. Strategie i RPGi to moje podwórko hehe :)

To tytuł jest dla Ciebie ;) .

Cytuj
A nie ma przypadkiem zastępczego programu dla grania online? Jakiś XBMConnect albo Xlink Kai?

Coś Ty. Zapomnij. Ogólnie "scena" N-Gage trwała krótko - i szybko zniknęła... Zresztą nie ma się co dziwić - sama Nokia zostawiła swoje dziecko samemu sobie... Tak jak i z platformą N-Gage 2.0 .

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2011, 21:27:16 »
Intryguje mnie po prostu czy rzeczywiście jest to aż tak dobra gra, czy marka Riftsa robi swoje i fani po prostu są skłonni zapłacić za to każde pieniądze. Spotkałem się z opiniami iż to taki Fallout na handhelda. Ale skoro piszesz że mało pamiętasz tzn. iż nie był to tytuł aż tak wybitny :D

Offline Vicious

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Taki mój blog...
Odp: [N-Gage] czyli konsolko-telefon od Noki
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2011, 21:32:01 »
Wybitny ? Nie . Ale świetny na pewno. Pożeracz czasu ;) . I nie do Fallout'a tylko do Arcanum ;) . Postapokaliptyczny świat z magią i bronią.