Autor Wątek: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami  (Przeczytany 70228 razy)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #480 dnia: Czerwiec 25, 2016, 22:42:35 »
W jaki sposób chcesz rozmową załatwić sprawę z gościem, który świadomie sprzedaje piraty i rżnie ludzi?

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #481 dnia: Czerwiec 26, 2016, 06:23:42 »
Np. na OLX spora część ludzi podaje fałszywe adresy więc jaka jest pewność że taki adres istnieje. Kiedyś na Allegro weryfikowali to wysyłając list do domu. Dziś konto na Allegro weryfikuje się przelaniem 1 zł na jakieś konto, które potem oddają

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #482 dnia: Czerwiec 26, 2016, 09:03:09 »
Może chociaż przestanie to robić z tego konta i zajmą mu jakieś środki, których nie zdążył wypłacić. Nic nie robiąc zezwalamy na taki proceder.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #483 dnia: Czerwiec 26, 2016, 10:09:43 »
Często konta bankowe są na jakieś matki, babcie itp. Aczkolwiek już to widzę jak policja się tym zajmuje. Jak okradli mnie z portfelu(dokumenty pieniądze itd.) i telefonu to mieli to w czterech literach moje zgłoszenie.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwiec 26, 2016, 10:13:01 »
Zgadzam się z tobą, dlatego zalecam podejść do sprawy w sposób dający jak największe szanse.
W dodatku zgłaszając go za handel pirackim oprogramowaniem, jednocześnie zgłosimy go za oszustwo.
Po prostu Pokemony większość traktuje jak zabawkę dla dzieci, a handel pirackim oprogramowaniem brzmi "dorośle i poważnie".

Zgłoszenie na policje nic nie kosztuje, wymaga od nas jedynie trochę czasu, a nawet jeżeli policja złapie tylko kilka osób więcej, to jest szansa że kilka kolejnych zrezygnuje z tego pomysłu.

Czasami mnie przeraża jak wiele ludzi ma konsekwencje z oszustwa gdzieś, bo wie że i tak nic im nie grozi. Nawet jawnie przyznając się do oszustwa.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #485 dnia: Czerwiec 26, 2016, 10:26:46 »
Ale jeśli towar został kupiony przez allegro i dostaniesz potwierdzenie wszczęcia postępowania, to POK odda kasę. Grę ci pewnie zabiorą, bo jest dowodem.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #486 dnia: Czerwiec 26, 2016, 12:15:31 »
A nie tyczy się to tylko przypadku jeżeli nie otrzyma się przedmiotu? Coś kiedyś takiego się przewijało przy rozmowach o POK'u.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #487 dnia: Czerwiec 28, 2016, 19:51:56 »
Niezgodny z umową towar też. Wszystko zależy od wszczęcia postępowania.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #488 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:31:37 »
http://olx.pl/oferta/sony-ps4-500gb-z-36-grami-CID99-IDgHWAX.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=2255071933


Zwykły scam. Wszystkie gry NTSC a do tego nie odpisuje na wiadomośc o wysyłce za pobraniem czy odbiorem osobistym...

Offline FantasManis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #489 dnia: Sierpień 12, 2016, 14:25:13 »
http://allegro.pl/show_item.php?item=6383536217 - Uważajcie proszę na allegrowicza classicgames. Nienaganne komentarze.

Ale... zapytałem o tę Zeldę:

>Czy gwarantują państwo oryginalność gry? Zdjęcie jest niewyraźne. Po otrzymaniu gry zweryfikuję oryginalność korzystając z tego poradnika http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=400 i w przypadku produktu nieoryginalnego będę oczekiwał zwrotu całej ceny razem z wysyłką. W przypadku odmowy będę zmuszony wystawić negatywa.

Odpowiedź z maila pana Mariusza Rawskiego:

>Witam. W aukcji  nie jest napisane ze to oryginal. Nie moge napisac ze to podroba, a jest to wysokiej jakosci podrobka, sam zakupilem 4 sztuki tej gry na sprzedaz i dalem sie nabrac a teraz staram sie odsprzedac. Pozdrawiam i dobrze ze Pan uwaza bo mozna sie latwo dac nabrac

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #490 dnia: Sierpień 12, 2016, 15:36:29 »
Świetne podejście, nie ma co :/ Dałem się nabrać, to teraz nabiorę innych... Super...

Uważajcie też na aukcje tego użytkownika (munczkin):
http://allegro.pl/sapphire-pokemon-go-nintendo-i6411035710.html
Z daleka można się nabrać, choć pewnie każdy z nas przygląda się uważnie i dostrzeże, że to piraty...

Offline smugg69

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #491 dnia: Sierpień 12, 2016, 15:39:59 »
"Mnie zrobili w jajo, to teraz świadomie okantuję innych, żeby odzyskać kasę"...:/

Munczkin też nie napisał, że oryginał :P Takie same pokemony kupiłem sobie na aliexpress za niecałe 3$, z ciekawości ;)


Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #492 dnia: Sierpień 12, 2016, 16:14:34 »
Niewiarygodna historia z tą Zeldą, wydanie europejskie normalnie nie wzbudza podejrzeń, a instrukcja potrafi rozwiać wątpliwości laika. Zdjęcie celowo niewyraźne, żeby nie pokazywało niedoskonałości tego pirata.

Fantasmanis - brawo za czujność!

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #493 dnia: Sierpień 12, 2016, 17:32:26 »
Munczkin też nie napisał, że oryginał :P Takie same pokemony kupiłem sobie na aliexpress za niecałe 3$, z ciekawości ;)
To, że ktoś nie napisał, że to oryginał nie zmienia faktu, że nie wolno mu sprzedawać podróbek w Polsce. To jest nielegalne. Szczególnie wnerwiające są takie podróbki, które mają nabrać kupującego, że ma do czynienia z oryginałem. To jest po prostu oszustwo, szczególnie, że sprzedający celowo daje wysoką cenę, żeby zasugerować, że jest to oryginał...
Niestety allegro nie zamierza chyba nic z tym zrobić...
Nie wiem, może lepiej byłoby, żeby allegro dopuściło sprzedaż kopii (dla tych co mają oryginał), skoro i tak nie zamierzają ściągać aukcji z piratami... Wtedy sprzedający miałby obowiązek zamieszczać informację czy jest to kopia (zapasowa) czy oryginał...
Na allegro jest 75% (strzelam) piratów i oczywiście wszyscy (w allegro) udają, że o tym nie wiedzą... Strasznie jest to wnerwiające dla kogoś kto szuka gier do kolekcji...

Offline Borsuk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #494 dnia: Sierpień 29, 2016, 22:18:13 »
http://allegro.pl/pokemon-game-boy-green-version-wielki-unikat-i6442943242.html
Serio?!
Nie wiem jak Wam, ale mi się nóż w kieszeni otwiera jak widzę takie aukcje.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpień 30, 2016, 00:23:22 »
Rzadko co prawda widuję podróby w takim... ładnym kartridżu~
Ale ten. To tylko świadczy o samym sklepie~ Skoro nie rozróżniają podrób, no to ... No to ja nie chcę z panami współpracować~

Offline Slayer777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpień 30, 2016, 07:16:15 »
Pisałem do gościa i stwierdził, że skoro to podróba to w takim razie jeszcze większy unikat 😁
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia" A. Einstein.

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpień 30, 2016, 07:47:06 »
Może trzeba na policję zgłosić, bo kwota jest już chyba dosyć wysoka?

Ostatnio na allegro już druga taka... Ta ma jeszcze naklejkę odwrotnie naklejoną...

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpień 30, 2016, 07:48:01 »
Jak okradli mnie z dokumentów, to nie było z kim rozmawiać, a co dopiero ze na allegro jest jakiś pirat

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpień 30, 2016, 08:45:26 »
A potem się dziwią, że ludzie stąd uciekają...