Autor Wątek: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny  (Przeczytany 40609 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 06, 2011, 20:03:57 »
Zdjęcie potwierdzające autentyczność wyżej podnoszonych kwestii:




Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 06, 2011, 20:13:44 »
No akurat szybki zamówiłem trochę wcześniej. ;) Widać, że przesyłka wysłana 29/06/11 więc szło równo tydzień. Super ekspres. :D
odi profanum vulgus et arceo

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:45:53 »
To wszystko wyjaśnia, ale i tak mega szybko. Świetne są te screen protectory do DMG, jak oryginalne ^^

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 07, 2011, 14:34:38 »
Kolejny dzień kolejna paczka. Tym razem padło na guziczki. Foty potwierdzające:







I wszystko pięknie poza jednym - mój zestaw guziczków (czarne) nie posiada power switch'a ;( Pewnie przez pomyłkę jednego nie dodali... just my luck... nie wiem co teraz... pisać do nich z prośbą o ponowną wysyłkę, czy zwrot kasy? A może w ogóle olać? No ale trochę szkoda, bo było zapłacone a dostarczyli niepełny item.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:16:01 »
Kurcze, ale pech, niestety zdarza się. Ja bym do nich napisał Antari w czym problem i zapytał się w jaki sposób proponują go rozwiązać.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:32:30 »
Śmiało pisz do nich, goście są w porządku. Można się z nimi umówić na np. dosyłkę przy kolejnym zamówieniu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:36:46 »
Tylko ja nie mam pojęcia kiedy i czy w ogóle będzie kolejne zamówienie. Sytuacja patowa - osobne wysłanie takiej jednej pierdoły jest bez sensu, zwrot kasy (+/- 1$?) też bez sensu... ehh ten mój wieczny życiowy fail...

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:42:13 »
Tam fail od razu, ot zwykły niefart ;] Mimo wszystko warto napisać. W ramach rekompensaty mogą dać chociażby rabat na następne zamówienie.

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:52:50 »
Antari napisz do nich niech wyślą Ci zwykłym listem za 1$, mi taki list po 3 dniach dotarł

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:14:01 »
Okazało się, że w ich ofercie sprzedawane są po prostu zestawy - krzyżak + A i B. Nic o power switch'ach nie jest napisane na ich stronie. Dodali je do poszczególnych kolorowych guziczków ze względu na fakt, że od pewnego czasu je robią. Czarne były jednymi z pierwszych jakie kiedykolwiek produkowali dlatego nie posiadają power switcha w zestawie. Jednym słowem, nie było tematu. Szkoda.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 08, 2011, 11:02:07 »
spokojnie, za jakis czas zaczne sam odlewac takie guziki - to zaden problem.... forma z silikonu, plus zywica epoksydowa o roznych barwach i masz guziki - oni i tak kosza nas jak za zboze za te guziki.... 2 litry zywicy epoksydowej kosztuje mzoe z 50 PLN...... a z tego mozna zrobic kilkadziesiat sztuk na pewno.... plus 10 PLN silikon..... i troche czasu.... i tak zdzieraja (jak oni to nazywaja zarabiaja kase).... a za panele podswietlajace - szok i skandal.... gosc ma dostep do wyzynarki laserowej dlatego wycina panel plastikowy jak chce.... folie i diody - to groszowe sprawy... no ale nikt tego nie robi tylko on..... proste - zarabia kase. Antarii nie rpzejmuj sie jak ebde meic wiecej wolnego czasu to zrobie sobie forem i odleje troche tego szajsu....

a tu jak sie odlewa z zywicy....:
http://www.plastikowe.pl/technika/odlewanie-zywic/4

tam macie ponizej strony 1 2 3 4 poogladajcie- nawet czytac nie trzeba zeby ogarnac sprawe z grubsza...

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 08, 2011, 12:25:02 »
@Pajda

A umiałbyś zrobić odlew dobrej jakości obudowy do SP?:-)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 08, 2011, 16:49:04 »
obudowa to juz inna historia. to juz sa duze elementy.... oczywiscie pewnie wyszloby - jednakze guziki po wyciagnieciu z formy tez podlegaja reczne jobrobce. w linku jak widac element odlany musi zostac jeszze odpowiednio obrobiony - widac tam jakis skrawki plastiku na brzegach - ale metoda wtryskowa w fabryce wcale elementy nie lepiej wychodza... bierze sie wteyd nozyk lub cos bardoz ostrego i te brzegi sie po prostu scina... te guziki ktore zamowilismy wlasnie tka sie robi - odlewa sie z zywicy i potem jak juz wyschnie wyciaga sie z gumowej formy i obrabia sie zeby byly ladne...oczywiscie sa to delikatne obrobki. wiec w przypadku obudowy SP te pewnie byloby tak. i z pewnoscia udaloby sie odlac taka obudowe... pozneij trzeba ja jeszcze przygotowac do zlozenia - czyli obrobka - wiercenie otworow pod srubki.... wyeliminowanie niepotrzebnego plastiku itd itp.... najgorzej to jzu byloby z obudowa classicka - jest duza i pewnie ciezko bylyob odlac idealnie rowan obudowe.

btw jesli chodzi o obudowe do SP to predzej mozan kupic jakeigos grat na allegro i po prostu ja przemalowac, lub kupic w sklepie dealextreme bo sa po kilka dolarow zaledwie - dla jednej obudowy sie to po prostu nie opyla.. ale jakby tkos chcial odlac z 30 sztuk i sprzedawac..... za grosze .... to i pewnie oplacaloby sie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:37:49 »
Pajda a słuchaj miałbym pytanie. Czy podjąłbyś się zrobienia tych gumowych klawiszy Start i Select do DMG? Bo zapewne metoda podobna jak w przypadku krzyżaka, A i B, tylko materiał inny. Plus te gumowe klawisze Start i Select mają jakieś takie czarne elementy pod nimi. Jeżeli tak to ja bym reflektował na kolor czarny.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 08, 2011, 18:29:06 »
@pajda
Wiem że łatwiej kupić i malować :-) Pytam bo mam pewien projekt który już omawiałem z Antari, jest pewien wariant który występował we wszystkich edycjach GB przed SP, a wzwyż już nie było...udałoby Ci się odlać elementy przezroczyste? Nie ma ich nigdzie...dosłownie nigdzie, a widziałem już obudowy do SP chyba w każdym kolorze...ale kolor mnie nie interesuje :-) i wanna see it's guts :-)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 08, 2011, 18:46:17 »
Czyżby szykował nam się transparentny GB SP ? Jeżeli trafiłem , to już mi się podoba koncepcja :D

marlo92

  • Gość
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 08, 2011, 18:53:12 »
to by było coś hehe ;p

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 08, 2011, 19:00:10 »
Pomysł się zrodził w mojej głowie rok temu :-) zacząłęm szukać i nie znalazłem, spotkałem Was, gadałem kawał czasu z Antari'm o tym....i want it...podejmie sie ktoś?:-) chętnie coś takiego kupie i rozpromuje :P Mam jeszcze jeden projekt prócz tego...ale o tym kiedy indziej :-)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 08, 2011, 20:14:01 »
oczywiscie jest to mozliwe..... jest zywica prezroczysta... tak samo jak przyciski przezroczyste sa tak i obudowa.... jednakze trzeba oryginalna obudowe odpowiedni przygotowac... trzeba wiele elementow w srodku szlifowac zeby po odlaniu nowych elementow byly ladnie przezroczyste - oczywiscie jest to jak nabajbaridzje mozliwe... jednakze jak mowie - metoda jest banalna, ale trzeba kilka razy sprobowac zeby sie nauczyc i tyle.
Antari co do gumowych guzikow to neiwiem forma sama jest z gumy.... i ptoem zalewanei tego zywica ktora sama ebdize gumowa nie wiem cyz niezwaize sie z macierysta forma trzeba sprobowac.... a to czarne to nei wiem co to - ale jesli to cos ma przewodzic to nie da rady tego zrobic.... same przyciski mzoe i dalobysie odlac.... ale dorobienie tego czarnego szajsu od spodu to juz ciezka sprawa - bo to jakas masa ktorap rzewodzilaby.. a moze sie myle.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Zbiorowe zamówienie GBForever - wątek główny
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 08, 2011, 20:59:29 »
@pajda:

W każdym padzie jest ten czarny shit spod gumowych przycisków, więc można powycinać albo kupić na alledrogo.
Do niektórych konsol da sie dokupić zestaw gumek z wewnątrz pada/konsoli, tam też są te czarne cosie :-)