Autor Wątek: Bateria w Pokemon Yellow  (Przeczytany 2717 razy)

Offline miedzio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Bateria w Pokemon Yellow
« dnia: Czerwiec 13, 2016, 12:29:20 »
Witam

Mam mały problem.Nabyłem drogą kupna jakiś czas temu grę Pokemon Yellow w niemieckiej wersji językowej. Gdy ją kupowałem poprzedni właściciel miał save z 90 godzinami gry. Skasowałem save i zacząłem grać od początku. Pograłem 10 godzin i save padł. Pomyślałem "pewnie bateria". Postanowiłem ją wymienić. Zapoznałem się  poradnikami i do dzieła. W karcie była fabryczna bateria, więc trzeba było ją wyrwać. Wkładając nową baterie, postanowiłem nic nie lutować, tylko zakleić taśmą izolacyjną. Zaraz po wymienia save działał. Pograłem tak  30 minut[kilkukrotnie zapisując, wyjmując kart  konsoli itp.], po czym padł. Sprawdzałem na innej baterii , prostowałem blaszki trzymające baterię, próbowałem docisnąć i dalej nie działa. Czy mogło zepsuć się coś innego? Dodam jeszcze, ze bateria to GP cr2032. 

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Bateria w Pokemon Yellow
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2016, 12:59:44 »
Możliwe że traci kontakt co jakiś czas, i save'y się tracą. Najlepiej byłoby kupić baterię do lutowania i przylutować. Może być jeszcze kwestia styków. Ja kiedyś straciłem save'y, kiedy wyciągałem i wkładałem carta którego GB nie chciał odczytać.
Może coś uszkodziłeś w czasie "wyrywania" baterii?

Offline miedzio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Bateria w Pokemon Yellow
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2016, 13:23:56 »
Taką samą operacje zrobiłem na pirackim karcie do GBA i save działa ;/


Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Bateria w Pokemon Yellow
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2016, 14:05:49 »
Ok, ale jeżeli wyrywasz baterie i nową przyklejasz taśmą klejącą, to w tym akurat wypadku może gorzej chwycić, obudowa może być trochę większa, bateria może mieć więcej luzu i gonić itp.

Możesz spróbować położyć na baterie kawałek cienkiej gąbki czy czegoś takiego, żeby docisnąć baterię i jeszcze raz przejechać styki i baterię wódką czy innym izopropanolem.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Bateria w Pokemon Yellow
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2016, 14:43:53 »
Ja polecam kupić baterię ze stykami do lutowania. Można dostać na Allegro za dyszkę z wysyłką. Moim zdaniem nie warto bawić się w kombinacje z taśmą. Sam jak lutowałem baterię w moich silverach, to pierwszy raz w życiu miałem lutownicę w ręku, a mimo to baterię wymieniłem bez problemu i wszystko działa.

Offline miedzio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Bateria w Pokemon Yellow
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2016, 18:17:01 »
Dobra, pobawię się :)

Offline Mlodziany

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Rapuj rap
Odp: Bateria w Pokemon Yellow
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2016, 15:35:45 »
a podepne sie do rozmowy bo ciekawy temat ..moje pytanie brzmi ..znalazlem na strychu kartidz ,ktory zostal kupiony jako nowy po czym zostal przez przypadek zapomniany.lezal tak 10 lat...jak go znalazlem postanowilem pierwszy raz go odpalic.niestety save padl..mam pytanie czy warto go rozkrecać,odrywac ta stara baterie ,i chamsko zlutowac druga dzialajaca,czy zostawic go z taka rozladowana bateria.bo kartidz nie posiada ani jednej mikro ryski ,byl w konsoli 3razy.nawet pachnie tamtymi latami;)

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Bateria w Pokemon Yellow
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2016, 20:23:56 »
Odrywać nie warto. Za to odlutować i przylutować nową jak najbardziej. Ale do tego potrzebujesz lutownicy i bit-a do kartridżów. Jeśli nie masz w.w. to lepiej się za to nie zabieraj, bo możesz coś uszkodzić.