Autor Wątek: AGS-101  (Przeczytany 6292 razy)

Offline dzikitom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Miej wyje*ane a będzie Ci dane.
AGS-101
« dnia: Sierpień 26, 2016, 19:07:43 »
Witam
Dopiero zaczynam zabawę na tym forum(zmusił mnie do tego wypadek samochodowy),
i tak zauważyłem że bardzo ciężko dostać jest ekran AGS-101. Doszedłem do w wniosku że przecież istnieją firmy które produkują ekrany tego typu na zamówienie.

Czy ktoś orientował się jak wyglądałaby współpraca z taką firmą? może gdyby zrobili taki ekran to znalazło by się mnóstwo chętnych. osobiście wolę dać 100 czy nawet 200 zł polskiej firmie (i mieć jakąś gwarancję) niż płacić chociaż 50zł chińczykom.

Czy ktoś wie może jakie dokładnie parametry ma ekran o którym mówię? nie mogę znaleźć bardziej dokładnych informacji, a mógłbym napisać do kilku firm tym się zajmujących:)

jak szukam w internecie firm i informacji to takie ekrany kosztować mogły by koło 10-30$ co jest o niebo lepszą ceną niż te na ebay itp.
Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, źle wybrałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2016, 19:39:47 wysłana przez dzikitom »
Nie umiem pisać.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2016, 21:41:33 »
Ktoś się o to kiedyś orientował chyba (było wspominane na tym czy innym forum), i głównym problemem była konieczność zamówienia olbrzymiej ilości ekranów.
Z drugiej strony, patrząc na to jakim świętym Graalem jest ekran od AGS-101, to mogłoby się to nawet opłacić :)

Co do ekranu to podstawowe informację:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Game_Boy_Advance_SP

A co do bardziej zaawansowanych, to pewnie najlepiej byłoby wysłać im ekran z AGS-101, albo nawet AGS-001. Różnią się tylko backlightem.

Offline dzikitom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Miej wyje*ane a będzie Ci dane.
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2016, 21:46:56 »
nawet gdyby trzeba kupić 100 sztuk to nie jest zły interes patrząc na to że pewnie ich cena będzie ok. 40-80zł a u chińczyka trzeba dać ok 200.

no właśnie na wiki jest trochę mało informacji. przydały by się dokładniejsze specyfikacje, chyba faktycznie trzeba byłoby wysłać egzemplarz jako próbkę.
Nie umiem pisać.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2016, 22:02:38 »
Gdyby to była kwestia 100 sztuk, to już by te ekrany były zamówione :P

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2016, 23:59:24 »
Ciekawy pomysł. Osobiście raczej bym się na to nie pisał, bo swój egzemplarz posiadam, ale chętnie pokibicuję w realizacji ;)

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2016, 00:02:43 »
Kiriki-kun, ale dowiedzieć się nie zaszkodzi.
Dzikitom, jak masz takie chęci to ja Ci kibicuję i liczę na niską marżę w przyszłości ;) Ew. na współudział.

Offline dzikitom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Miej wyje*ane a będzie Ci dane.
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:16:02 »
Dlatego też proszę Was o pomoc w zdobyciu informacji na temat tego wyświetlacza. puki co mam tyle.

Cytuj
wyświetlacz LCD TFT o wielkości 2,9 cala może pomieścić 240x160 pikseli w kolorze 15-bitowym (32768 kolorów). Rozmiar wyświetlacza: 40.8 mm × 61.2 mm(całość:82x144.5x24.5 mm) Rozdzielczość: 240 × 160 pikseli.Ekran powinien być podświetlany od spodu oraz mieć możliwość 2 mocy podświetlenia. Taśma ma 32 lub 40 pin.



Czy jeszcze coś wam się nasuwa na myśl? dziś wyślę pierwsze zapytanie do jednej z firm zajmujących się takimi produktami.
Nie umiem pisać.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:37:17 »
Chyba sam pinout taśmy też jest ważny, prawda?

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:38:39 »
Taśma 32 lub 40 to jest po stronie zwykłego GBA. W SP chyba był jeden rodzaj taśmy.
Nie wydaje mi się również, żeby moc podświetlenia to była kwestia ekranu. Raczej napięcia jakie podamy na odpowiedni pin taśmy. Regulację trzeba będzie sobie zrobić we własnym zakresie jak ktoś będzie chciał, ale to nie problem - groszowe sprawy z ogólnodostępnych elementów.

Edit:
Chyba najlepiej byłoby zrobić tak jak Kiriki-kun pisał. Czyli wysłać firmie, która by się wstępnie zgodziła, całego AGS-001 i powiedzieć, że ekran ma być taki sam tylko z backlight-em. No chyba, że chcesz wyprodukować ekrany które nie będą potrzebowały tej "taśmy przejściówki". Wtedy trzeba by też wysłać AGB-001 i porządnie wytłumaczyć o co chodzi, zaznaczając, że ma być wyprowadzone zasilanie podświetlenia na kabelku. Ale to chyba bez sensu, bo trzeba by robić w dwóch wariantach (32 i 40 pin)...

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:50:29 »
Przejściówki aktualnie są jeszcze dostępne, więc zostałbym raczej przy standardowej taśmie.
Dzięki temu ekrany będą też pasować do AGS-101. A jeżeli udałoby się już załatwić ekrany, to załatwienia w ten sam sposób taśmy przejściówki to nie problem :P

Siła podświetlenia zależy tylko od napięcia jakie podamy, jest to całkowicie po stronie konsoli. Można by jeszcze powiedzieć na jakie napięcie działa backlight w AGS-101. Ja tego niestety nie wiem :)

@Igor,
pewnie że warto :) Piszę tylko że był ten temat już poruszany i z tego co kojarzę to była baaaaardzo droga inwestycja. Jakby nie patrzeć konieczne jest uruchomienie produkcji, w dodatku nie wiem czy jakieś prawa patentowe się nie wpierniczą.
Z drugiej strony wtedy ktoś gadał z chińczykami którzy produkują olbrzymie ilości. Mniejsza polska firma może mieć mniejszą minimalną ilość zamówienia.
Jeszcze co do ceny, to żeby to miało sens ekran musiałby kosztować do 100 zł.

Offline dzikitom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Miej wyje*ane a będzie Ci dane.
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2016, 11:47:01 »
W gdańsku jest taka firma lecz nie po drodze mi tam z poznania i z złamanym kręgosłupem ;) Może ktoś mieszka w poblizu i jest w stanie pokazać im taki wyświetlacz? oraz podzielić się informacjami jakie przekażą.
http://www.unisystem.pl/lokalizacja

Znalazłem taką stronę, dużo tam piszą o programowaniu GBA i o lcd ale nie wiem czy to przydatne informacje.
Cytuj
http://problemkaputt.de/gbatek.htm#gbalcdvideocontroller

takie same informacje znalazłem na innej stronie lecz w pliku pdf.

a może ma ktoś na wierzchu taki ekran i zobaczy czy gdzieś jest napisany jakiś numer fabryczny albo cokolwiek? może pod tą blaszaną osłoną będzie.
Faktycznie trzeba by wiedzieć który pin czym jest, większość tych które oglądam ma ok 18 pinów


znalazłem taką specyfikację ale nie zgadza się właśnie liczba pinów.
http://www.compart.pl/Portals/0/pdf/lcd/hantronix/s240gs16-1.pdf
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2016, 12:13:52 wysłana przez dzikitom »
Nie umiem pisać.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2016, 17:27:36 »
A ekrany/podświetlenie z tych Gamebox'ów (coś jak GB Boy Colour tylko w wersji Advance SP) nie przeszłyby?
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2016, 18:10:46 »
Też o tym myślałem, ale pewnie zupełnie inna taśma tak jak w GB Boy...
Ktoś musiałby takiego kupić, rozebrać i zobaczyć.
Tak poza tym to one są dosyć drogie... Nie wiem czy wybebeszanie takiego byłoby opłacalne... Chyba, że (jeśli okazało by się, że pasują) ktoś dogadałby się z producentem tych podróbek i kupił same ekrany...

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2016, 19:17:13 »
@dzikitom Mam nadzieje że rdzeń kręgowy cały

Podejrzewam, że ekrany w tych GB Boyach itp. są tak trwałe jak chińskie części do mojego komara. Fajka wytrzymała 3 dni, a dziś po wycieczce do sąsiada i z powrotem i rundce na podwórku(nawet nw czy kilometr zrobiłem) chyba pękły pierścienie:(

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2016, 21:12:00 »
Ktoś już o tych chińskich klonach pisał, i z tego co kojarzę to się nie nadają.

Na razie trzeba wysłać zapytanie do firmy co w ogóle myślą o takim zamówieniu, jaka jest minimalna liczba sztuk i co potrzebują wiedzieć. Na razie nie ma sensu nigdzie jeździć, tylko wysłać krótkiego maila.

Firma którą podałeś zajmuje się sprzedażą ekranów, trzeba by uderzyć do któregoś z ich producentów, a to już są zagraniczne firmy.

Ok, trochę pogrzebałem i znalazłem:

Codico - firma niemiecka ale jest dystrybutor w Polsce, do którego można zagadać:
http://www.payda.krakow.pl/kontakt.html

Elatec - kolejna zagraniczna firma z oddziałem w Polsce.
http://www.cylex.pl/reviews/viewcompanywebsite.aspx?firmaName=elatec-poland+sp.+z+o.o.&companyId=10337864
W internecie można też znaleźć adres w Krakowie:
Elatec-Poland Sp. z o.o.
Josepha Conrada 63
31-357 Kraków
Nie mam pojęcia który lepszy

Epiled - szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy siedzą w produkcji ekranów, ale branża na pewno pokrewna
http://www.epiled.com/pl/kontakt

OEM Electronics - Ci już chyba zajmują się stricte wykonywaniem ekranów pod zamówienie:
http://www.oemelectronics.pl/kontakt/adres-i-dojazd/

« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2016, 22:20:05 wysłana przez Kiriki-kun »

Offline dzikitom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Miej wyje*ane a będzie Ci dane.
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2016, 08:49:25 »
@dzikitom Mam nadzieje że rdzeń kręgowy cały

Cały na szczęście ale na parę miesięcy jestem wykluczony z aktywności fizycznych.


Dobrze to jak tylko formułuję jakieś zapytanie w zgrabne słownictwo to wyślę je do firm które znalazłeś i tamtej co ja wyszukałem ;) zobaczymy czy coś z tego będzie :)

W AGS-101 jest ten zonk że ma bardzo niestandardową rozdzielczość, 240x160 jest bardzo mało spotykana (przynajmniej w gotowych ofertach) widziałem tylko kilka modeli o tej rozdzielczości i z reguły monochromatyczne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 14:48:40 wysłana przez dzikitom »
Nie umiem pisać.

Offline dzikitom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Miej wyje*ane a będzie Ci dane.
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2016, 14:44:27 »
https://gbatemp.net/threads/gba-backlight-agb-001.328487/page-5


W jednym z postów są opisane konkretne piny na taśmie tylko teraz nie wiem który mógłbym podać w informacji dla produkcji i czy w ogóle są one pomocne. wydaje mi się że to pierwsze w wersji 40 pin

https://world.taobao.com/item/19467368395.htm?fromSite=main&spm=a1z10.1.w4.26.rbG7un

tu jest dostępny wyświetlacz w cenie 26zł tylko nie umiem japońskiego żeby zamówić, :D trochę się pobawię może się uda. doszedłem do płacenia i pokazało  ¥ 666.60  i na ich przeliczanie to ok 100$$ XD nie ryzykuje takiego siana.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 15:49:41 wysłana przez dzikitom »
Nie umiem pisać.

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2016, 19:19:53 »
Moim zdaniem te drugie na 34 pin.
Te pierwsze są ważne jak chcesz dłubać takiego pająka, ale to bez sensu bo taśmy przejściówki są dostępne.
Inaczej mówiąc ta pierwsza rozpiska tyczy się ABG-001, a druga AGS-101. Nas interesuje wyprodukowanie ekranu do AGS-101.

Edit: Ale ta pierwsza rozpiska bardzo by się przydała gdyby chcieć dopasować ekran z innego sprzętu :) Wtedy albo taki pająk, albo zamówić gdzieś nowe taśmy przejściówki. To już byłoby dużo łatwiejsze i tańsze.

Offline dzikitom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Miej wyje*ane a będzie Ci dane.
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:40:04 »
Wiadomości poszły w świat :) teraz trzeba czekać ;)
Nie umiem pisać.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: AGS-101
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 28, 2016, 22:32:06 »
Kiedyś gdzieś w odmętach internetu czytałem wpis gościa, który miał taki sam pomysł. Zwrócił się od razu do Chińczyków, ale minimalne zamówienie, gdzie opłacało im się uruchamiać taśmy produkcyjne, szło w tysiącach sztuk, więc na pomyśle się skończyło.