Autor Wątek: PlayStation 4  (Przeczytany 2473 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
PlayStation 4
« dnia: Luty 21, 2013, 14:30:58 »
Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie założył tego tematu. ;) PS4 oficjalnie zapowiedziane, tutaj garść ciekawostek:
http://arhn.eu/2013/02/playstation-4-punktach/
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2013, 16:46:24 »
Hm, może się wypowiem,
oglądałem tę prezentację o północy 20/21 lutego, nie urywam że trochu głupio że dnia następnego miałem pare testów i to jeszcze wcześnie, więc przynajmniej spodziewałem się ukazania konsoli. [2 godziny poszły!] Ujrzałem jednakże pad'a [DS4 oczywiście] no i powiem że z przodu - wygląda marnie. Jak go się trzyma w dłoni to jest znośnie, a od innych kątów  patrzeć - fajny. Szkoda mi trochę tego że nie ma już tradycyjnych dosłownie klawiszy START /  SELECT, ale cóż, taki już rozwój. Wstawienie do pad'a sensorka - fajny pomysł.

Może teraz coś o konsoli, może jej nie widziałem, jednakże specyfikacja jej... o.o... no dobra, spodziewałem się większego ram'u. Jak wychodziły next-gen'y to zazwyczaj w chwili wyjścia, komputer nie mógł sięgnąć tejże konsoli. Ale to może tylko moje przekomarzania, może dawniej też tak było, ale ni zauważyłem.
Takie szybkie porównanie tych konsol (PS3 vs PS4) - jednakże z góry piszę że po prezentacji gier cały czas myślałem "a czy PS3 tego by nie udźwignęło?"... ale jednak:

PS3 specyfikacja:
CPU: IBM Cell - 3.2 GHz
RAM: 256.0 MB XDR DRAM
GPU: 256.0 MB GDDR3 SDRAM

PS4 specyfikacja [przynajmniej tak jak zapowiadali]:
CPU: 4x Dual-Core AMD64 "Bulldozer" (8 RDZENIOWY!) 1.6 GHz
RAM: 8GB DDR3
GPU: 2.2 GB AMD R10xx 800MHz


Trochu wkurza mnie to że bawią się w AMD ^ ^"...

A, i na koniec, mam nadzieję że design PS4 będzie naprawdę taki - że jak spojrzysz to jak na PSX'a w 1994 roku, albo PS3 w 2006tym. Bo nie kryję urazy, że design np. Xbox'a 360 "first/fat" - NIE podoba mi się. Natomiast PS3 FAT - w sumie najbardziej mi się podoba z już 3 dostępnych modeli.

Może moja opinia coś da, a może nie : p


@@EDIT
aa właśnie... wydaje mi się [albo nie] że analogi w padzie zostały zrobione na wzór DualAnalog'a ; p
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2013, 00:02:01 wysłana przez Ostry96 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2013, 16:53:30 »
Fajnie, że został pad. Czyli jednak jeszcze w tej generacji będzie można grać w bijatyki na poważnie. Nie oglądałem całej prezentacji, tylko fragmentami. Co ciekawe trafiłem na ten, w którym był jakieś tablice porównujące nośniki gier na przestrzeni lat - kartridże, płyty DVD, Blueray. Później usłyszałem dość długi monolog na temat tego, że większość gier będzie można sprawdzić na PSN a kupić tylko te które nam się spodobają. Płać za to co kochasz czy coś w tym guście. Czyżby Sony chciało się przerzucić całkowicie na cyfrową dystrybucję?

Offline trawis1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2013, 18:28:11 »
to bardzo prawdopodobne.. ale moim skromnym zdaniem strzał w stopę. fizyczny nośnik (czy to cart czy płyta) zawsze wygląda lepiej w kolekcji niż lista na ekranie.. z resztą.. wszyscy tutaj dokładnie wiedzą o co chodzi ;)
Ja mimo że nie jestem kolekcjonerem i ps2 miałem przerobione to mam w oryginale takie tytuły jak tekken5, God of War 1 i 2, Ico i Shadow of the Collosus. Z tego powodu długo szukałem dobrej ps3 fat 60gb.
tak czy inaczej.. jeśli Sony pozbawi ps4 fizycznych nośników na rzecz wygodniejszego (i łatwiejszego do kontrolowania) kupowania gier przez sieć, będzie to niemiła niespodzianka... nad którą i tak wszyscy po paru latach przejdą do porządku dziennego ;/

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2013, 20:05:43 »
To i jak trochę się podzielę moimi opiniami.
Na wstępie przy ogłoszeniu następcy PS3 zadałem sobie pytanie - po co ? No właśnie. Być może taka reakcja jest spowodowana tym, że ja jeszcze żyję starym sprzętem (czyt. PS2, GB czy DC) i nie wiem do końca jak sprawa ma się aktualnie... Według mnie, obecna generacja czyli siódma trzyma się jeszcze dobrze. Nie tak dawno wszyły nowinki jak Kinect czy konkurencyjny PS Move, grafika dalej trzyma się na dobrym poziomie, a wyjście nowych wersji konsol (PS3 Slim, super slim czy XBox 360) jeszcze to potwierdzały. Żyłem w przekonaniu, że to za wcześnie no ale nie do końca. Zdecydowanie lepiej tutaj miał się Microsoft, który nauczony swoimi błędami przy pierwszym XBoxie sprawił, że 360 było bardzo dobre. Inaczej miało Sony, któremu nie do końca się powiodło. PS3 przede wszystkim było skomplikowane w programowaniu co odbiło się na doznaniach płynących z grania czyli oprawie audiowizualnej - PS3 miało gorszą grafikę niż konkurencyjny XBox. To trochę dziwne, bo przecież teoretycznie jest mocniejszy od konsoli zielonych... Tak, to prawda, ale jego architektura jest zbyt skomplikowana by można było wykorzystać jego maksymalną moc. Faktyczne możliwości konsoli Sony można ujrzeć tylko na tzw. exclusivach. W tytułach multiplatformowych przoduje Xbox (choć nieznacznie). Dobra, ale nie liczy się grafika, prawda ? No tak...
Bo wiecie, ja mam takie odczucie, że PS4 jest tym, czego Sony nie zrobiło w poprzedniej generacji. Zrobiło wygodniejszą architekturę, wprowadziło kilka udogodnień, ale ja ciągle mam to wrażenie, że to lepsza edycja PS3 - edycja z poprawionymi błędami. Nie jestem jakimś tam fanbojem Microsoftu - jestem neutralny, bo lubię obydwie marki, ale dla mnie to tak wygląda - PS4 jest tą fajniejszą stroną PS3. Dla mnie, obecna generacja mogłaby jeszcze trochę pociągnąć, bo ma się dobrze, a widać to po XBoxie, któremu niczego wielkiego nie brakuje (no może więcej gier na wyłączność ;))

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2013, 20:07:56 »
Najbardziej w premierze PS4 podoba mi się to, że stanieje PS3 ;)
Może zaszaleję i sobie kiedyś kupię.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2013, 00:10:52 »
Co do wypowiedzi mattek'a - co do pytania "po co"...
jak dla mnie - PS3 jest już na dziś dość... słabe. Ostatnio znalazłem porównanie Crysis'a 3 na PS3 i PC... mimo że w Crysis'a 2 świetnie mi się grało na PS'ie, nie ukrywam że 3'kę ze względu na po prostu wgląd, grałbym na PC'cie. Zaraz ktoś mi napisze że grafika się nie liczy - może i tak [ba, w końcu wyznaję tę zasadę], ale pod tym względem jestem uparty, tzn. co do starszych generacji, no to mnie wygląd faktycznie NIE obchodzi (no dobra, NFS Porsche na PSX'ie mi się nie podoba). Jednakże przez fakt że dziś wielu ludu uważa że dzisiejsze czasy są maxem [trudno powiedzieć pod jakim względem] to ten max chce mieć... ale i tak chce Black Ops'a II na WiiU ^ ^...
A co do "poprawionej wersji PS3" - można tak nazwać... w końcu design loga się nie zmienił x].


Takie pytanie jeszcze jedno, bo pisząc o WiiU się przypomniało...

KIEDY - W KOŃCU - BĘDZIE - WIIU - W POLSCE!?

Albo ja ślepy albo go nie ma. Są pełno gier w np. Saturnie, a konsoli nie ma. Nawet nie zdziwiłbym się gdyby po prostu jej nie wystawili na widok (w końcu Wii mimo że dział poświęcony jej grom jest - konsoli samej na widoku ni ma). Ale WiiU NIGDZIE nie mogę znaleźć :c
<A pamiętam że miało być w... grudniu czy nawet w listopadzie? Ale coś ni tak poszło>


@Do dołu
hmm... połączenie PS Vita'y i PS3/PS4... skądś to chyba znam...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2013, 11:24:06 wysłana przez Ostry96 »

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2013, 08:29:16 »
A właśnie a'propos Wii U. Sony jak "ujrzało" konkurencyjną konsole Wielkiego N pomyślało o tym żeby zrobić na przekór Wielkiemu N i zrobić własną konsole nowej gen.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2013, 15:14:52 »
WiiU nie jest konkurencją dla Playstation bo ma kompletnie innych odbiorców. Do tego o tym, że nowa generacja będzie wchodzić, wiedzieli (i mieli nadzieję) już wszyscy. Ja z zakupem poczekam trochę, ponieważ mam jeszcze sporo tytułów na ps3 do ogrania, nie mówiąc o ps2 na którego już skończyłem kolekcjonować gry.
No i ja nadal uważam, że Wii bardziej pasowało do wcześniejszej generacji i tylko wprowadzało kontrolery ruchowe.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2013, 19:38:59 »
Jestem zdziwiony, że nic nie słychać o kontrolerze-tablecie jak w Wii U. Nie bierzecie mnie teraz za wielkiego fanboja, ale naprawdę, po tym co konkurencja pokazywała wcześniej, wiecznie "zapożyczając" pomysły od Nintendo można się tego spodziewać. Nie mówcie że nie. Tym razem jednak widocznie tablet wydał się Sony pomysłem zbyt ryzykownym - nie widzą w nim zapewne wielkiej rewolucji, nie chcą ryzykować jak Nintendo. Ciekawe. Redesign pada trochę śmieszny. Po co usuwać znane i lubiane start/select [pierwszy raz użyte w konsoli Nintendo]? Czy ktoś sie na nie skarży? Ale to się jeszcze może zmienić. Pamiętacie "boomerang" do PS3? ... Ta cała chmura, wielkie połączenie... To też do mnie nie przemawia. No i na koniec, to czego się spodziewałem przede wszystkim - BOOM graficzny. No qrde, ok, imponujące możliwości, ale to wygląda jak podstawowa broń. Dla mnie - nic się nie zmienia. Podejście to samo.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2013, 21:52:25 »
No a w przypadku Nintendo coś się zmienia? Wiecznie ta sama innowacja i klapki na oczach w przypadku pewnych usług sieciowych (via gry z e-shopu przypisane do konsoli, pre-instalowane na konsolach, czy wersja trial zamiast demo). Już nie wspominając o przeciętnych możliwościach technicznych maszyn z ich stajni. Na odchodne pozostawiam kwestie rezydentury koncernu w naszym kraju. Nic się nie zmienia. Nawiązując do posta Ostrego - Wii U miało być w PL na premierze. Na parę dni przed okazało się, że jednak nie będzie i wybuchła afera. Dystrybutor marki został zdegradowany i obecnie sytuacja wygląda jak wygląda. W Saturnach i Media Markt'ach są wystawione gry na Wii U, ale samych konsol nie uświadczysz nigdzie. Możesz sobie kupić i postawić na stoliku. Wszystkie konsole jakie znajdują się w PL pochodzą z zagranicznej dystrybucji, nawet polskie internetowe sklepy sprowadzają towar z UK, czy Niemiec. Wii U jest w Polsce GARSTKA. To konsola ultra niszowa i tylko dla wybrańców. Poprawka, tu się zmieniło, ale na gorsze.

U Sony podoba mi się, że mają na tyle pokory, żeby uczyć się od lepszych - pod względem ekonomicznym - od siebie. Nintendo wychodząc z pozycji lidera branży dyktuje nowe trendy, a Sony potrafi je odczytać i wyciągnąć coś dla siebie. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, gdyż benchmarking przyniósł już wiele dobrego w naszej branży (choćby Konami i Castlevania). Życzyłbym sobie, żeby Nintendo nauczyło się także wyciągać pewne wnioski np. z błędów popełnionych przez konkurencję. Póki co, mamy tu rozpieszczone dziecko w kapeluszu z czerwonym M, które uważa, że wie lepiej co jest dobre dla graczy od nich samych. Na emocjach fanboy'ów Nina może sobie grać do woli, ale ja tego nie kupuję i wymagam więcej.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: PlayStation 4
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 24, 2013, 01:04:40 »
Imho to była najgorsza konferencja Sony jaką widziałem. Nie pokazali absolutnie nic oszałamiającego czym mogliby mnie kupić a cały show miał iście smutny przekaz. Większe nastawienie na Gracza? Litości. Czy pytali się w ogóle co skłoni Gracza do zakupu konsoli? Może garstka portów i dwa exclusive'y (btw. Knack - jeśli ta pokraczna platformówka jest pokazowym tytułem od jednego z projektantów nowej konsoli Sony to najzwyczajniej nie przemawia do mnie). Może cudowny, nowy serwis Gaikai, dzięki któremu nie będzie można transferować cyfrowego kontentu zakupionego z PSN (gry z PS3 trzeba będzię kupić ponownie aby zagrać w nie na PS4). Może brak wstecznej komatybilności? Share button jest też kolejnym wspaniałym krokiem naprzód dzięki któremu miliony graczy zaleją świat letsplay'ami, fotkami i osiągnięciami używając Ustream'u powalającego szybkością i jakością niczym live stream konferencji Sony. Do tego dochodzą zakulisowe rozmowy publikowane po konferncji gdzie wspomina się o blokowaniu używanych gier (ponoć nie będzie to zależało od Sony a od samego developera), erze facebook'a, upadku gier z trybem single player, płatnym online i innych z punktu widzenia Gracza dramatycznych zmianach (unikano tych tematów na samej konferencji...). Jak dla mnie to kopniak w zadek i jeśli tak ma wyglądać nowa generacja to wreszcie znajdę czas by ograć retro zbiory.

P.S. Gdzie podział się The Last Guardian? Przede wszystkim dla tej pozycji kupiłem PS3.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 11:02:28 wysłana przez stormek »