Autor Wątek: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS  (Przeczytany 17002 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [2DS] 2DS: okrojony 3DS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:01:12 »
Wait, what?!
Wygląda jak jakaś fanowska wersja portable, którejś ze stacjonarnych konsol.

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:05:10 »
ale to brzydkie, chyba najgorszy design konsoli nintendo...

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:09:39 »
Dokładnie. Po prostu nie wierzę. A przynajmniej nie wierzyłem do czasu, gdy nie ujrzałem filmiku od Nintendo. Nosz, tragedia. Wygląda okropnie, akurat tu chyba każdy się zgodzi. A reklamowanie go sloganem "2DS brings fun everywhere you go" jest co najmniej śmieszne. Tak, jakby oryginalne 3DS'y były mniej przenośne. Nawet XL'ka po złożeniu zajmuje mniej miejsca. Normalnie chyba mnie sczyści. Wieko do trumny zamyka brak drugiego circle pad'a. Wyobraźcie sobie "2DS CPP" :P

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:24:24 »
Oglądając, mła reakcja obrazkowo:

wiem wiem, ściągnięte.


cóż... zgodzę się z wypowiedzią matteka, jak "fanowska wersja" ale bym powiedział stacjonarnej wersji przenośnej konsoli. Chcę wiedzieć, czemu Nintendo chce to zrobić. Zazwyczaj jak wielki N zrobi coś... no coś w tym rodzaju to zazwyczaj zapowiada się, jest hitem! Z trudem bym zrozumiał, gdyby to było wielkości np. złożonego 3DS'a XL, no ale coś co jest... większe niż pierwotny model?
Nintendo, mój wzorze! Dlaczego!? albo jak to pewien komentarz z IGN ,,whats wrong with the 3DS?"

@@aa, dodam
Ale mimo wszystko, jeśli to oficjalnie wydadzą... qźw, pewnie i tak to kupie, przez to logo w dawniej czerwonawej ramce ... :F

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:44:56 »
Dziwne i fajne jednocześnie :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Madej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2013, 18:55:08 »
Jeżeli wyjdzie to kupię chociaż z sentymentu do Ninny.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2013, 19:20:53 »
Beznadzieja do kwadratu. Dodatkowego analoga nie dorzucili, mobilność prawie zerowa. Design tego dziadostwa nawiązuje chyba najbardziej do kalkulatora, ale nie dziwie się skoro adresowany jest do dzieci w wieku do 7 lat ...

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2013, 19:25:21 »
Zamiast bawić się w takie potworki lepiej, żeby wskrzesili markę GameBoy. Jeśli wrzuciliby do tego sensowny hardware to sądzę, że na fali sentymentu starych wyjadaczy sprzedawały by się te nowe grajchłopki jak ciepłe bułeczki, a 2DS? Totalna pomyłka.

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2013, 19:31:41 »

:D
Dajcie mi tu jeszcze slot do gierek z gba i kupuję :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2013, 19:44:23 »
A o czym to ja mówiłem już od jakiegoś czasu? Nintendo to już nie ten sam koncern co kiedyś. Źle się dzieje z polityką tej firmy, a takie potworki są tego najlepszym przykładem. Ludzie... co to jest? 3D jednak nie jest epokowym wynalazkiem i trzeba wypuszczać konsole bez 3D? Och... Wiadomo fanboy'e i tak kupią ale kurde dla zdrowo, rozsądnie myślącego człowieka to jest o klasę niższy sprzęt w stosunku do dawnych wytworów Nintendo. Designersko to mi przypomina jakiś blat z klawiszami. Nie wiem, może w praktyce wygodne ale moje oczy zostały zgwałcone wyglądem tego czegoś...

Dalej brakuje drugiej gałki analogowej, nie do końca ogarniam jak to trzymać, a wielkość całego urządzenia pozostawię bez komentarza. O tempora, o mores...

EDIT. Jedyny plus jaki dostrzegam to świetnie zrobione napisy na konsoli, rozwiązali problem ze ścierającymi się nadrukami. Konsola może być dość wytrzymała skoro jest adresowana do młodszej publiki, będzie można nią rzucać z 4 piętra itp. Ale tego wyglądu nie jestem w stanie wybaczyć...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2013, 19:51:53 wysłana przez Antari »

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2013, 19:58:31 »
Według mnie Nintendo od początku ery Di-eSowej zaczęło robić słabe konsole na których można było pograć w gry typu 50-ta odsłona przygód Mario, 25-ta odsłona przygód Linka, 30-ta odsłona przygód Kirby'ego,  (...)-ta odsłona przygód...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:07:29 »
W EU będzie dla odmiany biały model, można go zobaczyć tutaj.

http://www.flickr.com/photos/25792657@N00/sets/72157635268817009/

Biało-czerwony kolor go ratuje (barwy narodowe PL) ale dalej obstaję, że jest dość paskudny i daleko mu do sprzętu, którym można się niezdrowo podniecać. Nina po prostu za bardzo zaczęła być wierna pewnym nietrafionym decyzjom (via brak drugiego analoga) i brnie w nie bez końca, zmierzając ku upadkowi. Jestem niepocieszony, bo po takim newsie zazwyczaj oczekuję handhelda na poziomie do jakiego przyzwyczaił nas koncern w latach 1989-2001. Jestem rozczarowany, bo fajnie byłoby przeczytać, że dalej produkują coś ciekawego i wartego przyszłej inwestycji.   

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:25:09 »
W EU będzie dla odmiany biały model, można go zobaczyć tutaj.

http://www.flickr.com/photos/25792657@N00/sets/72157635268817009/

Biało-czerwony kolor go ratuje (barwy narodowe PL) ale dalej obstaję, że jest dość paskudny i daleko mu do sprzętu, którym można się niezdrowo podniecać.
Moim zdaniem właśnie ten biało-czerwony wygląda obrzydliwie, czarno-czerwony design podobny do tego z Wii Mini wypada tutaj o niebo lepiej.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:48:49 »
To już kwestia gustu widocznie. Biała konsola w moich oczach wygląda niczym z marmuru :D Taka figura do podziwiania, bo inna sprawa, że każdy z obecnie produkowanych sprzętów przez Nintendo w tym kolorze brudzi się na potęgę. Chyba, że gra się w rękawiczkach :)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:57:28 »
Hm... tak dłużej myśląc, "analizując" strony wielkiego N... dochodzę do wniosku, że jeśli to będzie mieć mocną, bardzo mocą konstrukcję - kierując to do małolatków, to to będzie - dobre!
Ile to razy widziałem "problemy" z zawiasami u młodziaczków głównie w DS Lite, no ale wiadomo jak 7dmio, 6cio [...] -latki traktują te biedne urządzenia. Ktoś mi zarzuci że to mało "kieszeniowe", a ja powiem że jeszcze raz - skoro to jest nastawione do małolatów - to do kieszeni takowych się nawet i 3DS nie zmieści. Nie wiem czy ktokolwiek zrozumie moją ideę ^_^".
Ode mnie - duże pozytywne życzenia dla Nintendo!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2013, 21:34:37 »
Tak i dlatego jedna z dwóch wersji konsoli w Europie jest w kolorze porcelanowo-białym. Jeżeli to ten sam materiał, co spód od GamePada w Wii U, to rysuje się i brudzi od samego stawiania na czystym stole... idealne dla dzieciaków przesiadujących w lecie w piaskownicy/błocie xD No a co z rysującym się ekranem. DSy pozwoliły nam zapomnieć o tym mankamencie z uwagi na posiadany przez nie zawias. Czyżby do łask powróciły zamienne Screen Protectory?

Nie wiem. Nie podoba mi się idea segmentacji rynku, kierowania określonych produktów specjalnie dla danej grupy docelowej. Teraz starzy i młodzi, a później czarni i biali, dla chłopców i dziewczynek? W teorii konsola dla dzieci działa, ale w praktyce mówię temu zagraniu stanowcze nie. Zresztą to samo tylko w drugą stronę forsował DSi XL. Nie wiem czy pamiętacie, ale z założenia miała to być konsola dla starszych ludzi, którzy nie widzą na małym ekraniku DSi/DS lite. Nawet kolorystyka nawiązywała do odbiorcy 60+. Kolor wina i czarny. Później okazało się, że konsola średnio się sprzedaje, więc wypuścili ją w kolorach pastelowych.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:21:23 »
Ja uczucia mam mieszane, bo samo posuniecie jest nieglupie (cena, target, zblizajace sie Pokemony X/Y), ale sprzet wyglada okropnie (mogli zaszalec i pokusic sie o cos w stylu Game Boya Classica, fani retro jedliby z reki). Jedna zaleta 2DSa jest jednak niezaprzeczalna: Keitaro nie bedzie mogl pisac o lamiacych sie zawiasach tej konsoli. ;D

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:23:55 »
Obstawiam powtórkę z rozrywki:

Offline kubaswistak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [2DS] 2DS czyli okrojony 3DS
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:55:39 »
2DS moze byc wygodny jak stare dobre GBA
Co do ich 3d w konsolach , to dostali po ryju bo to nie ich pomysl i koles z Sony wyrwal od nich kupe hajsu