Autor Wątek: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)  (Przeczytany 10091 razy)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nintendo zapowiedziało konsolę Classic Mini z 30 grami z NES-a
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 13, 2016, 12:02:44 »
Ja tam dopiero w Październiku zamówię i zapłacę. Teraz wydaje mi się, że sprzedawca mógłby "zapomnieć" hehe. Jak dla mnie jest to genialne rozwiązanie, bo kiedyś chciałem NESa, ale ceny lepszych gier wykraczały poza moją kieszeń, a tak mam wszystko jak na tacy :) czekać tylko aż takie coś ze SNESem wyjdzie.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Nintendo Classic Mini ZŁAMANY
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2017, 14:29:28 »
Minęło 120 dni od ostatniej wiadomości.

Od tego czasu w tym tygodniu pojawiło się to:
https://gbatemp.net/threads/hakchi2-nes-mini-very-simple-pimp-tool.456256/

Czyli... złamano zabezpieczenia NES'a mini, dzięki czemu możemy teraz wgrać romy do konsoli~!

Z jednej strony, moja anty-piracka natura się odzywa, z drugiej strony, moje legalnie zgrane gry z kartridży będę mógł wgrać :F... I w końcu pogram w Contrę (jedynkę) na tym ^ ^~

Ale najpierw muszę gdzieś dorwać NES'a mini... bo cholera, nie jest to łatwe, zwłaszcza w Polsce ._.

A co Wy o tym sądzicie? Czy cena NES mini wzrośnie? Czy dzięki temu NES mini będzie teraz jeszcze bardziej pożądany? W naszym pięknym anty-pirackim kraju takie PSP czy nawet PSX sprzedawał się świetnie... bo łatwo było je przerobić.

Na wszelki wypadek w załączniku dodam i program, jak i stronę zapisaną do PDF'a. Może zniknie, może nie~.
Wgrywanie do NES mini.zip
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2017, 14:36:06 wysłana przez Ostry96 »

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Nintendo Classic Mini ZŁAMANY
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2017, 15:45:33 »
Ale najpierw muszę gdzieś dorwać NES'a mini... bo cholera, nie jest to łatwe, zwłaszcza w Polsce ._.

W Polsce jak dla mnie dostępność ogromna😉
Po 400zl można spokojnie na olx dostać.
Mieszkam w Norwegii a tutaj taniej jak 600-700zl nie kupisz😒

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2017, 16:25:31 »
Myślę że większość osób kupiła NESa mini, żeby się nie bawić z tym. Gdyby chcieli kombinować, to używali by zwykłego emulatora.

Swoja drogą NES mini cieszy się zaskakująco dużą popularnością na forum, gdzie emulatory w każdej formie są piętnowane :)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Classic Mini ZŁAMANY
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2017, 18:10:57 »
Ale najpierw muszę gdzieś dorwać NES'a mini... bo cholera, nie jest to łatwe, zwłaszcza w Polsce ._.

W Polsce jak dla mnie dostępność ogromna😉
Po 400zl można spokojnie na olx dostać.
Mieszkam w Norwegii a tutaj taniej jak 600-700zl nie kupisz😒

To znaczy, chciałem napisać, że chciałbym dorwać NES'a mini, ale w cenie takiej, jak reklamowało samo Nintendo, czyli tak do 300zł... :L
Cały czas śledzę stronę konsoleigry.pl - którą przy okazji polecę, ale no. Zapisałem, by strona mnie poinformowała, kiedy produkt będzie dostępny, ale ilekroć przychodzi ten czas, nawet po pięciu minutach, konsola już jest niedostępna.

Myślę że większość osób kupiła NESa mini, żeby się nie bawić z tym. Gdyby chcieli kombinować, to używali by zwykłego emulatora.
I to jest prawda. Sam bym chciał mieć NES'a mini z uwagi na to, że będę mógł go brać do znajomych i już ciupać bez żonglowania nośnikami. Tak do teraz mam z Wii~. Natomiast jakbym dorwał tego Mini, to nie darowaliby mi, gdyby nie pojawiła się na nim Contra. Super Contrę lubię, ale jednak sentyment domaga się poprzedniej części :).

A co do jeszcze emulacji - tu w zabawce Wielkiego N emulacja jest o tyle dobra, że jest... bardzo dobra x]
Na Arhn.eu był poruszany wątek o porównaniu z produktami współczesnymi Segi... albo raczej AtGames - sam posiadam przenośne dwie konsolki tej firmy i... ehh... no właśnie :c.
I co do piętnowania w każdej formie - ja mam tylko zgryz do emulatorów na komputerku. Na konsolach wręcz przeciwnie. W końcu mam parenaście gier z NES'a czy Mega Drive'a na 2DSie <3.

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2017, 19:00:05 »
Hej panie derposiadarennajlepszensprzenten. Łap linka do olxa z nesem classiciem za 300 zł.
https://www.olx.pl/i2/oferta/nintendo-classic-mini-nes-CID99-IDjBNCz.html#:43f58884c8

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2017, 20:08:29 »
Hej panie derposiadarennajlepszensprzenten. Łap linka do olxa z nesem classiciem za 300 zł.
https://www.olx.pl/i2/oferta/nintendo-classic-mini-nes-CID99-IDjBNCz.html#:43f58884c8

... ktoś widział to wideooo xLL
OLX i poza moim miastem... Słabo. Wolę jednak poczekać na ofertę ze sklepu itd~.

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2017, 21:18:39 »
Po allegro zaczęły już krążyć przerobione xd
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6690011460
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2017, 21:29:55 wysłana przez stasiek19 »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:14:00 »
Widywałem po trzy stówki... jak się znowu pojawi to po wypłacie kupię :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline FantasManis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2017, 13:47:45 »
Mi się udało dorwać 2 nowe sztuki w cenie poniżej 300 zł. Nie było łatwo, chociaż miałem preordery.

Polecam konsolkę - bardzo fajny kawałek sprzętu dla ludzi, którzy chcą przede wszystkim pograć. Z drugiej strony obawiam się, że przez małą liczbę wypuszczonych sztuk cena będzie nadal wysoka, a w przyszłości będzie tylko wyższa. I konsolka będzie miała status kolekcjonerski. Oj słabo się Nintendo spisało, słabo. Padów wciąż nie ma.

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 29, 2017, 15:38:48 »
O pady to akurat łatwo na allegro. Gorzej z konsolami.

Offline FantasManis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 29, 2017, 15:49:14 »
O pady łatwo? Daj linki. Oczywiście mówimy tylko o oryginalnych.

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 29, 2017, 16:17:10 »
A sorry. Faktycznie same nieoryginały na allegro, chociaz ja tam nie wiem czy takiej znowu niskiej są one jakości

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 29, 2017, 16:45:04 »
Ale oryginał ma wartość kolekcjonerską, no i jest oryginalny :)
Ludzie kupują Nes'a mini tylko dlatego, że dostają licencjonowany emulator, więc pady też wypadałoby kupować oryginalne :)

Offline FantasManis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 10, 2017, 23:33:15 »
Siema martwe GBF! Minęło 120 dni od ostatniej wiadomości w tym wątku.

Od tego czasu wiele się wydarzyło:
1. Popyt na urządzenie nie malał, podaż nie rosła
2. Nintendo w kwietniu 2017 r. poinformowało, że kończy produkcję sprzętu, bo - jak wytłumaczono - nie był przewidziany jako produkt długoterminowy
3. Ceny sprzętu wzrosły. Ofert nie śledzę, ale widywałem używki sprzedane po 750 zł.
4. Zapowiedziano SNESa mini - premiera pod koniec września. Za dwa pady i 21 gier trzeba zapłacić wg. sugerowanej ceny amerykańskiego oddziału Nintendo 80 USD. A w Polsce? Dochodzi VAT i prowizja zewnętrznego dystrybutora. Kilka sklepów wystawiło preordery po 400 zł, ale rozeszły się w ciągu kilku godzin. Wiele sklepów ma wciąż w ofertach preordery po 600 zł, ale dla mnie to już przesada i za tyle sprzętu nie kupię. Nintendo zapowiadało, że SNES-ów będzie więcej niż NES-ów. Pytanie, ile z zamówień przedpremierowych zostanie anulowanych. I jak długo sprzęt będzie w produkcji. I czy będzie N64 mini. Czyli moim skromnym zdaniem trwa festiwal agresywnej polityki marketingowej Nintendo, odbijającej się na graczach.

Ktoś to przeczytał? Jeśli tak - proszę o wpis. Ktoś się czegoś dowiedział z mojej depeszy? Jeśli tak - proszę o wpis. Zamówiliście SNESa mini lub hejtujecie Nintendo? Proszę o wpis.

Ja czekam na sztukę za 400. Jak nie dostanę - za 600 nie kupuję. Tyle.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 10, 2017, 23:52:56 »
Ja kupie do 600 zł. Wydatek tylko tłumaczę sumą gier które będą zawarte w konsoli.

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 11, 2017, 22:08:47 »
już nic;)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 12, 2017, 17:07:11 »
Niestety mnie SNES jakoś nie ciągnie. Chciałem dorwać NESa mini i wgrać legalnie Contrę jedynkę zdumpowaną własnoręcznie. Niestety przy obecnych cenach... Retron HD wydaje mi się rozsądniejszą decyzją. :L

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 12, 2017, 17:11:27 »
Ja to tylko tu zostawię http://www.eurogamer.pl/articles/2017-09-12-nintendo-wznawia-produkcje-konsolki-classic-mini-nes.

Przy okazji fajnie by było odratować forum.

Offline Aris

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nintendo Classic Mini (mini NES z 30 grami)
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 12, 2017, 21:52:46 »
Nintendo poszło po rozum do głowy, a biznesmeną pękła żyłka.