Autor Wątek: Diablo III  (Przeczytany 4546 razy)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Diablo III
« dnia: Wrzesień 21, 2011, 21:31:28 »
Ruszyła wersja-beta gry dla testerów, wystarczy powiązać konto blizzard z dowolną grą z ich stajni oraz mieć odrobinę szczęścia!

Mam nadzieję że ja przyfarcę ;D

Więcej info - http://eu.battle.net/d3/pl/blog/2889057#blog

Diablo <3

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2011, 21:46:28 »
Ja już dawno się zapisałem z nadzieją że i mnie wylosują :) Dzisiaj bodajże rozsyłali zaproszenia tylko mieszkańcom USA, a od jutra Europie. Tak czy siak szykuje się świetna gra , zresztą jak zwykle ze strony Blizzarda. Choć trochę będzie mi brakowało możliwości samodzielnego rozdawania punktów i umiejętności po zdobyciu lvl-u, no cóż taki to już casualowe mamy czasy ;)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2011, 21:57:24 »
nawet nie wiedziałem że punkty same będą rozdawane, cóż szkoda.. ale i tak gra będzie miażdżyć. ;]

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2011, 16:29:50 »
Choć trochę będzie mi brakowało możliwości samodzielnego rozdawania punktów i umiejętności po zdobyciu lvl-u, no cóż taki to już casualowe mamy czasy ;)

Cala hardkorowosc w punktach polega dotychczas na "wpakuj ile potrzebujesz do sily zeby uniesc docelowy ekwipunek, a cala reszta w zycie", a w umiejetnosciach "wpakuj wszystko w najsilniejsza, a cala reszte w ta, ktore ja wzmacniaja".

Chetnie sprobuje nowego rozwiazania.

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:08:25 »
Nie twierdze że to było jakoś wybitnie "hardkorowe" samemu rozdawać punkty, w gruncie rzeczy według schematu który podałeś. Ale już tak mam że nie lubię jak mi coś się odbiera :) Samoistne rozdawanie punktów to po prostu przeniesienie rozwiązania wprost w WoW-a jeśli się nie mylę , zresztą ewidentnie widać że Blizzard chce z Diablo III zrobić kolejną dojną krowę tak jak jest to w przypadku WoW-a . No cóż ja ponarzekam, internet też ponarzeka a i tak na 100% kupię tę grę ;)

Offline adf1985

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:17:59 »
Jestem fanem tej gry i powiem tak: jak wychodziło Diablo 2 to był skandal, że nie dało się zrobić save bez wyjścia z gry, oprócz tego raziło, że butelki piją się płynnie, zamiast natychmiastowo. Oczywiście ludzie oburzali się, że postaci mają różne umiejętności, a także na to iż dana postać dostaje więcej czegoś za dany punkt statystyk (np. barbi dostawał więcej zycia za +1 do żywotności niż nekro). Te wszystkie pretensje były wynikiem przyzwyczajenia do jedynki. Dziś każdy woli rozwiązania z dwójki. Blizzard nigdy nie schrzanił jeszcze żadnej gry. Ich produkty to najbardziej dopracowane gry na świecie, kompletnie bezkonkurencyjne tytuły na dekadę, wciąż upgrade'owane w czasie istnienia. Ja nie mam wątpliwości, że co by Blizz nie wymyślił, będzie to absolutny hit na PC, także nie ma się co przejmować. Nawet jeśli coś im nie wyjdzie w pierwotnej wersji gry, zostanie to poprawione za jakiś czas.

Ciekawostka, Starcraft II nie staniał praktycznie wogóle od dnia premiery, która odbyłą się ponad rok temu. CD-key cały czas kosztuje w granicach 150zł. Czy istnieje podobna gra na świecie, która ma rok czasu i trzyma cały czas cenę? Wątpię, dlatego należy zaufać tej firmie i czekać na wydanie diabła.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:24:25 »
Ewidentnie widać że Blizzard chce z Diablo III zrobić kolejną dojną krowę tak jak jest to w przypadku WoW-a

Gdzie to tak ewidentnie widac i od kiedy Blizzard jest organizacja charytatywna? ;)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2011, 17:53:59 »
Na przykład w tym że ma być wbudowany w grze system aukcyjny umożliwiający handlowanie przedmiotami , przy użyciu realnych pieniędzy. Oczywiście Blizzard będzie pobierał od tego prowizję :) Oczywiści handel przedmiotami zawsze istniał ale nie było na niego przyzwolenia .

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2011, 18:45:37 »
Na przykład w tym że ma być wbudowany w grze system aukcyjny umożliwiający handlowanie przedmiotami , przy użyciu realnych pieniędzy. Oczywiście Blizzard będzie pobierał od tego prowizję :) Oczywiści handel przedmiotami zawsze istniał ale nie było na niego przyzwolenia .

Sam sobie wyjasniles: handel za prawdziwe pieniadze zawsze dotyczyl Diablo. Wg. mnie swiadczy to dobrze o Blizzardzie, ze przestaje wraz z nowym Diablo udawac, ze tak nie jest. Jesli chcesz skorzystac z takiej uslugi, to wolisz zaplacic prowizje szemranej witrynie czy oficjalnemu sklepowi? Osobna sprawa, ze nikt do tej uslugi nie zmusza.

Dawaj wiecej tych przykladow na dojenie graczy w nowym Diablo. ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2011, 19:13:36 »
Osobna sprawa, ze nikt do tej uslugi nie zmusza.

Na dobrą sprawę do gry w Diablo III nikt nie zmusza ;P Nie handlujesz, automatycznie masz mniejsze profity w grze od handlujących.

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2011, 19:39:49 »

Sam sobie wyjasniles: handel za prawdziwe pieniadze zawsze dotyczyl Diablo. Wg. mnie swiadczy to dobrze o Blizzardzie, ze przestaje wraz z nowym Diablo udawac, ze tak nie jest. Jesli chcesz skorzystac z takiej uslugi, to wolisz zaplacic prowizje szemranej witrynie czy oficjalnemu sklepowi? Osobna sprawa, ze nikt do tej uslugi nie zmusza.

Dawaj wiecej tych przykladow na dojenie graczy w nowym Diablo. ;)

Czyli nie uważasz że sam fakt pozwolenia na handel przedmiotami nie jest czymś co najmniej niezdrowym dla samej gry ? W moim odczuciu jest to zwyczajnie podczepienie się pod kolejną możliwość wyciągnięcia pieniędzy z portfeli graczy. Oczywiście jasnym jest że Blizzard musi zarabiać na swoich produktach , ale patrząc na tego typu "udogodnienia" z pewnym dystansem, według mnie to zwyczajne żerowanie na graczach. Argument o tym że nikt cie nie zmusza do korzystania z tego jest wyjątkowo słaby, bo doskonale wiesz że nie robiąc tego będziesz odstawał od reszty graczy. I  w ten sposób gracz nazwijmy go roboczo "zaangażowany" chcący osiągnąć "coś" (dla każdego pewnie to będzie coś innego) w tej grze, dostaje się w tryby samo napędzającej się maszynki do produkowania pieniędzy przez Blizzarda. Oczywiście będzie grupa graczy którzy będą w stanie na tyle skutecznie sprzedawać i kupować przedmioty , że nie zainwestują dodatkowych własnych pieniędzy. Jednak nie oszukujmy się przeciętny zjadacz pikseli będzie zmuszony przez mechanizm zawarty w grze do inwestowania dodatkowych środków :)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2011, 19:41:42 »
za samo stworzenie marki Diablo ja jako gracz zezwalam im na taką praktykę, niech trzepią kasę bo zrobili najlepszą grę wszech czasów ^^

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2011, 22:43:11 »
@Mrocznooki: Od ladnych paru lat w Diablo 2 jesli chce sie osiagnac owo "cos" o ktorym mowisz - np. zeby moc mierzyc sie z innymi w PvP - trzeba zainwestowac w bota albo kupno run zbieranych przez boty innych. Albo siedziec przed monitorem 24/7. W kazdej wersji za malo w tym dla mnie zabawy i roznorodnosci, a za duzo pracy i pieniedzy. A ja mam zamiar sie przy D3 bawic i jest na to na szczescie troche sposobow poza w/w. D2 mnie nie zmusilo do pracy ani dodatkowych wydatkow przez tyle lat, wiec i D3 ma jeszcze mniejsze szanse.

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2011, 17:25:51 »
Jasne inlagd , w sumie podobnie myślę jak ty i takie mam podejście do tej gry :) Ale nie mów że Blizzard nie chce zrobić z tej gry dojnej krowy , a jeśli nie bezpośrednio oni to ich właściciel Activision :(

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2011, 23:04:42 »
jak tam, dostał ktoś "stanowisko" beta testera ? ;] ja czekam i nic.

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2012, 19:10:31 »
Chyba najwyższa pora Panie i Panowie reaktywować ten wątek :)

Dosłownie przed chwilą po 19 godzinach i 35 minutach ubiłem Diablo w tejże grze moim szamanem . I stwierdzam jednoznacznie że gra jest REWELACYJNA . Grało mi się fantastycznie , a same projekty lokacji w poszczególnych aktach są świetne . Polska lokalizacja gry jest wyśmienita i nieraz uśmiech ciśnie się na usta ( np. przeciwnik nazywający się "Mięsny Jeż" ). Za tą lokalizacją stoi Ryszard Chojnowski , czyli popularny "Rysław" z ekipy Niezgranych . O ile poprzednie odsłony tej gry posiadały szczątkową fabułę i praktycznie rzadko kto sobie nią zawracał głowę ( może jedynie oglądając rewelacyjne wstawki filmowe zwracało się na nią uwagę). W Diablo 3 fabuła jest dość istotna , trzyma się kupy , łączy się z tym co miało miejsce w poprzednich grach , a filmiki są jeszcze lepsze . Jedyna łyżka dziegciu dla mnie to rozwój postaci tak bardzo różniący się od tego co mieliśmy w Diablo 2, jednak po przejściu gry dochodzę do wniosku że wcale nie jest taki zły. Jest inny , ale dość łatwo się do niego przyzwyczaić i nawet polubić , ponieważ zapewnia dużą elastyczność . Skończyłem Diablo 3 , i zabieram się za przechodzenie po raz kolejny na kolejnych poziomach trudności. Jeżeli ktoś także gra i miał by ochotę na wspólne wyrzynanie hord nieumarłych sług wiecznego zła , to zapraszam :) 

Mój BATTLETAG : Mrocznooki#2139

« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2012, 19:17:46 wysłana przez Mrocznooki »

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 17, 2012, 19:54:29 »
Wow, 2 dni po premierze ;) Szybko rozpykałeś, chyba całe dnie siedziałeś? Mi ta gra chyba nie pójdzie wiec niestety sobie nie pogram :(

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 17, 2012, 20:52:18 »
Czy ja wiem czy tak szybko , podobno speed run idzie zrobić w niecałe 5 godzin ;) . Niby nie siedziałem całych dni, ale siadałem po pracy do komputera na przysłowiową godzinkę , po czym orientowałem się że jest 3 w nocy ;D Dawno żadna gra tak mi czasu nie zabierała , niby proste klikanie myszką . Co do wymagań , to podobno idzie na naprawdę słabych maszynach . Lada moment będzie dla wszystkich dostępna wersja próbna , także polecam sprawdzić :)

Offline bogo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 176
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 17, 2012, 21:19:07 »
ja mam 43 lvl juz ;] na koszmarze .

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Diablo III
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 18, 2012, 19:57:00 »
Osobiście nie zamierzam na razie kupić jednak jak stanieje to kto wie :)
Słyszałem o dużej ilości jaj ze strony samego Blizzarda oraz ekipy spolszczającej. Pastorał Nathanka, Mięsny Jeż czy kraina z kucykami to tylko część rzeczy :D