Autor Wątek: Jakie piwo pijecie?  (Przeczytany 12880 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 09, 2012, 21:58:12 »
Aha, nie dzierżę pszenicznych. Ale to specyficzne piwo.
też ich nie cierpię. Smakują jakby były skwaszone.

A z ciemnych to lubię najbardziej Guinessa i Koźlaka.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 09, 2012, 22:02:43 »
Nie wiem co ma "dorosłość" z piciem alkoholu. No, ale nie wnikam...

Ja mam sporo lat i jestem 100% abstynentem z wyboru. A ten temat jest dla mnie delikatnie mówiąc komiczny. Zwłaszcza jak zaczną się tu zaraz wypowiadać osoby niepełnoletnie.

Jesteśmy o krok od założenia tematu "jaki jest twój ulubiony kolor" i "skomentuj awatar osoby wyżej" itp. itd.
ja mimo mego leciwego wieku tez z piwem raczej często nie obcuję, czasem dla smaku Redsa;)
a mój ulubiony kolor to zielony
a Rezor ma fajny awatar
:):):)

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2012, 22:04:45 »
Nie wiem co ma "dorosłość" z piciem alkoholu. No, ale nie wnikam...

Ja mam sporo lat i jestem 100% abstynentem z wyboru. A ten temat jest dla mnie delikatnie mówiąc komiczny. Zwłaszcza jak zaczną się tu zaraz wypowiadać osoby niepełnoletnie.

Jesteśmy o krok od założenia tematu "jaki jest twój ulubiony kolor" i "skomentuj awatar osoby wyżej" itp. itd.


To ja jeszcze poproszę temat "Co Cię w życiu napawa optymizmem?" i może jeszcze "Jak żyć Panie Tusk" ;P
optymizmem napawa mnie moja córcia
jak żyć? - hmmm... tak żeby nie umrzeć... za szybko;)

sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2012, 23:33:54 »
Zimą to grzańca:) Ja nie mogę pić ani dużo ani bardzo dobrze- kasy brak:) Ale nie lubię tych najtańszych piw- z Lidla czy Biedronki. Zresztą piwo pijam najczęściej na giełdzíe komputerowej(chociaż nie wiem, czy nie wprowadzą tam zakazu spożycia alkoholu), a tam są tylko te najpopularniejsze marki. Zresztą na giełdzie w weekend spędzam co najmniej pół dnia, i czasami, zamiast piwa piję tam colę. Ale nie zbaczajmy z tematu:) PS Antari jakie papierosy pali Twój ojciec?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2012, 00:05:03 »
Z 5 lat temu rzucił, ale chyba Malboro białe. Po 2 latach bycia biernym palaczem w sumie i tak płuca mam do wymiany :)

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 10, 2012, 06:01:43 »
Ja miałem to szczęście, że nie wdychałem dymu. Kolega mój rzucił, jak sobie uświadomił, ile miesięcznie traci przez nałóg:)      Dzisiaj kupię sobie Perłę, moźe mi będzie smakować:)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2012, 08:48:28 »
Maxim, tylko zwróć uwagę czy na butelce nie ma napisu export, bo wtedy to są siki nie nadające się do picia. Musi być perła pils chmielowa. Są też perła mocna i perła niepasteryzowana, ale ja najbardziej lubię pilsa. Smakuje trochę podobnie do carlsberga robionego w czechach ;)

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2012, 09:47:47 »
Carlsberg, przynajmniej ten robiony w Polsce, to chyba najgorsze piwo dostępne na rynku z tych konernowych. Masakra, jakie to jest niedobre.

I niestety podpisali umowę na kilka lat do przodu na zaopatrzenie Przystanku Woodstock. ;/

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2012, 10:07:21 »
Rezor, zapamíętam:) Zaraz wychodzę z domu, to kupię.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2012, 10:45:43 »
Carlsberg, przynajmniej ten robiony w Polsce, to chyba najgorsze piwo dostępne na rynku z tych konernowych. Masakra, jakie to jest niedobre.
I chyba nawet polski producent to wie, bo sprzedają je w bieronce i lidlu po 2,29zł za butelkę ;) Trochę tanio jak na "probably the best beer in the world" :P Choć, że jest najgorsze to moim zdaniem przesada. Taka warka jasne pełne to przy tym carlsbergu szczyny. Kiedyś to było dobre piwo, a teraz to jest takie gówno, że nie idzie tego wypić. Pamiętam jak jeszcze z 5-6 lat temu u mnie całe osiedle chlało te "czerwone" warki, a potem tak ta marka zeszła na psy, że ludzie wolą już harnasie i żubry, które również są dla mnie pomyjami (ale od biedy wolę harnasia, żubr by mi w gardle stanął).

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2012, 11:02:15 »
Perła-doobre;)
Mieli te 2 rodzaje i ja wybrałem Perłę Pils- bardzo dobre piwo.
Przy okazji kupiłem aparat na klisze i Metroid Fusion;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2012, 10:17:18 »
pajda jaką wódkę? Czystą, wíśniówkę czy może żurawinówkę? GBM, to dział ogólny, a sam temat ma być właśnie   humorystyczny:)
Czysta. Krupnik, wyborowa, finlandia. Kiedyś jak paliłem to po piciu strasznego kaca miałem. Od roku i 3 miesięcy nie jaram, a od 4 miesięcy kac jest znacznie mniej uciążliwy. Wychodzę z założenia, że wódka to nie żadna chemia, a na drugi dzień zupełnie inaczej się czuję. Po kilku piwkach jest miło, ale na drugi dzień tragedia. Dlatego wolę wódkę.
Również nie popieram picia samemu piwa - na zasadzie piwko przed telewizorem. Alkohol traktuje jako dodatek, w spotkaniach ze znajomymi. Pomaga znacznie lepiej rozluźnić człowieka.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2012, 11:08:44 »
W zeszłym roku byłem w starym browarze\muzeum Heinekena w Amsterdamie:
http://www.heinekenexperience.com/experience
i tak jak nie lubię Heinekena, tak wypity tam browar był najlepszym jaki w życiu piłem! Idealnie podany, idealnie zmrożony, świeży - żałuję że zaraz musiałem jechać na lotnisko, bo wypiłbym całą beczkę ;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2012, 11:39:23 »
Niestety w polsce heineken jest robiony w żywcu.

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2012, 16:29:38 »
Jutro jadę do znajomego do Lublina, podobno tam browar mają. Ciekawe, czy piwko dobre:)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 12, 2012, 18:54:24 »
Tam właśnie perłę produkują.

Offline Maxim128

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 14, 2012, 07:03:02 »
Byłem i fajnie było. Dobre piwo.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 14, 2012, 07:08:18 »
pajda jaką wódkę? Czystą, wíśniówkę czy może żurawinówkę? GBM, to dział ogólny, a sam temat ma być właśnie   humorystyczny:)
Czysta. Krupnik, wyborowa, finlandia. Kiedyś jak paliłem to po piciu strasznego kaca miałem. Od roku i 3 miesięcy nie jaram, a od 4 miesięcy kac jest znacznie mniej uciążliwy. Wychodzę z założenia, że wódka to nie żadna chemia, a na drugi dzień zupełnie inaczej się czuję. Po kilku piwkach jest miło, ale na drugi dzień tragedia. Dlatego wolę wódkę.
Również nie popieram picia samemu piwa - na zasadzie piwko przed telewizorem. Alkohol traktuje jako dodatek, w spotkaniach ze znajomymi. Pomaga znacznie lepiej rozluźnić człowieka.

Jeśli wódka to najczęściej Żołądkowa Gorzka (tradycyjna, nie de Luxe). Bardzo dawno Żubrówki nie piłem, a wiem, że mi smakowała.

A piwko lubię sobie sam wypić po pracy or sth. Piję dla smaku więc dlaczego mam nie pić tak jak każdy inny napój. ;P

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 14, 2012, 08:20:56 »
Ja niegdyś jak piłem wódkę to w 90% przypadków była to żubrówka. Miała fajny posmak. Ale teraz już praktycznie wogóle nie tykam wódki, ewentualnie na jakichś imieninach odrobinę. Co do tego co pajda napisał, że po piwie jest kac. To faktycznie prawda, jak wypiję ze 4 piwa to potem mnie suszy i ogólnie się taki zmęczony czuję, jak mniej to jest spoko. Pewnie walą tam chemię, która wypłukuje wszystkie minerały z organizmu. Choć po 0,5 l wódki czuję się znacznie gorzej niż po kilku piwach. Najlepszy jest bimber bo jest naturalny, nie zawiera żadnych dodatków chemicznych.

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Jakie piwo pijecie?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 20, 2012, 21:36:46 »
Wódka jest fee, to już rum jest lepszy chociaż i jedno i drugie tylko w formie drinków.

Browary to jest moc, Złoty Bażant, Brok, Leżajsk, Kasztelan, Harnaś.... :)
BDG ALL DAY