Autor Wątek: Kickstarter  (Przeczytany 5846 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Kickstarter
« dnia: Wrzesień 20, 2012, 20:22:34 »
Kickstarter to serwis dzieki ktoremu mozna zbierac srodki na okreslony projekt. Chetni do zrzutki zostaja obciazeni tylko (oraz dopiero) wtedy, jesli zebrane srodki osiagna wyznaczony pulap w wyznaczonym terminie. Rozne progi skladek pozwalaja uzyskac rozne bonusy, nagrody i przywileje w projekcie.

http://www.kickstarter.com

Kickstarter zdazyl sie juz zrobic dosyc popularny, a kilka bardzo interesujacych projektow zostalo sfinansowanych. Moze warto byloby zalozyc temat, w ktorym moglibysmy wskazywac sobie nawzajem ciekawe projekty, ktore oczekuja wsparcia na tej platformie.

Sledzicie albo wspieracie jakies projekty na Kickstarterze?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2012, 23:51:44 »
No muszę powiedzieć, że bardzo mnie to zaciekawiło. Osobny temat odnośnie ciekawych projektów, któr chcielibyśmy finansować to zdecydowanie bardzo dobry pomysł. Aha, pojawiła się w mojej głowie taka myśl, jednakże w naszym wypadku (jeśli mowa o forum i ewentualny wspólny pomysł) jest to mało prawdopodobne. Aczkolwiek podejrzewam, że znajdzie się tutaj tyle pomysłów ilu użytkowników. A może by tak jakaś gierka na poczciwego Classica? Popatrzcie ile tego powstaje na PC? Zwykłe proste gry dające masę frajdy, jak chociażby Tower Of Heaven: http://www.newgrounds.com/portal/view/544332
Czy czegoś podobnego nie moglibyśmy stworzyć, włożyć do cardridge'a i zaanonsować taki projekt? Może jakieś fundusze znalazłyby się? Tyle zaprzyjaźnionych serwisów i ludzi...

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2012, 00:38:59 »
Ja jak do tej pory pomogłem w sfinansowaniu remake'u Carmageddon, ale gdyby od nas z forum wyszedł jakiś ciekawy projekt to myślę, że również mógłbym się dorzucić. W końcu z której strony by nie patrzeć coś na tej uczelni robić trzeba, a jeżeli można to robić na starym dobrym GB/GBC/GBA to bardzo chętnie ;)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2012, 07:37:44 »
Tak pamietalem o Kickstarterze Carmageddona i... zapomnialem. Tak to jest, jak sie nie zrobi czegos od razu.

Obecnie na Kickstarterze intryguje mnie Sword of Fargoal 2, kontynuacja jednej z pierwszych gier typu rogue (NetHack i in.), ktora siega historia do czasow C64. Calkiem niedawno powstal remake gry (Mac/iOS), w odpowiedzi na ktory posypalo sie troche nagrod i pochlebnych recenzji, a autorzy zabrali za kontynuacje, nad ktora faktycznie pracuja juz od dluzszego czasu (tym razem na Mac/PC/Linux/iOS) i prosza o wsparcie na ostatniej prostej.

http://www.kickstarter.com/projects/fargoal/sword-of-fargoal-2-classic-dungeon-crawler-adventu

Nie bede udawal, ze znam gre od C64, ale na iOS mialem z nia tyle sadomasochistycznej zabawy, ze pozwolilem autorom sequelu na obciazenie mojej karty o wiele bardziej niz powinienem. ;)

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:03:08 »
Przeczytałem o tym w cdaction,bardzo zaciekawiło mnie ta gra z tymi superbohaterami.Dużo forsy zebrali.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2013, 19:35:57 »
Wykopuje temat z grobu, bo sa dwa bardzo dobre projekty do poparcia:

Gunlord

http://www.indiegogo.com/projects/gunlord-for-3ds-and-wiiu--2

Shantae: Half-Genie Hero

http://www.kickstarter.com/projects/1236620800/shantae-half-genie-hero?ref=live

Shantae pojedzie oczywiscie (i calkiem slusznie) na marce tytulu, wiec zapewne bez wysilku sobie poradzi ze sfinansowaniem projektu, ale z Gunlordem nie jest to juz takie oczywiste, wiec ja obecnie w niego lokuje swoje nadzieje i srodki. Turrican (a tym jest przeciez Gunlord, sprawdzcie wideo!) na 3DSie to bylby wypas.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2013, 19:38:19 »
W ogóle są jakieś profity, zniżki czy cokolwiek dla fundujących?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2013, 19:49:31 »
Przyznam, że dziwi mnie obecność WayForward na KS. Przecież to już duże studio z odpowiednio dużym kapitałem aby samemu pociągnąć taki projekt jak Shantae: Half-Genie Hero. Jak tak dalej pójdzie to za jakiś czas na KS zobaczymy EA :D Czyżby idea KS zaczęła się rozmywać?

Co do Gunlord to jestem MEGA rozczarowany, że nie zobaczę tego na PCta :(  Gra wygląda cudownie i chętnie bym ten tytuł wymiętolił.

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:20:05 »
GBM_Fan, idea kickstartera rozmyła się prawie od razu po powstaniu :)  Przecież tacy ludzie jak np. Tim Schafer też nie potrzebują pieniędzy bo każdy wydawca poprze tak znane nazwisko no ale stało się (co najlepsze teraz znowu prosi o pieniądze bo tamte parę milionów mu nie wystarczy na zrobienie gry jaką sobie wyobraził).

GRAnith, przecież po prawej stronie masz napisane co się za to dostaje. W zależności od przekazanej kwoty dostajesz konkretne rzeczy.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2013, 19:29:14 »
Sorry mingan. Właściwie czytałem tylko opisy gier.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2013, 22:28:02 »

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2013, 07:53:43 »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2013, 09:54:04 »
Czyli ze sypnales juz kasa zeby wesprzec projekt? ;)

Nie trzeba od razu sypać kasą żeby wesprzeć projekt. Tyle ich teraz jest, że wspieranie każdego może nieźle szarpnąć finansowo. Zwłaszcza, że często koszt samej gry to 15-20$. Na polskie realia to dużo.

Wsparcie projektu to również hypowanie na YT, w komentarzach, na blogach i forach. To wszystko też ma znaczenie.

Większość osób ma też świadomość, że jak gra pojawi się na Steam/GOG to prędzej czy później nadejdzie taki moment, że zgarnąć ją będzie można za paczkę drobnych na wyprzedaży.

Osobiście wspieram tylko projekty, które słabo sobie radzą finansowo. Jak widzę coś takiego:
http://www.kickstarter.com/projects/mightyno9/mighty-no-9
to pomimo mojego entuzjazmu odpuszczam. Kasy i tak zbiorą jak lodu.

Co innego taki np. Gunlord. Choć tutaj kasy nie dałem, bo nie mam nowych wynalazków od Nintendo i na razie nie planuje ich mieć (nie mam czasuuu). Ale rzuciłbym niejednym dolarem na wersję PC :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2013, 23:16:04 »
Haha!

Mój spam do NG:DEV.TEAM zadziałał :D Gunlord będzie na PC :D

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2013, 17:12:03 »
Gratulacje!
Oby ta gra okazała się warta świeczki ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2013, 20:34:14 »
Gratulacje!
Oby ta gra okazała się warta świeczki ;)

Najgorsze jest to, że średnio idzie im zbieranie tej kasy. Zrobili sporo szkolnych błędów na początku i teraz zbierają tego żniwo. Trochę z nimi piszę na facebooku.

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:07:21 »
Gunlord... Gra, którą wszyscy się podniecają, a która moim zdaniem jest niewarta świeczki. Grałem na DC i wywaliłem ten sh*t po godzinie zabawy. Zupełnie nie podoba mi się ów retro styl. Tak to jest, kiedy autorzy nie potrafią nic innego, jak klepać marne gry w jeszcze gorszej oprawie graficznej i nazywają to nawiązaniem do starych gier wideo. Śmieszne. NG. DEV Team od wielu lat zajmuje się tworzeniem tego typu produkcji i nie chcą niczego więcej się nauczyć.

W porównaniu do tego, co pokazała ekipa Duranik (Sturmwind), Gunlord jest nic nie wartym tytułem. Gry w wersji na Dreamcasta kosztują tyle samo, ale to Sturm' przyciągnął mnie na kilkadziesiąt godzin gry. I pomimo faktu, że to 'zwykły' shooter ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2013, 22:28:34 »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kickstarter
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2013, 15:09:51 »
Chce to mieć.