Autor Wątek: Pokemon: Origin  (Przeczytany 2421 razy)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Pokemon: Origin
« dnia: Sierpień 18, 2013, 18:40:22 »
Najpierw chciałem wrzucić tę informację to wątku "ciekawe filmiki", ale uznałem, że zasługuje na osobny wątek. Mój wewnętrzny dziesięciolatek biega po mieszkaniu i wrzeszczy z radości:

Pokemon: Origin - Trailer

Emisja w Japonii będzie 2 października. Niestety z tego co doczytałem to ma być tylko jeden odcinek specjalny, ale lepsze to niż nic.


Aboard Hype Train!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 18:52:45 wysłana przez Wawrzino »

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2013, 20:25:52 »
za przeprośnikiem Podjarałem się aż podskoczyłem : D
Jeden odcinek... a oglądalność będzie tak duża że ktoo wiee... oj kto wiee czy to nie nakłoni do dalszej roboty!

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2013, 22:49:48 »


Nareszcie! ^^ dzięki za njusa :) będzie co oglądać :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2013, 23:10:15 »
Na pewno będę chciał soundtrack z tego, fajne aranżacje i do tego oldskulowy klimat ośmiobitowców.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2013, 22:17:43 »
Nowe informacje odnośnie Pokemon: The Origin!!

Będzie to miniseria składająca się z 4 odcinków trwających ok. 27 minut każdy. Po odjęciu czasu openingów i endingów da nam to ponad półtorej godziny, czyli właściwie czas trwania filmu pełnometrażowego.

Hype Level Maximum

źródło informacji:
http://myanimelist.net/anime/20159/Pokemon:_The_Origin

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2013, 15:33:00 »
No dobra... jakieś dobre źródło do pobrania ich w co najmniej 720p i napisami (pol / eng)?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline SzyMan1993

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2013, 18:24:16 »

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2013, 18:55:02 »
http://evetaku.com/blog/2013/10/pokemon-origins-i-v0/#more-11104

Obejrzałem pierwszy odcinek, właściwie przed chwilą skończyłem oglądać. Wrażenia?
Kreska postaci ludzkich średnio mi podchodzi, natomiast same Pokemony całkiem ładnie animowane. Tła również nieźle dopracowane, jednak największym plusem od strony technicznej jest muzyka. Są to nowoczesne aranżacje muzyki z gry, jednak nie są przesadnie udziwnione, całkiem przyjemne dla ucha. Samo zastosowanie dobrze znanej fanom ścieżki dźwiękowej pozwoliło mi jeszcze bardziej wczuć się w klimat.

Jednak czym byłyby Pokemony bez walk? Każdy kto grał w I generację i na początku wybrał Charmandera doskonale wie jak ciężko jest pokonać Brocka. W anime świetnie oddali ten klimat, walka jest zacięta, a to co dotychczas działo się w naszej wyobraźni (wszak miganie dwóch nieruchomych sprite'ów na ekranie naszej ukochanej konsolki ciężko nazwać prawdziwą walką) wreszcie otrzymało należytą oprawę graficzną. Dodatkowym smaczkiem niewątpliwie jest początek i koniec odcinka, który jest żywcem wyjęty z gry.

W całej tej beczce miodu oczywiście nie mogło zabraknąć łyżki dziegciu, odcinek trwał zaledwie 21 minut i miałem nieodparte wrażenie, że akcja jest strasznie przyśpieszona. Co ciekawe autorzy pozwolili sobie odejść nieco od fabuły, gdyż profesor Oak doskonale pamięta imię swojego wnuka ;)

To tyle jeśli chodzi o wrażenia na szybko, ostateczną ocenę mogę wydać dopiero po obejrzeniu całości.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2013, 20:10:36 wysłana przez Wawrzino »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2013, 20:11:52 »
O, dzięki. Nawet jakość super. Przydałyby się polskie napisy (dla mnie angielskie są wystarczające, ale pewnie dzieciaki chciałyby obejrzeć i nie połapią się tak łatwo w nich).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2013, 21:18:11 »
czek czek czek... 21 minut?
Pięknie... obejrzałem wszystkieeeeeee... jest mi z tym źle!
Link do wszystkich podał SzyMan1993

A teraz moja krótka opinia:
Na początek napiszę: FANTASTYCZNE!
Oglądając właśnie sam początek jarałem się jak podczas pierwszego odpalenia poków na Game Boy'u, no może trochę mniej.
Mimo że kiedyś uważano mnie za "patrzacza anime", napiszę iż sama oprawa głaficzna mi się jak najbardziej podobała : ]
Mógłbym tak chwalić i chwalić, wiec może przejdę do jednej rzeczy jaka mnie lekko wkurzyła, mianowicie duże uszczuplenie fabuły, tzn. cała została pokazana, ale jako krótkie wstawki - o tyle dobrze.
Tyle chyba mi się nie podobało : ]

Ano mogę jeszcze dodać, jaką to mi radość sprawiało rozpoznawanie miejsc, melodii
i co najlepsze, ja mam a raczej miałem swą wyobraźnię Pokemon green, red, blue + yellow, ale no, przy tym, moja wyobraźnia zwariowała gdyż została perfidnie dopicowana!

A jako ostatnia wisienka na torcie... (UWAGA SPOILER!)
zakończenie po prostu mnie zaskoczyło, walka z Mewtwo i nagle megaewolucja Chari... emm... Lizardon'a! Co prawda, megaewolucję znamy dopiero, a raczej poznamy dopiero za niedługo, mym zdaniem - wstawienie tego na koniec jest po prostu bardzo przyjemnym i zaskakującym dodatkiem. Gdyż (chyba) wiadomo - walka w pierwszej serii - Charizard vs. Mewtwo - kiedy to już Charizard przegrywa, możnaby się spodziewać... hm, jakiegoś "czegoś z nieba" ale zgodnego z pierwszą serią, albo zażyje jakiegoś mega potion'a itd. a tu proszę : ]

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2013, 21:38:43 »
Ja poczekam, aż grupa Evetaku wyda wszystkie odcinki, gdyż tam tłumaczą nazwy Pokemonów na te znane nam z gry ;)

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Pokemon: Origin
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2013, 21:52:04 »