Autor Wątek: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący  (Przeczytany 4235 razy)

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2016, 14:53:02 »
Trzeba jeszcze dodać, że teraz wyznacznikiem cen jest ebay, który nijak ma się do naszego rodzimego rynku (gdzie raz u nas jest coś taniej a raz drożej)a ludzie patrzą, że dana gra na kilku aukcjach wisi za 200 zł więc oni swoje egzemplarze staraja się sprzedać w podobnej kwocie. A to, że na ebayu tego nikt nie kupuje (bo ci bardziej ogarnieci wiedzą że to jest za duża kwota) to o tym już nikt nie wspomina :)
BDG ALL DAY

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2016, 17:16:14 »
Sprzętu coraz mniej, ale teraz temat się zrobił popularny. Jak już nie będzie hajpu i handlarze zrezygnują, to ceny znacznie pójdą w dół.
Z powodu handlarzy najbardziej się boje kiedyś dostać jakiś prezent w temacie retro od kogoś kto się nie zna.
Z jednej strony fajnie, ale z drugiej prawdopodobnie przepłacił 2 razy....

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2016, 17:19:04 »
Trzeba jeszcze dodać, że teraz wyznacznikiem cen jest ebay, który nijak ma się do naszego rodzimego rynku (gdzie raz u nas jest coś taniej a raz drożej)a ludzie patrzą, że dana gra na kilku aukcjach wisi za 200 zł więc oni swoje egzemplarze staraja się sprzedać w podobnej kwocie. A to, że na ebayu tego nikt nie kupuje (bo ci bardziej ogarnieci wiedzą że to jest za duża kwota) to o tym już nikt nie wspomina :)

Dokładnie, zresztą na Allegro jest to samo. Kilka gier wisi po 200 zł, więc ludzie wystawiają swoje po 180. Przyznam że też mi się tak czasem zdarza, ale są to pojedyncze przypadki :P
Nie wytłumaczysz że to są ceny za które ludzie NIE chcą kupić.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2016, 21:53:24 »
Ludzie się naoglądali Handlarzy na TTV i tych co te magazyny licytują na Discovery i myślą że każde byle gó*no  jest warte 1000 zł. Nawet u mnie w mieście na giełdzie ceny tak poszły w górę, że szkoda gadać. Za byle rzecz, której stan jest agonalny chcą 20 zł.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2016, 10:15:53 »
Apropos magazynów - kojarzę program i zawsze mam polew jak wyceniają np. stary stół - 50 dolarów, jakieś krzesła - 20 $ / sztuka. Kiedyś wyciągnęli NESa bez pudełka i krzyknęli, że to 200$. Bez sensu :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2016, 22:01:58 »
Apropos magazynów - kojarzę program i zawsze mam polew jak wyceniają np. stary stół - 50 dolarów, jakieś krzesła - 20 $ / sztuka. Kiedyś wyciągnęli NESa bez pudełka i krzyknęli, że to 200$. Bez sensu :D

Kurczę, tak może pokupujmy u nas za xx zł te NESy bez pudełek w dużych ilościach, lećmy do Ameryki, sprzedajmy za ~200$ i jeszcze nam się zarobi (odejmując przelot) xFF

A tak serio, ktoś się orientuje jak to faktycznie w Ameryce jest z tymi cenami? Obserwuję bardziej rynek Japoński, a o zachodzie nie myślałem :F

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2016, 22:13:43 »
Obstawiam że coś pomiędzy nami a Japonią. Tam konsole też były dosyć popularne, więc więcej tego stuffu  zostało.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2016, 22:24:51 »
Tam była tego masa, funkcjonowały wypożyczalnie kartów na równi z VHS. I to dużo przed czasem, gdy weszło to u nas. Oni już grali w 16-bitowe gry, podczas gdy u nas rynek zalany był pegasusami.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2016, 23:07:00 »
Tam była tego masa, funkcjonowały wypożyczalnie kartów na równi z VHS. I to dużo przed czasem, gdy weszło to u nas. Oni już grali w 16-bitowe gry, podczas gdy u nas rynek zalany był pegasusami.

No akurat porównywanie naszego - polskiego - rynku do amerykańskiego nie jest zbyt... dobre x]
W końcu na początku lat '90 w Polsce jak to Dark Archon w materiale o PlayStation rzekł "W ciągu zaledwie pięciu lat to (gameplay z Atari 2600), stało się tym (gameplay z PlayStation).  20 lat rozwijającej się branży, w pół dekady".
Chyba, że miałeś na myśli ogólnie rynek europejski? Boo ja nie wiem :F

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2016, 00:49:47 »
Chodzi o to, że tam tego stuffu było pełno i NES na pewno nie jest wart 200 $, bo tego się wala pełno na ich rynku.